Pád Bašára Asada a Sýrie v rukou radikálních islamistů? Katastrofa nejen pro Blízký východ, ale také pro Evropu!

Bashar AssadLidé křičící po tom, aby v Sýrii padla oficiální vláda a prezident Bašár Asad byl pohnán před soud a nejlépe rovnou popraven, by si měli vzpomenout na to, jak dopadl Irák, Libye, Afghánistán a mnoho dalších zemí, ve kterých západní země podpořili povstalecké frakce proti údajným diktátorům (rozuměj proti lidem majícím jiné plány, než ty, které vypracoval Washington).

Pokud opravdu Asad padne, bude ze Sýrie do Evropy utíkat ještě mnohem více lidí než dosud (nejlidnatější část země je totiž pořád pod kontrolou Asadových vojsk). Málokdo si dokáže představit teror, jaký islamisté rozpoutají na územích, které jim tak dlouho hrdinsky vzdorovali!

Zatímco dnes do Evropy proudí především silní mladí muslimové převážně z řad drogové mafie, obchodníků se zbraněmi a utajení bojovníci IS čekající na správný okamžik a povel, v případě pádu Damašku by se snažili dostat ze země opravdové oběti války, ženami a dětmi počínaje a starci konče!

Tito lidé však rozhodně nemají dost peněz pro pašeráky lidí, takže většina z nich by se cestou utopila na provizorních prámech, nebo by umřela žízní při přechodu pouště, zbytek by zaplavil Evropu a odmítnout tyhle ubožáky by bylo těžké! Je tohle to, co Američané chtějí? Asi ano! Je to však i to, co chceme my Evropané?!

Tím, že Američané podporují radikální svoloč bojující v Sýrii, dokazují, že jim opět, jako ostatně téměř vždy jde jen o své vlastní zájmy a životy statisíců a milionů obyčejných lidí pro ně neznamenají vůbec nic! Ruská federace si naopak uvědomuje, o co v téhle hře běží, a proto už dlouhá léta podporuje režim v Damašku a nebýt jejich pomoci před čtyřmi lety, Američané by na Sýrii zaútočili z moře a země by dnes byla ve stejném stavu jako Libye po pádu Kaddáfího!

Americká podpora islamistů na Blízkém východě má však několik cílů. Jedním z nich je rozvrácení regionu a vyplenění nerostného bohatství zničených zemí a druhým je útok na Ruskou federaci. Blízký východ je tedy pro Američany takovou „druhou frontou“ po Ukrajině, kde také podporuje radikální (pro změnu fašistické) protiruské síly! Nesmíme totiž zapomenout, že ze Sýrie je to dopravním prostředkem do Čečenska, tedy přímo do Ruské federace pouze jediný den cesty!

Nic na světě by nepotěšilo politiky z USA více, než Sýrie jako jedno velké zázemí pro islámské radikály útočící nepřetržitě přes Čečensko na Ruskou federaci! Oslabení, nebo dokonce rozbití Ruska, jako silného geopolitického protivníka Ameriky je totiž opakovaným „vlhkým“ snem většiny washingtonských politiků!
14 Komentářů k Pád Bašára Asada a Sýrie v rukou radikálních islamistů? Katastrofa nejen pro Blízký východ, ale také pro Evropu!

 1. okouzlující... napsal:

  ...a přemnožily se krysy
  PS. to je ten váš Putna - právě odchází do nikam ...

 2. Robert napsal:

  Velice dobrý článek. Jeho síla je v předpovědi, která má hlavu a patu.

 3. J.P napsal:

  ja to vidim tak ze 23 semptembra tento system padne a zacne financny kolaps co je uz aj teraz zretelne a nasledne velka vojna v europe co bude naozaj hroza. Vidim to a citim to tak.

 4. Vlastenec napsal:

  Když jsem si přečetl název článku, ÚPLNĚ JSEM SE LEKL, myslel jsem že jsem na "novinky.cz"!!!
  Opět článek od autora LK s divným titulkem !
  ***
  "Pád Bašára Asada a Sýrie----" = to evokuje, že pád Bašára Asada je už nevyhnutelná a jasná záležitost, nebo dokonce, že už Asad padl !
  ***
  =
  1) Prosil bych příště ne tak bombastický a zavádějící titulek,
  ale raději takový, aby vystihoval o čem v článku bude řeč!
  například: "Američané by chtěli pád Bašára Asada"

  2) článek je plný úvah autora a "omáčky" kterou už všichni znají, ..no ale OK
  --ale bylo by dobře, kdyby si autor našel čas a vyhledal FAKTA O SITUACI KOLEM ASADA
  ..je to opravdu zajímavé a STRATEGICKY DŮLEŽITÉ !!!

  a) Osa Ruska a Saúdů v Sýrii a vyšachované USA !!!!
  http://www.literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/20377-osa-ruska-a-saud-v-syrii-a-vyachovane-usa

  b) Výsadkáři RF jsou připraveni bojovat v Sýrii proti teroristům !!!!
  (a to právě na straně Asada !!!!!!!!!!!!)
  http://tass.ru/en/russia/812480?utm_medium=twitter&utm_source=ITAR-TASS

  ***
  ..potom by totiž musel opravit název článku na přijatelnější a vystihující celou situaci kolem Asada - takže by název zněl :
  **********
  "Američané by chtěli pád Bašára Asada - Rusko jim to ale nedovolí ! "
  **********

  Prosil bych pana autora LK, aby se příště polepšil :-)

 5. Carlos IV napsal:

  J.P. Velka vojna uz neni treba - financni kolaps dokaze to same a navic docela "humanne" !

 6. Carlos IV napsal:

  Nevim kde pan Kasuka bere to info ze "nejlidnatější část země je totiž pořád pod kontrolou Asadových vojsk". Sice nemam presny pohled na hustotu obyvatelstva uvnitr zeme, ale vim od Syrana (ted uz v exilu) ze z uzemi statu je pod Asadovou kontrolou pry uz jen asi 20%. Mozna ma nekdo presnejsi info....

 7. minarik napsal:

  Napsat takovy hovno umi každej, co takhle napsat zdroje informaci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!