Studie tvrdí: Mobilní telefony JSOU spojeny s rakovinou, dlouhodobé používání souvisí s Alzheimerem, Parkinsonem, bolením hlavy a podrážděním pokožky

2AFF89EE00000578-3181406-Warning_Radiation_from_wireless_devices_such_as_phones_and_table-a-6_1438360037279Záření z bezdrátových přístrojů jako jsou telefony a tablety mohou znamenat zdravotní riziko, tvrdí nově přezkoumané studie. Vědci tvrdí, že radiace způsobuje oxidační stres v těle – škodlivý proces, úzce spojovaný s degenerativními onemocněními. Autoři studií píší, že používaní mobilů by se mělo preventivně minimalizovat. Oficiální instrukce prohlašují, že zařízení „by mohla“ způsobovat rakovinu

 

Mobilní telefony představují „velmi reálné nebezpečí“ pro lidské zdraví, tvrdí nová studie.

Záření z bezdrátových zařízení, jako jsou mobilní telefony a tablety, by mohlo být spojeno s různými zdravotními riziky, od rakoviny po onemocnění mozku typu Parkinsonovy či Alzheimerovy choroby, tvrdí výzkumníci.

Prý je to v důsledku toho, že radiace způsobuje v těle ‚nerovnováhu‘ – oxidativní stres.

Oxidativní stres je škodlivý proces, úzce spojovaný s degenerativními onemocněními.

Nová studie je přezkoumáním experimentálních údajů o účincích radio-frekvenčního záření v živých buňkách – v podstatě jak mohou mobilní telefony poškodit DNA jedince.

Doktor Igor Yakymenko z ukrajinské Národní akademie věd tvrdí, že oxidativní stres v důsledku vystavení radio-frekvenci by mohl vysvětlovat spojení mezi bezdrátovými přístroji a rakovinou.

Po dlouhodobém vystavení je to spojeno s dalšími lehčími poruchami jako bolení hlavy, únava a podráždění pokožky, říká Yakymenko.

Jeho argument je založen na reaktivních formách kyslíku, což jsou chemicky reaktivní molekuly obsahující kyslík.

Hrají důležitou roli v buněčné signalizaci a kontrole vnitřních podmínek, jako je teplota.

Pokud se hladina reaktivních forem kyslíku dramaticky zvýší, může to způsobovat značné poškození buněčné struktury – toto je známo jako oxidativní stres. Článek podotýká, že zatímco reaktivní formy kyslíku jsou v buňkách často produkovány díky agresivnímu životnímu prostředí, mohou být také vyvolávány ‚běžnou bezdrátovou radiací’.

‚Tyto údaje jsou jasným znakem reálných rizik, která toto záření představuje pro lidské zdraví.“

Sdělil New York Daily News, že při používání vašeho telefonu pouhých 20 minut denně po dobu 5 let zvyšuje riziko jednoho typu mozkového tumoru trojnásobně a při používání telefonu hodinu denně po dobu 4 let zvyšuje riziko některých tumorů 3-krát až 5-krát.
Tisku řekl: „Údaje byly získány od dospělých, kteří používají mobilní telefony většinou po dobu až 10 let v dospělého věku. Situace se může dramaticky lišit u dětí, které používají mobilní telefony v dětství (kdy jsou jejich biologické procesy mnohem více senzitivní vůči rizikovým faktorům) a budou mobil používat dál v životě“. A přestože je riziko rakoviny mozku malé, stojí si za tím, že opatrnost je i tak potřeba, jelikož některé zdravotní příznaky se ukáží až za několik desetiletí.
Výsledkem toho Yakymenko a jeho kolegové vyzývají k preventivnímu postoji – méně telefonovat, používat hands-free pro oddálení frekvence od oblasti hlavy.
Studie zveřejněná v časopise Electromagnetic Biology & Medicine je čerstvým výsledkem dlouhodobého výzkumu bezpečnosti mobilních telefonů.
Byla provedena za spolupráce vědců z Indiana University, University of Eastern Finland a brazilské University of Campinas.

Každopádně za posledních 15 let se většině výzkumů nepodařilo přinést průkazné výsledky, ačkoli některé poukázaly na spojitost mezi typem mozkového tumoru zvaným gliom a intenzivním dlouhodobým používáním.

Poslední oficiální stanovisko zní, že radio-frekvence (RFR) / mikrovlnné záření může mít karcinogenní efekt.

2AFF8A9F00000578-3181406-Over_the_past_15_years_most_investigations_into_the_safety_of_mo-a-7_1438360123957

V roce 2011 Mezinárodní společnost pro výzkum rakoviny poprvé klasifikovala mobilní telefony svým systémem hodnocení „zlatého standardu.“

Vědci tehdy řekli, že zařízení by „mohla“ způsobovat rakovinu v lidském těle, ale nebylo dost důkazů pro jasný závěr.

Typ záření používaný v komunikačních prostředcích, elektronických a jiných přístrojích se nazývá neionizující záření.

Většina neionizujícího záření má menší energii než záření ionizující, což znamená, že nemá dostatečnou energii pro ovlivnění našich buněk stejným způsobem jako ionizující záření.

Podle Cancer Research UK vědecké důkazy v současnosti ukazují, že není pravděpodobné, že by mobilní telefony mohly zvýšit riziko mozkového tumoru či jakéhokoli jiného typu rakoviny.

Tato charita ale připouští, že pro „kompletní vyloučení rizika“ není dostatek poznatků.

Jiná studie v minulém roce tvrdila, že u lidí používajících telefon více než 15 hodin každý měsíc je zřejmě větší riziko vzniku určitého typu mozkové rakoviny. Francouzští výzkumníci řekli, že u těchto uživatelů je 2-krát až 3-krát vyšší pravděpodobnost vzniku tumorů gliomu a meningeomu.

Další podrobnosti též zde: http://www.nydailynews.com/life-style/health/cellphone-radiation-cancer-study-article-1.2308509

 

Co je oxidativní stres.

Jeden ze způsobů, jak se naše buňky mohou poškodit, je vystavení oxidativnímu stresu. A prevence či napravování buněčného poškození, způsobeného oxidativním stresem, pomáhá proti stárnutí. K tomuto stresu dochází, pokud je nad normu vyšší produkce volných radikálů, nestálých molekul, které nesou volný elektron navíc.

Když volný radikál narazí na další molekulu, tento extra elektron je předáván v rychlé řetězové reakci z molekuly na molekulu.

Když dosáhne konce řetězu, může oddělit spoje mezi atomy v rámci důležitých buněčných složek jako je buněčná membrána, esenciální aminokyseliny (proteiny) či dokonce DNA.

autor: Anna Hodgekiss, MailOnline

Zdroj: http://www.dailymail.co.uk/health/article-3181406/Mobile-phones-linked-cancer-scientist-claims-Long-term-use-causes-disease-headaches-skin-irritation.html

O nebezpečí radiace z mikrovln též zde: http://www.nwoo.org/?s=trower
16 Komentářů k Studie tvrdí: Mobilní telefony JSOU spojeny s rakovinou, dlouhodobé používání souvisí s Alzheimerem, Parkinsonem, bolením hlavy a podrážděním pokožky

 1. Justass napsal:

  Jako kuřák říkám – zlatý tabák a dlouhý kouř. :-)

 2. bantustan napsal:

  jestli volám,tak přes hands free jinak odsekávam kecy přes whatsapp…

 3. Alex napsal:

  No nevím nevím. Chybí mi jeden údaj. Telefonuje se od roku 1996…. a zvýšení rakoviny mozku je vyšší? Nikde žádná zmínka. Pokud je to co píší pravda, musela by se rakovina moku zvýšit 4x.

  • Martin23 napsal:

   Vy jste nezaznamenal, že dochází k dramatickému nárůstu rakoviny všeho druhu, přestože proti tomu stojí nepopiratelný vědeckotechnický pokrok v medicínské oblasti? Je tedy zjevné, že za vším je životní styl. Včetně působení telekomunikačních prostředků.

   • eM napsal:

    Absolutní souhlas. Nejde v tom hledat konkrétní příčiny příliš přesně, protože technologií a znečištění které způsobuje všemožné druhy rakoviny je tolik, a za posledních 50 let přibylo tolik, že to nejde odlišit. Nicméně WiFi, mobil, bluetooth, ty jsou už více než kompromitovány mnohými výzkumy. Stejně tak mikrovlnky.

 4. Alex napsal:

  To, že se zvýšil výskyt rakoviny je obecně známý a to i dětem v ZŠ. Seznam toho, co může způsobovat rakovinu je tak dlouhý, že se nevejde ani na toaletní papír. A co to je dle Vás dramatický nárůst? To je přesně a nebo cca? Je to 5% nebo 10% nebo 500%. A prohlášení – domnívají se, myslí si, je možné že atd… znamená jen dvě věci – nic neví nebo nechtějí říci.

 5. Cico Ciciak napsal:

  Človek má 5 základných zmyslov + 6. intuíciu a 7. svedomie! Každý normálny človek musí cítiť a tušiť, že používanie mobilov nemôže byť „zadarmo“.

  • Robo napsal:

   To je jasné aj bez KSB.
   Mobily sú jednou zo zbraní proti nám, to je očividné čoraz viacerým ľuďom čoraz rýchlejšie..

   Ostatne, celý technokratický vývoj vedie len a výlučne do prdele / preč od RODu, príRODy, RODiny, Zdroja..

   • Robo napsal:

    ..a len tak mimochodom, onedlho sa ukáže, že tie počty z KSB sú zastarané.
    Zmyslov máme ešte viac, len niektoré sú ešte stále „uspané“…zatiaľ..

    • Cico Ciciak napsal:

     KSB je otvorená koncepcia, ktorá sa môže neustále vyvíjať, zdokonaľovať a dopĺňať. Myslím si, že tam nie je priestor pre akýkoľvek dogmatizmus.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!