Stejný podvod: „Pomoc“ uprchlíkům, „boj“ s ISIS

sedivyUdálosti a komentáře 27. a 28. července na ČT (před a po jednání NATO, které bylo svoláno na žádost Turecka) umožňují nahlédnout pod pokličku toho, co se nyní odehrává. Vypsal jsem nejdůležitější momenty (kromě nesmírně zajímavé výměny názorů mezi se zástupci parlamentních stran Ivanem Gabalem /KDU-ČSL/, Helenou Langšádlovou /TOP 09/ a Vojtěchem Filipem /KSČM/, kterou je potřeba prostě shlédnout - a stojí to zato).

Nejdříve nejdůležitější momenty:

27. července před jednáním NATO (od 28. minuty):

Lukáš Dolanský, vedoucí vydání, moderátor pořadu: Proč Turecko útočí na Kurdy, když Kurdové bojují proti Islámskému státu?

Pavel Novotný, redaktor ČT: Kurdové obvinili Turecko, že spolupracuje s Islámským státem a proto Kurdové zaútočili na Turecko. V případě Turecka je to odveta vůči PKK (Kurdské straně pracujících)... Nato trvá na tom, aby Turecko s Kurdy nebojovalo.

Lukáš Dolanský, vedoucí vydání, moderátor pořadu: Co Turecko bude chtít od NATO? Asi se nějakým způsobem ohroženo cítí, když schůzku NATO svolalo.

Jiří Šedivý ml., generál: Turecko bude chtít alibi pro další kroky... Turecko bude chtít aby členové aliance tolerovali aktivity Turecka, které vycházejí právě z toho, že Turecko chce mít nárazníkový prostor, který bude Turecko chránit před útoky jak Islámského státu, tak militantních skupin, konkrétně PKK, která provádí teroristické operace. Pokud se to nepodaří vytvořit, použijí sílu proti oběma skupinám.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/215411000370727/video/

28. července po jednáním NATO (od začátku pořadu):

Lukáš Dolanský, vedoucí vydání, moderátor pořadu: NATO podpořila Turecko. Země má zelenou v boji proti Islámskému státu. Proč nikdo nemluví o tom, že Turci berou jedním tahem i Kudry. "Teroristé jsou teroristé" - turecká odpověď.

Jiří Šedivý st., velvyslanec při NATO: V posledním týdnu eskalovaly problémy a útoky ze strany PKK. A ty útoky měly teroristický charakter.

Lukáš Dolanský, vedoucí vydání, moderátor pořadu: Zároveň NATO doporučilo Turecku umírněnost.

Jiří Šedivý st., velvyslanec při NATO: Někteří spojenci nabádali, aby útoky proti Kurdům byly přiměřené...Přání, aby bylo pokračováno v mírovém procesu (s Kurdy) bylo vysloveno. Ale všichni chápou, že je to dlouhodobá věc, že po několika útocích PKK z minulého týdne turecká strana podniká určité robustní kroky. Zmínka o mírovém procesu směřuje k dlouhodobému řešení problému.

Petr Pavel, generál: PKK je mezinárodně uznanou teroristickou organizací. Její představitel Öcalan je dlouhodobě vězněn pro organizování teoretických činů. PKK provádí proti Tureckou dlouhodobě provádí teroristické útoky, jen je nyní vystupňovala. Využila působení Islámského státu a schovalo se za něj. Turecko využilo práva sebeobrany.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/215411000370728/video/

Ke zmínce Petra Pavla o Öcalanovi některá fakta:

2012 - Koncem roku turecká vláda poprvé přiznala, že již několik měsíců vede jednání s vězněným vůdcem PKK Abdullahem Öcalanem o možnostech ukončení vleklého konfliktu s PKK.

Březen 2013 - Öcalan vyzval své spolubojovníky k příměří a stažení z Turecka. Turecký premiér Recep Tayyip Erdogan výzvu k příměří uvítal a slíbil, že Ankara zastaví vojenské operace namířené proti kurdským povstalcům, pokud od svých ozbrojených akcí skutečně upustí i oni. Separatisté z PKK následně oficiálně vyhlásili příměří.

21. března 2015 - Öcalan vyzval bojovníky PKK, aby ukončili tři desítky let trvající ozbrojený boj proti Turecku. Turecký prezident Erdogan následně řekl, že vláda neučiní žádný další krok k uzavření míru, dokud bojovníci PKK nesloží zbraně.

24. července 2015 - Turecko se bombardováním pozic IS připojilo k zemím, které zasáhly do syrských bojů. Zároveň však bombardovalo i tábory PKK v Iráku. PKK v reakci dnes vypověděla mírová jednání s Ankarou, protože podle ní už nemají smysl.

Viz: http://www.rozhlas.cz/zpravy/blizkyvychod/_zprava/turecko-zautocilo-na-zakladny-kurdu-primeri-uz-nema-smysl-reagovala-pkk--1515721

K tomu několik tvrzení:

1. Kurdové (většina Kurdů) byli schopni, že i bez dostatečné podpory jsou schopni čelit Islámskému státu, Islámský stát lze porazit.

2. Erdoganovo Turecko proti Islámskému státu nebojovalo až do doby, než se výše uvedené ukázalo.

3. Teprve potom, jen na oko, zahájilo "bojové operace" proti Islámskému státu.

4. Současně zahájilo skutečné a masivní vojenské operace proti Kurdům (nikoli jen proti PKK) - záminkou byly zjevné provokace, nikoli nějaké "vystupňované útoky teroristické části Kurdů, PKK").

5. A Erdoganovo Turecko mělo tu drzost, nechat si vyhlazovací akce proti Kurdům posvětit jednáním NATO.

6. NATO se zachovala poměrně zdrženlivě (pokud jde o přijatou rezoluci), ale USA (a jejich hlásné trouby) závěry interpretují tak, že Erdoganovo Turecku má k masakrování Kurdů volné ruce.

O co jde Erdoganovi? Udržet moc svého zkorumpovaného režimu překrytím této skutečnosti vyvoláním a vystupňováním konfliktu s Kurdy. A v tomto má plnou podporu sobě podobných. A ti používají stejné praktiky u nás doma, v EU.

Teď už by mělo dojít každému:

"Boj" proti Islámskému státu = "Pomoc" uprchlíkům = stejný podvod, stejný zločin páchaný na normálních občanech EU současnou euroreprezentací, která naprosto selhala. Obojí už se dostalo tak daleko, že je tím bezprostředně ohroženo naše přežití. Nejen kulturní, nejen ekonomické, ale i fyzické.

Připomínám:

"Podstatou hry typu "Titanik" je (v případě, kdy vznikne situace, za které nemohou přežít všichni) dilema těch, kteří mají informace a kompetence: Maximalizovat počet zachráněných (ve smyslu jak počtu, tak i kategorizace, např. ženy, děti), nebo maximalizovat počet těch, které zbavíme šance na přežití, abychom zvýšili šanci na vlastní přežití?"

http://radimvalencik.pise.cz/2588-hra-typu-titanik-a-soucasna-realita.html

http://radimvalencik.pise.cz/2589-hra-typu-titanik-a-kauza-rath.html


Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/2600-stejny-podvod-pomoc-uprchlikum-boj-s-isis.html
13 Komentářů k Stejný podvod: „Pomoc“ uprchlíkům, „boj“ s ISIS

 1. hel napsal:

  mě to nebaví, to opravdu nás není dost na to, abychom jim řekli, že nás jejich hry "na blbého" už nebaví...já nekoukám na televizi právě z toho důvodu, že jim to říci nemohu, že odmítám to jednostranné ládování jejich propagandou...věřím, že superelity své zvrhlé hry typu titanik s lidmi hrají...já se na nich odmítám podílet jakkoliv...je mi jen občas docela smutno z toho, jak málo lidí na tohle reaguje adekvátně...kolik lidí se skutečně rve mezi "vyvolené" za každou cenu..

  • weissbach napsal:

   Je nás docela dost, ale rozhodně nás nebudou zvát do podobných oblbovacích pořadů. Viděl jsem to celé, neb se řídím heslem "Poznej svého nepřítele", ale je to mnohdy nestravitelné.

   • hel napsal:

    no právě, já už asi nemám "žaludek"...tam není vůbec nikdo,kdo by mluvil taky za mě..nikdo

   • Josef Švejk napsal:

    Obdivuji každého kdo je schopen sledovat takové duševní giganty jako je Helena Langšádlová, Petr Pavel a podobná individua. Mě se to nedaří a nedaří.

    • Svobodný napsal:

     Tak si je představ jak tam sedí ve spodním prádle :-D i když na druhou stranu...možná radši ne :-D

     • Josef Švejk napsal:

      Ještě to tak! Raději jak jsou zavřeni na záchodě (abych je neviděl), mají průjem a právě jim došel papír.

    • hel napsal:

     mně také ne....konkrétně ta langšádlová mi nepřijde ani jako člověk, spíš jako naprogramovaný robot...mívám pocit, že sleduji sci-fi...a neurotizuje mě fakt, že o sci-.fi nejde....nerozumím jim a působí na mě nelidsky

     • Josef Švejk napsal:

      Česká slepice zlatě kropenatá je nosné plemeno, dobře přizpůsobené tvrdším podmínkám prostředí. Vyznačuje se velmi živým temperamentem, je plachá, ostražitá, nenáročná na krmení a chov, odolná, otužilá a velmi shánlivá. Přes tyto dobré vlastnosti však od ní nelze očekávat nějaký komplikovaný myšlenkový tok. Naprogramovat ji je dost fuška, ale dá se pokud jde o jednoduché, nenáročné úkony. Ideálně se daří natrénování sekvence - snést vajíčko, půl hodiny kdákání (o sneseném), něco sezobnout, slepičinec, na hřad a ráno vše opět znova. Jako mluvčí knížete vyhovující. Je jí lépe rozumět i přesto, že to nemá hlavu ani patu.

     • hel napsal:

      achjo, skoro jako bys mluvil o mně, švejku :-))...jenže i přesto si o sobě důvodně myslím, že by mě nepřiměli např. k veřejné obhajobě církevního tunelu v televizi...nebo jiných lumpáren...to chce asi jistý druh "talentu", kterým ta dáma disponuje a mně byl upřen...

     • weissbach napsal:

      hel
      No, hlavně se neobtěžuje se svědomím..

     • hel napsal:

      weissbachu, ano....ABSENCE SVĚDOMÍ je oním "talentem"...okecáváme to tady se švejkem, ale opravdu stačí jen toto jedno slovo....-)

 2. Miroslav Kelnar napsal:

  https://en.wikipedia.org/wiki/Roboski_airstrike takto začala opětovná válka Turecko + USA proti Kurdům

 3. Definitiva napsal:

  Cieľom USA je vytvoriť Kurdistan, to znamená zabrať aj veľký kus tureckého územia. Teším sa na militantné predstavenie kamarátov NATO, USA a Turecka, ako sa budú milovať bombami. Rusom naozaj stačí len sa prizerať, USA sa porazia sami.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!