Každý den nás škubou jako slepice!

uktCizí soukromé v různých obřích korporacích sloučené masokombináty a obchodní řetězce nás všechny se souhlasem našich zaprodaných politiků každý den nehorázně okrádají na jídle! Jako příklad Vám v tomto článku vysvětlím, jak je to doopravdy kupříkladu s hovězím masem, které se uměle vyšroubovanou cenou stalo pro většinu národa sotva párkrát do měsíce možnou stravou (někteří si ho dokonce už nemohou dovolit ani ke svíčkové omáčce na vánoce)!

 

Takže začneme u chovatelů dobytka:

Mezi těmito lidmi je spousta poctivých dříčů, kteří chovají dobytek v „malém“ v rámci pár desítek, maximálně stovek kusů a ti tomu jak se říká, dávají úplně vše, žijíce na rančích, kde se volně pase jejich stádo, téměř ve stylu opravdových kovbojů, jak je známe z westernů.

Jejich dobytek není namačkán v těsných kójích, není dokrmován chemií, růstovým hormonem, ani antibiotiky, jako dobytek, z kterého je dováženo do České republiky hovězí maso a další jiná „potrava kupříkladu z Polska, ale i z jiných zemí. Přesto jsou tito drobní chovatelé nakonec donuceni prodat svůj dobytek velkým masokombinátům, patřícím pod ještě větší zahraniční korporace za směšnou výkupní cenu!

Většina z Vás teď bude nejspíše šokována tím, co se tu dozví, ale pravda je, že nenažrané soukromé korporace nutí tyto poctivé chovatele, kteří musí tvrdě pracovat na svých farmách a rančích opravdu od úsvitu do západu slunce prodávat poražené maso za opravdu směšně nízké ceny! Výkup takového hovězího masa se pohybuje v rozmezí od 30 maximálně do 50 korun za kilo! Poražený a vyvržený dobytek se prodává po celých půlkách, což znamená, že v této ceně jsou všechny druhy masa poraženého zvířete, včetně pravé svíčkové, kterou Vám pak v obchodě prodají v ceně okolo 800 korun za kilo, což je nejméně 16 násobek ceny, za kterou to maso bylo od chovatelů odkoupeno!

Velká část populace bude kroutit hlavou, rozčilovat se a říkat, no jo, ale co s tím můžeme dělat, zákon nabídky a poptávky je neúprosný! Prdlajs dámy a pánové, jde to i jinak a mnohem lépe, než cpát peníze do chřtánu cizím podnikům, co nakonec své nepoctivé a nehorázné zisky ani nedaní v České republice a navíc spoustu masa dovážet ze zemí, o kterých víme, že půlka toho co nám dodají je antibiotiky a solí na posyp silnic napěchované svinstvo!

Řešením jsou státem vlastněné velkofarmy, z kterých do našich českých obchodů bude dodáváno námi kontrolované maso, mléko a jiné komodity za slušnou cenu přijatelnou pro všechny poctivě pracující občany! Někteří lidé to již nepamatují, ale ještě méně než před třiceti lety byla naše země v těchto věcech soběstačná a dokonce vyvážela přebytky. Hovězí maso pak na krámě stálo dokonce ještě méně než vepřové a lidé do sebe nemuseli cpát doslova jedovaté jídlo z dovozu a různou konzervací a nafukováním objemu a váhy zkažené, původně dobré maso od poctivých drobných chovatelů, kteří by si zasloužili dostávat za své maso minimálně 50% z ceny, za které bude prodáváno v obchodech, protože 90% práce oddřou právě oni!

Myslím, že nemá cenu dále psát o tom, jak nás korporace okrádají na kvalitě, gramáži a ceně, třeba oproti Německu u mnoha dalších potravin. Věřte my, že jsou to nehorázné sumy, které končí v kapsách několika málo zlodějů a ostatní lidé z nich nemají vůbec nic. Okrádáni jsou všichni, včetně Němců a ostatních národů na celé planetě, jen některé jako nás v ČR okrádají ještě více než jiné! Jedinou cestou z toho balastu jsou státem vlastněné velké národní podniky, antikorporátní politika a podpora vlastních poctivých českých, drobných a středních živnostníků!.
23 Komentářů k Každý den nás škubou jako slepice!

 1. weissbach napsal:

  „Jedinou cestou z toho balastu jsou státem vlastněné velké národní podniky, antikorporátní politika a podpora vlastních poctivých českých, drobných a středních živnostníků!.ů

  Pro začátek by stačilo, aby všichni museli platit daně u nás, kdo chce zde podnikat ať není zvýhodněn na úkor domácích. Praxe je taková, že domácí podnikání je zatěžováno a korporacím se servíruje. Alespoň je vidět kdo politiky u nás zaměstnává jako své agenty. A zrušit výběrová řízení, kde vyhrává nejvyšší nabídka, neb to pak stojí nás všechny majlant a mění zemi v montovnu.

  • martin bareš napsal:

   nebo weissbachu taky vyhrává ta nejnižší nabídka. Říká se tomu dumping. Je to oficiálně všechno v cajku (napíšu ti tady příběh žluté Student Agency, jestli chceš), ale věci se připravují někde za oponou. A tak se tlačí cena práce (jakékoli) dolů.
   To znamená, že práce ztrácí hodnotu.
   Kliček a triků ve výběrových řízeních je asi bezpočet.
   Připravené jakoby na poslední chvíli (= to je zaslané účastníkům předem nevyhovujícím), vyzdvižení nedostatků „nepříjemného“ nabízeče po příjetí podkladů, ušití na míru vyvolenému subjektu a hlavně zákulisní machinace, které navenek výběrko odsouvají jako do role divadla.
   My jsme kolikrát sloužili jako „roští“, strávili čas na výběrku. Pak jsme se dozvěděli jak to je, že o výběrko vůbec nejde a nešlo. Tak jsme se nato vyprdli. lepší zánik firmy a smrt ve stoje, než se účastňovat podlézání a nejhoších praktik, které kurví charakter, to je přežívání v kleče.
   Mám klid.
   Na vině je pouze a jenom kapitalismus jako systém, neboť jedině v kapitaliamu se vše odvíjí od peněz (viz slovo kapitál samotné). Žádné kosmetické úpravy a dílčí houštiny zákonů nepomohou.
   Jedině změna jakýmkoliv způsobem a přechod k socializmu, který výrazně omezí roli peněz ve státě a stát bude silným.

   Samozřejmě se do vedení nahrnou novodobí revolucionáři a hlavně pitomci, kteří akorát budou umět mlít jak kolovrátek „že už od plínek snili o novém socialistickém režimu a socialismus bylo první slovo, které se naučili žvatlat“.
   Měj se a užívej.

   • weissbach napsal:

    Tak tak… Nebo nejnižší, ale nechci se v tom bahýnku pitvat.

   • Marco napsal:

    Ten příběh SA by nebyl? :o) Mám také příběh o této firmě a rozhodně jsem ani nezapomněl 90tá léta, kdy se spekulovalo o praní špinavých peněz v této svaté firmičce. Kdysi jsem se znal na základě svého povolání s mnoha lidmi z technických stanic( dovážel jsem na bokovku v té době auta z DE) a tak jsem se jednou připletl k přetáčení tachometrů u autobusů SA. Docela jsem zíral! Chlapy mě tehdy ujistili, že to není první ani poslední autobus a ještě se smáli, když říkali známé heslo… na vrchu huj a vespod fuj. Pro tyto autobusy fakt příslovečné! Letos jsem jejich služby vyjímečně využil a stav předního skla, pnemumatik a celého spodku, kam lidé, vyhlížející noviny a kafe zdarma, nekoukají byl katastrofální. Jen tzv pavouků bylo na skle přesně 24 a mě fíci sebrali techničák jen za 1. Navíc jsem vyslechl rozhovor řidiče a stévarda, kde sami nadávali, že se s tím křápem už nedá existovat, ten den byl prý 2krát nepojízdný ale vždy se to nějak zalátovalo, aby jel dál. Co víc říct, lidem stačí kafe a noviny, vlastní bezpečnost je asi nezajímá.

 2. Definitiva napsal:

  Poľnohospodárstvo je súčasťou systému sociálneho parazitizmu. Slovania boli po1989 ekonomicky kolonizovaný, pravidlá dotácií sú také, že Západ prosperuje a Slovania rušia svoje chovy zvierat. Pestovanie plodín speje ku monokultúram, pšenica, repka, kukurica, ktoré vyvážame za lacný peniaz, Slovensko má z okolitých štátov vždy najnižšie ceny, mlieka, mäsa aj obilovín. Do najslabšieho sa najlepšie kope.

  Tento trend pokračuje už 25 rokov a ešte sa nezastavil!!!

  Toto leto silne klesli ceny mlieka, vyrába sa so stratou. Západ reagoval okamžite silnou dotačnou podporou pre svojich, kým Slovania krvácajú. V EÚ sa Francúzi čudovali, prečo naše štáty nedajú vyššie dotácie farmárom, písali o tom české médiá.

  Cena mlieka sa odvíja od ceny masla. Cenu masla určujú vraj traja Holanďania, ktorí riadia sklady mrazeného masla. Vždy keď sa maslo vyskladňuje, tak rastie jeho cena, aj cena mlieka. Keď sa naskladňuje, tak ceny masla aj mlieka klesajú.

  Ceny anglosaso židovskej sociálno parazitickej civilizácie nemajú nič spoločné so zdravým rozum, je to banda kriminálnikov, ktorých heslom je šklbať, šklbať, šklbať, kým sa obeť neprestane hýbať. Všetci naši politici sú súčasťou tejto zločineckej fašistickej mafie.

  Napr. v Izraeli sa cena mlieka určuje podľa priemerných nákladov posledné za tri mesiace.

  Ešte raz, Západ nie je o zdravom rozume, Západ je o sociálnych parazitoch, kriminálnikoch, mafii, o zisku ihneď a za každú cenu, aj keby mali vlastnú mater predať. Korporatívna fašistická diktatúra, kde štáty sú zbavované suverenity a slúžia korporáciám proti záujmu občanov.

  • Contumax napsal:

   Definitiva

   Zkrátka se jedná o zločinecké spolčení, zločinecký systém pod zástěrkou “ demokracie „… !!!

  • Vladislav napsal:

   Jako vzdy, pod to, co pises, bych se bezezbytku podepsal. Jen mi tam neco chybí, neco, co neni ani v článku samotném.
   A sice – odpověď na otazku: CO S TIM BUDEME DELAT? Nesouhlasim v tomto s p. Kasukou, ze řešením budou moci byt nejake státem vlastněné chovy. Jednak: stat jsou zase jen nějací politici, a všichni vime, komu jich většina zacne driv nebo později sloužit. A za druhe: státem vlastněné kdeco tu uz bylo – a neidealizujme si tu dobu jen proto, ze je 25 let pryč – byl to bordel a chudoba potlačující lidskou iniciativu.
   To řešení je jinde. Je treba najit nase skutečne kořeny a na ne naroubovat realitu teto doby. Zacit se chovat tak, jak by se dnes asi chovali nasi predkove, kdyby nebyli pred 1000 lety zotročení biblickým projektem.
   Hospodařit. Nekdo na balkoně v paneláku, nekdo na 20 hektarech. Kontakt s rostlinami a zvířaty nam dá pochopeni a odemknuti místnosti, kde se nachází zakázané vedeni předků. Az se toto stane desítkám procent nasich lidi, přestanou volit ty, co volí, a zmeni se i politika „tech nahoře“. Je potřeba odstřihnout se od všeho, co jen trochu smrdí zidovinou, jak porad dokola pisu. Nemůžeme zůstat zdravými nebo se uzdravit, pokud se budeme i nadále pohybovat v prostředí promorenem zidokrestansko-blízkovýchodní infekci.

 3. weissbach napsal:

  „Korporatívna fašistická diktatúra, kde štáty sú zbavované suverenity a slúžia korporáciám proti záujmu občanov.“

  To je realita, která se rozlézá coby globalizační rakovina celou zeměkoulí.

 4. Paul Durham napsal:

  Proboha to jsou nářky, vyměňte tedy obyvatelstvo (slovanské ? nebo jaké vlastně ). S blbci neuděláte ani ten socialismus, který jsem zažil ( s těmi samými blbci – pokud vím k výměně obyvatelstva od té doby zatím nedošlo) – a už nechci děkuji.
  Stačí 1 den ( slovy jeden den ) nekupovat , zkuste to vysvětlit lidským zdrojům , jo ? a pak mi napište , jak jste uspěli.

  • Contumax napsal:

   Tur domácí není kopofrag, taky tak skopové…

   Přežvykavci mají nejkvalitnější maso…

   Jinak vepřové maso, nebo králík i kůň patří mezi kopofragy, tudíž se jedná o nezdravé maso pro lidský organismus…

   Obsahuje kyselinu močovou, která je pro člověka škodlivá, respektive nedostane se už z těla ven…

  • Jo napsal:

   Co to meleš za nesmysly?
   Obyvatelstvo se už mění jestli sis nevšim. A my jsme evidentně na odstřel.
   Socialismus si zažil? A kde prosím tě? To co tu bylo před 89. neodpovídá definici socialismu.
   Dále pojem lidské zdroje zavedli kapitalističtí otrokáři. Lidé nejsou surovina! A pokud to tak bereš tak tě úpřimně lituju.
   Jo a většina takových. kteří vidí všude blbce jsou veskutečnosti sami blbci.
   A dobudoucna rada: Piš až budeš mít co říct!

 5. ok napsal:

  Češi volí jak idioti a nechají si srát na hlavu, takže mají co si zaslouží.

  • weissbach napsal:

   Kdybychom to vzali do důsledků, tak jako idioti volí skoro všichni obyvatelé Evropy, USA, Kanady, Austrálie. Ten rozdíl je v podstatě minimální a kosmetický. Což vyvolává mnoho otázek nad tzv. demokratickým uspořádáním a efektivitou volebního systému s ohledem na užitečné a potřebné změny, které nejenže nenastávají, ale prohlubuje se nefunkčnost, neužitečnost a neefektivita, tedy posuzováno selským rozume zdola. Smysl to začíná dostávat teprve s pochopením existence centrálního řízení shora, bereme-li v potaz dlouhodobé cíle, které dramaticky přesahují životnost voličského hlasu 4-5-letého volebního období. Je to založeno na dokonalé znalosti lidské psychiky, neochoty k duševní námaze a zahlcení nepodstatnými informacemi a honbou za iluzemi.

   • Contumax napsal:

    petr 336

    Tušíš velmi dobře, králík sice prežvykuje ale z tlustého střeva opět tráví exkrementy, kůň má dlouhé střevo a také mu jdou zpět do žaludku exkrementy, a naše oblíbené prase to samé… ani velbloud se nemá jíst…

    Jde o nečisté zvířata, která nejsou k jídlu, ale gazely, kozy, krávy a všechny přežvykavci jsou čistá zvířata…

 6. petr366 napsal:

  Koprofág znamená tuším hovnožrout.

 7. miška napsal:

  Tak do obchodu nechodím nakupovat. Mám svého člověka, který pěstuje soukromě prasata a krávy a zde u něho ráda zaplatím přesně cenu co v obchodě. Bez chemie, bez antibiotik a bez GMO. Vše si dělám doma sama, vše si doma ve skleníku a na zahradě pěstuji sama.
  Michala

  • Marco napsal:

   Budeš déle na tomto světě, také si pěstuji vše sám i když to zabíjení mi pořád nejde a musím si na to někoho vždy zvát. Docela by mne zajímalo, jak se s tím kdo pere. Když totiž dotyčné zvíře porodím a odchovám od nemluvněte, tak ke mě mají jistou důvěru i chování a to je pak těžké zabít a při tom vidět ty jejich oči, které sledujete od prvního otevření.
   Jinak k článku… dodnes jsem nepochopil, proč jsou nejvíce ošizené potraviny pro plebs, když dotyčná potravina stojí dost na to, aby obsahovala, co obsahovat má. Navíc jsem ani nepochopil ten mix chemie ve výrobcích, kde by ani nemusela být. Když kupříkladu zavařujeme okurky, stačí nám jako konzervant ocet, tak proč výrobce dodává ještě další chemii, když není potřebná. Nebo samotná sterilace, která sama o sobě zabije všechny baktérie a je tedy rovněž postačující na dlouhodobou úschovu ale výrobci jsou jiného mínění a přidávají spoustu chemie úplně zbytečně a tak bych mohl pokračovat dál a dál..

 8. Karel napsal:

  Chovatel nemá jinou možnost, než prodat krávu do masokombinátu. Domácí porážka je nelegální, prý proto, že by nebyla zajištěna dostatečná veterinární kontrola.
  Každý kus musí být zaevidován, aby nebylo možné ho porazit mimo systém. Tím by přeci mohl vzniknout daňový únik! Takže ani soukromý řezník nemá možnost koupit hovězí maso jinde, než v masokombinátu. Může si být potom jistý o původu oné krávy, kterou vám po kouskách prodává? Resp. na cedulce je vždy napsáno, že maso je z mladého býka, kde končí krávy- není známo…
  Není tohle náhodou monopol na porážku skotu? a pardon, ono je těch masokombinátů vlastně víc a cena výkupu je rozdílná…. :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!