Rusko a USA vedou tajné vojenské rozhovory

http--inosmi.info-upload-editor-news-2015.08-55c135e58f5c9_1438725605Vysoce postavení ruští a američtí vojáci vedou tajné rozhovory o snížení mezinárodního napětí ve vztahu NATO a Ruska. Informovaly o tom zdroje v evropských zpravodajských kruzích. V poslední době se tyto vztahy zkomplikovaly do takové míry, že je bylo možné srovnat s dobou studené války. Rozhovory se schválením Kremlu i Bílého domu probíhají v jednom hlavním městě severní Evropy. Zúčastňují se jich vysoce postavení důstojníci Pentagonu a ministerstva obrany Ruska.

Podle informací zdrojů bylo impulzem k začátku jednání rozhodnutí z blízkého okolí ministra obrany USA Ashtona Cartera změnit strategii ve vztazích s Ruskem. Americká strana je připravena jít na ústupky Moskvě na Ukrajině vyměnou za podporu nové geopolitické konstrukce na Blízkém východě, kterou USA podporují po jaderné dohodě s Íránem.

Pentagon chce skončit s konfrontací s Ruskem a získat od Putina podporu, aby bylo zastaveno šíření Islámského státu, a zároveň realizovat změnu ve vládách sunnitských států Perského zálivu, které se po jaderné dohodě s Íránem od Washingtonu distancovaly.

 

Washington je krajně znepokojen posílením Islámského státu

Zdroje v evropských zprvodajských kruzích řekly, že USA zpočátku podporovaly Islámský stát, který dostával značnou finanční podporu z Kataru a Saudské Arábie; kromě toho turecká vláda poskytovala logistickou podporu povstalcům z IS na syrsko-turecké hranici.

To vše se dělo s jediným cílem - svrhnout režim Bašara Assada.

Nicméně po vyhlášení "Chalífátu" před rokem se Islámský stát stal vzorem pro džihád a přilákal na svou stranu tisíce bojovníků z celého světa.

Podle informací zdrojů jsou USA krajně znepokojeny zesílením Islámského státu a také rozšířením zdrojů jeho financování.

Americké speciální služby - CIA, Agentura národní bezpečnosti, Služba vojenské rozvědky - aktivně spolupracují s izraelskou zpravodajskou službou Mossad, která má všestranné informace o politických hnutích na Blízkém východě a velmi dobře se orientuje ve všech složitostech Islámského státu.

Izrael s obavami sledoval, jak se postupně režim v Íránu stával stále méně nepřátelským pro USA. To způsobilo komplikace ve vztazích s Washingtonem, který je tradičním spojencem Tel Avivu. Jedním z důsledků ochlazení vztahů se stalo významné snížení spolupráce mezi izraelskou tajnou službou a zpravodajskými službami USA.

Kromě toho, jak poznamenávají zdroje, odstoupení Íránu od výroby atomové bomby se může stát novým zdrojem nátlaku na Izrael, aby byl donucen podepsat Smlouvu o nešíření jaderných zbraní, proti které aktivně vystupuje současný izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Izraelské vedení se domnívá, že jaderný potenciál Izraele v průběhu desetiletí dokázal zabezpečit vojenskou převahu nad arabským světem a udržet mír.

V nastávajících týdnech uvidíme první příznaky deeskalace napětí mezi Ruskem a NATO, pokud ovšem nebudou tajná jednání narušena.

Zdroj: http://zakonvremeni.ru/analytics/7-3-/22647-rossiya-i-ssha-vedut-sekretnye-voennye-peregovory.html
62 Komentářů k Rusko a USA vedou tajné vojenské rozhovory

 1. weissbach napsal:

  Takže jako obvykle kalkul. Když nám nedáte Sýrii, tak my vám podpálíme Ukrajinu...

 2. Rudolf napsal:

  Tak na to, že rozhovory jsou tajné, tak toho víme celkem dost!o)

  • Svobodný napsal:

   To jo no a že zdroje neřeknou ani v jakém městě se to odehrává. Nebo mně baví ty ty články které začínají " Zpráva pro vnitřní potřeby Kremlu uvadí..." viz Sorcha Faal a zprávy z USA nevyjímaje. Je toho už tolik že mi to příjde jakoby úředníci měli děravé aktovky a nebo si někdo neověřuje zdroje. O několik článků níže je že Usa budou bojovat s Ruskou propagandou a o den později se schází:) Možná se pletu ale podle mně je to kachna.

   • eM napsal:

    Určitě se pleteš. Žiješ v bláhovém světě, kde buď:
    za A) tě platí SSA
    za B) ti vůbec nedochází, že stát jako amerika nemá jednu nejvyšší vlivovou skupinu, a že jedna může dělat něco jiného než druhá

    jak vidno, politiku tě učili ve školce.

    Ne že bych všemu věřil, ale nevidím důvod, proč by Kreml záměrně nepouštěl některé informace, které měl původně pro svou potřebu.

    • Jan Jinsky napsal:

     Je to přesně ta ruská propaganda a dezinformace. A jak jsem psal, nejlepší je ta poslední věta. Očekávejme změny. Pokud nebudou, tak se nedohodli. Že tomu věříte....

     • Tomax napsal:

      Ty zase všude vidíš ruskou propagandu, to už je snad diagnóza. Podívej se pod postel, jestli tam nemáš Putina :-)))

    • Svobodný napsal:

     Za A) nechápu hned ten výpad že jsem někým placenej navíc mluvím i o USA takže kdybych byl placenej tak bych o nich bud uplně mlčel nebo je vychvaloval ne? Já to ale vaší duši odpouštím.
     Za B) No jasně už vidim jak v totalitě si každý dělá co chce:)) a kde jsou tedy informace té jiné vlivové skupiny?

     No já ten důvod vidím. Je to propaganda. Je to náplň pro čtenáře "konspiračních" webů aby lidé s kritickým myšlením byli zaměstnáni. A to z obou stran. Velice pochybuji že by Kreml zveřejnil například údaje o své výzbroji či taktice nebo jiné jak jsem našel na několika webech pokud je tzv studená válka mezi USA a Ruskem tak by to byl pěkný hlupák. Podle mně ale USA i Rusko jsou jen dvě strany jedné mince. A proč jednají až teď když už je Evropa plná muslimů? Najednou mávnutím kouzelného proutku chtějí skončit s konfrontací?? Ne že by to nebylo fajn ale je to podezřelé. Světovládci chtějí aby se lidé spíše přiklonili k Rusku protože Amerika končí a světovládci kteří ameriku vysáli teď potřebují jiné a větší hřiště. Pokud budeme souhlasit s tím že všechny události jsou plánovány dlouhou dobu dopředu pak může být plán i to že Rusko se bude chovat jako milius a amerika jako agresor ale lidé si na to musí přijít sami aby uvěřili že Rusko je lepší než USA a byli mu nakloněni.

     • Montisan napsal:

      Vona je to vůbec ptákovina s tím placením. Na IE diskusích židoj nestojí nikdo za zlámanou grešli, páč se tu vochomejtá pár bezvýznamných jedinců jejichž mínění stejněk nelze změnit a ani taková změna naní pro uskutečňování moci nijak důležitá. Vlastně je nepotřebná. Z toho hlediska je jasná pitomost i jen úvaha že by třeba imbecil JInskej moh bejt někým placenej jako trol! Leda že si lepí nějaký ty samolepky eNGéÓček na svou kriplkáru:)))

  • vojadžre, máte problém? napsal:

   ...to se ti nelíbí?

 3. Jana napsal:

  Rusi něco na Američany mají.

  • .lak napsal:

   No na celý blok úžer naštěstí armádu. Jak že to říkala železná lejda? V rusku si necháme tak 15. miliónů otroků na obsluhu našich těžebních zařízení. A propo jak je to u nás za 15. let 7. miliónů? Myslí napřed, už to tu bruseloni začínají osazovat privilegovanými potencionálními stamilióny afričanů s kulturou nesnášenlivosti a barbarství 7. století. To budou bilderberci s drábi dělat juchů.

  • nazdar napsal:

   Minimálně atomovku:-)

  • eM napsal:

   Jo, všechno :-) a Všechno v zádech!

  • tojefuck napsal:

   Jars, Topol-M a na nás Iskandery ;-)

 4. Monika Ikema napsal:

  Ale pro jednu věc jsou migranti dobrý ! Ten vztek na ne spoji opět Čechy jako jednu rodinu ktera půjde po vládě a společně s dalšími staty nastane i rozpad slavné EU!!!!

  • .lak napsal:

   Ne, naučili je vzájemně si konkurovat a šlapat na hlavy v lepším případě.

  • pavelka70 napsal:

   Moniko, tak to bych ani netrvrdil. Na nedávní africké pražské demonstraci byla vidět i zdejší vietnamka s nějakým heslem ZA imigranty! Je vidět ke komu se připojí dosavadní "spoluobčané" (tedy vietnamci, číňané, cikáni,) společně s afrikánci na demonctracích proti českému národu, vládě, za lepší životní podmínky. Dočkej času, jak hus klasu..

   • Svobodný napsal:

    Až pobijí čechy a doufám že se to nestane tak ty jejich lepší životní podmínky budou přesně ve stylu NWO a budou z nich akorát ještě větší ubožáci a otroci než jsme všichni teď.

  • Svobodný napsal:

   Až se rozpadne EU což je v plánu pak teprve uvidíte tu melu v Evropě:)

 5. Jan Jinsky napsal:

  Tohle je typická ukázka ruské propagandy. V podstatě se tvrdí, že Američané lezou ke křížku. Sice v jiných článcích USA obviňují, že ISIL je jejich dítě, ale tady ne. Co na tom, to se skousne...
  No a na závěr super věta: " V nastávajících týdnech uvidíme první příznaky deeskalace napětí mezi Ruskem a NATO, pokud ovšem nebudou tajná jednání narušena." - čili přeloženo, nebude-li pršet, nezmoknem :)

  • .lak napsal:

   To je jednoduchý hledají pátou kolonu. Zase nějakého jeltzina na vyrabování úžer bez vícenákladů a svépomocí.

  • eM napsal:

   Vám vůbec nedochází, že stát jako amerika nemá jednu nejvyšší vlivovou skupinu, a že jedna může dělat něco jiného než druhá. Sice se opakuji, ale v tomto případě...

  • a porostou napsal:

   kozáci?

  • tojefuck napsal:

   Ikdyby se neco zmenilo, tak my se to nikdy nedozvime, aspon ne z ofic zdroju. Ovce maji zustat ovcemi, at jim vladne kdokoliv. To tvy vykrikovani o ruske propagande je u tebe typicky. Oba vime, že dnes ve svete jsou jenom ruska a americka propaganda, vse ostatni jsou maximalne tzv nezavisla media, ktere jsou zavisle na vyplate jako kazdy jiny. Otazka je jestli to nemuze byt i zapadni propaganda, ktera tim chce nekoho ukolebat (kdyz ptacka lapaji ...), uz jsme to videli nekolikrat v minulosti. Kazdopadne vsimnete si vsichni zprav mainstreamu ... vsude hlasi Assadovo pad a vcera jsem Azarova co hlasil, ze UA musi sesadit banderovskou vladu nacistu + dohoda s Iranem. Co my vime na cem se dohodli anebo jeden druhemu maze med na hubu. Kazdopadne hned vsechno pozitivni splachnout je tvoje specialita. Vsichni vime, ze kazdy z nas si musi nejak vydelat na chleba.

  • koloděj napsal:

   no, když amici uvízli ve vietnamu, také přišli na řadu rozhovory vysokých úředníků ... tahle zpráva může být blud, stejně jako dezinformace ( kdo to zrazuje šimpanze, sakra ? /* šimpanzi prominou */ ), nebo realita. Ani v jednom případě s tím nic neuděláme.
   Jedině co by prospělo, uvést takovouto zprávu v patřičném .. podání .
   Rusko a USA PRÝ .. MOŽNÁ ... ASI ... ZŘEJMĚ vedou tajné vojenské rozhovory.
   takto uvedená zpráva posouvá tento webzin na úroveň osud.cz, neřku-li vesmirni-lide.cz
   koloděj

 6. Jar-Jar-Binks napsal:

  Otázka je, kto stojí v pozadí. Kto je tá šedá eminencia tohto paskvilu. Paskvilu preto, lebo len idiot bude ničo ešte veriť yankeeom po tom čo narobili v Lýbií, Ukrajine v Iráku a v Afganistáne.

 7. Vladislav napsal:

  Prosba k administrátorovi: opravdu je nutné, aby byla diskuse zaplevelována výměnami typu Prosba - Objednávala jsem - Pavelka70?
  Chcete mít solidní zpravodajský a diskusní server, nebo žumpu výronů intelektuálně nedovyvinutých jedinců?

 8. Když už se tu řeší USA, tak by tu dle mého názoru měl být zmíněn vztah jejich ambasády k univerzitě v Plzni - pro kontext v rámci ČR je to důležité:

  http://disidenti.org/blaha/americke-kadry-na-univerzite-v-plzni

 9. drbohlav napsal:

  Není to ten.Pavelka z Brna, ten stbák na filosof.fakultě?

 10. objednávala sem napsal:

  ..."výronů intelektuálně nedovyvinutých jedinců?"

  Ani Devil nepomůže, debil...

  Proč ste se poslali znova obnažovat? Máte malé WC? Co od toho ještě čekáte? ...

 11. Vilo napsal:

  Obsadili Ukrajinu, vytvorili na Blízkom východe nový štát - áno, USA teraz potrebujú pokojné vzťahy s Ruskom, kým nezničia všetky ekonomické väzby Ukrajiny na Rusko a kým " nezdemokratizujú " Islamský štát, aby cez jeho územie poťiahli ropovody a plynovody pre Europu!!!A potom , o pár rokov príde na rad Kazachstan, Turkmnsko, Bielorusko..... Pekne poporiadku , postupne!

 12. Marco napsal:

  Tomax napsal:
  6.8.2015 (21.26)

  Ty zase všude vidíš ruskou propagandu, to už je snad diagnóza. Podívej se pod postel, jestli tam nemáš Putina :-)))

  Takhle dlouho jsem se Tomaxi již dlouho nezasmál, fakt dobrá hláška:o)))

 13. Drak napsal:

  Jaké NATO? Je to jen krytí pro bandity z USA, aby se neukázalo v plné nahotě, že jsou za každou sviňárnou na téhle planetě.
  Nezaslouží si nic jiného než vymazat z mapy zeměkoule.
  Za každou špínou jsou jen a jen USA.
  Vyzbrojili na dluh, dneska ohrožují ceůý svět a nutí Evropu, aby za ní dluhy zaplatila.
  Opravdu vypečení "přátelé".

 14. Torena napsal:

  Židáci jsou neskutečni slizouni, nedá se jim věřit. Pokud jim Rusové naletí budou mít problémy...

 15. Cico Ciciak napsal:

  "To vše se dělo s jediným cílem – svrhnout režim Bašara Assada."

  Asi iba z dlhej chvíle...

 16. Carlos IV napsal:

  Zidochazar vzdycky prileze kdyz mu chcije do bot, ma ted co si sam navaril. Furt se opakuji: Kissingeruv Taliban = syn, Al kajda jeho dcera a ISIL jeho vnucka. A Evropa to ma za ne ted ods*rat? WTF!!

 17. flamenco napsal:

  To je bordel.....jdu do přírody. Dokud nějaká je.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!