Co média zatajují: strach z uprchlíků je tak velký jako nikdy

7169970_3000Na tématu azyl-dilema selhávají průzkumy veřejného mínění. Pro: výzkumníci veřejného mínění a noviny Bild vysvětlují, že Německo za uprchlíky rádo zaplatí víc. Průzkum podporuje – čistě náhodou – postoj spolkové vlády  a je odvážně šířen mainstreamovými  médii. Kontra:  průzkum GfK ukazuje, že imigrace se mezitím stala největším postrachem  Němců. Média ho ignorují. O to více se ale předstírá.

Online zpravodajství  T-Online prezentuje průzkum Bild-am-Sonntag: 52 %  Němců zamítnutá návrh na snížení dávek pro  žadatele o azyl. Kromě toho 59 % je proti,  aby uprchlíci  z Balkánu byli nuceni  spát ve stanech či provizorních přístřešcích z důvodu šetření výdajů. U této skupiny žadatelů o azyl je ale už teď jasné, že jejich žádost bude zamítnuta.  Už brzy budou sedět v letadlech zpátky  domů, protože tam více než 16 let vládne mír.

Přímé hlasování pro T-Online článek dělá ale z tohoto pro-azylového průzkumu z Bildu kontra-azylový: 86 % najednou chtějí snížit dávky pro žadatele o azyl. Převážná většina z téměř 39 000 účastníků ankety na internetu chce úsporné jednání.

Déjà-vu: už zase staví internet  průzkum médií na hlavu

Vítejte zpět: Již před třemi měsíci se konalo na T-Online stejné z - pro- se stává- kontra- dilema. Webová stránka zkopírovala hlasování průzkumi ARD. Podle toho chtělo 50 % Němců přijmout více uprchlíků. V anketním hlasování k článku, to najednou 94,5 procent Němců už nechtělo. V té době bylo napočítáno 67 000 hlasů.

V on-line průzkumech se Němci vyjadřují zcela jinak, než při telefonnímvýslechu prostřednictvím  průzkumů mínění. To ukazuje  T-Online už podruhé. „Přirozeně,“ řeknete. Každopádně si chrání organizátoři průzkumů veřejného mínění své pokusné králíky - tzv panel - jako státní tajemství. Zda respondenti skutečně představují průměrné Němce, je více než diskutabilní.

Proč už se  průzkumy mínění neshodují

Teď se děje něco nového: průzkumy mínění se neshodují .Společnost pro spotřebitelský výzkum (GfK), oznámila, že poprvé za  22 let nezaměstnanost přišla o první místo jako největší obava Němců. Kým? Nemusíte hádatjsou to uprchlíci. Přistěhovalectví je náš největší strach.

Průzkum GfK Výzvy národů 2015ukazuje obraz Němců, který moc nesedí oficiální verzi. Koneckonců experti na mínění u azylového tématu se shodli, že se shodují. Zatím se to dařilo a vedlo k průzkumům na (skoro) stejné notě: „Německo může příjmout více uprchlíků,“ říká Frankfurter Allgemeine Zeitung  v elitním panelu„. Tady jsou rozhodující“ z Německa tázáni exkluzivně Institutem pro výzkum veřejného mínění z Allensbachu - hanlivě nazývaném  „Věštírna od Bodamského jezera„.

Koho chleba jím, toho píseň zpívám

Průzkum ARD (Infratest Dimap) a nedávný průzkum Bild am Sonntag (Emnid) sdílejí dokonce ještě více než jen stejné mínění. Průzkum mínění pochází ze stejného koncernu, kterému tyto dvě instituce patří-TNS Infratest. Co je ještě nápadné: Průzkum ARD  se hodil  pro ARD kampaň „uprchlíkům dát domov“ jako pěst na oko. Jako by veřejnoprávní vysílač nařídil svým kmenovým výzkumným pracovníkům: „Máme tady ještě tuto kampaň, udělejte  nám něco pěkného k uprchlíkům.“

Není to ani tak vzdáleno od reality. Všechny průzkumy mínění znají tento problém. Za každým průzkumem stojí zadavatel, který  vše zaplatí. Jako zázrakem hodí se výsledky zájmům zadavatele - jinak hlasování nebude zveřejněno.

Věštci mínění vědí, jak,  prostřednictvím manipulace kladení otázek nebo výběrem panelu, své průzkumy postrčit správným směrem. Podívejte se na aktuální průzkum Bild-am-Sonntag,  FAZ Elite panel„, stejně jako průzkum ARD. Výzkumníci mínění vždy věděli, co se od nich očekává.

Tak proč průzkum provedený GFK vypadává  nyní z očekávaného stylu azyl-Huráá? Protože uprchlíci vůbec nebyli zohledňováni, ale spíše odpadní produkt, se kterým nikdo nepočítal. Tady nepřistoupil žádný zadavatel  k  GfK a neřekl: . Udělejte nám něco o uprchlících.

To bylo provedeno v 22 zemích a mělo jen jednu otevřenou otázku: Jaké jsou podle vašeho mínění nejnaléhavější úkoly, které je třeba bezodkladně [v dané zemi] řešit,“ Tvůrci GfK  přiznávají: Dotazovaní  nedostávají žádné omezující specifikace záměru pro jejich možnosti odpovědí, je možné i více odpovědí.

To se stane, když Němci  nejsou tlačeni do správného směru, manipulováni pokládáním dotazů nebo dotazovou situací. Říkají otevřeně, co je pálí: Přichází stále více a více uprchlíků.Spolková vláda je zcela bezradná, schovává se za aktivismus - tlačí ale neplánovitě problém na přetížené obce. To je nyní největší obava Němců.

Exploze výdajů spojená s  náporem uprchlíků

Průzkumy, které  vydávají médiajsou vždy manipulativní. Měly by potvrdit příběhy, jejichž směr pochodu je už před rešeršemi znám. Manipulace začíná tam, kde jsou informace zatajovány. Bild am Sonntag nechal průzkum udělat  v dubnu - ještě před tím, než  byla známa hororová čísla  dilema – běženci, 450 000 uprchlíků se očekává v roce 2015, v roce 2014 jich bylo 230.000, v roce 2013 pouze 125 000, 2012 sotva 75 000, v roce 2011 jen něco málo přes 50 000. V pouhých pěti letech se počet uprchlíků  zvýšil téměř desetinásobně.

Soudě podle absolutních hodnot, vyklubává se z Německa evropský uprchlický domov. Každý rok půl milionu uprchlíků, jak dlouho takovou věc může země   80ti miliony vydržet? Také náklady rychle stoupají. 2014 to byly ještě 2,2 miliardy, letos to bude pět miliard eur. Udělejme zkoušku na příkladě: jste stále ještě proti škrtům dávek pro žadatele o azyl? Průzkum  v Bild am Sonntag by měl dnes zcela jiný průběh, než tomu bylo v dubnu, kdy příliv ještě zdaleka nebyl tak dramatický.

Zmatek kolem průzkumů: Kdo je schizofrenik - Němci nebo jejich média?

Přesto noviny Springer-Zeitung  koncem  července tím dělají politiku. Teprve nyní byla zveřejněna. Dlouho zastaralý průzkum prochází všemi sdělovacími prostředky a je dokonce uváděn ve, protože zpravodajský magazín s vlastním titulním příběhem chce bránit údajné „xenofobii“.

Vítánou potravou pro média, průzkum provedený GfK, zřejmě nebyl – proto neobstál. Pokud jde o průzkumy, týkající se  dilema- uprchlícinejsou tedy schizofrenní Němci. Spíše média, která tyto průzkumy objednávají.

Zdroj: http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/enthuellungen/peter-harth/was-medien-verschweigen-die-angst-vor-fluechtlingen-ist-so-gross-wie-noch-nie.html
30 Komentářů k Co média zatajují: strach z uprchlíků je tak velký jako nikdy

 1. Josef Švejk napsal:

  „Věřím pouze průzkumům, které so zfalšuji sám,“ poznamenal ze záhrobí sir Winston Leonard Spencer-Churchill.

  • Navigator napsal:

   Zfalšované průzkumy? A co pak teprve volby?
   „Toš kurňa ňák se nám ta demokracyja vytraca.“

   • weissbach napsal:

    Ani ne. Jen to začíná dávat smysl i těm, kteří jinak věří pyramidovým hrám….

   • Josef Švejk napsal:

    Milý pane. Každý průzkum je zfalšovaný. Kdo platí ten určuje výsledek! Co se týče demokracie, tak ta se nevytrácet nemůže – neexistuje! Demokracie je jako Yetti, nikdo ho neviděl, ale všichni o něm mluví.

    • weissbach napsal:

     O čem je potřeba hodně mluvit, to většinou buď neexistuje, nebo je minimálně mimo provoz.

     „Vědět že nevím, toť nejlepší.
     Považovat nevědění za vědění, toť nemoc.
     Pouze ten, kdo vidí v nemoci nemoc,
     může se zbavit nemoci.
     povolaný se zbavuje nemoci tím, že v ní vidí nemoc.
     proto se zbavuje nemoci.“
     Tao Te Ting

  • Miro napsal:

   Jen mam obavy, jestli jsme schopni temto ubozakum zajistit takovou zivotni uroven, aby byli spokojeni, aby se jim tu libilo, abychom nezklamali jejich ocekavani a aby pak neodesli zpatky. To by take mohlo zkazit dobrou reputaci Evropy v Africe a to by me velmi mrzelo… :-))) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 2. strach z upchlíků vám zatemňuje rozum napsal:

  …nebyla to legrace a nebude…

 3. Petr Michalík napsal:

  Jak se falšují průzkumy veřejného mínění:
  http://aeronet.cz/news/jak-funguji-ceske-medialni-agentury-pro-pruzkum-verejneho-mineni-exkluzivni-vypoved-zamestnance-o-praktikach-spin-doctoringu-planovani-vysledku-pruzkumu-prefabrikace-volebnich-preferenci-ovlivnov/
  To je hlavní důvod, proč jsou (falešné) průzkumy v tak příkrém rozporu s (reálným) hlasováním lidí

 4. to je jedno napsal:

  No, nevidím to dobře. Buď v Německu nastoupí k moci další Hitler, nebo se Německo dramaticky promění v další rozvojový stát… Co je horší nevím.

  • weissbach napsal:

   „Buď v Německu nastoupí k moci další Hitler, nebo se Německo dramaticky promění v další rozvojový stát… Co je horší nevím.“

   Nikoli, je to součást přeměny každé země a to nejen evropské v klon USA. To znamená multikulturně rozředěné nehomogenní společnosti, kterou je snadné ovládat a debilizovat až do potřebného stupně. Evropa je díky tradicím a výskytu poměrně značného počtu inteligentních a sociálně cítících osob značným oříškem. Z pádu jakékoli evropské země tímto směrem bychom neměli mít radost. Snižuje se tím totiž možnost se bránit i pro ostatní. Aby mohli EU převést z modu spolupracujících národů do modu „tavícího kotle“ pod jedinou absolutní vládou cca 130-500 rodin vzájemně propojených příbuzensky, finančně atd…, musí EU atomizovat /zničit národní celky a pospolitost/. Imigrační „krize“ je bezesporu jedním z těchto urychlovačů a nástrojů. Všimněte si, jak je to citlivě balancováno, aby se to nevymklo kontrole a současně se nivó posunulo patřičným směrem dál a dál. A nedělejme si iluze, že případné násilí nebude beze zbytku využito k protlačení další represivní legislativy vůči majoritní společnosti.

   • weissbach napsal:

    Skrytá moc tak bude moct hodit veškerou vinu na imigranty, které sem dlouhodobě prostřednictvím osy. tajné služby-neziskovky-vlády láká. Je to dvojitá hra naprosto podle not hegeliánské dialektiky, jejíž pochopení je pro drtivou většinu populace naprosto nemožné.

    • weissbach napsal:

     Lidé si toto vlastní zničení navíc i financují. Jen v ČR je to ročně okolo 15 miliard!!!! jak lze zjistit z otevřených zdrojů. A očekávejme urychlení procesu a výrazné navýšení těchto výdajů v blízké budoucnosti. Je přece krize…. Co na tom, že uměle vyvolaná a řízená. Mohla by být ukončena v okamžiku a to jednoduchým rozhodnutím vládců. Jenže skuteční vládcové nemají sebemenší důvod něco ukončit. Ukončení nastane ve chvíli, kdy změny budou mít nevratný charakter, kdy se podaří početné páté koloně vytvořit dostatečné ekonomické a politické zázemí. Proto se opratě budou utahovat a popouštět tak, aby nedošlo k neřízeným procesům /povstání, revoluce masového rozsahu, ty malé a neorganizované jsou naopak vítané jako precedens k potlačování opozice a její kriminalizaci a zastrašování/. Délku opratí bude zrcadlit mainstream podle toho, jak se budou loutkovodiči cítit „v kramflecích“.
     Brzo předhodí masám nějaký kosmetický ústupek, kolem něhož začne mediální čardáš, aby masy měly pocit, že mají na něco vliv.

 5. pohádka napsal:

  Ne ne ne, to se nesmí stát!! My všichni, kteří do toho vidíme, se musíme spojit a zabránit tomu.
  „…a když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, aby ti pomohl toho dosáhnout…“
  P. Coelho

  • weissbach napsal:

   To s Vámi plně sdílím, ale na druhou stranu jsem dost velký skeptik /realista?/…
   Osobně si myslím, že lidstvo jako takové se samo za sebe už vymanit nedokáže. To může napravit a uvést do rovnováhy jen Vesmír…

  • to je jedno napsal:

   P.Coelho je super spisovatel. Náš problém je, že něco chceme my, a vesmír nám to pomáhá protlačit, něco chtějí globalisti, a vesmír jim to pomáhá protlačit, něco chtějí muslimové, a vesmír jim to pomáhá protlačit… Nu a já myslím, že nakonec to vyhraje ten, na jehož straně bude kombinace těchto sil: touha + karmické síly+ lepší vize budoucnosti + další faktory…

   • pohádka napsal:

    Všechno je jedno, ano. Všichni jsme jedno….
    Ale v tomto případě při výběru z těchto tří skupin, které jmenujete, Vesmír jednoho dne tím nejjednodušším způsobem pomůže tomu, kdo chce mír pro sebe, pro všechny lidi a pro naši krásnou Zemi. A my jenom radostně vydechneme, díky, vždyť to bylo tak prosté. :-)Proto je tak usilovně myšlenka míru a lásky k vlasti posledních 25 let potlačována.

  • Marie napsal:

   To video je priserna manipulace! Vsiml jste si, ze jsou tam dvakrat zabery s vlajkou IS? To je zamerne a pritom je to sestrih, skutecni muslimove se k IS NEHLASI, nebot to jsou sesbirani kriminalnici, kteri koran nikdy nevideli. Dockate se brzy, ze IS si bude delat v Evrope to same, co dela na BV a na Ukrajine a v lidech se automaticky bude vyvijet nenavist vuci skutecnym muslimum, coz je cil.
   Toto je skutecna valka a lidi by meli okamzite jednat. Tim chci rict, vlitnout na vlady a nedovolit zadny prisun cizincu do nasi zeme. Nemuze o tom rozhodovat vlada, protoze platit to budou lide jenen penezi, ale i svymi zivoty.

   • pohádka napsal:

    Máte pravdu.Většina dělá mrtvé brouky a myslí si, že se jich to netýká. Plné náměstí jsou ovce schopné udělat, když přijede PRIMA nebo kdo neskáče není Čech….Škoda.. Doufejme, že 15.8. bude plný Vyšehrad, je to velmi silné
    místo.

   • weissbach napsal:

    Přesně…

 6. weissbach napsal:

  Komentář čeká na schválení?

  • weissbach napsal:

   Ta ještě jednou:
   Kdo to vymyslel, kdo to řídí a komu to slouží? Info pro neinformované:
   „To je pořád jedna a ta samá banda: Světová banka, MMF, PNAC, Goldman Sachs, … a pak různé komise pro migraci a uprchlíky. Mají obšancované všechno. Stačí si jen párkrát kliknout ve Wikipedii.

   Komisaře pro uprchlíky při OSN dělá Portugalec António Guterres, hrdina Carnation Revolution. Další hrdina Carnation Revolution byl Barroso, který podepsal s Havlem Dopis osmi podporující neokonskou kabalu zovoucí se Vulkáni, která rozesrala půl světa a zapříčinila tu migrační vlnu a z pozice prezidenta Evropské komise podporoval austerity. Z Wikipedie:

   The Vulcans is a nickname used to refer to Republican Presidential candidate George W. Bush’s foreign policy advisory team assembled to brief him prior to the 2000 U.S. presidential election. The Vulcans were led by Condoleezza Rice and included Richard Armitage, Robert Blackwill, Stephen Hadley, Richard Perle, Dov S. Zakheim, Robert Zoellick and Paul Wolfowitz, and Wolfowitz protégé, Scooter Libby. Other key campaign figures including Dick Cheney, George P. Shultz and Colin Powell were also closely associated with the group but were never actually members.

   Ty jména neokonských figurek jsou představitelé Světové banky, PNAC, AIPAC, JINSA, Goldman Sachs, atd.

   Šéfa komisaře pro migraci při OSN dělá Peter Sutherland z Goldman Sachs. Mimoto ještě dělá předsedu katolické komise pro migraci. A pan Sutherland volá po masové imigraci do EU, i když je v EU velká nezaměstnanost.

   Goldman Sachs je taky předseda ECB Mario Draghi neboli austerity. A další hrdina Carnation Revolution, Mário Soares stojí united s Tsiprasem proti austerity, ale marně. Mário Soares je, podle Wikipedie, an honorary member of the Club of Rome. A Club of Rome je Limits to Growth a na to je vhodná právě austerity.

   A v době Carnation Revolution byl v Portugalsku velvyslancem USA zrovínka Frank Carlucci, o kterém se ve Wikipedii píše, že je to figurka od Donalda Rumsfelda a je spojen s PNAC:

   During the early 1970s, Carlucci became Donald Rumsfeld’s protege as Rumsfeld showed him the ropes. … He is affiliated with the Project for the New American Century (PNAC), a conservative think tank.

   Islamofobní hnutí v Americe vedené Davidem Yerushalmim platí neokon Frank Gaffney, který dělal pod Perlem z bandy Vulkánů a je podepsán pod neokonským „otevřeným dopisem“ Clintonovi v roce 1998, stejně jako Frank Carlucci, Perle a spol. A ten financér amerického islamofobního hnutí Frank Gaffney je, podle Wikipedie, the 2003 recipient of the „Louis Brandeis Award“ from the Zionist Organization of America..

   A ten neokon Frank Carlucci pomáhal schovat v Americe jednoho islamistického Čečence, spolu s Albrightovou a spol.

   Atd, atd, atd.

   How a Chechen terror suspect wound up living on taxpayers‘ dollars near the National Zoo
   http://www.washingtonpost.com/…/A38200-2005Mar15.html

   Akhmadov’s story might be just another shadowy tale from the global war on terror, if not for one important twist. The apartment he was holed up in was not in some remote former Soviet republic or extremist Islamic haven. It was smack in the middle of Washington, next to the National Zoo. He was here legally, as a newly minted political refugee — and if he was hiding, it was more or less in plain sight. American taxpayers, in fact, were about to start paying his salary at a congressionally funded think tank.

   How is this possible? Well, it doesn’t hurt that Akhmadov enjoys the patronage of a group of very senior Washington luminaries. His backers include two former secretaries of state, Madeleine Albright and Alexander Haig; a former defense secretary, Frank Carlucci; a former national security adviser, Zbigniew Brzezinski; and some of the biggest names in elected politics, from Ted Kennedy on one side of the Senate aisle to John McCain on the other.

   *******************************************************************************************************************
   Z pamětí NSA na Carnation Revolution v Portugalsku.

   When Soares told Kissinger that “We have no desire to become Communist,” the Secretary of State replied, “Neither did Kerensky.”

   Jak tenhle Kissinger, tak Brzezinski z článku ve Washington Postu nahoře jsou „čestnými zahraničními členy“ naší Rady pro mezinárodní vztahy. To je roztomilé.

   Document Friday: The US Military had “a contingency plan to take over” Portuguese Islands!?
   https://nsarchive.wordpress.com/…/document-friday-the…/“

 7. pohádka napsal:

  Pane Weissbachu, tohle všechno nás ví (bohužel zatím) pár. Jak s tím ale naložit, aby se stalo něco, jako Fenomén nebo princip sté opice???
  http://www.priroda.cz/slovnik.php?detail=942

  Znáte princip sté opice? Tak to je ono, ještě víc lidí musí pochopit, že tudy cesta nevede. A pak se to překlopí…
  Jinak vám děkuji.
  Eva

 8. Logos80 napsal:

  Poznej svého nepřítele http://konsorcium-nno.cz

 9. Carlos IV napsal:

  WEISSBACH – dobra prace, snad se nebudete zlobit ze jsem si to okopcil :-)
  Dobry je ten obrazek – Amer. ambasada je od Brandenburgske brany par kroku, tam by tenhle dav onech „darkies“ (nejsem rasista) meli smerovat, mista tam maji az.az. Bohuzel, ceske ovcce prdeli nepohnou dokud jim je nenastehuji do baraku, mam ten dojem. Nelituju ze jsem to tam zabalil….

 10. Carlos IV napsal:

  Marie to vystihla naprosto presne. Nejak podobne jsem to formuloval pred casem na Aeronetu….je smutne, ze dav se ubira jinym smerem protoze mainstream ho dostal uz v podstate presne tam kam chtel.Chazarsti zkurvysini si mnou ruce. Nevadi, ja „budim“ i nadale a budu tak cinit – za branami CEZka. Tady uz geografie prestava hrat roli. Je to globalni problem…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!