Rusko zůstane bez GMO

Weizen-620x330Monsanto, Syngenta & Co nemají v Rusku místo. To potvrdili zástupci vlády, kteří se chtějí zejména zaměřit na tradiční a ekologické metody v zemědělství. Prezident Vladimír Putin již v loňském roce zopakoval, že chce ruské občany ochránit před geneticky modifikovanými organismy. ,,Takové řešení musíme vytvořit korektně, aby nedošlo k porušení našich povinností stanovených dohodou WTO,“ to je třeba mít na paměti. Koneckonců, Světová obchodní organizace by takové zákazy mohla považovat za ,,anti-konkurenční.“

Na ekonomickém summitu v roce 2015 v Petrohradě, také místopředseda ruské vlády Arkady Dvorkovich zdůraznil, že Rusko půjde ,,jinou cestou“ a ,,nebude používat žádné GMO technologie“ ke zvýšení zemědělské produkce. Informovala o tom Russia Today.

Takový postoj podporuje také premiér Medveděv. Rusko má dostatek půdy a zdrojů, aby mohlo produkovat dostatek bezpečných a ekologických potravin. ,,Pokud Američané chtějí jíst GMO produkty, je jejich věc,“ řekl premiér pro Russia Today. ,,My to ale nepotřebujeme, máme dostatek prostoru a možností pro výrobu ekologických potravin.“

Zkušenosti, jako například v Indii nebo Latinské Americe ukazují, že používání geneticky modifikovaných semen vede k nebezpečné závislosti na semenářských koncernech. Každá neúroda zemědělce přiblíží k bankrotu zejména proto, protože většina GMO osiva je ,,naprogramováno“ tak, aby se nedalo znovu použít. Takže zemědělci pokaždé musí koupit nové a drahé osivo.

Existují také obavy ohledně zdraví. GMO průmysl sice tvrdí, že geneticky modifikované potraviny žádné nebezpečí nepředstavují, dlouhodobé dopady konzumace těchto produktů jsou do dnešních dnů z velké části stále neprozkoumané. Nicméně, někteří vědci zdůrazňují, že může existovat určitá spojitost mezi obezitou a tumory. O jiných zdravotních rizicích se mlčí zcela.

 

Autor: Marco Maier

Zdroj: http://www.contra-magazin.com/2015/07/russland-bleibt-gentechnikfrei/
16 Komentářů k Rusko zůstane bez GMO

 1. napsal:

  Souvislost mezi GMO a některými typy rakovin už byla přesvědčivě prokázána. Takže o čem se tady vlastně bavíme?

  • hel napsal:

   o čem? že veškeré důkazy a studie, atd. jsou k ničemu, protože kongresem usa prošel zákon, podle kterého nejsou povinni výrobci potravin označení gmo či gmo free na výrobcích uvádět....pokud je to pravda, tak zase sbohem rozume..:(

  • Ty napsal:

   ...presne tak ako súvislosť medzi niektorými typmi rakoviny a jazdou v červenom aute...

  • JoeJoe napsal:

   Bures to svinstvo do nas hrne vsemi zpusoby.

 2. medved napsal:

  Konečne dalšia super sprava,..! Rusky bratia nedajte si brnkať po nose,monsanto,gates,syngenta atd. nech si oni a ich blizky pochutnavaju na tych svojich obludnych tzv. potravinovych vedeckych sračkach, bratia Rusi,som a nielen ja s vami,...!!!

 3. Vladislav napsal:

  Vubec me ta zprava nepřekvapuje. Hlavní čast slovanského národa jde proste správným směrem.

 4. hel napsal:

  je hezké, že se tady všichni radujete z ruského úspěchu, já jim ho také přeji....ale co my?? co naše děti ?? my to tady neprosadíme ani náhodou..o něco se pokoušelo i greenpeace...ale pamatuji, jak jim prodejci ani výrobci nebyli sto garantovat, co vlastně výrobky obsahují (potraviny, léky, kosmetika, krmiva) a právě na těch krmivech to nejvíce končilo ve ztracenu :-(

  • Robo napsal:

   Čo my, čo my... my Slovanské národy sa predsa musíme zas spojiť!
   Je to obrovský krok proti celej Agende 21..!

   • Tomek napsal:

    To mi pride byt ako nemozne , ked sa pozrem na to aka je nasa spolocnost .

    • Robo napsal:

     V dobe keď som nastúpil do súčasnej práce, tak som urobil pár vecí, o kterých som sa až následne dozvedel, že "sú nemožné"..

     • hel napsal:

      milý robo, cokoliv tady prosadit takto zásadního znamená zainteresovat vládu a sněmovnu...ti jsou ale většinově zainteresováni na svém velkém americkém vzoru, kterému doslova zobou z ruky....to snad půjde lépe prosadit přes tu ameriku než přes ně!:-((( nevěřím jim vůbec nic!!

     • Robo napsal:

      ..a robíš dobre, hel..:-)

      Pjakin má pravdu vždy na záver svojich otázok a odpovedí...

      Aj keď ja sa podobných poznatkov zatiaľ doberám trochu inými cestami. KSB je tiež aj tak ale v pláne.. :-)

      Chcem len povedať, že Agende 21 môžeme zabrániť a krásny svet vytvoriť len my. A aj vytvoríme..

     • hel napsal:

      tvůj opitimismus mě upřímně těší...jen mě občas děsí ty technologické možnosti v jejich rukou a taky trochu duševní lenost potenciálních otroků, kteří zkrátka nechtějí slyšet špatné zprávy a přitom si nechávají denně pouštět jed po kůži prostřednictvím televizních zpráv a komentářů k nim...já se aspoň snažím, ale hodně lidí zkrátka nechce vědět víc než ví a nechce ani myslet....a to i mladých...

    • Ekklesian napsal:

     Proč nemožné. Letos jsem nenakoupil za pár tisíc krmivo obsahující GMO, nekoupím kukuřici pokud bude GMO, nebo bude podezření...

     Brambory z obchodu jsem se loni rozhodl také už nikdy nekupovat (tam se GMO teprve chystá), a beru jen od jednoho dodavatele u kterého vím co pěstuje. Budou s tím trochu problémy, je to velký odběr na podzim a uskladnění, versus malý odběr vždy vzhledově ucházejích brambor.

     Udělejte to tak alespoň 10% lidí a ekonomický tlak je přinutí. Nesmíte se ale nechat obelhat nebo uchlácholit. Ano bude to znamenat problémy obchodníků, ale to je jejich problém. Je to prostě princip "hovna letícího vzhůru", od spotřebitele k výrobci.

 5. Definitiva napsal:

  Každý musí začať od seba.
  1. Nenechať sa zotročiť, nájsť si prácu, aby mal človek dostatok času na seba a rodinu.
  2. Odstrihnúť sa od monopolov, potom človek zistí, že má aj dostatok peňazí.

  Monopoly:

  -energetici, plyn, voda, elektrina, ich nákup a spotreba, riešte si vykurovanie a teplú vodu

  -potravinári, jedzte zdravo, kupujte len základné potraviny, 90% supermarketu sú reklamné potraviny na okradnutie klienta a bezohľadné poškodenie jeho zdravia, to jest OBEZITA A RAKOVINA!!!

  -farmaceuti, žitie zdravo, pohyb od narodenia do posledného dňa života, tzv. lieky neliečia, len potláčajú príznaky ochorení a zaručene vám vyprázdnia peňaženku, lekári robia milióny vyšetrení, "pacienti" trávia svoj život v čakárni, pri tom ostávajú naďalej chronicky chorí, žerú tony chemických liekov, ničia si pečeň a obličky a pod lekárskym dozorom sa dožívajú poslednej hodiny, zaručene žijú kratšie ako zdravo žijúci jedinec bez liekov.
  Farmaceutický monopol neskutočne okráda občanov cez zdravotné poisťovne na vyšetreniach a liekoch, za spolupráce s lekármi. Ak by lekári nespolupracovali, "neliečili", tak sa dopustia porušenia zákona.

  -elektronika vytvára závislosť, človek prestáva vnímať okolie, prírodu, iných ľudí a je ovládaný počítačom, iPadom, tabletom... človek prestáva používať rozum, inteligencia populácie klesá, z človeka sa stáva zombie, ľudia chodia ako slepí a hluchí, aj po meste, aj v prírode!!! Deti na turistike s iPadom v ruke, šialenstvo, zabiť takých rodičov.

  Ideálne je bývať na vidieku, mestá sú ako tábory FEMA v USA. Mestá sú pre ľudí s upadajúcim duchom a kultúrou.

  Ak to spraví dostatok ľudí, agenda sociálnych parazitov anglosaso židov sa zrúti sama, bez boja, bez obetí.

 6. medved napsal:

  Eklesian a Definitiva ,uplny suhlas..!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!