Rusko zavinilo genocidu ukrajinského národa? Jsou pro to nesporné důkazy

lozhTo, že Rusko je vinné genocidou ukrajinského národa je populární názor. A ne jen ve spojitosti s hladomorem. Dcera mého přítele z Oděsy přišla z hodiny dějepisu a řekla: „Dnes jsme probírali, jak Rusko zbídačovalo Ukrajinu.“ Přítel byl zvědavý, které období to probírali. Ukázalo se, že epochu po zrušení nevolnictví.

Historii lze podávat z různého úhlu pohledu: všechno závisí na učiteli, novináři nebo historikovi. Pro každou verzi lze najít desítky vhodných faktů. Obtížnější však je manipulovat čísla – ta objasňují mnohé.

Známá je definice genocidy přijatá Valným shromážděním OSN. Stručně řečeno, je to taková politika, která vede ke zničení nebo k redukci určité etnické skupiny. To znamená, že genocida se odráží v číslech.

Zde je hodnocení amerických vědců: jak se měnilo obyvatelstvo Ukrajiny v průběhu 20. století. Podle demografických statistik „Population statistics: historical demography“ se uvádí, že v prvním roce onoho století zde žilo 24.950.000 obyvatel. Při posledním sovětském sčítání v roce 1989 bylo na Ukrajině zaznamenáno 51.707.000 obyvatel. Tedy nárůst o 107,2 %.

Je to hodně, nebo málo? Pro srovnání – ve Velké Británii za tutéž dobu vzrost počet obyvatel pouze o 61,5 %.

Ale jak by bylo možné srovnávat Ukrajinu s Velkou Británií, která si obě světové války „odseděla“ odděleně na ostrovech? Přesnější bude srovnávat s Německem, jehož obyvatelé stejně jako Ukrajinci utrpěli skutečně velké ztráty. Jenže obyvatel Německa nepřibylo za devět desetiletí 20. století víc než 44,1 %. A to přesto, že se Němci sjížděli téměř z celé Evropy. A přibyl ještě i nějaký ten milion Turků.

Takže nehledě na krveprolití dvou světových válek, obyvatelstva Ukrajiny ve společném ruském státě neubylo, ale naopak výrazně přibylo. A přibylo ho dva a půlkrát víc než obyvatelstva Německa. To nevypadá na genocidu.

A ještě jeden výrazný znak genocidy existuje – vytvoření vybraných nepříznivých podmínek pro některou etnickou skupinu. Podívejme se na problém z tohoto hlediska a srovnejme dynamiku Ukrajinců a Rusů jako „dominantní národnosti“.

Stejný zdroj „Population statistics: historical demography“ uvádí, že v roce 1900 na území nynější Ruské federace (bez Krymu) žilo 71.162.000 lidí. Při sčítání v roce 1989 jich bylo zaznamenáno 147.400.000.

Celkový růst za 89 let byl tedy 107,1 %. A na Ukrajině – 107,2 %. Takhle shodně nerostou jen bratrské národy. Tak svorně rostou dvojčata, kterým matka stejně nalévala boršče a stejně rozdávala i pohlavky. Rusové a Ukrajinci byli národy-dvojčaty, kterým se od Matky-Vlasti dostalo naprosto stejného dílu.

Bohužel, stejně se jim dostalo i neštěstí. Byl hladomor na Ukrajině, ale v Rusku byl taky. A pokud v době hladomoru zemřelo Rusů méně, o to víc jich zahubil hlad v letech 1921 a 1946. Jinak by se čísla tak přesně nesešla. Představovat hladomor jako speciálně moskaly organizovanou genocidu Ukrajinců je tedy lživé a podlé.

A nyní ta nejaktuálnější čísla – poslední rok před osudovými událostmi v lednu 2014 měla Ukrajina 45.372.000 obyvatel. To je o šest milionů (nebo 12,5 %) za posledních 25 let „nezávislosti“ méně. Přímý deficit, fyzický úbytek národa.

Takže samostatná existence bez bratrů-moskalů byla pro Ukrajinu horší než genocida. I když u bratrů to, pravda, také nebylo dobré: původně Mělo Rusko 148,4 milionů, zůstalo 143,3 milionu. To je mínus 2,5 %.

A tak se ukazuje, že „rozvod“ poškodil všechny. Ale pro jednu z etnických skupin kdosi vytvořil selektivně nepříznivé podmínky. Takové, že úbytek Ukrajinců probíhal pětkrát rychleji, než úbytek Rusů. Kdo jiný by to mohl být, ne-li příznivci nezávislosti, kteří dvacet pět let posilovali ukrajinské sebeuvědomění a oddělovali zemi od s Rusy společné civilizace? Pod „svidomým“ vedením těchto příznivců nezávislosti se Ukrajina stala evropským přeborníkem v úmrtnosti a světovým rekordmanem v přirozeném úbytku obyvatel. Něco takového tu nebylo tisíce let.

A vina z genocidy ukrajinského národa je tedy jasně na straně Ruska. Protože Ukrajinu opustilo. Protože dovolilo příznivcům nezávislosti uvrhnout jednoho z bratrů na sebevražednou cestu.

A to je celý ten příběh.

Zdroj: http://rusnext.ru/news/1440020678
10 Komentářů k Rusko zavinilo genocidu ukrajinského národa? Jsou pro to nesporné důkazy

 1. rafael napsal:

  zajimava statistika vrha tyhle tvrzeni o genocide do uplne jineho svetla. bohuzel si myslim, ze logika a dedukce neni hlavnim argumentacnim nastrojem dnesnich ukrajincu.

 2. Tykva Bukvatyr napsal:

  Ukrajinský národ neexistuje.

  • Calembredaine napsal:

   Jednalo se o Malorusy. Ti žili v Malorusku – tedy kolem Dněpru s Kyyjevem jako hlavním městem. Dále na východ žili už jen Židé a Rusové (viz židácký Jekatěrinoslav – centrum Novoruska či Oděssa, která byla kosmopolitním městem). Pojem „Ukrajinec“ se nikde na území Ruské říše neužíval, ani nikde jinde! Vždy jen Rusín či Galičan, jen c. k. rakouský úřady ačaly bazírovat na označení „Ukrajinec“ a chytli se to tzv. mazepovci, spoek hrstky nacionalistů v Kyjevě před válkou. Ještě v roce 1914 vydávali i v USA svůj časopis jako „ruský“ a to až do října toho roku, kdy vyšlo číslo označené poprvé jako časopis „Ukrajinců v Americe“. Proti označení „Ukrajinec“ a výuce tzv. ukrajinštiny, kterou upatlal Hruševski – profesůrek filologie z Lemberkubyl na venkově v Malorusku i Novorusku velký odpor a mnoho stížností. Proto Stalin proces ukrajinizace těchto oblastí ve 30. letech zastavil.

 3. Jinská napsal:

  Kurňa už! Ukrajinec není národ!

  • Romana napsal:

   Ukrajinci je souhrnný název pro obyvatele země Ukrajina. A pokud to byl národ tak národ-dvojče jak se píše výše. Bohužel, v dnešní době je to ukázka slovanského etnika, které naletělo Západu a jde proti svému velkému slovanskému chlebodárci. Krajané-Slované berte si z toho poučení.
   V Kanadě žijí dva miliony Ukrajinců, většinou potomků banderovců a jim podobných nevinných, kteří měli důvod před Stalinem utéci.
   Ač již vnoučata ze třetí generace, mají od svých předků silně zakořeněnou nenávist k Rusům, mají uplně fašizující nálady a nutí toho ubožáka z Otawy co je kanadským ministerským předsedou, aby se pomalu sebral a jel bojovat za Ukrajinu. A protože budou volby, pan Harper na to slyší…jde o 2miliony hlasů, navíc ta naše vždy mírotvorná Kanada totálně sklouzává z politiky neutrální na politiku poloagresivní po vzoru USA. Kanadani jsou naštvaní, Rusko nemusí, ale USA odsuzují čím dále více a tak i se dvěma miliony hlasů kanadských Ukrajinců to možná pan Harper nebude mít tak jednoduché . Ubohá pomatená Ukrajino

 4. Janhonza1 napsal:

  Kurňa a tak jsem si ještě před pár lety plánoval, že bych si koupil nějaký pozemek s roubenkou v zakarpatí a tam prochlastal zbytek života v lůně krásné přírody s docela příjemnýma lidma. Musím se poohlídnout jinam. Rumunsko. To by mohlo být krásně zaostalé jako ukraina a bez války…….

  • Anonym napsal:

   Rumunsko? Velký spojenec vy víte koho. Asi jako my. Smrdíme stejnými výkaly.
   No a se snahou o ukrajinizaci Moldavska hned vedle Vám radím abyste si to rozmyslel.

 5. Contumax napsal:

  RF zavinila ukrajinskou genocidu a přiznávám se, že i já…

 6. Marco napsal:

  Ukrajinský hladomor si zavinili sami obyvatelé, když pálili celé lány obilí a poráželi veškerý dobytek i drůbež, aby to nedostali nově vzniklé družstva, které místní kulaci prostě a jednoduše sabotovali a ani bych se nedivil, kdyby jim ta „moudrá“ rada přišla ze západu, dnes bych věřil i slavným mandelinkám, které skutečně rusům do kožichu nasadil západní vítr a bylo to již i prokázané genetickou informací samotných mandelinek, které pocházeli s poza velké louže. Však proč se dodnes obáváme boreliózy u klíšťat, která vznikla uměle ještě ve fašistické laboratoři? Za války toto šíření nemocí úspěšně vyzkoušeli a výsledná klíšťata tu máme dodnes i když se o tom nemluví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!