Invaze USA do Sýrie: Hluboký nádech před skokem do hloubky

534523333-300x192Když časopis Foreign Policy prohlásil v nedávné době, že „Turecko jde do války“ v článku se stejným titulkem, znamenalo to ve skutečnosti, že  „USA jdou do války“. Protože zdlouhavý plán popsaný v jejich článku není dílem Turků, ale jedná se o dlouhodobý plán USA týkající se politiky zpracovaný již někdy v roce 2012.

Článek uvádí:

Spojené státy a Turecko souhlasí, že Islámský stát by měl být zahnán ze svého území podél tureckých hranic, ve kterém oficiální představitelé USA hovoří pouze o „území bez ISIS“, zatímco turečtí oficiální představitelé popisují vizi „skutečně bezpečné zóny“, kde by syrští uprchlíci mohli najít útulek jak před útoky režimu, tak před útoky jihádu.

Nicméně tyto „bezpečné zóny“ jsou přesně to, co think tank v Brookings Institution řešil a vytvořil pro politický plán USA během celé doby syrského konfliktu, přičemž pracoval s dvěma různými záminkami – první předpovídala falešné „humanitární“ zájmy podobné úskočnému zneužití humanitárních zájmů, které ospravedlňovalo válku NATO v Libyi v roce 2011, a nyní využívá jako záminku takzvaný „Islámský stát“ (ISIS).

Interní zpráva č.21 Brookings´2012 Middle East „Vyhodnocení možností pro změnu režimu“ uvádí:

„Alternativou v diplomatických jednáních je zaměření se na ukončení násilí a získání humanitárního přístupu, tak jak se děje po Annanovým vedením. To může vést ke vzniku bezpečných míst a humanitárních koridorů, které by musely být zabezpečovány armádou. Toto by ovšem narušilo cíle USA v Syrii a Asad by mohl zůstat u moci. Ovšem, když tuto situaci vezmeme jako výchozí, potom by bylo možné, že by nějaká zahraniční koalice s patřičným mezinárodním mandátem mohla vyvíjet zvýšený nátlak.“

Je jasné, že zatímco ospravedlňování neustálého vměšování západu mění směr v souladu s vanutím politických větrů, zůstává v platnosti v pozadí prvotní plán na rozdělení, destrukci, postupnou invazi, okupaci a následné úplné zničení Sýrie.

Ve skutečnosti ta nejposlednější záminka, ISIS, byla vytvořena a do dneška je živena podporou USA, Saudské Arábie, Izraele, Jordánska a Turecka. ISIS není schopen si opatřovat zbraně, peníze a bojovníky v rámci samotné Sýrie a Iráku a připouští se, že většinu těchto tří položek dostává ze zahraničí. V samotném Turecku stovky nákladních vozidel přejíždí tureckou hranici v místě určeném pro vstup na území ISIS v Sýrii a v Iráku. Tyto konvoje se zásobami jsou tak viditelné, že kameramani Deutsche Welle strávili celý den jejich natáčením a hovořili s místními obyvateli, kteří popsali každodenní proud „krmící“ státem sponzorované teroristy hned za hranicí v severní Sýrii.

Ve stejném duchu hovoří zprávy z vlastních izraelských novin Haaretz, kteréuvádějí, že izraelské obranné síly pomáhaly organizaci Al Quaeda´s al Nusra Front, která je dlouhodobě na seznamu US State Department jako zahraniční teroristická organizace, a otevřeně spolupracovaly s ISIS v minulosti. Zpráva s titulkem „Izrael zastavil lékařské ošetřování členů Syria´s Nusra Front“ připouští, že:

„Velitel izraelských obranných sil v pondělí oznámil, že Izrael přestal ošetřovat členy extrémistické skupiny syrských rebelů zraněných v civilní válce, která v zemi probíhá. Změna v přístupu k Nusra Front spojované s Al-Qaedounastala asi před šesti týdny.“

Podle velitele bylo v Izraeli lékařsky ošetřeno mnoho zraněných bojovníků Nusra Front.

Narůstající stížnosti z izraelské Druze komunity podnítily veřejné prohlášení dokazující, že Izrael, stejně jako Turecko na severu Sýrie poskytují materiální podporu teroristům Al Qaedy – těm samým teroristům, které západ a jeho spojenci používají jako záminku ke stupňování syrského konfliktu.

Kdyby Turecko skutečně chtělo zastavit ISIS…

Kdyby Turecko vážně chtělo ukončit hrozbu ISIS, jeho prvním nařízením by mělo být zastavení přechovávání jejich bojovníků na svém území. Byla by zavedena přísnější měřítka podél hranice Turecka, která by zabránila pronikání nových bojovníků do Sýrie, kde se přidají k ISIS jednotkám, a rovněž by byl okamžitě zaražen nekonečný proud zásob tekoucích na území ISIS v Sýrii a Iráku, zcela zjevně skrze teritorium Turecka, člena NATO.

Můžete si všimnout, že Turecko je neoficiálním místem shromažďování všech bojovníků z celého světa, kteří se chtějí přidat k ISIS – ať se jedná o Ujgurské teroristy převážené Spojenými státy a Tureckem načerno z Číny, nebo se jedná o jelimánky naverbované západními tajnými službami v Severní Americe a v Evropě poslané do a z Turecka předtím, než provedou pozoruhodné teroristické útoky zpátky doma. Ve skutečnosti se jeden z podezřelých střelců ve francouzském Charlie Hebdo pokusil utéci do Turecka a chtěl se přidat k ISIS bojovníkům v Sýrii.

Tyto varianty jsou zcela jednoznačně předkládány řadu let a Turecko je mohlo kdykoliv uskutečnit. Ale to Turecko neudělalo. Protože eliminace ISIS není předmětem nejposlednější vojenské intervence do Sýrie, cílem je spíše vytvoření „bezpečných zón“ popsaných americkými politiky v roce 2012, jejichž přítomnost napomůže svržení syrské vlády.

Turecko vůbec nemá v úmyslu „zastavit ISIS“. Neexistují žádní „umírnění“ bojovníci, které Turecko musí podpořit ve své domnělé vojenské operaci. Vyrve území Sýrii faktickou invazí a zatlačí válečnou frontu blíže k Damašku v zoufalém pokusu znovu otřást rozhodnutím syrského lidu a syrské arabské armády. Také je snaha o rozbití rozhodnutí spojenců Sýrie, kteří až dosud stojí na straně Damašku.Hrozbou obsazení syrského území faktickou invazí pod zástěrkou „boje s ISIS“, když ve skutečnosti NATO jednoduše poskytne vzdušnou obranu ISIS, aby mohl dále posilovat svou jinak nevysvětlitelnou bojovou kapacitu, NATO doufá, že donutí spojence Sýrie k ústupkům, aby zachránili, co zbyde po ukončení operace.

Plánovaná invaze Spojených států a Turecka do severní Sýrie je mocenský tah zrozený z frustrace a neschopnosti uskutečnit tajné plány na svržení syrské vlády v rychlém sledu po pádu vlády Libye v roce 2011. Velmi dobře propočítaný mocenský tah spojenců Sýrie je však připraven.

7. srpna 2015

Napsal Tony Cartalucci

Tony Cartalucci, geopolitický výzkumník a spisovatel z Bangkoku, zvláště píše pro online časopisNew Eastern Outlook”.

Zdroj: http://www.activistpost.com/2015/08/us-invasion-of-syria-deep-breath-before.html
11 Komentářů k Invaze USA do Sýrie: Hluboký nádech před skokem do hloubky

 1. martin bareš napsal:

  USA všemi způsoby a po celém světě rozdmychávají konflikty. Jdou si za svým.
  Jsem zvědav na reakci Ruska, protože nidko jiný - Čína, Irán nevím - není schopen to alespoň zadržet.

  Hlavně, že pan Klaus byl, nebo je, členem jednoho takového "think tanku" a byl první, kdo navštívil republikánského kandidáta McCaina v Arizoně, co by tamního guvernéra. Kdyby Cain porazil Obamu, měl byl pan ekonom Klaus jistě malé nezanedbatelné plus u svého velkého amerického bratra.

  Jak se jim to líbí pane Hájek z Kontrarevolučního Protiproudu, kde Klaus přátelsky pomrkává na čtenáře a Stalin s Hitlerem na jiném obrázku v jedné lajně? Co na to jeho vzdělaní komentátoři všeználkové? Co na to voni sami, Hájek??

 2. Justass napsal:

  ....."cílem je spíše vytvoření „bezpečných zón“ popsaných americkými politiky v roce 2012, jejichž přítomnost napomůže svržení syrské vlády."

  Tak ten plán amerických a sionistických zhovadilců o tom jak má vypadat mapa Středního východu je znám už mnohem déle. Včetně mapky, jak si představují překreslení hranic ve prospěch Izraele a USA jsem na internetu viděl už někdy v roce 2010. Teď to jen fašisté naplňují přesně a do písmene, resp. snaží se naplňovat - doufejme, že jim to nevyjde a dostanou do drštěk.

 3. Justass napsal:

  martin bareš: "48" zdraví "47" - máš pravdu. Klaus ať se tváří jako lidumil jak chce.
  Patří k nim už tím, že se u nás zapsal jako těžký zločinec makroekonomiky státu.
  Jinak myslím, že ta Čína i Irán Rusko podpoří a společně sioamíkům namalují tlustou červenou čáru - teď už v pořadí druhou.

 4. Destur napsal:

  Klaus je Žid a hledá si především židovské přátele po světě. Žid Havel dosadil Klause do funkce také jen díky tomu, že byl také Žid.

 5. Tom napsal:

  USA školila na Guantanáme teroristických vodcov, špecialistov. Následne ich poslala do krajín EU (prečo nie sú vo väzení??? Čaká sa len na to kým tu bude dosť migrantov, medzi ktorými sú tisíce džihádystov čakajúcich na inpuls od týchto vodcov pripravovaných v USA..................... USA chce takto v EU rozložiť ekonomiku, morálku a kultúru. Vládni predstavitelia EU sú dávno podchytený v slobodomurárskych kluboch a plnia rozkazy od svojich mecenášov ako Rockefehler, Soros,Murdoch a podobní.

 6. martin bareš napsal:

  já bych jusstasi takhle proti Klausovi nebyl. Kdyby by nebylo tolik, kolik mi je a kdybych byl úplně slepej....

  Ale v zásadě mi vadí, že člověk a jeho klan, který má základní, nepopiratelný podíl na rozkradení republiky, nemá ani kousek sebereflexe (překlad do lidštiny = nevidí si na špičku svého namyšleného frňáku) a tihle využijí první příležitosti - zde Ukrajina - aby se postavili do čela "revolučního odporu". O ten jim ale vůbec nejde. Jde jim jim pouze o moc a ještě více moci. Tohohle se pouze chytli, dobrá záminka pro odstavené na vedlejší kolej.
  Vždyť přeci jedinec, skupina, fabrika, kraj, národ - kde nejsou prachy a nemá "žádný stupeň volnosti" musí padnout na kolena. A pak přijdou ONI a vybírají:
  "Ty chceš ty hajzle 3,50 na hodinu?... Takovejch by bylo. Tamhle ten sotva leze, ale ještě žije, ten bude za kačku dělat. A až chcípne, tixíce jiných budou škrábat na dveře" A tak dále.

  A že to žádná Langšádlová, Klaus, náš ex-starosta Kittner a tisíce dalších fašistů ještě neříkají otevřeně? ES KOMMT den TAG.
  On totiž ten fašismus, nacismus není pouze hákový kříž, vysoké holínky, kožené kabáty Gestapa. Tohle si mnoho lidí neuvědomuje. Ten fašismus je třeba MUDr. Přemysl Sobotka, místopředseda Senátu, člen ODS, liberečák, nedostudovaný studen VUMLu (disidentská zásluha přihlouplého hrdiny) a nebezpečná lidská zrůda.

  Všichni víme jedno. Po žvanilech, fašistech, rozvracečích, sudeťácích, špatných umělcích, intelektuálních hovádek ve stylu zlaté pražské prvorepublikové mládeže - tedy havlovců, přišla kolona cílevědomých zlodějů a gaunerů nejhoršího zrna (vím v z vlastní zkušenosti, tu pseudorevoluci jsme tady v Liberci dělal), kteří systematicky, oproti amaterům v životě i politice před nimi, rozkradli všechno co se dalo. Dosadili i na místa vrátných oddané stoupence ODS, aby ani myška... Ale do písmenka využili přípravných rozvracečských prací havlovců. Nic nerovnali, napravovali, jen využili.
  Stejně jako drtivá většina národa plivala na komunisty, kteří jim nabídli k rozkradení celý stát.

  Tihle všichni politici a co se mezi ně derou otočí při první ohlodané kosti, která jim ze stolu současných mocných spadne ze stolu. Jsou v tomhle jak oranžoví socánci. Žádnej rozdíl.

  Za slib, pár drobných... Tolik k mému postoji, který nikdy nezměním. Tihle lidi nemají v politice co dělat.

  Já vím, že to víš. Chci jen říct, že je mi líto těch arabů v Syrii, kteří stojej za svým prezidentem a mírem a celistvostí Syrie, proti kterejm je celej svět, že je mi líto hrdinů na Donbasu, kteří brání svůj kousíček země a čekají až to někde povolí, aby...? Vlastně co. A při tom umírají.

  Často na to myslím. jeden chce válku a dělá pro to vše. Druhý válku nechce, ustupuje, kličkuje, i když chytře. Ví, že při první chybě se rozhoří konflikt a stádo po celým světě začne řvát: "Kamenovat Rusy, kamenovat". Stádo vidím dnes a denně i mezi nejbližšími všude kolem sebe.

  Vážím si Rusů, ale jsme zmaten, Měj se.

  • Calembredaine napsal:

   Však maj am utýct, ne? Jedni i druzí. Zbylí se můžou vzdát - ovšem záleží komu. Ono se nesmí nic přhánět. Svýho času jsem byl na Ruský vesně pečnej vařenej, i jsem tam dával drsný hlášky v ruštině jak nám budou dělat sluhy a poskoky, jestli se dostanou do EU:) Ale hodně Ukrajinců tam namítalo, že jde spíš o kecy a argumentovali tím, že žijou v Mariupolu, Kramatorsku či Slavjansku a prt se jim stalo a děje, jen sem tam musej přiložit ruku k dílu když se někde kácí ten německej agent Uljanov (tedy jeho socha), Jinak maj mír, nikdo je neostřeluje dnem a nocí, normálně dál choděj do práce, ve který berou stále míň a míň (to se týká Ukrajiny jako celku), ale aspoň nemusej čekat jestli k nim včas dorazí kamion s humanitární pomocí.
   V Sýrii je to horší v tom, že pokud území Alávitů dobyjje vojsko chalifátu, budou velice trpět, jakožto odpadlíci (šíiiti), ale jen tam co tatomenšina žije. Na území sunnitů se nic moc nezmění, jen se někteří budou muset kát a dostanou kartičky - odpustky a s tím se dá žít. Aláviti můžou prchnout do EU nebo do Libanonu a posílit tam Hnutí Hizballáh a připravit ho na konečné zúčtování se státem Izrael a tak posloužit koneckonců dobré věci, ne? Kdo to jinej udělá když ne oni? Co ti kašpaři - Mursí a Sisí? Čím se ty hovada lišej od Mubárka a zrádce Sadata? Všichni maj před sionisty ohlej chrbát! Polsední kdo ho neměl byl Násir a ještě možná Saddám! Oba zemřeli předčasně, protože byli sami! Je třeba aby se všichni tam spojili proti sionistům!

 7. Justass napsal:

  martine, také mi je líto těch Syřanů i Dombasanů. Rovněž se, zcela ateisticky modlím,
  aby Rusko ten fašistický tlak ustálo. Myslím, že poté už by se stalo poslední, ale silnou baštou bílé civilizace. Ne proti jiným rasám, ale proti vlastní - bílé. Té která se máchá v žumpě tzv. demokracie, tzv.liberalismu a fašismu ( bez tzv.)

  opatruj sebe i své zdraví.

 8. Torena napsal:

  Držte se Syřané. Oni jsou skuteční bojovníci proti terorismu. EU a USA naopak teroristy podporují pro židovské zájmy...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!