„Orwellovská“ FBI říká, že občané by neměli mít žádná tajemství, k nimž by se vláda nemohla dostat

FBI Director James Comey Speaks At Intelligence And National Security SummittPolicejní a dohledový stát předpovídaný ve věštecké klasice ze 40. let „1984“ od George Orwella, pomalu ale jistě dozrává. Avšak příliš mnoho Američanů jako žába nečinně sedící v hrnci s jen pomalu se ohřívající vodou pořád vypadá, že jim nedochází, že ta pomaličku se k varu blížící přerostlá vláda zabíjí jejich ústavní svobody.

Poslední projev tohoto kradmého odnímání občanských práv a svobod výstižně předvedlo poslední senátní svědectví ředitele FBI Jamese Comeye, který projevoval své námitky vůči tomu, aby si civilisté klidně používali šifrování k ochraně osobních dat – tedy informací k nimž vláda nemá žádné automatické právo, aby je získala.

Jak o tom referuje New American, Corney vypovídal, že věří, že vládní špioni a agentury vynucování zákona by měli mít nerušený přístup ke všemu, co mohou Američané ukládat nebo posílat v elektronickém formátu: Na pevných discích počítače, v tzv. i-cloudech, v e-mailech a v textových zprávách – a to kvůli naší bezpečnosti a ochraně. Jako dnes ve vládě mnozí, i Comey věří, že národní bezpečnost je důležitější než ústavní ochrana soukromí nebo zjevně řádný právní proces. Konec konců, copak nejsou těmi jedinými, co mají opravdu co skrývat, kriminálníci?

Ve výpovědi při slyšení před senátní Justiční komisí s názvem „Příchod temna: Šifrování, technologie a rovnováha mezi bezpečnostní veřejnosti a jejím soukromím“ řekl Comey, že Strýček Sam, aby zůstal o krok napřed před teroristy stejně jako před mezinárodními a domácími zločinci, tak by měl mít přístup k dostupným technologiím používaným k rozšifrování chráněných dat. Rovněž věří, že by to měla být vláda, kdo bude konečným arbitrem, co rozhodne, kdy je třeba co rozšifrovat.

Co by z toho mohlo vzejít zlého?

Vláda je přeci na všech úrovních odpovědná

TNA během slyšení referovala, že technologičtí experti varovali, že panel, který dává FBI omezený přístup k osobním elektronickým datům Američanů, by je takto mohl otevřít ke kořistění „nekalých hráčů.“ Ale Comey nic z toho nebral.

„Je jasné, že vlády po celém světě, včetně těch našich nejbližších spojenců, uznávají vážná rizika pro bezpečnost veřejnosti, když si zločinci mohou naplánovat a provádět ilegální činy, aniž by museli mít strach ze zjištění,“ řekl komisi.

„Měli bychom se tedy smířit s rozhodnutími o technických řešeních, která vedou k bariérám při získávání důkazů o zločinech?“

Takže Comey v podstatě jako už mnozí před ním – zvláště od doby zahájení globální války s terorismem – věří, že Američané by se ve jménu národní bezpečnosti měli vzdát více ze svých osobních a ústavních práv, protože je to jediný způsob, jak je nás možno adekvátně chránit.

Možná, když si uvědomil, že jeho výpověď při senátním slyšení je veřejná, tak si Comey letmo všiml i Ústavy, když uvedl, že vláda by měla respektovat „požadavky a pojistky zákonů“ a zakládajících dokumentů země. Avšak, jak Američané vědí, špionážní agentury během administrativ posledních dvou presidentů byly pověřovány prováděním čím dále více mimosoudního, nekontrolovaného dohledu nad elektronickými daty a komunikací Američanů.

Není to ale všechno na lidech jako Comey a presidenti George W. Bush a Barack Obama. I Kongres nese svůj díl odpovědnosti.

Je to vedeno způsobem – drž klapačku a podřiď se

Když byly takovéto aktivity Agentury národní bezpečnosti v roce 2013 bývalým kontraktorem NSA Edwardem Snowdenem odhaleny, tak mnozí v médiích a mezi americkým voličstvem rychle obvinili tuto agenturu, jako kdyby ona nějak jednala z jakéhosi zvrhlého instinktu.

Realita je však taková, že tato agentura byla pověřena prováděním této své povinnosti – buď statutárním zákonem (vzpomeňte na USA Patriot Act) nebo presidentskou směrnicí (vzpomeňte na Bushův příkaz po 11.9 k provádění mimosoudního dohledu).

„My nežádáme o rozšíření vládní pravomoci k dohledu, ale spíše žádáme o zajištění, abychom mohli pokračovat se získáváním elektronických informací a důkazů na základě právní autority, kterou nám udělil Kongres, abychom udržovali Ameriku v bezpečí,“ řekl Comey během tohoto senátního slyšení.

Co to všechno znamená? Prostě to znamená, že vláda považuje na všech úrovních své vlastní občany za rukojmí.

Jo a ještě, není nic, co bychom s tím mohli dělat.

Submitted by Tyler Durden on 08/08/2015 22:15 -0400

Submitted by J.D. Heyes via NaturalNews.com,

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2015-08-08/orwellian-fbi-says-citizens-should-have-no-secrets-government-cant-access
16 Komentářů k „Orwellovská“ FBI říká, že občané by neměli mít žádná tajemství, k nimž by se vláda nemohla dostat

 1. Rudolf napsal:

  Za předpokladu, že občan vládne svému státu, se proti tomu nedá fakt říct ani popel.

 2. Atlas napsal:

  Rostoucí agresivní debilita "západní" populace pro tohle vytvořila perfektní základ.
  Blbost zabíjí, to je skutečnost!

 3. Miloslav Dědek napsal:

  Především mně překvapila v článku uvedená věta: "Takže Comey v podstatě jako už mnozí před ním – zvláště od doby zahájení globální války s terorismem – věří, že Američané by se ve jménu národní bezpečnosti měli vzdát více ze svých osobních a ústavních práv, protože je to jediný způsob, jak je nás možno adekvátně chránit." Skutečnost, že byla zahájena globální válka s terorismem, se mi zdá neuvěřitelná. V podstatě by to znamenalo celosvětovou dohodu všech států, a to by byla průlomová globální dohoda.
  Zatím neexistuje globální dohoda, která by mohla účinně předcházet válkám, ekonomickým krizím a řešit další globální problémy. V současném zastaralém a nefunkčním pojetí politiky prognózují politologové budoucnost podobně jako meteorologové počasí. Je na čase začít budoucnost lidstva systematicky, cílevědomě a plánovitě realizovat. Globální demokratická vláda by mohla být organizací, která by umožnila rozumným politikům dohodnout se na tom, jaká bude budoucnost celého lidstva. Globální demokratická vláda by zajišťovala trvalý mír na celé planetě prakticky stejným způsobem, kterým EU zajišťuje trvalý mír v rámci celé EU. Evoluci politického uspořádání světa je možné pouze zpomalit ne zastavit. Jedna možná cesta k novému politickému uspořádání světa je uvedena v článku: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

  • Montisan napsal:

   To by bylo realizovatelný pouze v případě vyřešení problému depopulace planety. A to jen tak nenastane - ne dřív než budou všichni očipováni. A ne ledajakým čipem, ale tzv. chytrým, který dle hladiny určitých látek v krvi rozpozná zmrda od dobráka. A pak zmrdy oznámkuje. Ti lehcí do stupně obyčejný imbecility budou někam odvezeni, kde jim rozkopou tlamy a vysvětlej, že bejt zmrdem se přestalo vypácet. Těm ostatním težšího kalibru bude zapotřebí rovnou v pálit do makovice kulka. Na to bude potřeba vyrobit moc a moc kulek! Počítejme že každj tak cirka sedmej člověk je zmrd, z toho počtu pak jedn těžký! Takže to máme skoro miliaru adeptů na pořádnou přesdršku a dalších více jak 100 milionů bude zapotřebí hned utratit! Teprve pak se uvídí co dál! Za současnýho stavu je tohle jen pustý blábolení o hovnu ...

   • Jaris napsal:

    Montisane, mam pro Tebe adresu, pokud rozumis anglicky:
    DAILY STORMER a TOMATO BUBBLE

    • Stará Goldmanka napsal:

     A já mám pro Tebe slovní úlohu: Ruský slavný psycholog spočítal že u nás Hebrejců je šestkrát větší výskyt degenerátů než u jinejch národů. Pokud platí Montisanův předpoklad, spočítej mi, kolika z nás bude třeba rozkopat tlamu? A z toho počtu kolik rovnou zastřelit?

     Zdroj - http://tnit.fr/book/bozi_narod.xhtml

  • JJ49 napsal:

   Dědku! Ty si asi pokoj nedáš co? Jsi vlezlejší jak pojišťovák!

 4. Libuše napsal:

  Ani jeden z vás nemá páru, co se vlastně na globální politice děje. A počítejme,že každej tak cirka sedmej člověk je zmrd.z toho počtu pak jeden těžký a dalších 100 milionů bude zapotřebí hned utratit.Kdo jste vy,že takto píšete a chcete rozhodovat kdo zemře,kdo projde sítemJe rozdíl mezi vámi a dnešním Globálním Mocenským Systémem ?Ti chtějí taky lidi likvidovat .Cesta vraždění není správná,to vím zcela jistě.
  Za tohoto stavu je tohle jen pustý blábolení o hovnu----to je pravda

  • Stará Goldmanka napsal:

   Ale on tam nic o lidech nepíše, pokud čtu dobře, ale o všelijakých degenerátech jako jsem třba já, stará hebrejský fuchtle! A já připravena přijmout olověnou včelku mezi rohy jsem!

 5. Svoboda V. napsal:

  Vlády by neměli mít žádná tajemství, k nimž by se občané nemohli dostat.

  • Josef Švejk napsal:

   Vlády jsou zaměstnanci občanů. Občané jsou jediní zaměstnavatelé, kterým je srdečně jedno co jejich zaměstnanci dělají a ještě je za to královsky platí.

   • pavelka70 napsal:

    žišmárjá, Svejku! Co to plácáš za téze? Vždyť to je marxistická utópie. Síc hezky podobná té "demokratické", ale neuskutečnitelná! Stačí si jenom projít všechny archívy tady na NWOO, a najdeš tam spoustu materiálů, o čem je NWO, co hlásá, a jaký je PLÁN. A ten James Comey si mne právě získal, měl by hned kandidovat na prezidenta, kam se hrabe Hillary. I když nikde ve svém prohlášení nevzpomněl, do jakého statusu se staví ta JEHO osoba! Zda i on bude muset psát maily nešifrovaně svým dětičkám, nebo tchýni, pchech...Koneckonců, kongres by si měl skutečně všimnout toho aktivního politika, kterému jde jen o blaho a národní bezpečnost Spojených států. - Covey to Capitol, hurá! -

    • Justass napsal:

     pavelka70: sice nejsi schopen pochopit Švejkovu ironii, kteroužto je zde známý, zato sám plácáš hovadiny. Zcela jistě jsi unesen tou opětovnou americkou šaškárnou, kterou nazývají volby, aniž by sis byl schopen uvědomit, že v té žumpě je naprosto jedno kdo bude zvolen. Mnoho posledních dekád volili válečné zločince, jak se později ukázalo a ani tentokrát tomu nebude jinak. Mimo jiné důvodem je, že americký president se může svobodně rozhodnout snad jenom v tom jakou kravatu si ten který den vezme. O všem ostatním tam rozhodují jiní - nikým nevolení.

 6. doktor napsal:

  Dokud se lidé budou spolu stýkat osobně , tak to nikdo neuhlídá......Taková procházka bez mobilu třeba na houby....

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!