Otevře Evropská organizace pro jaderný výzkum portál do jiné dimenze?

640px-CERN_shivaCo, pro všechno na světě, to tam provádějí v tom CERNu? Pohrávají si tam snad výzkumníci se silami, které snad ani nechápou? Promluvím si s vámi v tomto článku o některých věcech, které jsou hluboce znepokojující. Evropská organizace pro jaderný výzkum (CERN) se zabývá tím, že záměrně nechává do sebe narážet částice a to při neuvěřitelně vysokých rychlostech. To zní opravdu nebezpečně, myslíte?

S tímto názorem tu nejste sami. Z celého světa se hlásí vědci s varováními. Obávají se bizarních experimentů, které se konají ve Švýcarsku v místě CERNu, kde by mohlo dojít k otevření černé díry, zničení celé planety, nebo otevření portálu do jiné dimenze. Tyto obavy nebyly brány vážně, místo toho vědci z CERNu dál pokračují. Nechávají stále více a více částic kolidovat a to při stále pošetilejších rychlostech.

Nedávno jsem se setkal s Bradem Scottem, který vysvětlil strašlivé zemětřesení, které zasáhlo 25. dubna Nepál a časově se shodovalo s některými velmi neobvyklými aktivitami v Large Hadron Collideru (LHC)- Velký hadronový urychlovač (srážeč) částic. Tato teorie byla pro mě úplně nová, a protože jsem skeptický od přírody, rozhodl jsem se záležitost nejprve prozkoumat, než bych tomu začal věřit. Mezitím vím, že to je velmi, velmi těžké vyvodit konečné a nevyvratitelné závěry v této věci. Podívejte se na toto video a můžete si vytvořit svůj vlastní úsudek.

O jednom jsem ale úplně a pevně přesvědčen, že aktivity CERNu dávají příčinu k hlubokému znepokojení. Ale dříve, než se budeme dále zabývat tímto tématem, zde jsou některé docela dobré základní informace o Large Hadron Collider z on-line encyklopedie Wikipedia.

Mezitím, po delší přestavbě, se znovu konají pokusy a počet částic, které budou kolidovat, bude i nadále stoupat.

Je to opravdu dobrý nápad, zvyšovat tak intenzivně počet kolizí? Zde je výňatek z novější tiskové zprávy, ve které jsou uvedeny některé konkrétní technické detaily:

"Stejně jako jakýkoliv nový stroj, který se tlačí dopředu na své "místo na slunci", dostávají provozovatelé LHC každý den nové výzvy. Od počátku druhého rozjezdu byla postupně zvýšena intenzita LHC paprsků, které byly odeslány v opačných směrech rychlostí blížící se rychlosti světla do 27 kilometrů dlouhého kruhového tunelu. Při předchozím rekordu pracoval LHC s paprsky, které se skládaly z až 476 balíků se 100 miliardami protonů a u kterých docházelo ke kolizím každých 50 nanosekund. V následujících dnech se bude intenzita dále zvyšovat, přičemž rytmus bude zvýšen na 25 nanosekund. Po plánované technické přestávce na začátku září, budout ýmy schopny ještě zvýšit počet balíků. Cílem je dosáhnout do konce roku více než 2000 balíků v paprsku.

Během fáze, ve které byl hardware uveden do provozu, jsme se naučili, jak velmi opatrně zacházet s obrovskou energií, která je uložena v magnetech. S uvedením paprsku do provozu se nyní musíme učit krok za krokem energii paprsku ukládat a s ní pracovat ", řekl Frédérick Bordry, ředitel CERNu pro urychlovače. Naším cílem pro rok 2015 je dosáhnout pro LHC nominálního výkonu 13TeV, abychom pak tento potenciál mohli využít od roku 2016 do roku 2018. "

Při plném zatížení je Large Hadron Collider schopen nechat srazit miliardu protonů za sekundu - téměř nepředstavitelné množství. Čeho přesně se snaží vědci tím dosáhnout? Pokud budete číst to, co je o LHC napsáno v mainstreamu, jde v první řadě o podlé výzkumné záměry, které zdánlivě vůbec nelze odůvodnit investicí všeho toho času, úsilí a peněz. Je možné, že vedení CERNu ve skutečnosti plánuje úplně jiné věci?

Vedoucím CERNu je fyzik Sergio Bertolucci a on vysvětlil, že LHC bude pravděpodobně dána možnost vytvořit "dveře", které povedou do "další dimenze". Jak řekl, možná by mohlo něco přijít těmito dveřmi nebo "my pošleme něco ven":

"Vysoce postavený pracovník Large Hadron Collider (LHC) řekl, že obrovský stroj bude pravděpodobně vytvářet či odkrývat dosud nepředstavitelné vědecké jevy, neznámé neznámé , jako je další dimenze.
Možná, že něco přijde těmito dveřmi nebo my pošleme něco přes ně, "řekl Sergio Bertolucci tento týden na ústředí CERNu novinářům. Bertolucci je vědecký ředitel CERNu. "

Proč by někdo chtěl vytvořit portál do jiné dimenze, pokud vůbec neví, co za ním je?! Nebo přeci jen ví? Jiní známí badatelé rovněž vyjádřili obavy, co všechno by se mohlo v CERNu přihodit.

Stephen Hawking, například naznačuje, že LHC může možná vytvořit černou díru, která pohltí náš svět a zničí celý vesmír:

"Boží částečka", která podle názoru vědy nechala vytvořit svět, mohla by ho také zase ukončit, říká Stephen Hawking.

Takzvaná higgs-částice  má tu znepokojující vlastnost, že při extrémně velkých množstvích energie se stává nestabilní. Mohla by se z toho stát černá díra, která vyvolá zhroucení vesmíru, varoval legendární britský fyzik ve své nové knize Starmus, jak napsal Daily Express.

Mohlo by se to přihodit kdykoliv a my bychom byli překvapeni, " píše Hawking v knize."

Jiní kladou otázky spíše filosofické povahy. Proč například logo pro CERN obsahuje "666"?

CERN-Logo1-460x450

A proč stojí přímo před hlavním sídlem CERNu socha hinduistického boha Šivy (přezdívaného "Ničitel")? V tomto videu na YouTube Jim Staley odkazuje na tyto věci, jakož i na skutečnost, že LHC byl postaven na místě, kde za časů Římanů stálo město zasvěcené "Apollónovi" ? Mohu vám toto 13-minutové video pouze naléhavě klást na srdce.

Co si máme o tom všem myslet? Břídilství evropských výzkumných pracovníků, - vědomé či nevědomé - s některými velmi temnými silami kolem? Doufejme, že nedostaneme brzy objasňující odpověď na tuto otázku, protože je možné, že ta odpověď se nám nebude líbit.

A samozřejmě vědecká společnost s tím nekončí. V současné době existují plány, v roce 2026 mít připraven k nasazení ještě větší urychlovač částic:

"Fyzici doufají, že budou stavěny ještě větší urychlovače částic ke spouštění kolizí, které budou ještě bohatší na energii než LHC.Slibují si od toho, že tímto způsobem objeví nové částice a tím vynaleznou lepší pochopení temné hmoty. Navrhovaný International Linear Collider by byl například delší než 30 kilometrů a nebyl by jako LHC a jiné urychlovače částic na již známém designu tvaru prstence, spíše by tady měly být postaveny dva urychlovače čelně proti sobě. Projekt je stále ve fázi plánování, ale mohl by být postaven v Japonsku. Výzkumníci doufají, že do provozu bude uveden v roce 2026. "

Já sám také nemám na všechno odpověď, ale doufám, že jsem tímto článkem některé velmi důležité otázky nadhodil.

Autor: Michael Snyder

Zdroj: http://info.kopp-verlag.de/neue-weltbilder/spiritualitaet-und-weisheitslehren/michael-snyder/oeffnet-die-europaeische-organisation-fuer-kernforschung-ein-portal-zu-einer-anderen-dimension-.html
130 Komentářů k Otevře Evropská organizace pro jaderný výzkum portál do jiné dimenze?

 1. Jan Jinsky napsal:

  Miliarda protonů není nepředstavitelné množství. Je to skoro nic... A ve vesmíru existují částice s daleko větší energií, než jakou může vytvořit LHC - a černá díra nevzniká.
  Je to článek, který míchá filosofii s konspirací a fyzikou, která je vykládána značně nepřesně - např. vyšší a vyšší rychlosti. V LHC se protony urychlují téměř na rychlost světla. O moc rychleji to už opravdu nepůjde.

  • Libor napsal:

   No, tak já tak úplně nevím... ten článek není jistě úplně dokonalý, nicméně pokládá zajímavé otázky. Co ale nějak nechápu je tvrzení v komentáři pana Jan Jinsky: "V LHC se protony urychlují téměř na rychlost světla. O moc rychleji to už opravdu nepůjde." Pročpak by to nemělo jít o moc rychleji, milej zlatej? Zkuste toto své podivné tvrzení podložit nějakými smysluplnými argumenty. Opravdu by mne zajímalo, proč by to nemělo jít.

   • Jan Jinsky napsal:

    Tak, rychlost světla je mezní. Zatím nikdo nedokázal hmotnou částici urychlit na tu to rychlost. Existuje spousta pokusů, které to ověřily.
    Nebo máte jiné informace?

    • Robo napsal:

     Je niečo rýchlejšie, ako je svetlo, Jinsky.
     Čo takto ľudská myšlienka..

     Za 1.: nie každý človek má myšlienky rovnako rýchle
     Za 2.: nečakám, že tušíš, o čom rozprávam, aj keď v tomto smere už sa nejakú dobu začína uberať aj "oficiálna" veda. Keby predsalen tušíš a chápeš, pozitívne prekvapíš.
     Máš šancu.

     • Jan Jinsky napsal:

      Tak, zatím jsem četl od Penroseho, že v mozku možná probíhají kvantové jevy na makroskopickém měřítku., které nám dávají schopnost rozhodovat se - svobodnou vůli. Je to jen teoretická úvaha.
      Ale podle čeho se měří rychlost myšlenky? Máš na to nějaký odkaz?

     • Robo napsal:

      neviem o žiadnom z tvojho sveta.

     • Jan Jinsky napsal:

      Pak se nediv, že se s tebou neshodnu :) Nejsi schopen rozumné diskuse, bohužel.

     • Robo napsal:

      Jinsky, ešte som tu nevidel žiadne tvoje argumenty pod nespočtom tunajších článkoch. A to sa mnohé z nich blížili chápaniu tvojho sveta..

      O svonich čistých úmysloch už ma asi v tomto živote nepresvedčíš.
      Dávať tebe odkazy na zdroje, ktoré ma teraz zaujímajú, to by z mojej strany bola veľká neúcta k ich autorom.

     • skeptik napsal:

      myslianka - vzdruch siriaci sa s neuronu na neuron - sa v skutonosti siri celkom pomali, cca 120 m/sec ...

   • rafael napsal:

    Sup naspet k ucebnici fyziky.

    • koloděj napsal:

     je přece jen jeden jev, který překonává rychlost světla .. tím jsou změny stavů kvantově provázaných částic. Rozepisovat se o tom nemá moc cenu, zkuste hledat na osel,cz nebo podobně.

     Hmotnou částici nelze urychlit nad rychlost světla. S tím, jak se zvyšuje její pohybová energie, se tato energie projevuje jako zvýšení hmotnosti částice podle stejného vzorce e=m.c2, tedy úpravou m = e/c2. čím rychleji částice letí , tím se jeví hmotnější, a tím obtížnější je jeji další urychlování. Tento jev má praktické dopady samozřejmě jen u rychlostí blízkých c (c = se označuje rychlost svetla )
     Proto na urychlení miliardy protonů o celkové hmotnosti 1 mikrogram na 0.996 c je potřeba stovky megawatů energie .. nebo kolik ten komplex LHC žere ...

     • .lak napsal:

      Určitě je to jev kdy se do jezera před zamrznutím hodí kámen. A nehledě kilometrů je naráz pokryté ledem. A nějaké pomalé částice světla je loudák. Stejně tak zapnutí elektřiny v síti, prostě naráz nehledě vzdálenosti. A mimochodem pokud by procesory nepracovali v tom stavu tak by nemohli vůbec fungovat. Takže žádná rychlost světla největší a jsme zase u vědy dogmat, bludů a církevnictví ne nepodobné srovnání placaté země a církevního procesu kacířové. .-)

     • koloděj napsal:

      .lak, kupte si třeba fyziku pro 1. ročnák střední školy, tam se něco dozvíte

     • Jan Jinsky napsal:

      .Iak - takže procesory pracují s nadsvětelnými rychlostmi? Můžete k tomu poslat nějaký odkaz na literaturu? :)
      Provázané stavy se mění nadsvětelnou rychlostí - ale informace se stále nepřenese rychleji než světlo.

     • Robo napsal:

      Jinsky, keď, ako píšeš, "previazane stavy sa menia nadsvetelnou rýchlosťou", tak to už je samo o sebe 100% dôkaz rýchlosti informácie.
      Bez informácie sa nezmení vôbec nič.
      Téma informácií, konkrétne "obrazov" je vôbec extrémne zaujímavá, pomocou nich sa tvorí/pretvara svet.

     • Jan Jinsky napsal:

      Nikoli Robo. Sice se spin dvou vázaných částic změní okamžitě, ale nejdřív ten spin musíš změřit. A protože dopředu nevíš, jaký je, tak s tou informací nemůžeš dopředu pracovat.
      Čili přenos informace je stále limitován rychlostí světla.

     • Robo napsal:

      evidentne sa nezhodneme už na definícii slova "informácia", keď dokážeš sa pokúšať posunúť niečo o tom, že informácia dotecie až po zmene. .

     • Jan Jinsky napsal:

      Tak, informace je něco, co můžeš využít - a protože před změřením je ten spin neznámý a může být jakýkoli, pak se ta informace realizuje až tím měřením. Předtím prostě není.

     • Robo napsal:

      :-))))))

     • Robo napsal:

      ..v určitom zmysle (dokonca i v zmysle kvantovej fyziky) je táto tvoja veta pravdivá. V zmysle obsahu našej diskusie ale rozprávame obaja o odlišných veciach.

  • Marabu napsal:

   Cely cas sa snazia dodat casticiam co najvyssiu energiu a rozbit ich na co najmensie castice...zdaleka nedosiahli limitu svetla..co aj elementarny posun v rychlosti urychlenej castice vyvola uplne ine podmienky pokusu a vytvorenie uplne novych neznamych castic s neznamymi vlastnostami....v tom vidia mnohi popredni vedci nebezpecenstvo...napr. teoria o exotickych casticiach..to nie je ziadne sci fi...ich vlastnostou je ze sa nechovaju podla zakonov fyziky ale nastavuju uplne ine nezname zakonitosti...to je zrejme to co chcel autor clanku povedat i ked isiel na to dost neobratne...bagatelizovat nebezpecenstvo spojene s takymito experimentami mi vyznieva falosne od cloveka co ma udajne znalosti z oblasti kvantovej fyziky.

   • Jan Jinsky napsal:

    Marabu, důvod, proč píšu, že nedojde k žádné strašné katastrofě je jednoduchý. Už byly změřeny částice ve vrchních vrstvách atmosféry, které měly řádově vyšší energii, než jaké je možné dosáhnout na LHC. A nic dramatického se nestalo.

    • Marabu napsal:

     Podstata problemu netkvie vo velkosti energie castic ale v tom ze su nezname a teda nepredvidatelne a nedajboze by doslo k vzniku tych obavanych exotickych castic...Este raz..V MIESTE VYSKYTU TAKYCHTO CASTIC SA PREDPOKLADA, ZE PRESTANU VLADNUT FYZIKALNE ZAKONY NAM ZNAMEHO VESMIRU! Prepac to velke pismo preskocil mi caps lock. Teda akymi zakonitostami sa bude riadit dany priestor? Ake pomery tam budu vladnut? Ako sa budu dva uplne odlisne fyzikalne systemy ovplyvnovat? Co ak energeticka hodnota castic v jednom priestore bude podliehat uplne inym zakonotostiam ako v druhom? Vieme ci aj nepatrne mnozstvo cudzej hmoty ovplyvnovanej cudzimi neznamymy fyzikalnymy zakonitostami nemoze mat fatalne ucinky na nam znamy casopriestor? Nevieme nic len tapame...To co odborna verejnost vycita celemu tymu z CERNu je bezhlavost s akou pokracuju vvexperimentoch...uz teraz maju materialu na cele roky vyskumu dopredu tak co ich tak tlaci?

     • Josef Švejk napsal:

      "Antarktická neutrinová observatoř IceCube před časem zachytila další extrémně energetické neutrino, které se s energií 2,6 PeV stalo novým šampionem." Obecně dosahuje kosmické záření energií až 10na20. Tedy o 9 řádů více než zvládne LHC. Už cirka 13 miliard let! A jak vidno zatím se nic neděje. LHC bude pracovat s energiemi 14 TeV. To je cca až 1000000000x méně! Takže výsledek práce LHC bude mít asi takové dramatické důsledky pro vesmír a zemi, jako ďoubání v nose. Přesto i v dalších letech budeme slýchat spoustu apokalyptických řečí od lidí, kteří o daném nevědí ani to staré známé zblo. Přesně podle fundamentálního lidského zákona - čím míň vím, tím víc řvu.

     • Jan Jinsky napsal:

      Marabu, je to o energii. Protože kdyby nebylo, tak o čem jiném? Ten urychlovač nedělá nic zázračného. V podstatě jen sráží ionty. To se děje v přírodě neustále. Viz příspěvek Švejka.

     • .lak napsal:

      Je to hodně podobné tomu když s kladívkem poprvé rozbíjela Sklodowská atom kladívkem z rádia, taky neměli tuchy o škodlivosti radiace a vesele se šťourali.

     • Marabu napsal:

      Obidvaja mate pravdu. Len sa neustale tocite okolo velkosti energie a ja pri tom poukazujem na nieco celkom ine. Na to, ze mozu nastat take podmienky, ze nebudu platit zakonitosti kvantovej fyziky v nam znamom vesmire...Nic to vo vas neevokuje? Pre mna je ta predstava jedna velka neznama a pre mnohych fyzikov priam desiva..Predstavte si stav v priestore a case, kde budu platit ine zakony, priestor nebude priestor, cas nebude cas, energia bude na inej urovni s neznamymi vlastnostami...Nestaci to na racionalne obavy? Nie som ziadny katastroficky scenarista, ale som pragmatik a chcel by som nazerat na veci komplexne. Tu poslednu narazku od Jozefa Svejka prehliadnem, nepatri k vecnej diskusii a je pod moju uroven za danych okolnosti. Aj fundamentalne.

    • Marabu napsal:

     Omylom som pridal komentar pre oboch sam sebe. Nejako tazko sa mi na tejto stranke orientuje.

     • Jan Jinsky napsal:

      Ale proč by ty podmínky měly nastat v LHC, když daleko extrémnější panují jinde ve vesmíru- např supernova je proti LHC opravdu o něco výkonnější.

    • .lak napsal:

     Mez pro aktivní prvky by byla kolem 14mega a to je spíš integrák.

    • Marabu napsal:

     A my vieme, co sa v dalekom vesmire deje a v akom meritku? Můžu to byt procesy lokalneho charakteru, alebo procesy, javy a stavy, ktore neovplyvnia zrovna nas casopriestor, ale ine. O ich existencii dnes už hadam nie su pochybnosti. Nechcem sa hadat, len mi pride logicke stavat sa k věci opatrnsie.

  • Jinská napsal:

   Honzíčku debílku, kdybys raděj držel tu svou nevzdělanou hubu, neb opět poukazuješ na svou ubohost...

   ...neb pak bys věděl kryple, že Einsteinova teorie v podobě, že není nic rychlejšího než světlo je jaksi hodně nesprávná, neb bylo prokázáno, že světlo se skládá z dalších částic a div se kryple Honzíčku, některé ty částice jsou rychlejší než samotný světelký svazek, který definoval ve své teorii jude Einstein.

   Nu nic kryple Jinských, už jsme si zvykli, že mezery tvého vzdělání jsou mnohem bezednější než tvá šrajtofle naplněná sociálníma dávkama, neb blbá hlava = líné ruce.

   • Jan Jinsky napsal:

    No jo, nic nového pod Sluncem. Jinská uráží Jinského :D
    Když tě to baví...

    • Calembredaine napsal:

     To je povinné pro všechny bojovníky s jinskismem-hovadismem! Horší mor už je jen bogusismus-šapirismus! Tam už je zapotřebí mučit, mučit, mučit! U tebe by stačilo sem tam proplesknout tlamajznu:)

 2. pražská vlaštovka napsal:

  Hlavně,že Vy,pane Jinský ,tomu dobře rozumíte!
  Já bych řekla,že asi tak,jako koza petrželi,a ta,o ní má vzhledem k tomu ,že je býložravcem,pořád větší "ánung" než Vy o částicích ve vesmíru...
  všechno jsou to zásahy do nichž my,normální smrtelníci nemáme a nebudeme mít NIKDY takový vhled,jak by si to haarpisti a inženýři připravující bezbožné a raubířské expanze do vesmírných prostorů přàli...
  černá díra by ty chytrolíny,kteří vždycky nakonec ve svých počinech sledují nějakou nám nepřátelskou destrukci a lumpárnu MĚLA POHLTIT I S JEJiCH NÁDOBÍČKEM!!!!

  jituš

  • Jan Jinsky napsal:

   Dovoluji si tvrdit, že fyzice částic trochu rozumím. neříkám, že jsem expert, ale přehled o této tématice mám. A k tomu vašemu přání, ať je pohltí černá díra - to bych si nepřál, sebrala by nás všechny :)

   Ten článek je opravdu směs nesmyslů, fyziky, pověr a výkladu symbolů.

   • Robo napsal:

    Si príliš skromný, Jinsky.
    Podľa tvojich komentárov súdim, že si minimálne profesor teoretickej fyziky.
    Pozdrav od nás Hawkinga, až s ním budeš zas rozprávať, prosím.

    • Jan Jinsky napsal:

     Robo, nejsem profesorem fyziky, ale o tohle se zajímám. Takže vidím, že ten článek je opravdu podivný mix. Ale věřte si čemu chcete.

     • koloděj napsal:

      článek není jen mix ale přímo hjoax. svědčí o tom zejména forma, jakou je psán, jak nám podsunuje něco, co není .. např :
      To zní opravdu nebezpečně, myslíte? S tímto názorem tu nejste sami.
      ---------------------------------------
      no tak ani jsem netušil, co si myslím, ale článek (autor ) to ví líp .. nojo :))

      přiznám se, dál jsem neměl odvahu to číst .. tohle mi stačilo .. co kdybych se tam dočetl, že s názorem "všichni židi na provaz" "nejsem sám" ?
      Musel bych se tudíž okamžitě hlásit k výkonu trestu za antisemitismus a kdovíco bych ještě v tom článku našel.
      Prostě samá primitivní manipulace, nemá cenu číst

      Jiná věc samozřejmě je, že z podstaty naši formy "civilizace" ... cokoliv prakticky využitelného tam vědci zjistí, využije jako první Pentagon. Proto bych se podepsal pod petici o urychlený atoový úder přímo do snímače Alice. Zaprvé by vědc yískali neocenitelná data ohledně dějů při štěpení jader, a zadruhe by je doufám nikdo nezneužil

 3. edivan napsal:

  Těch 13TeV vychází asi na 2 tisíciny Ws
  :-)))

  • Jan Jinsky napsal:

   Tohle tady nevysvětlíte. Stačí říct miliarda protonů a vypadá to jako šílená hromada. Ve skutečnosti je to míň než kousek DNA. A urychlit na takovou energii proton je dost umění. Je to obrovská energie směstnaná do maličkého objektu. Ale příroda to umí ještě lépe. Takže bych se černých děr nebál.

   A co se týká Hawkinga - je autorem teorie o vypařovaní černých děr. I kdyby se nakrásně podařilo tu černou díru vyrobit (jakože se nepodaří), tak bude mít rozměry protonu a okamžitě se vypaří.

   • gandalf napsal:

    Jeník z nějakého důvodu dovede budit negativní emoce - možná zbytečné. Podle mého o věcech přemýšlí i z druhé strany pohledu. Někde se tomu také říká nezávislé myšlení /opak je stádnost/. Nemusíme s ním soulhasit, ale zaplťbánbůh za to. A teď do mně :-)

    • gandalf napsal:

     Ještě dodám - já jsem také na některé lidi alergický i když mi třeba nic neprovedli - asi chemie. Řeším to tím že jejich přítomnost nevyhledávám, nereaguji na ně, protože vím, že bych nebyl objektivní. I kdyby měli 100x pravdu /znám se/.

    • Robo napsal:

     Niekto má s Jenikom dlhšie skúsenosti.
     Niekoho sa napríklad Jenik kedysi opýtal: "vieš, kto ja som?"
     Niekto Jenikovi nepapa tých pár masiek, ktoré si tu obvykle nasadzuje.

    • Josef Švejk napsal:

     Jen se nestyďte gandalfe. Můžete klidně prohlásit, že v této diskusi má Jeník rozhodně navrch - co se znalostí týče. Bohužel i nad autorkou Evou i autorem Michaelem (nějak mi není jasné kdo je tedy autorem článku).
     PS: Podobné články (no spíše bludy) nwoo. org deklasují snad až do záporných hodnot!

     • pohádka napsal:

      Černá díra (HELDEN - Wenn Dein Land Dich braucht)

      22. 8. 2015, 22:40 - Prima

      Film, N/Rak. (2013), 160 min, stereo vysílání

      Režie: J. Thurn

      Hrají: Ch. Paulová, H. Jaenicke, E. Schüleová

      Při výzkumu s urychlovačem částic dojde k fatální chybě. Jejím následkem vznikne černá díra, která přitahuje satelity a deformuje povrch Země. Situace si žádá okamžité řešení, jinak dojde k nepředstavitelné katastrofě. (121 min)

      21. září 2013 dojde ke zřícení telekomunikačního satelitu, patřícího francouzské mediální skupině CanalDouble, na Brandenburskou bránu. Následky jsou tragické - v budově Říšského sněmu zahyne 56 delegátů. Jen o pouhých třináct minut později dochází k pádům dalších a dalších satelitů na Zemi. Veškeré komunikační sítě zkolabují... Na západě Ženevy, v největší výzkumné laboratoři na světě s rozpočtem jeden bilion dolarů, došlo k fatální chybě při experimentu s celosvětovým dopadem. Vědci z osmdesáti zemí zde pomocí urychlovače částic, zvaného "God Machine", simulovali Velký třesk, což má za následek vytvoření Černé díry. Celá Země se ocitá ve stavu ohrožení.

     • Jan Jinsky napsal:

      Vsak ten film je pohadka. Hloupa pohadka

 4. Josef Švejk napsal:

  Eva Bell by mohla přispívat do Blesku. Rozhodně má pro to vlohy a patrně i vzdělání.

  • Robo napsal:

   V škole, v bedni, v "múdrych" knihách. . všade nám hovoria, že je iba jeden svet.
   Tak každý, kto to aj len náznakom spochybňuje, je asi vadný.

   Však, Švejku?

   • Jan Jinsky napsal:

    Robo, klidně zpochybňuj. Nakonec schopnost pochybovat je motorem pokroku. Ale když pochybuješ, tak musíš říct i to, v čem je původní názor špatný a předložit nějaké důkazy, kterými podložíš odlišný názor.
    Pokud jen zpochybňuješ a nenabídneš podloženou alternativu, tak je to jen plácání do vody.

   • Josef Švejk napsal:

    Vybírejte si pečlivěji školu (Plzeň není vhodná), nedívejte se na bednu (snižuje to inteligenci) a nečtěte jen "moudré" knihy. Možná časem zjistíte, že ti přemýšlivější uvažují o nespočetně světech už delší dobu.
    Ani selský rozum bych nevynechával. Ten totiž dovede velmi rychle odhadnout, že šlapat na hrábě není moc moudré!

    • Robo napsal:

     Áno, "selský rozum" nieje nikdy dostatočne docenený.
     Som naozaj rád, že sa v tomto zhodneme.

     Človek si občas aj trochu vydýchne, keď nieje furt v opozícii...

   • Léčitel napsal:

    Jinský patříš ke zjevným žvanilům,co se na webech vyskytují často a kteří kecají do věcí, které nejsou schopni ani pochopit, natož nějak slušně okomentovat.
    Nemá cenu se dohadovat o LHC, protože jde o zařízení v těžkém experimentu, kdy každý "pokus" je opravdu sázkou do loterie, jak dopadne. Když pindáš nesmyslná tvrzení, tak jenom "absolutní rychlost" , konečná , je dnes předmětem velkých a těžkých vědeckých sporů,protože pokud není možné stanovit nějakou základní kosmologickou a fyzikální teorii, která by "slušně" popsala naše jsoucno,není možné poctivě vycházet z tézí konečné rychlosti. Nakonec se mohl také i velký Albert mýlit a potom je možné a asi bude nutné zbourat naše představy o fyzice jako takové a začít znova a daleko jinak od začátku. Kvantová mechanika popisuje hmotu úplně jinak a prakticky vše je možné a také nelze vyloučit jevy popsané v článku, i když si sám myslím, že příčiny a důsledky jsou jiné.
    Jinak se hádat s volem o ničem, nehodlám!

    • Jan Jinsky napsal:

     No, tak další co to nezvládne bez urážek. Netvrdím, že všemu rozumíme. Ale zatím to vypadá, že rychlost světla je konečná. Pokud není, fajn - ale chce to nějaký důkaz.
     Tady se bohužel operuje s dojmy místo s pojmy. A když nemám argument, tak druhého urazím...

     • .lak napsal:

      Co jeto procesor: pracuje na principu vypínače který který na frekvenci dnes G x zapojuje digitální řady zapnuto, vypnuto tedy 0 a 1 v dvojkové soustavě podle programů určených k užití. A samotný procesor s obvody více jak 20 miliónů aktivních prvků by nemohl fungovat kdyby tam neprobíhali operace naráz protože rychlost světla by to prostě neumožnila.

      Ale nic tady je týpek a i tam se vyjádřil k urychlovači. 6. dílů titulky
      https://www.youtube.com/watch?v=9p_AVKG7vhk

  • pohádka napsal:

   Není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu...

 5. rafael napsal:

  Ciernych dier je vo vesmire vela a zatial ani jedna nepohltila cely vesmir, inak by sme tu neboli.

 6. bantustan napsal:

  komu JEŠTĚ stepují obě mozkové hemisféry,tak si JISTĚ vzpomene na havarii CERN,kdy dětičky jak na mraveništi se seskupili a dávali znovu ten krám do kupy.Takže v pohodě přežijeme další PRSÍCÍ se mistry světa,kteří NEDOHLÉDNOU ani své tělesné konce....

  • Jan Jinsky napsal:

   Na tohle se dá jen říct, že kdo nic nedělá, nic nezkazí. On ten urychlovač je poměrně dost složitá mašina. A jako každý stroj se může i porouchat.

 7. Paul Durham napsal:

  Udělejte si vlastní gravitační urychlovač , genderově nevyvážený. Funguje na tekutiny. Postavte se na most a močte do řeky. Sledujte obrazce na hladině. Někde je tam schován božský obrazec - tvůrce všech obrazců na hladině. Můžete dělat i selfíčka, ale tak zaznamenáte úplně jiného boha.
  Kdo se chce zúčastnit zániku svého vesmíru , nechť močí z mostu na elektrifikovanou vlakovou trať, možná se i stane laureátem Darwinovy ceny ( obdoba nobelovky ) .

  • Robo napsal:

   Nobelovku už má Obama (alebo mal aspoň nomináciu, to je mi jedno), tak to už je fakt lepšie šťať do štavy, keby sa ma niekto pýtal na názor...

   • weissbach napsal:

    Má Nobelovku

    • to je jedno napsal:

     No Obama není jediný kdo Nobelovku dostal sporně. Např. Ital Ugo Cerleti, psychiatr, ji taky dostal za objev sporné elektrošokové terapie. Neurolog António Egas Moniz ji dostal za spornou metodu prefrontální lobotomie. Al Gore ji dostal 2 dny poté, co se přiznal, že fakta o globálním oteplování ve svém filmu zkresloval! Nu a podobných omylů v udílení se již stalo! Sporně ji dostal i terorista, bankovní lupič, patrně i znásilňovač žen (doneslo se ke mě, že když v 70-tých letech byl v Praze, že na jednom hotelu, kde jej komančové ubytovali, daly do týdne všechny ženy výpověď...,) a jeden ze 7 nositelů nobelovky z Islámského světa, Jásir Arafat ji dostal, spolu s Jicchakem Rabinem a Šimonem Peresem. takže Židé, kterých je na světě asi 15 milionů jich sklidili přes 157 a muslimové, kterých je téměř na 2 miliardy jen 7, a to ještě v jednom případě jednoznačně sporně! (Jistě to je sporné i v případě mnohých židů - minimálně těch dvou, co ji dostali spolu s Arafatem, ale i tak je to číslo 157 úctyhodné). Třeba Mendělejev Nobelovku nedostal, a přitom by si ji rozhodně zasloužil. Ani Gándhí ne! Nu a těch lidí, co by si ji zasloužili více než jiní... těch je!

     • Robo napsal:

      Príde doba, kedy sa slušní nositelia Nobelovky budú za ňu hanbiť..

     • weissbach napsal:

      "Nu a podobných omylů v udílení se již stalo! "

      Já to za omyly nepovažuji. Považuji to za součást prachsprosté užitkové propagandy.

     • sog napsal:

      Neviem, či majú židia prvenstvo v počte Nobelových cien, ale stavím sa, že majú prvenstvo v počte členov komisie :)

  • Robo napsal:

   A len tak mimochodom, pán, po ktorom je tá cena pomenovaná, si za svoj údajný a hlavne najznámejší vynález minimálne u mňa úctu nezaslúži.
   To taký pán Šaľo, na druhú stranu...to je úplne iný príbeh.

   Keby sa niekomu nelenilo len minimálne pátrať, možno by zistil, že ani minimálnu úctu si vlastne nezaslúži väčšina oficiálnej vedy. Ono bohužiaľ vedátori sú závislí na grantoch od z podstaty nie príliš úctyhodných "ľuďoch"..

  • .lak napsal:

   Ano :-))

 8. věštec napsal:

  Rychlost světla je možná konečná rychlost v našem vesmíru. Co ale pokud existuje vysmírů více a to současně na společném místě. Co když v jiném vesmíru je nejnižší hodnota rychost světla, stejně jako pro nás třeba absolutní nula. Hranice rychlosti světla může být jen hranicí odělující náš vesmír. My jiný vesmír nevnímáme ale tušíme, dokonce je i vypočítána jeho existence, říkáme jí temná hmota a temná energie. Teď trochu přeskočím. Každý asi ví co je to semtex, že? Ale co už ví málo kdo je to, že se dá semtexem topit v kamnech, také si se semtexem v jenom lomu přitápěli až jednou!. Pokud chtějí v lomu provést odstřel, přivezou si ledek , naftu, kousek semtexu a rozbušku, do díry naládují ledek smíchaný s naftou, na to položí kousíček semtexu a do toho semtexu zapíchnou rozbušku. Pokud by zapoměli rozbušku tak tam mohou vypálit vagon sirek a k výbuch nedojde. Co když v CERN nějakou rozbušku hmoty vyrobí? Taková rozbuška vůbec nemusí mít nějak moc energie, třeba záleží jen na tom jak a z čeho bude poskládaná a co bude umět. Jsem toho názoru že bytosti které nic nevědí o gravitonu, nevědí zda je foton částice nebo vlnění, by si němli hrát s urychlovači.

  • Jan Jinsky napsal:

   Ale takových "pokusů" se ve vesmíru děje každým okamžikem miliardy a jsme pořád tady. LHC je na lidské poměry velký stroj s obrovskou energií, ale ve srovnání s vesmírem to je pořád prskavka.
   Jinak souhlas, že mohou existovat další vesmíry a že celá ta koncepce, která potřebuje 70 procent temné energie a 25 procent temné hmoty je poněkud neuvěřitelná. A aby se poznání posunulo dál, je potřeba dělat pokusy, jinak se nic nového nedozvíme.

  • koloděj napsal:

   pro další studium doporučuji odbornou literaturu Terry Pratchet : Úžasná zeměplocha svazek 1- 36 ... v tomto paralelním světě je dokonce světlo pomalejší než zvuk .. a je to i vědecky vysvětleno.

   :D:D

 9. robert1 napsal:

  ...s otvaranim portalov by som este par storoci az tisicroci pockal )

  LHC na tak vysoke energie nema ani zdaleka a ani nahodou.

 10. gandalf napsal:

  Aby to nebylo tak jednostranné - co říkáte na teorii strun? :-)

  • Jan Jinsky napsal:

   Na teorii strun jsem krátký. To je šílená matematika. Ale přijde mi to jako překombinované. Osobně si myslím, že nám pořád ještě podstata sil ve vesmíru uniká. Teorie relativity i kvantová teorie fungují skvěle, ale nejdou sloučit dohromady.
   A ke sloučení potřebujeme asi 11 dimenzí v teorii strun, k vysvětlení chování galaxií zase 70%, resp. 25% temné energie/hmoty, energie vakua vychází nekonečná... asi to chce další generaci geniálních fyziků, co to rozlousknou.
   Přijde mi to, že jsme ve stádiu, v jakém byla fyzika před Einsteinem a Heiselbergem - Newtonowská fyzika fungovala skoro dokonale, ale ne úplně.

   A to je na tom to skvělé - že je stále co nového objevovat.

   • koloděj napsal:

    spíše než teorie strun, která se dle mého snaží naznačit, že náš vesmír je jakýmsi "průmětem" vícedimenzionálního "teď nevím jak to nazvat" do našich 3+1 dimenzí. jako bychom byli kreslené postavičky na papíře, a teorie strun se snaží objasnit podstatu toho papíru.
    Tak tedy spíše než teorie strun mi trochu chybí bádání v oblasti duševní, řekněme i duchovní. Nemyslím tím kardinály zavrtané v rektech ministrantů, ale něco na způsob Tibetské knihy mrtvých ... kde mají na podstatu vesmíru docela zajímavé názory. A také způsoby bádání. L"ze se tomu samozřejmě vysmát, ale ta kniha vznikla na základě tisíciletých všdomostí. Bohužel asi není vojensky využitelná (pokud nepočítám omlácení dobře vázaného vydání Putinovi o hlavu)

 11. miška napsal:

  Byla jsem překvapena co se stalo poprvé v CERNU, když "odborníci" testovali LHC. Bylo to v roce 2009. Katastrofální následky pro planetu zemi nejsou vyloučeny.

  Nicméně bohužel když počáteční "časová vlna", zplozená LHC, "vyšlehla" ze "sluneční brány" a namířila si to do prostoru nad jižní Amerikou, (doslova) se "postavila" do cesty Airbusu A330-300 Iberworld, provozovaného Air Comet, když se chystal na sestup do Santa Cruz v Bolívii, ale pak se náhle "okamžitě a záhadně" ocitl nad Santa Cruz ve Španělsku, více než 8,900 km daleko. (Pozn. Všech 170 cestujících a posádka letu A7-301 bylo v bezpečí a po 17 hodinách na zemi ve Španělsku odcestovalo zpět do Bolívie, kam dorazili živí a zdraví.)

  http://prvopodstata.blog.cz/1508/nerozumne-otevirani-casoprostorovych-hvezdnych-bran

  • koloděj napsal:

   kristepane , to myslíte vážně ?
   jdu koupit těstoviny do zásoby .. co kdyby nám je potvory z jiné dimenze vyžrali ?

  • Jan Jinsky napsal:

   A nikdo si toho v tom letadle nevšiml...
   Co se v CERNu stalo je, že se porušilo chlazení jednoho ze supravodivých magnetů a došlo k řetězové havárii magnetů. Drahá závada, ale žádné brány se u toho neotevíraly.

   • Robo napsal:

    ..a že ty niečo o bránach vieš! :-)

    • Jan Jinsky napsal:

     Robo, ty jen kecáš. Nezlob se, ale rozumná diskuse s tebou o tomto tématu možná není.

     • Robo napsal:

      píšeš "žiadne brány sa pritom neotvarali".
      Ak použijem tvoje "argumenty", daj sem odkaz/dôkaz.

     • Jan Jinsky napsal:

      Robo, důkaz většinou předkládáš, že se nějaká akce stala. Nikoli, že se neudála. To je jako bych po tobě chtěl důkaz, že výbuch v chemičce v Litvínově nezpůsobili trpaslíci. Nechme toho, k téhle diskusi je třeba ctít elementární pravidla logiky.

     • Robo napsal:

      trpaslíci nie. Veľmi pravdepodobne však Paraziti.

  • bůh určený (k) mučení lidí napsal:

   Santa Cruz je jen v Kalifornii. takže co to tady plácáte?Koukni na do atlasu.

 12. felix napsal:

  Největší hrozba je to, že vědci nevědí v podstatě nic o kvantové fyzice. Jediná definice zní, že kvantová částice se může vyskytovat na několika místech současně, přičemž nelze nejen vypočítat, ale ani odhadnout kde. Jiní vědci říkají, že CERN už měl vybouchnout a nevědí proč se tak ještě nestalo.Dohadují se, že existuje něco, co tomu zatím brání. Zatím. Může to být něco, co se dalšími pokusy, narůstající energií, množstvím částic a rychlostí naruší a pak to fakt bouchne a celá Země s nejbližším vesmírem zmizí.A pak je tu další nebezpečí a to antihmota. Někde ve vesmíru je, vědci ji nemohou nalézt, ale ví, že musí existovat, jinak by neexistoval vesmír. Možná, že jak tady psal už někdo, že rychlost světla je nějaká hranice a co když je to hranice mezi hmotou a antihmotou. Pokud by se narušila a došlo ke kontaktu, máme tady další třesk, tentokrát opačný. Hypotéz je mnoho, ale my lidé ještě vůbec nic nevíme nejen o vesmíru a jeho fungování, ale ani o tom, co máme přímo pod nosem, o vzniku rozumu, lidské mysli.Fanatičtí vědci jsou šílení a chtějí dosáhnout svého za každou cenu, tak se jen modleme k tomu vesmíru, který by lidstvo, které je rozumově na výši asi jako malé dítě, mohlo zničit.

  • gandalf napsal:

   .... a bude od nás konečně pokoj :-)

  • Jan Jinsky napsal:

   Hmota a antihmota - podle dosavadních teorií, které jsou i ověřeny pokusy jde o důsledek narušení symetrie - antihmoty bylo o maličko méně na počátku vesmíru, takže zbyla hmota.
   No a pokusy v LHC - jde o energie nesrovnatelně nižší, než jaké jsou jinde ve vesmíru. Podle této logiky by vesmír musel zaniknout už dávno.

   • Léčitel napsal:

    Totální žvanile Jinský - antihmoty bylo na počátku o maličko méně!!!
    Tak asi o dvě deka!!! Jinský, kam si chodil do školy, pokud vůbec?
    A žvanile, co bylo na počátku Vesmíru? To mě hodně zajímá!

    • Jan Jinsky napsal:

     Ne o dvě deka, ale asi o jednu částici na každou miliardu částic. Léčiteli, ukazuješ jen, že jsi schopen pouze urážek a o věci nevíš nic. Ztrapňuješ sám sebe.

    • Jan Jinsky napsal:

     A co bylo na začátku vesmíru by mně taky zajímalo.

   • .lak napsal:

    Nejsou to sirčičky v muničáku ale zkouší si čím dál větší paličku retardi.

 13. pepek napsal:

  Pokud vím, tak k zakřivení časoprostoru (otevření brány do jiné dimenze) je zapotřebí dvou velmi silných elektromagnetických polí (jedno pole může tvořit planeta). A né nějaká superrychlá částice, narážející do jiné částice!!! ....zakřivení časoprostoru se povedlo jen jednou při Philadelphském experimentu. A že by se to mohlo stát v CERNu je prostě nesmysl... alespoň zkuste nejdřív pochopit Ainstainovy teorie (tím neříkám, že je chápu, ale zkouším to) než začnete psát poplašné články...

  • Robo napsal:

   NEEXISTUJÚ žiadne Einsteinove teorie.

   • Jan Jinsky napsal:

    Einstein neexistoval :D

    • Robo napsal:

     ale existoval.
     Bol to ale Parazit. Nič viac.

     • Jan Jinsky napsal:

      Robo, tohle je oblast, kde se nikdy neshodneme. Tohle je o nenávisti k Židům a k úspěšným lidem.

     • Robo napsal:

      Podľa tvojich meradiel som úspešný aj ja.
      Začínam sa za to hanbiť a rozmýšľam, ako a čo so svojim životom urobím, aby som začal žiť skutočne.

     • Jan Jinsky napsal:

      POkud si úspěšný, tak ti to přeju. Za to se netřeba stydět. Za co je třeba se stydět je závist.

     • Robo napsal:

      ´že Einstein nikdy nič nevytvoril, to nehovorí o závisti žiadneho diskutujúceho tu.

      Mimochodom, ešte nedávno som mu veril..

     • Calembredaine napsal:

      A židáctví, tedy Lež talmudo a siozločinců o údajném "starověkém do současnosti přežívajícím národu" je pouze výplodem závisti a nenávisti židáckých parazitů vůči úspěšným rasám (tedy jedniné skutečně úspěšné rase)! Je o touze moci se nejen podílet na jejch profitu, ael jim ho i ukrást! Jsi jen mizernou a neplacenou páč do takovýho hovada debilního by židák nevrazil cent, to si radši nechá vrtat koleno!) loutkou těchto ničemů a největších gaunerů dějin!

 14. Jirka napsal:

  Já nevím co tu řeší všichni (nebudu vše pročítat, to málo mi stačí), ale je mi doslova u p*dele, co se děje někde ve vesmíru, je mi u p*dele celá vědecká obec, všichni politici a další vymaštěnci, kteří tuhle planetu ku*ví, jak mohou. Chci jen v klidu a s čistou hlavou žít a neřešit co je někde, kde nejsem!!! Já jsem tady a tady to stojí za hovno a to nikdo neřeší!!! PROBERTE SE LIDI UŽ KONEČNĚ!!!

  • Jan Jinsky napsal:

   Tohle by se dalo tesat. S tímhle přístupem bychom žili pořád v jeskyni.

   • Jirka napsal:

    Tak zrovna od "vás" jsem čekal odpověď a neberu ji, protože vidím, co tu dokazujete. Ubožejší odpověď snad nemohla ani přijít, možná už jen slova urážek a nadávek na můj komentář. Neřešte co by bylo, řešte co je dnes - stojí to za hovno. Já nevím, co by bylo, tak nad tím nebudu ani přemýšlet, ale vím co je teď!!

    • Calembredaine napsal:

     Jinskysmus-havadismus netřeba než tvrdě potírat, páč se jedná jen o velmi zdegenerovanou formu talmicko-sionistické hniloby, za kterou se stydí i filconoši tohodle debilního dobytka ....

  • Jirka napsal:

   ..a ještě tu dodám: všichni jen řeší co by kdyby, ale nikdo nic neví! To je jak když budu přemýšlet nad tím, jaký budu mít zítra nebo za týden hovno!! Hauk.

   • Jan Jinsky napsal:

    Nenadávám a neurážím. Jen jsem poznamenal, že s vaším přístupem bychom seděli na zadku a nic nového by se nevymyslelo. Howgh

    • Jirka napsal:

     Nene, nemyslel jsem to od vás jako nadávku, však jsem psal, že mohla přijít snad už jen slova urážek. Asi bych se radši rejpal klackem v zadku, než někde srážel částice. Za jakým účelem se patlali s radiací apod? Aby ji použili jak zbraň hromadného ničení? Nebo tam byl dobrý úmysl? Za vším byl vždycky dobrý úmysl. Všechny sračky moderní doby, civilizované doby, jsou tvořeny s dobrým úmyslem, ale to je jen pozlátko. Jak říkám, lepší se do toho nesrat, protože nemůžou vědět, co tím vyvolaj. Podívejte se na podělanej přístup ameriky, jak s dobrým úmyslem "čistila" diktátory a režimy a kdo nám dneska klepe na dveře? Nejde o fyziku, ale podstatu věci.

     • Robo napsal:

      o tom je celý článok a v kontexte aj vačšina príspevkov tu (vynímajúc Jinského a jemu podobných).
      Takže sem s týmto názorom zapadáte.
      Akurát ste práve naštvaný, nedivím sa.

     • Jan Jinsky napsal:

      Mas pravdu Robo. V tom se lisim. Nenadavam na zivot a nevidim vsechno cerne.
      A verim, ze pokrok neni spatna vec - vcetne LHC.

    • Léčitel napsal:

     Jinský, ty nemůžeš nikoho urazit. Ignorant a žvanil tvého kalibru by měl z přirozené slušnosti mlčet.

 15. Robo napsal:

  hodím aj sem menší textík. Sem sa hodí dokonca viac.

  „Kde je kraj vesmíru? Čo budem robiť, až k nemu prídem? Keď všetko sebou zaplním, stvorím pomyslené?“ opýtal sa človek Pôvodných prameňov Boha. A Boh svojmu synovi odpovedal:
  „Môj synu, vesmír predstavuje myseľ, z nej sa zrodila túžba, čiastočne je viditeľná v hmote. Keď sa priblížíš ku kraju všetkého, nový začiatok a pokračovanie otvorí tvoja myseľ. Z ničoho vznikne tvoje nové prekrásne zrodenie, ktoré bude odrážať snaženie, dušu i túžbu tvoju. Môj synu, si nekonečný! Večný! V tebe sú tvoje rodiace túžby“

 16. medved napsal:

  Zahravaju si,nevedia do čoho sa pustili,nedaju si pokoj,..tieto sily o ktorych vie len hrstka,maličke množstvo ludi tejto planety,dokažu zničiť behom okamihu cele ludstvo,na tomto zariadeni s honosnym nazvom"vedecke" ,boli vätšie aj menšie poruchy a technicke problemy .Tieto problemy spôsobily sily, ktore nemaju zaujem,aby toto monštrum splnilo učel, za akym bolo postavene.Naša zem je velmi dôležita sučasť vesmiru,..pozitivne sily tohto vesmiru a bytosti planety,je ich minimum, ktore velmi dobre vedia o čo ide,nechcu aby Zem,naša Zem, dopadla ako Atlantida,...Atlantidu zničila nafukanosť,bezcitnosť,egoizmus a predstava jej mocnych že môžu všetko,...deje sa to aj v tejto dobe,historia sa začina opakovať.Pozor,vysoko postavene egoisticke obludy, očista planety je predo dvermi,dotkne sa vas plnou silou, žiadne vedecko-technicke zariadenia vam nepomôžu,....!

  • pohádka napsal:

   .-)Ano, také věřím, že máme mocné ochrance, kteří zničení Země nedopustí.K očistě dojde, ale ne k celkové zkáze.
   http://prvopodstata.blog.cz/1508/sybila-mela-prece-jenom-pravdu-jak-je-to-mozne
   CERN mohl zničit vesmír. Proč se tak nestalo, nikdo netuší.....
   Dnes v 7:54 | prvopodstata tm převzato | Články
   ....nebo spíš tuší. Lidstvu tomu bylo rozumnými bytostmi zabráněno a stalo se naštěstí jenom něco menšího. Je zajímavé a až zarážející, že to komentují dokonce už i v novinách a přiznávají pravdu. Jóóó před koncem MATRIXU, jak neustále říkám, musejí lidem říci pravdu.....:-)

 17. Justass napsal:

  tak jsem si tu diskusi jen tak projel kolečkem na myši. Zase jste vypustili jina, gina, resp trolla J.J. z láhve - že vás to baví - rozumuje a nezná a když nezná, tak rychle něco vygůgluje ať jde o hovadinu menší, větší či úplnou.

  • Jan Jinsky napsal:

   Justassi, zkus dát argumenty. V téhle oblasti toho asi znám víc než ty. Vy jste podivná společnost - umíte urážet, ale argumentace vám nejde. A diskuse už vůbec ne.

 18. neumim fyziku napsal:

  Autor clanku si trochu plete pojmy s dojmy: "LHC s paprsky, které se skládaly z až 476 balíků se 100 miliardami protonů a u kterých docházelo ke kolizím každých 50 nanosekund. V následujících dnech se bude intenzita dále zvyšovat, přičemž rytmus bude zvýšen na 25 nanosekund." a hned potom nasleduje "Při plném zatížení je Large Hadron Collider schopen nechat srazit miliardu protonů za sekundu – téměř nepředstavitelné množství." coz je 20-40 milionkrat za sekundu. Ale clanek je psanej asi pro krestansky gramotny americany, takze to se da pochopit (ikdyz mozna ne). S branou do jine dimenze nemam problem, rad uvidim svet po Black Mesa a ten kec s tou cervi dirou ... ehm to je trochu mimo. Pokud by se jim to povedlo, tak ta dira vydrzi stejne asi tak pikosekundu a zanikne a pochybuju, ze by potom chteli vyrabet vetsi s delsi trvanlivosti a blabol o tom, ze clovek by "rozbil" vesmir ... tak to uz je hodne za vrchloem cloveciho narcizmu. To logo muze byt jak "666" tak "999" coz by pro hledani bozske castice melo celkem vyznam. Jinak jak se tady komentujici ohaneji elektrinou, rychlost elektriny je asi 1cm/s co se elektronu tyce, napeti a proud jsou dve rozdilny veci. Nicmene rychlost svetla neni podle me definitivni, resp. nejvyssi, aktualne to nedokazu ani potvrdit ani vyvratit.

 19. Karel Vázler napsal:

  Z fyziky jsem měl na gymnáziu čtyřku, zajímám se o astronomii, politiku a globalizaci.Vědci vědí úplné hovno, to je můj závěr. CERN určitě nemůže se svým stávajícím potenciálem způsobit vůbec nic, natož nějaké zemětřesení v Nepálu. Rusové a amíci ano, mají tajné zbraně, které do budoucna nějaký CERN překonají stokrát. Ten je jen hračka pro vědce, kteří by mohli natropit nějaké škody, jako v Los Alamos.

 20. sandra napsal:

  Gdybi vědci postavyli něco jako portál do jiné dimence tak bi se oto mněli podělit a využít to v dobrých smyslech

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!