Stát dohledu se stává mainstreamem všeho: Windows 10 sledují (a zapisují do logu) všechno

clippy-windows-10-spy-100599884-large.idgeJako by nestačila vlastenecká odhalení Edwarda Snowdena vyzrazující všechny věci o ‚super-tajném státu dohledu‘ v Americe, tak Newsweek hlásí, že spolu s tím, jak si desítky milionů lačnících uživatelů PC stahují aktualizace zdarma, tak Windows 10 sledují – a logují a sdílí – všechno, co uživatelé dělají… a to znamená vše.

Windows 10 by se měly přejmenovat na Spyware OS https://t.co/4N8x3XJ9dv

— Thomas Fuchs (@thomasfuchs) July 31, 2015

Od toho okamžiku, kdy se vytvoří účet, se Microsoft začíná dívat. Společnost si zaznamená základní informace uživatele – jméno, kontaktní údaje, hesla, demografická data a údaje o kreditní kartě – ale také v tom šťourá o trochu hlouběji… a najít odpovědi není snadné, jak vykřikl jeden expert na soukromí: „V těch 45 stránkách dokumentů firemní politiky a nastavení k vypínání funkcí rozložených přes 13 různých nastavovacích obrazovek a pro vnější webové stránky, není ani slovo, které by zakládalo ‚skutečnou transparentnost‘.“

Jak hlásí NewsWeek

Microsoft Windows 10 už jedou na více než 14 milionech zařízení poté, co byly ve středu globálně uvolněny, není ale jasné, kolik jejich uživatelů si přečetlo Politiku soukromí firmy a Servisní dohodu, než si to stáhli. Prohrabat se těmi 45 stránkami platných všeobecných podmínek (účinných k 1. srpnu) je velká zabíračka: Společnost si sbírá data o většině toho, co při použití jejich software děláte.

Od okamžiku, kdy se vytvoří účet, se Microsoft začíná dívat. Společnost si uloží základní informace o zákazníkovi, jméno, kontaktní údaje, hesla, demografické údaje a údaje o kreditní kartě – ale hrabe se v tom ještě o trochu hlouběji.

K dalším informacím, které si Microsoft zaznamenává, patří dotazy při vyhledávání Bingem a konverzace s novým digitálním osobním asistentem Cortana; obsah soukromých komunikací jako e-maily; webové stránky a aplikace, které jste navštívili (včetně přístupových charakteristik a doby použití); a obsahu soukromých adresářů. Navíc „se sbírají klávesnicí nebo rukopisem zapsaná slova,“ uvádí ustanovení o Soukromí, která mnoho on-line pozorovatelů spojuje se záznamem úhozů do klávesnice. Microsoft říká, že tyto informace sbírají, „aby poskytli přímo na osobu střižený uživatelský slovník a pomohli vám tak při psaní přes klávesnici a rukopisem na vašem zařízení s lepším rozpoznáváním rukopisu, a aby vám poskytli textové návrhy během toho, co píšete klávesnicí nebo rukopisem.“

Všechny tyto informace nezůstávají nezbytně jen u Microsoftu. Společnost říká, že takto sebraná data používá ke třem účelům: aby poskytovala a zlepšovala své služby; aby zákazníkům posílala na míru střiženou propagaci; a aby zobrazovala cílenou reklamu, což občas vyžaduje, aby se informace sdílely i se třetími stranami.

Ač to možná některé překvapí, tak nové praktiky sběru dat touto společností jsou v souladu s novým průmyslovým normálem.

Microsoft také, stejně jako jeho konkurenti, říká, že obsah této soukromé komunikace nebo těchto souborů v uložených v dokumentech prozradí rovněž „v reakci na platné právní úkony.“ V poslední zprávě o transparentnosti za dvouleté období této společnosti, která vyšla koncem března, prozradila, že mezi červnem a prosincem 2014 obdržela 31 002 vládních žádostí o informace, obsah osobní komunikace prozradila v 3,36 procentech těchto případů a data nikoliv o obsahu v 73,17 procentech.

Microsoft neodpověděl na žádosti o komentář k podrobnostem ohledně podmínek soukromí, ale náměstek generálního konšela Microsoftu Horacio Gurierrez uvedl příspěvek na blog, kde Prohlášení o soukromí prohlašuje za „jasný zdroj k pochopení oddanosti Microsoftu ochraně individuálního soukromí.“ Alex Meer z herní webové stránky Rock Paper Sthotgun na to ale opáčil: „V těch 45 stránkách dokumentů firemní politiky a nastavení k vypínání funkcí rozložených přes 13 různých nastavovacích obrazovek a pro vnější webové stránky, není ani slovo, které by zakládalo ‚skutečnou transparentnost‘.“

Více se anglicky dočtete zde.

* * *

Jinými slovy je tu zase Velký bratr s plnou parádou … a my ho úplně volně bez překážek zveme domů.

Submitted by Tyler Durden on 08/02/2015 12:55 -0400

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2015-08-02/surveillance-state-goes-mainstream-windows-10-watching-logging-everything

 
38 Komentářů k Stát dohledu se stává mainstreamem všeho: Windows 10 sledují (a zapisují do logu) všechno

 1. Vlastenec napsal:

  HNUS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. eM napsal:

  Jako vždy, ještě větší shit než dřív.

 3. anonym napsal:

  Dnešní uživatelé Mrkvosoftu jsou mentálně asi tak na úrovni ryby.
  Zjeví se jim na liště ikonka w10 a hop sežerou to i s navijákem.
  Kdo chce kontrolu nad svojim počítačem volí LINUX (například Mint...)

 4. Vlastenec napsal:

  JE TO STRAŠNÝ POKRYTECKÝ HNUS AGRESIVNÍCH uSSa ŽIDOBANKSTERŮ !
  ***
  Chce to podat HROMADNOU ŽALOBU ZE VŠECH ZEMÍ a
  zažalovat Microsoft za PORUŠENÍ LIDSKÝCH PRÁV !!!!!!!!!!!!!
  ***
  Když si chtějí hrát na právní stát - tak ať to mají !
  To že "odkliknete" souhlas s podmínkami nic neznamená !!
  I průměrný právník to u NESTRANNÉHO SOUDU UHRAJE NA UVEDENÍ V OMYL(malá písmenka dlouhý text) nebo PODVOD !!!
  ..v případě špiclování ve firmách se jedná o NEKALOU SOUTĚŽ
  ..v případě špiclování politiků a úřadů se jednáo
  ŠPIÓNSTVÍ A ROZVRACENÍ REPUBLIKY !!!!!!!!!!!!!!!!!
  *****

  ..a brzy bude HVĚZDA KAPITALIZMU - nejbohatší židák na světě Gates,
  TÍM NEJCHUDŠÍM HA_JZLEM !!!!!!!!!!!!

  ..a přejdou ho choutky hrát si na boha a likvidovat lidstvo svými genetickámi experimenty !!!!

 5. Paul Durham napsal:

  No to je mi novina, vždyť to takhle je už od spuštění internetu.

 6. Navigator napsal:

  Hoši od MS jednoduše počítají s tím. že uživatelé už dávno přestali číst sáhodlouhé licenční podmínky tak je upravili tak. že ani Orwellovi se o něčem takovém nezdálo.
  Mylím že i kdyby tam dali. že mají právo uživateli W10 uřezat obě uši, tak si to i tak miliony lidí dají do počítače.
  Zkrátka IDIOCRACY nastupuje. a to exponenciálně: 67M stažení za dva dny!

 7. Putinka napsal:

  I já se přiznám, že jsem asi blbka, ale nainstalovala jsem si 10. Odpoví mi někdo? Přiznám se, že jsem technický antitalent. Na 8.1 nebyla taková kontrola? A pokud ne, dá se to vrátit? Mě to totiž nevyhovuje ani na normální mnou používané ovládání. Děkuji někomu za odpověď.

  • weissbach napsal:

   Kontrola byla od počátku. Celý internet byl od počátku takto koncipován. Je to vojenská technologie určená ke sběru informací. Krycí legenda o geniálním studentu Billu Gatesovi funguje dodnes. Podobně jako ta o "géniovi ze střední" Zuckerbergovi s "jeho" Facebookem, který měl problém s použitím platební karty... Oba jsou skvěle zaplacení "bílí koně" jejichž příklad má oblbnout stádo a udržovat iluzi o svobodě podnikání a zemi neomezených možností. Parametry byly nastaveny již při spuštění a od té doby se pouze vylepšují parametry a propojují databáze. I průměrně inteligentní člověk si to dokáže poskládat dohromady, aby věděl, že to jde z jednoho zdroje a že se pavoučí nitě zákonitě sbíhají do centra pavučiny v Kalifornii. Šlo pouze o to, vypustit systém do oběhu, odůvodnit jeho nezbytnost a udržovat koloběh uživatelů. Nic pak nezůstává soukromým. Lidé si zvyknou i když jim v ložnici umístí kameru. To už ale také není nic nového, protože většina satanových skříněk, kterým se říká televize už mají hardware i software snímající obraz i zvuk v reálném čase. Totéž mobilní telefony. S každou novou generací je to víc "zesíťované" a uživatel má stále méně možností něco změnit. Je tak de facto monitorován 24 hodin denně, aniž by ho to nějak znepokojovalo. A tak se to postupně krok za krokem utahuje a elektronický koncentrák běží na plno, byť prozatím nenápadně. Až se jednotlivé komponenty systému propojí na požadované úrovni, past sklapne nenávratně. To je koncepce. Časové plnění je v mírném skluzu.
   Prozatím se neuplatňují masovější represe z výstupů, protože tím by se ještě před dokončením vnesla do stáda zbytečná panika a napětí, což není žádoucí... A přestala by to být konspirace, nad kterou se inteligentní a vzdělaný homo sapiens jen pousměje.
   Ve Vašem konkrétním příkladu se nemusíte obávat, protože Vaše možnost cokoli ovlivnit je limitována a tudíž nepředstavujete nebezpečí, které by vyžadovalo výraznější zásahy do Vašeho života. Nicméně stopa se ukládá k potencionálnímu pozdějšímu využití....
   Máte možnost se tomu vyhnout pouze v případě, že nebudete používat mobilní sítě, nebudete používat emailového klienta, nebude používat přístup na síť. Tím se zároveň vyřadíte z okruhu lidí sdílejících informační tok a Vaše existence nabude pro systém zcela nulového rizika. Z hlediska systému zmizíte. Podobně jako bezdomovci atd... Ten mechanismus je dobře vybalancován a reálně už teď z něj není úniku. Pokud se něco mimořádného nestane. Mimořádného ve smyslu nepřipraveného a neplánovaného, což momentálně je naprosté minimum událostí.

   • pjnowak napsal:

    Fakt je, že je člověk sledován vlastně všude. Kamerového systému si už nikdo nevšímá. Mobil má skoro každý a není výjimka, že hned 2. A my si tu děláme hlavu s Windows 10. I když použijete jiný systém (třeba některou distribuci Linuxu), okamžitě při připojení na síť, jste identifikován MAC adresou vaší WiFi nebo ADSL modemu. Takže by bylo dobré vrátit se k papíru a tužce a k osobním schůzkám v parku. Jen těm informacím by to trvalo tak o 200 let pomaleji, než by se dostali tam, kam autor zamýšlel a v patřičném množství. Takže klidně užívejme techniky. Když nás nedostanou Windows 10, tak svoje soukromí vykecáme jinde, a možná si toho ani nevšimneme.

  • M napsal:

   Dá se to vrátit... naštěstí zatím...

   Ale pokud můžete a nepotřebujete Mrkvo$ofty dejte Linux...

   + Open Office + Firefix na web...

   Bojkotujte Google i Mrkev... snad tím trochu Velkého Bratra zbrzdíme

   • Josef Švejk napsal:

    Mnohem účinnější bude když si dáte na hlavu mokrý hadr z podlahy a budete mlčet jako pařez. Kamera bude zmatená, obsluha NSA také a z vás se stane naprosto jednoznačná jednička. Bill Brána to zabalí a půjde raději jednotit řepu.

 8. pjnowak napsal:

  Tak jsem taky zkusil nainstalovat Windows 10. Mám je v počítači jako druhý systém. Při troše snažení lze hodně ze sledování vypnout. Jen to zabralo čas a více hledáním. Teď jsou s toho dobře vypadající Windows 7 s vypnutým žalováním mamince. Běžný uživatel si tuhle práci určitě sám neudělá. Navíc to potřebuje alespoň trochu drzosti a nějakých znalostí. V servisu se téhle očisty asi nedovoláte. Takže je pravda, že tuctový uživatel bude závislý na kamarádech nebo na technické fóru a bude doufat, že se časem začnou objevovat návody, jak co vypnout. Nějaký návod taky připravím, ale nebude to hned.

  • weissbach napsal:

   "Při troše snažení lze hodně ze sledování vypnout. Jen to zabralo čas a více hledáním."

   :-) blahopřeji...

   • pjnowak napsal:

    ... no jo, překlep :(

    • weissbach napsal:

     Nejde o překlep. To je v poho... Jde o tu iluzi...

     • Paul Durham napsal:

      Obyvatelstvo je z hlediska informací bezvýznamné, jde prakticky o průmyslovou a ekonomickou špionáž pro NĚ.

     • Robo napsal:

      Byť Človekom je výsada, Durham. A priznám, že ty mi nejak nesedíš..

     • weissbach napsal:

      Což neznamená, že není objektem sběru dat.

     • Montisan napsal:

      To s tou výsadou vysvětli tomu kriplikoj Jinskýmu, ňák to furt odmítá pochopit a tvrdošíjně trvá na svým lidství, hovad jeden zelenofialovej:)

     • Jan Jinsky napsal:

      Montisane, tebe výsada býti člověkem minula. Ty si jen nácek. To je takový typ podlidí, co si myslí, že jsou něco víc a přitom jsou k smíchu.

     • Montisan napsal:

      To je divný, že se nesměješ, ale furt ubuluješ kriple vozejčkářskej:) Ani nevíš o čem je hnutí kreativita, navíc nacisté jsou post-hnutí! S chybama plynoucíma z podmínek vývoje. My se víc hlásíme k původnímu KKK - tedy ani ne tomu založenýmu 1915 židodnářema, natož pak k nějakým hnutím po WWI, přiblbliku. To bys ale musel něco znát a vědět a ne tu jen papouškovat havlofilní bulvár, rudozelenej buzerante ...

     • Jan Jinsky napsal:

      Ujasni si barvy, které mi přiděluješ. To máš jedno jestli náckové nebo upalovači černochů - stejná žumpa a odpad.

     • Montisan napsal:

      Právě v těch barvách jasno nemám, páč vy hnusný rasozrádný odpadkovénároda je furt měníte jak chameleoni. Kreativita má k nacismu postoj daný tímto textem, který vysvětluje, proč nejsme stoupenci nacismu:

      "Tvůrce Kreativity napsal:

      „Považujem Hitlera za veľkého muža Bielej Rasy a najväčšieho vodcu akého kedy Biela Rasa mala. Ako Kolumbus na poli objavov, urobil Hitler obrovský zlom na poli rasového uvedomenia Bielej Rasy. Tak ako Kolumbus, aj on bol priekopníkom, no tak ako Kolumbus nedokončil objavovanie všetkých nových území, aj Hitler vo svojom živote nedokončil rasový boj, dokonca ani neudal správny smer prežitia. V skutočnosti dnes (1983), po viac ako 64 rokoch od vzniku nacistického hnutia a 38 rokov po Hitlerovej smrti je Biela Rasa
      politicky, ekonomicky, morálne ale i počtom slabšia než to bolo pred 40, 50 či 80 rokmi. Kategoricky môžeme povedať, že Biela Rasa nebola vo svojej histórii slabšia a v ťažšej situácii než je dnes. Takže si to vyjasnime. Hitler nevyhral vojnu. Nevyhral rasový ani propagandistický boj proti Židom.
      Nacistická strana nepoložila uskutočniteľný plán pre prežitie, expanziu a pokrok Bielej Rasy. Uznávajúc česť
      tam kde je treba, no realisticky sa pozerajúc na Hitlera a nacistické hnutie, uveďme si ako sa od seba
      odlišujeme.
      1. Prvým podstatným rozdielom je naša identita. Ide o to koho sa snažíme zachrániť, za koho bojujeme a kto
      „sme“. Tento rozdiel je mimoriadne podstatný.
      Jednoducho povedané: tak ako bolo jadrom nacistického hnutia Nemecko a Nemci, najvyšším záujmom
      Hnutia Kreativity je Biela Rasa. Slávny pokrik nacistickej strany bol čisto nacionalistický: Deutschland!
      Deutschland uber alles! (Nemecko, Nemecko nadovšetko!). My, Tvorcovia odmietame nacionalizmus a
      namiesto toho sa snažíme vybudovať Belší a Krajší Svet pre všetkých Bielych Ľudí na tejto planéte.
      V skratke sa Hitler snažil rozšíriť územie Nemecka, jeho moc a vplyv na úkor Francúzov, Poliakov,
      Angličanov a tuctu iných národností. My, Tvorcovia, takéto úmysly nemáme. Namiesto toho sa snažíme
      odstrániť nacionalizmus a podporujeme a propagujeme rasovú spoluprácu. Odmietame vojny medzi Bielymi
      Ľuďmi, nech už je ich národnosť akákoľvek, a snažme sa zjednotiť ich silu a solidaritu aby mohla byť efektívne
      namierená proti Židom a ostatným podrasám. Pre nás to má oveľa väčší zmysel než padnúť do židovskej pasce
      „rozdeľovania a dobývania.“ Celý program židovskej vôli po moci je a bol založený na tejto zlomyseľnej
      politike nútiacej nadradeného Bieleho Človeka zabíjať iného Bieleho Človeka v mene nacionalizmu.
      Samozrejme, že nacionalizmus nieje jediným problémom, ktorý Židia múdro využili aby rozdelili Bielu Rasu.
      Ďalším je náboženstvo a svedectvom je Tridsaťročná vojna, genocída v Írsku prebiehajúca už viac ako 400
      rokov, a stovky ostatných vojen vedených v mene židovského kresťanstva. Ďalším rozdeľujúcim faktorom je
      jazyk. Na svete je takýchto nástrojov, ktoré Židia využívali na rozoštvanie, rozdelenie a dobývanie Bielych.“

 9. Logos80 napsal:

  První a jediné pravidlo k ochraně jakékoliv informace je - Mlčení .To bylo , je a bude. No do budoucna se musíte naučit mlčet i v hlavě.

  • Paul Durham napsal:

   Vaše pravidlo se týká nositelů informací, nositelé bílého šumu mohou šumět dál.

  • martin bareš napsal:

   tady je dobrý připomenout jednoho rakouského filosofa, myslím že se jmenoval Husserl. Žil na přelomu devatenáctého a dvacátého století. Různé školy ho řadí mezi předchůdce či stoupence fašizujících směrů. To ale není podstatné.
   Charakterizoval naši civilizaci trefně ve třech bodech. První dva si nepamatuji, dalo by se to asi doheldat.
   Třetí bod, která je naší "euroamerické civilizaci" vlastní, je podle něj ŽVANIVOST.
   Geniální.
   Když si to dáte dohromady s tím, že komunikace snad kromě zpráv o povodních a přírodních katastrofách, ztratila smysl, hlavně díky všem zmatečním zprávám a pseudoinformacím, kteých se drtivá většina společnosti dožaduje a nemůže bez nich být, pak je opravdu Logosi80 Vaše odpověď vyčerpávající.
   Přidávám to jako dodatek, další rozměr, k této diskuzi.

 10. Carlos IV napsal:

  Linuxujte pratele :-)

 11. UNKNOWN napsal:

  windows 10 sběrna informací.... win7 best4ever

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!