Sýrie – slova a pravda

1_-_1_6_-13-e00d2V poslední době byl mezinárodní tisk plný zvěstí o zahájení vojenské operace proti Sýrii. Thierry Meyssan, který již veřejně odsoudil manipulaci generálem Johnem Allenem a jeho přáteli, jejichž cílem je sabotovat dohody USA s Íránem, znovu nahlíží do absurdity tohoto útoku. Vysvětluje, proč strategická podpora nabízená Ruskem a Čínou sekulární Sýrii není dosažitelná.

General John Allen,  Aspen Security Forum

27. Července  New York Times oznámily vytvoření bezpečnostní zóny Washingtonem a Ankarou pro ochranu syrských uprchlíků, nyní umístěných v Turecku. Krátce potom tuto informaci Bílý dům popřel. Jak bylo vysvětleno v minulém článku (autora Thierryho Meyssana), New York Times byly oblouzeny jak generálem Allenem, zvláštním vyslancem pro mezinárodní koalici proti IS (anti-Daesh Coalition), tak zprostředkovatelskou tureckou vládou. Psalo se také o tom, že Allen se už účastnil dvou předešlých pokusů sabotovat mír v Sýrii v červnu 2012 a v prosinci 2014 a že president Obama se ho pokoušel zastavit před třemi lety v září 2012.

Velký počet novinářů spojilo tuto informaci s jinou zprávou, podle které se Pentagon sám autorizuje k podporování "umírněných rebelů", kdykoli jsou napadeni, bez ohledu na agresora. Věřili, že toto byl začátek dlouho očekávaného tažení NATO proti Syrské arabské republice.

To je absurdní interpretace - tyto věci je potřeba vysvětlit jinak.

 

Rozporuplná tvrzení a realita na místě

Čirou náhodou koalice souhlasila, aby v Sýrii nebyla zasažena Syrská arabská armáda, ale pouze Daesh (ISIS) - a nyní také al-Qaida.
Také přeposílá plány pohybu svých bombardérů a pozemních vojenských misí generálnímu štábu Syrské arabské armády prostředníkem kurdských spojenců, podporovaných autonomistickou stranou PYG. Tímto způsobem si koalice dopředu zajišťuje, že její letadla nebudou zničena syrskými vzdušnými silami a že se budou účastnit stejných cílů, jako Syrská arabská armáda, bez nutnosti další koordinace.

Britské a francouzské síly se oficiálně neúčastní operací na syrském území. Ale víme, že to není pravda. Tyto dvě země bombardovaly Daesh (ISIS) v Sýrii. Před několika dny byl britský ministr zahraničí nucen připustit pravdu pravdu ve Sněmovně representantů. Avšak jeho francouzský protějšek, který není tak vystaven politickému tlaku, pokračuje v zapírání faktů. Britové rozmístili 120 jednotek Special Air Service na pozemní stanoviště za účelem navádění vzdušných střel. Tato mise byla zvlášť riskantní pro cizince, neznalé terénu - Pentagon vycvičil 60 "umírněných syrských rebelů", aby jim pomohli. 54 vojáků vstoupilo na syrské území a okamžitě je napadla al-Qaida.

Je legrační předstírat, že Pentagon vycvičil 60 bojovníků se záměrem přemoci stovky či tisíce vojáků Ayrské arabské republiky a udělat v republice převrat. Jejich jedinou funkcí je úloha v koalici proti Daesh a jejich jediná mise spočívá ve stanovení cílů na zemi pro koaliční bombardéry.
Je pravda, jak ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov zdůraznil, že oznámení bylo slabě vyřčeno. Mluvčí Bílého domu měl předpokládat, že to bude špatně interpretováno vzhledem k touze některých členů vedení USA, Francie a Turecka vstoupit do otevřené války se Sýrií.

V praxi raději preferoval oklamat odpůrce americko-Íránské dohody.

Vlastně Pentagon narážel na situaci, která se sama naskytla. 54 umírněných rebelů bylo napadeno vojáky al-Quaida a Pentagon je bránil. Ale během posledních několika měsíců Francie, Saudská Arábie a Turecko se pokoušeli rehabilitovat hnutí al-Quaida v Sýrii (fronta al-Nusra) za účelem vytvoření přijatelné alternativy Daesh. Oproti závěrům různých novinářů, bombardováním Daesh i al-Quaida, což je nový vývoj, podporuje Pentagon strategii Syrské arabské armády, v souladu s dohodou s Íránem.
Geostrategické principy

Pojďme si projít celou situaci. Tento způsob argumentace - chytře vymyšlený generálem Allenem během fóra Aspen a také Tureckem - se zaměřuje na provádění radikální změny v politice USA. Washington po dlouhém váhání, zda zahájit plný útok proti Sýrii, se zřejmě rozhodl tak učinit. Sýrie bude brzy bombardovaná tak jako Libye a bude znamenat konec presidenta Bašara al-Assada. Pokud se toto přihodí, dostaneme se do stavu světové války.

Rusko a Čína skutečně 4 - krát uplatnili veto v Radě bezpečnosti ohledně připravovaných rezolucí umožňujících či připravujících útok na Sýrii.
Nebylo to tak, že by uplatněním práva veta Moskva a Peking jednoduše odmítli podporu těmto rozhodnutím. Vešli s autory těchto projektů do diplomatického konfliktu a potvrdili, že jsou připraveni vést proti nim válku, pokud by bez nich měli učinit jednostranné rozhodnutí prosadit své projety.

První veto, 4. října 2011, Washington překvapilo. Druhé, 4. února 2012, je přesvědčilo, aby upustili od myšlenky přistupovat k Sýrii jako k Libyi. Francie, Katar a Turecko se rozhodli válku znovu spustit a prezentovali dva další projekty pro rezoluce,19. července 2012 a 2. května 2014, ohledně otázky zločinů proti lidskosti přisouzených Syrské arabské republice. Dostalo se jim stejného veta.

Francouzská, katarská a turecká prohlášení o tom, že jejich diplomaté jsou odhodlaní přesvědčit své ruské kamarády, aby opustili Bašára al-Assada, jsou stupidní a nedávná prohlášení Baracka Obamy ohledně potenciálního vývoje pozic Ruska a Íránu nejsou o moc více přesvědčivá.

V podstatě se americký president pokoušel uspat oponenty dohody, kterou vyjednal s Íránem.

Ale nechme Írán. Zaměřme se na dvě permanentní sily v Radě bezpečnosti - Rusko a Čínu.

 

 

Zájmy Ruska a Číny

Postoj Ruska a Číny není projevem proti-západního odporu nebo činem solidarity mezi diktaturami, jak Západ kvalifikuje režimy těchto dvou států. Je to otázka geostrategická, což se rodilo v historii po staletí.

Ruská přítomnost ve Středomoří a na blízkém Východě záleží na režimu v Damašku, který respektuje náboženskou rozmanitost. To by bylo nemožné, kdyby Muslimské bratrstvo či jakákoli jiná podobná islamistická skupina měla převzít moc.Tak to také bylo v době carevny Kateřiny II., která prohlásila, že Sýrie je ruským klíčem k Blízkému Východu, a to dnes stále platí pro presidenta Putina. Kromě toho Rusové, kteří jsou především ortodoxní a trpěli kvůli tomu, chápou syrské Křesťany, kteří jsou hlavně ortodoxní.

Rusko samozřejmě nebylo vždy v pozici, aby hájilo své zájmy. Proto v roce 2005 odmítlo syrskou nabídku zabrat přístav Tartus a 30 kilometrů pobřeží pro svou středozemní flotilu - tímto způsobem Damašek doufal, že zabrání válce, kterou Washington připravoval daleko před Arabským jarem.

Ale toho času, po rozpadnutí SSSR, nemělo Rusko ve Středomoří žádnou flotilu. Dnes má reorganizovanou námořní sílu a přístav Tartus využívá.

Čínský obchod, aby se rozvinul, spoléhá se na bezpečnost kontinentálních cest spojujících Čínu se Středozemím. Ve středověku Číňané vybudovali hedvábnou stezku, která spojovala tehdejší hlavní město Xi'an s Damaškem.

Dynastie Umeyyad, která zavedla muslimské náboženství, pečlivě chránila další místní náboženství - judaismus, mandaismus a křesťanství. Když rozšířila svou moc ve Střední Ásii po Xin Qiang, přistupovala k náboženstvím Dálného východu stejným způsobem - mělo to daleko k současné sektářské formě Islámu. Dnes se příznivci všech těchto náboženství modlí ve Velké mešitě v Damašku, kde jedna z mozaik vzdává hold čínské pagodě. Za účelem rozmachu se moderní Čína pokouší znovu vybudovat hedvábnou stezku a z toho důvodu založila Asian Infrastructure Investment Bank (AIIB).

Pro ujasnění, strategická podpora Damašku Moskvou a Pekingem nijak neznamená, že by poslali svá vojska bránit tuto zemi proti džihádistům, kteří zemi pouští žilou - ještě to neudělali a neudělají - jen nenechají západní mocnosti použít své vlastní zbraně ke zničení Syrské arabské republiky.

Z jejich pohledu jsou USA dominantní globální mocností proto, že nutí globální obchod spoléhat se především na námořní dopravu a spolu se Spojeným královstvím kontrolují oceány. Z tohoto důvodu Washington pro zachování své moci považuje za stěžejní sabotovat jakékoli pokusy o znovuotevření vnitrozemských cest. Chaos v Iráku a pád Palmyry odstřihli jižní cesty, přičemž severní cesty přerušuje chaos na Ukrajině. V syrském konfliktu západní a mocnosti od zálivu podporují Muslimské bratrstvo, zatímco Rusko a Čína stojí za sekulární republikou.

 

Zdání Francie, Saudské Arábie a Turecka

Turecká vláda, která zjevně nechápe nic o politice, se dvakrát pokusila přinutit USA k otevřené válce. 11, května 2013 Turecko odsoudilo velký teroristický útok v Reyhani, který přisoudilo syrským tajným službám. Recep Tayyip Erdoğan si ihned běžel ztěžovat Obamovi. Ten však už byl dopředu informován CIA, že útok, který stál život 51 Turků a 140 jich zmrzačil, byla inscenace Millî İstihbarat Teşkilatı (MIT) pod falešnou vlajkou, zorganizovaná tureckými tajnými službami. Po atentátu v Reyhani byly mimochodem shodou okolností zodpovědné osoby přinuceny k rezignaci.

Pan Erdoğanpo učinil druhý pokus znovu po čtyřech měsících, s pomocí francouzského presidentského paláce, zorganizováním chemického útoku na la Ghooutta v Damašku 21. Srpna 2013. Komplot byl ihned odhalen britskou tajnou službou MI6, která rychle varovala americké spojence. Po chytře zinscenovaném představení ve Sněmovně representantů Londýn a Washington nechali Ankaru a Paříž při jejich zločinech a řádění.

Můžeme diskutovat o schopnostech Obamovy vlády obhajovat svou novou strategii spojenectví s íránskými šíitskými kněžími či schopnosti jejich protivníků v rámci Spojených států prosadit jejich Straussovskou strategii přestavění bushovského Většího středního východu a obecného chaosu. Ale nikdo z nich nikdy nepřejde od války třetí strany, bojované džihádisty, ke klasickému konfliktu. Je absurdní si představovat, že Washington by zahájil Třetí světovou válku proti Rusku a Číně s jediným cílem nahradit presidenta al-Assada Muslimským bratrstvem.

Autor: Thierry Meyssan

Zdroj: http://www.voltairenet.org/article188411.html
41 Komentářů k Sýrie – slova a pravda

 1. weissbach napsal:

  Dobrý článek

 2. Destur napsal:

  Ještě tu chybí jedna turecká kulišárna, kterou Turecko připravilo jako nástupiště pro svoji vojenskou agresi proti Syrii, ale věc byla vynesena ven z Rady bezpečnosti státu a Turci vypnuli YOUTUBE kvůli tomu na 14 dní, aby se tato informace nešířila. Turci chtěli poslat do Syrie svůj vojenský oddíl, který by začal odstřelovat turecké území a toto mělo sloužit jako záminka pro invazi Turků do Syrie.

 3. skazde napsal:

  Daeš – to není organizace, je to stát

  Publikováno 17.7.2015 - 1 Av 5775 |

  Autor: Dr.Mordechai Kedar

  Západu nepomůže, když bude žít ve lži. Je tady stát, který musí být zničen, jako muselo být zničeno nacistické Německo. Organizace nazývaná Daeš se objevila na scéně Středního východu v polovině roku 2014, i když založena byla o 14 let dříve jako irácká odnož Al Kajdy. Svět organizaci věnoval jenom mizivou pozornost, dokud z ničeho nic nezačala rekordní rychlostí zabírat rozlehlá území v severozápadním Iráku a východní Sýrii. Zpočátku se mezinárodní pozornost soustředila hlavně na videa, v nichž byli vidět vojáci organizace vraždící zahraniční žurnalisty, a i nyní svět považuje tuto skupinu džihádistů za teroristickou organizaci, a to navzdory skutečnosti, že se organizace sama v červnu 2014 prohlásila za „Islámský stát“ a svého vůdce začala nazývat „kalífou“.

  Politici, mediální osobnosti, akademici a experti trpí přímo tělesným a psychologickým odporem uznat tuto organizaci za stát, i když území, které kontroluje je dnes již 15x větší než Izrael. Pojem „stát“ je chápán jako označení něčeho normálního, běžného, legálního a legitimního a nikdo v západním světě není připraven dát Kalifátu schvalovací razítko jako státu. BBC v arabštině jej nazývá „subjekt, který sám sebe označuje jako Islámský stát.“

  A vzniká další problém: Použití termínu „Islámský stát“ je de facto uznáním skupiny jako někoho zastupujícího původní a autentický islám. To vede k otázce politické korektnosti, protože ač je toto označení převzaté, rozčiluje hodně dobrých muslimů, především ty žijící na Západě, kteří se s aktivitami Daeš neztotožňují a odmítají být jako muslimové spojování s Islámským státem. Aby se předešlo uvádění těchto muslimů do nepříjemné pozice, Západ se zdržuje označení Islámského státu podle jeho jména.

  Z důvodů uvedených výše se celý svět zdržuje nazývání Islámského státu jeho plným jménem. Ti, kteří o něm hovoří v hebrejštině, používají akronym „Daeš“ – Islámský stát v Iráku a Sýrii. Přeloženo do angličtiny ISIS nebo ISIL, oba akronymy jsou používané proto, aby se skupina nemusela nazývat jejím pravým jménem.

  Popírání skutečnosti ale není nic platné a přepírání jména realitu nezmění, protože to, co vypadá jako stát, zní jako stát a funguje jako stát – je státem, i když se nám to velice nelíbí. Popírání existence Islámského státu je jako popírání existence Izraele arabským světem po více než 67 let a jejich užívání urážlivého jména „Sionistická entita“ pro židovský stát.

  Tímto vyzývám svět, aby otevřel oči, přiznal skutečnost vynucenou na Středním východě a pochopil, že Islámský stát hodlá zůstat a nemá v plánu se vypařit. Islámský stát je součástí reality Středního východu a svět k němu musí mít vztah jako ke státu. Pro případ, že se někdo diví, nechte mne jasně prohlásit, že jsme se nezměnil v PR lokaje Kalífy Abu Bakra el-Baghdádi. Naopak, vyzývám svět, aby na jeho stát pohlížel stejně, jako pohlížel na nacistické Německo, protože to je jediná cesta jak svět může překonat psychologickou bariéru, která mu umožňuje žít ve stavu popírání. Svět se musí probudit, podívat se realitě do očí, připravit se na válku a zničit Islámský stát. Dokud se svět k této entitě staví jako k organizaci, gangu, skupině, nebo k něčemu s nesrozumitelnými iniciálami, tak převládá pocit, že to cosi může být překonáno pokud Západ shodí pár bomb tady a támhle – a přitom neexistuje větší chyba, než tento způsob myšlení.

  Dalším nebezpečím, které Islámský stát představuje, je jeho úžasná schopnost šířit své ideje jako lesní požár. Existuje spousta lidí po celém světě, kterým se džihádistické myšleny reprezentované Islámským státem líbí. A ne méně hrozné jsou metody, které využívá a které již zaujaly své místo na Západě.

  Organizace v Libyi, na Sinaji, v Nigérii, Mali, Somálsku, Alžírsku, Mauritánii, Tunisku, Jemenu a Afghánistánu přísahaly věrnost islámskému státu a užívají jeho jméno, tisíce dobrovolníků se připojují k řadám organizací každý měsíc, aby se zúčastnili džihádu proti každému, kdo nepřijme krédo Islámského státu a jeho aktivity.

  Proč je to stát?

  Stát je politická entita, která kontroluje území, má vládní instituce a schopnost provádět svou politiku, vydávat zákonné předpisy a vynutit si jejich plnění u obyvatel žijících na jejím území. Musí být schopna bránit svou zemi a zájmy prostřednictvím ozbrojených složek, udržovat administrativní a ekonomický systém umožňující obyvatelům žít běžným životem. Všechny tyto charakteristiky mohou být u Islámského státu nalezeny.

  Z administrativního pohledu má Islámský stát vůdce, který stojí v čele vlády zahrnující ministerstvo zdravotnictví, ekonomiky, pro ropu, bezpečnost atd. Islámský stát vyvinul rozvětvenou ekonomickou strukturu s masivními a stálými zdroji příjmů: ropa ze severního Iráku, daně vymáhané na obyvatelích dobytých území, zisk z obchodu s otroky, únosy cizinců spojené s velkými částkami za výkupné, dary od muslimů z celého světa, prodej uměleckých předmětů ukradených z muzeí – a mnohem více.

  Islámský stát nechal razit sadu zlatých, stříbrných a bronzových mincí, na nichž je vyraženo „Islámský stát“, „Kalifát podle proroctví“. Nemálo lidí píše jeho jméno jako „Státy kalifátu“. Je také důležité si uvědomit, že Islámský stát ze svého názvu vymazal „Irák a Sýrie“. Sám sebe vidí jako vládce celého světa, smazávající hranice určené kolonialisty. Islámská doktrína tvrdí, že Alláh stvořil jeden svět a že nikdo nemá právo jej dělit na státu a země. Alláh dal světu islámskou šaríu, nebeský a perfektní systém, která je pro lidstvo tím nejlepším a žádná lidská bytost nemá právo nařizovat další, člověkem vytvořené zákony.

  Extrémní detaily věnované Kalifátu si zaslouží vysvětlení. Stát je veden kalifou, což je přímé a přesné vyjádření státu zřízeného prorokem Mohamedem a jej následujícími kalify. Kalifát byl zrušen Attaturkem v roce 1924, stejně jako mnohé další projevy islámských tradic, které doufal vykořenit. Islámský stát vidí své poslání v znovunastolení slávy islámu jako v sedmém století – obnovením kalifátu.

  Kromě toho, titul Kalif uděluje vůdci Islámského státu oprávnění, pocházející z islámu samotného, určující, že všichni ostatní panovníci, dokonce i ti muslimští, jsou nelegitimní, včetně krále Jordánska, Saúdské Arábie, Maroka a Bahrajnu. Verš koránu říká, že „království patří Alláhovi samotnému“, tak jak si může obyčejný smrtelník osobovat právo být králem? Prezidenti v očích Islámského státu také nejsou legitimními vládci, protože myšlenka prezidentství byla převzata ze Západu muslimy, kteří ztratili svou identitu.

  Islámský stát má také média: televizní „Stanici Kalifátu“, měsíční magazín jménem „Dabiq“ vydávaný v angličtině a arabštině a pojmenovaný podle města v severní Sýrii poblíž Aleppa. Dne 8.srpna 1516 vyhráli osmanové pod vedením Selima prvního poblíž Dabiqu rozhodující bitvu proti Mamelukům, která jim otevřela cestu ke kontrole nad Damaškem a celým Blízkým východem. Příští rok to bude 500 let od tohoto vítězství a dají se očekávat oslavy spojené s džihádistickými operacemi.

  Skutečné a aktuální obavy vzbuzuje možnost, že k Islámskému státu přidají vědci – specialisté na fyziku, chemii nebo biologii a umožní tak výrobu nekonvenčních zbraní. Islámský stát také může pod kontrolu dostat sklady nekonvenčních zbraní v Sýrii, nebo přesvědčit někoho, aby pro něj ve skladech rozložené syrské armády takové zbraně ukradl.

  Svět musí otevřít oči, probrat se a začít plánovat to, jak se vypořádat s Islámským státem, než se Islámský stát vypořádá se světem. Bombardování ze vzduchu Islámský stát neeliminuje, jednou cestou, která bude fungovat, jsou boty na zemi – armády, které pošlou Islámský stát tam, kam patří. Oni nebo my, a kdokoli doufá, že za něj tu práci udělá Írán, bude hořce zklamán: navzdory nenávisti, která vládne mezi sunitským Islámským státem a šíitským Íránem, si oba přejí nadvládu islámu nad celým světem. Írán neudělá proti Islámskému státu nic podstatného, jako by byla pomoc povýšeneckému a heretickému Západu.

  Islámský stát se rozpíná mílovými kroky, spojuje se s ním stále více a více organizací a více a více lidí si osvojuje jeho myšlenky. Tento stát před rokem a půl neexistoval, ale rozbujel se v důležitou věc v mezinárodní politice. Je to velice vážná hrozba pro západní civilizaci a jestli Západ nezačne včas vojenskou operaci, tak nebezpečí přeroste v existenciální hrozbu. Čím déle bude Západ otálet s reakcí, tím tvrdší, delší a dražší válku – ano, bude to skutečná válka – proti Islámskému státu povede.

  Napsáno pro Arutz Sheva.

  Překlad: Tomáš Kubín

  • Calembredaine napsal:

   Pokud je legitimní sionistický stát Izrael, pak nemůže být nelegitimní Arabský kalifát:) Ty státy na území kaifátu opravdu nejsou legitimní a zrodily se z podovdu sionistů na arabském lidu. Sionisti přemejšleli jak zachvátit východní Levantu a stvořit tam základnu svý moci pod záminkou, že tam snad kdysi ve starověku chvilku exisotval jakýsi hebrejský stát, či spíš dva státy. Blbost samozřejmě, to by pak tady nás mohl vykopnut odsaď ňákej ten Šváb se zdůvodněním, že je potomek Markomanů nebo Kvádů, že? Takže tihe lumeni to ušili ta, že se jako převlíknou za Turky a budou bojovat za "turecký národ". Založili nějakou organizaci za Pokrok či co za prachy Rotschildů a vyvolali nepokoje. Nejdřív to zkoušeli s kalifou po dobrým. Sám praotec sionistů Herzl přijel jednat do Cařihradu, ale nepochodil! Kalifa mu řekl jasně, že poddaný ruskýho cara nebo indickýho císaře prostě kupovat půdu na území kalifátu nebudou! Tak to zkusili po zlým a sultána svrhli a hned to šlo! Ale pmalu - pro nezájem samotných obřezanců. Tak vyvolali tu válku mezi gojskýma velmocema. Během tý války uzavřeli sionistický agenti tajnou dohodu, že si rozdělí území Osmanský říše a založí tam pseudostáty pod jejich kontrolou - říkalo se tomu Suces-Pickotova dohoda, podle jmen ministrů zahraničí Entente co to společně upekli! Tenkrát ale jim do toho ještě kecal Rus a to byl pro Žida průser, páč dle původní dohody by Boží hrob (tedy území tzv. Palestiny) spravovali společně křesťaský mocnosti v čele s Ruskem! Takže po pyči pytel s plánem siáčů! Tudíž vyvstala nutnost vyšachovat Rusko z koalice a nahradit ho židákama právě čerstvě ovládnutými USA (1913 vznikl FED, 1916 byl za židácký prachy zvolenej zednář Wilson dík lživýmu slibu zachování neutrality USA, který nehodlal splnit). A to taky udělali! Puč v Petersburgu, nastolení zednářský vlády pod Lvovem a následně Kerenským - Kürbisem, zrušení plánovaný operace námořní invaze Kolčakovy flotily v Cařihradě a uznání "ukrajinské autonomie"! Prakticky konec Ruska a asahování do rejdů v Levantě! Pak přišla Balfourova deklarace a bylo to upečený! Pitomým Arabášům se naslibovaly hory doly a po válce nic nesplnilo. Míst obnoveného Arabského kalifátu od Tigridu po Nil a od Kylíkie po Jemen vznikla kupa států a státečků pod kontrolou anglo-francouzských sionistů! A nic co je založený na podvodu a lži nemůže trvat věčně, páč jak víme, lež má krátký nožičky ..

     • Calembredaine napsal:

      Sultan Adulhamid II. si u Dönmehu patrně zpečetil svůj osud prohlášením ke svému ottomanskému dvoru: „Doporučuji dr. Herzelovi, aby na svém projektu nepodnikal žádné další kroky. Nemohu vydat dokonce ani hrstku půdy této země, poněvadž to není půda moje, ale patří celému islámskému národu. Islámský národ vedl kvůli této zemi svatou válku a zkropil jí svou vlastní krví. Židé si mohou své peníze a miliony klidně ponechat. Pokud někdy bude Islámský stát zničen, budou si moci vzít Palestinu zdarma! Ale dokud jsem naživu, raději si probodnu tělo mečem, než abych viděl islámský stát jak trhá a vydává Palestinu. Po svém sesazení Atatürkovými Mladými Turky patřícími k Dönmehu, byl Abdulhamid II. v roce 1908 v Salonice uvězněn v pevnosti patřící Dönmehu. Zemřel v roce 1918 tři toky poté, co Ibn Saud svolil, že Palestina bude židovskou domovinou a rok poté co Lord Balfour ve svém dopisu baronu Rothschildovi fakticky předal Palestinu sionistům.

   • weissbach napsal:

    Problémem Rusů, nás Slovanů a potažmo dalších národů je nedůslednost. Je to naše Achillova pata. Důslednost je naopak pěstovaná vlastnost kabalistů, židů a přirozená vlastnost například Němců. Proto byli v podstatě jediní, kteří mohli zvrátit vývoj světových dějin. Bohužel se nechali vmanipulovat do války s Ruskem, místo aby stavěli na pozitivech, kterých dosáhli ovládnutím bankovního systému na svém území. Pokud by získali zdroje spoluprací s Ruskem a nikoli válčením, byli by neporazitelní. Tomu ovšem bránila zcestná ideologie na obou stranách a silný vliv, který agenti kabalistů měli v samotném Německu a v bolševickém vedení. Na obou stranách byly od počátku vytvořeny bariéry, které nebylo možno překročit bez ztráty tváře....

    • Calembredaine napsal:

     To je tím, že se Slovani vlastně dávno rozpadli a smísili. Část fanaticky sloužila a slouží Římu (katolický Chorvati, Slovinci, Slováci, Moravané, Poláci, ukrajinští uniati), jiná část je pravoslavná (Rusové, Srbové, Bulhaři, Makedonci, Černohorci) a zbytek se přizpůsobil lokálním poměrům (bosenští Muslimové, husitsko-ateističtí Češi, lutheránští Lužičtí Srbové). Navíc se nesnáší i uvnitř jmenovaných okruhů - viz boj Makedonců proti Srbům i Bulharům nebo spojení Bulharska s Tureckem, Německem či NATO prti Srbsku atd. Takže důslední jsou! Ale ve vzájemném boji. Vzpomeň jen jak důsledně ustašovci zabíjeli Srby v Jasenovaci:)

     • weissbach napsal:

      To je spíš následek nesvornosti a na jihu ještě impulzívností a ztrátou empatie vlivem staletých válek s Turky, potažmo turecký vliv na celý Balkán spojený s notnou dávkou surovosti. Za autentické jižní Slovany pokládám jedině Srby. Všude jinde je buď výrazná poturčenost, nebo vliv Říma.

  • weissbach napsal:

   Islámský stát je konstrukt, jehož existence je úzce vázána na zájmy USA a Izraele. Je to multifunkční nástroj nadnárodní mafie užitečný pro kontrolu ropy a plynu, kteréžto mají v plánu natáhnout z Kataru ke Středozemnímu moři a vytvořit monopol dodávek pro Evropu po odříznutí Ruska. Tedy mimo jiných dlouhodobých strategických plánů v oblasti Blízkého Východu. Jako je například vytvoření Velkého Izraele. Nejprve je však třeba danou oblast vyčistit a vytvořit podmínky k anexi uzemí. K tomu je ISIL skvělým nástrojem.

   • weissbach napsal:

    Proto proti Islámskému státu nebudou podniknuta žádná opatření dokud nedojde k rozpadu Sýrie v jejímu rozdrobení na enklávy, které budou z části pod přímou kontrolou Izraele, Turecka a USA. Pak pravděpodobně dojde v Evropě k masivním teroristickým útokům spojeným s imigranty napojenými údajně na ISIL, což teprve vytvoří psychologicky přijatelné podmínky k následné vojenské okupaci a anexi rozsáhlých území Sýrie a Iráku a jejich postupné připojení pod správu státu Izrael z "bezpečnostních" důvodů. Do té doby bude hrát islám, imigrace a "islámský" terorismus prim.

    • weissbach napsal:

     Kabalisté, nebo jak jim říkat, mají dokonalou znalost samohybných procesů a dominového efektu, který jim umožňuje realizovat postupně své záměry, aniž by museli přiznat barvu hned na počátku.
     Tento dominový efekt naprosto mění poměry sil ve světě, ale zejména na Blízkém Východě a v Evropě. Je to mnohem důmyslnější a rozsáhlejší plán, než jsou si ochotni připustit i "konspirační" hardcore teoretici...
     Během 3 let se jim podařilo překopat poměry ve středomoří, dostat pod přímou kontrolu veškeré zdroje ropy a plynu /kromě Iránu/. A to vše cizíma rukama. I samotná imigrační vlna je ďábelsky jednoduchý geniální způsob jak do 1-2 let získat přímou kontrolu nad distribucí surovin aniž by k tomu potřebovali existenci satrapů v Saudské Arábii, Kuvajtu a emirátech. Ti přijdou na řadu v další fázi spolu s Íránem, který už teď chtě nechtě musí na měnící se poměry reagovat.

     • weissbach napsal:

      Největší omyl je podceňování upířího klanu a představa, že se mu věci vymykají z rukou. Z rukou se vymykají lokajům ve Washingtonu, ale i ty budou udržovat nad vodou, dokud neproběhne transfer do nového mocenského centra, které vznikne právě na území Velkého Izraele.
      Tomu totiž odpovídají zjištění mnoha badatelů, kteří už cca 100 let shromažďují informace o záměru sionistického hnutí.

     • Calembredaine napsal:

      Každá sekta jedná na vlastní pěst a ve svém zájmu, i dkyž to nebrání jejich koordinovaným akcích, pokud z nich mají prospěch všichni zůčastnění. Dönmeh jedná nejen jménem Sionu, ale i svým vlastním! Velký izrael je blud, ten dávno maj! Velký Izrael, to je přeci trojúhelník zemí pod moocí Dönmehu - Izrael - Turecko - Saúdská Arábie (+přidružené podstáty typu SAR, Katar, Bahrajn, sunnitský Jemen, Jordánsko a haddádovský Libanon) s Irákem. Haddád už není, Libanon ovládli šíité z Hizballáhu, Turecko te´d ztratili s nástupem Erdogana, sere se jim to i v tom Jemenu a Sýrii, o Iráku ani nemluvím).

     • weissbach napsal:

      "Velký izrael je blud, ten dávno maj! Velký Izrael, to je přeci trojúhelník zemí pod moocí Dönmehu – Izrael – Turecko – Saúdská Arábie (+přidružené podstáty typu SAR, Katar, Bahrajn, sunnitský Jemen, Jordánsko a haddádovský Libanon) s Irákem."
      Blud? Když myslíte...
      Podle mě ho nemají, protože ten se může vytvořit teprve po etnickém vyčištění, k čemuž takové organizace jako je ISIL nepochybně skvěle slouží. Zatím je tam ještě dost nekontrolovaných faktorů, které vstupují do hry a které se nejprve musí eliminovat: skupina A proti skupině B, následná eliminace zbylých, případně obou atd... Sakra, vždyť to musíte vidět už minimálně od počátku I.světové jak se to dělá a jak se tahá za figurky....

    • Calembredaine napsal:

     Nesmyslnej konstrukt je tzv. Sýrie. A taky tzv. Jordánsko či Irák, Lebán nebo "Saúdská" Arábie. A Kuvajt a taky tzv. SAR! To jsou sionistický konstrukty. Kalifát je původní stát, proto na něj naopak sinoinisti nasazujou v jednom šiku úplně stejně jako na pana Kima ve svobodné čučchistické Koreji! To je samej "strejc hozenej psům", tu údajně popravená zpěvačka či celá hudební skupina, jinde náhle objevený "oblíbený" ministr atd. a td. Ze stjeného soudku jsou i všelijaký ty články typu "IS je stále brutálnější", nebo "šokující zvěrstva bojovníků IS" atd. atd. Zkrátka - na koho židák nasazuje, ten je zcela spolehlivě O.K.
     V článku výše uvedném je proč tomu tak je. Ve skutečnosti Muslimské bratrstvo a Mursí jsou v pořádku! Stejně jako Hamas a pan Erdogan, kterýho židáci obvinili z "neootomanismu" což není nic jiného než snaha vyrvat Bízký východ z moci sekty Dönmeh, kam upadl po svržení kalifa Abdülhamida II. v roce 1908. Proto taky operace Železná palice proti Erdoganovi, pokus o majdan v Istanbulu, proto Erdogan útočí na IS jen symbolicky, protože to jsou přirozenný spojenci. Agenti sionistů je Islámská armáda a al- nusra! Ty maj podporu Izraele a jejich bojovníci se léčí v polních lazaretech na Golanech! Ale na ně se moc nenasazuje, že? Kdy tu byl naposledy hanobící článek o zlé al-Nusře a teroristovi Ajmanu Zavahrím? Co? US teď naopak hraje kurdskou kartou, ale Erdogan jim to nedovolí!

     • weissbach napsal:

      "Kalifát je původní stát, proto na něj naopak sinoinisti nasazujou v jednom šiku úplně stejně jako na pana Kima ve svobodné čučchistické Koreji!"

      Tak s tím z mnoha důvodů nemůžu souhlasit.

     • Calembredaine napsal:

      Nicméně to tak je. Tisk a masmedia vlastněná od roku 1842 světožidem jsou spolehlivým lakmusovým papírkem pravdy. Kdo dostává psí hlavu v pravidelných dávnkách je svobodný a emancipovaný od nich - viz Stalin, Hitler po roce 1939, jak píše pan Komrska (což dokazuje i fakt, že ještě o rok dřív ho vyhlásili Mužem roku v Timesech!), Kimové v Koreji, pan Idi Amin v Ugandě, císař Bokkassa ve Středoafrické republice, Taliban či právě Islámský stát. A napak - o kom se v době kdy to bylo třeba moc nepsalo: Trujillo, Pol Pot, Gang Čtyř, Mubarak, šedý vlci v Turecku, mudžáhidi placený CIA v Afganistánu (včetně zpočátku poslušného Usámy - ten se emancipoval od Žida až později, podobně jako Hitler) .....

     • weissbach napsal:

      "Nicméně to tak je. Tisk a masmedia vlastněná od roku 1842 světožidem jsou spolehlivým lakmusovým papírkem pravdy. Kdo dostává psí hlavu v pravidelných dávnkách je svobodný a emancipovaný od nich."

      V tom se mýlíte, že je možné rozlišovat podle nasazování psí hlavy. Když budu chtít strašit, tak vyrobím strašáka a pak ho budu udržovat na živu a tvořit mu negativní reklamu v souladu se svými dlouhodobými zájmy. To štvaní je lakmusovým papírkem pouze v takových případech jako je manipulace s veřejným míněním v souvislosti s likvidací autentické opozice v jednotlivých státech.
      Ve všech ostatních případech je to více či méně divadlo, přičemž ani samotní vědomí i nevědomí herci vůbec nemusí tušit jaká role je jejich postavě předurčena. Z hlediska účelovosti to nemusí vědět ani scénárista.

     • Calembredaine napsal:

      Někdy to tak bejt může, ale většinou není, což je dáno tím, že oni zdaleka nejsou tak chytří a jednotní jak se tu často tvrdí. Jsou to normální ptomci, co dělaj plno bot, zuří, jsou vzteklí a častop ztrácej sebekontrolu jako my všichni. Je to stejné jako když tu mnozí nasazují imbeciloj Jinskýmu masku "placeného trolla" apod. Oni maj tisk, ale do toho přispívaj tisíce pisálků které řídí jediný povědomí - totiž nenávist ke všemu co jim podprhově podsunuli do hlav. A proto jednotně štvou, ale už nemaj jednotnou argumentaci ani styl. V případě KLDR a IS lze vystopovat shodné rysy - mystifikace a lži ve kterých se ztrácí jakýkoliv motivy. Oni vlastně nikoho o ničem nepřesvědčují. Ti co straší jsu spíš z druhý strany - ten druhý, tedy proruský mainstream a jejich hrdinové typu Zemana, co říkají "bacha na IS - to je skutečný nepřítel, ne Rusko!" apod. U nich toto platí - touha strašit. Realita ale není ani na jedný straně. Realita je ta, že loutkový státy který kolonialisti nabídli arabskému lidu místo jejich říše, kalifátu, je ve velké většině zklamaly. Dnes tyhle loutkostáty podporují jen národnostní či náboženské menšiny (Jezídi, Kurdové, Alávité, Maronité atp.), které)se bojí trestu za stoletou kolaboraci se Židy a kolonialisty.

     • weissbach napsal:

      "Jsou to normální pitomci, co dělaj plno bot, zuří, jsou vzteklí a často ztrácej sebekontrolu jako my všichni."

      Na nižších úrovních výkonu nepochybně ano. Ale ne na úrovni řízení procesů, kde se plánuje na cca 20-50 let dopředu. Tam žádné boty nejsou, tam je záměr, chladný kalkul a nasměrování sil /často protichůdných/. Teprve na této úrovni se dělají boty a koriguje se, přeskupuje, odkládá, hraje o čas, ale ani na okamžik se neopouští původní záměr, protože ten je vždy existenčně nutný. Takže se mění taktika, vymění se figury, ale strategický záměr se neopouští. V tom vládne trpělivost a neústupnost.
      Ohledně Kima mám dost pochybností. Severní Korea je hořící doutnák v čínském podbřišku...

    • Calembredaine napsal:

     Izrael nemá zájem nic takovýho spravovat! Kdyby chtěli, tak dodnes "spravujou" Sinaj, Gazu, pravý břeh, jižní Libanon nebo Golany (i ty předaly od správu modrých helem). Sionistický stát má jinou starost - právě opačnou! Tedy potřebu zachovat "židovský charakter" svého státu a to se nepodaří, pokud neudrží množství nežidovského obyvatelstva Izrale pod 30%. A to neudrží. Jak správně říká v debatním klubu antisionista - izraelský profesor Ian Pappe - http://e-republika.cz/article1911-Debatni-klub-o-Izraeli-Ilan-Pappe-Mojmir-Kallus

     Izrael potřebuje, aby v jeho sousedství byly polokoloniální státy v rozkladu, ale spravované pokud možno někým úúúplně jiným! Třeba nějakými imbecily s modrými přilbami a na outraty OSN nebo jiných gojů, že?:)))

     • weissbach napsal:

      Jedno nevylučuje druhé.

     • weissbach napsal:

      "Sionistický stát má jinou starost – právě opačnou! Tedy potřebu zachovat „židovský charakter“ svého státu a to se nepodaří, pokud neudrží množství nežidovského obyvatelstva Izrale pod 30%."

      Jen tak mimochodem celkem bez pozornosti probíhá transfer židů tentokrát z Evropy do Izraele. Taky docela "náhodná" součást momentálně probíhajícího transferu arabského obyvatelstva do Evropy. Když si k tomu přidám židovské NGO, které imigraci logisticky a informačně zajišťují, tak bych musel být naprostý tutan, aby mi z toho vycházel nějaký náhodný proces...
      Dost mě tedy překvapuje míra naivity u lidí u nichž bych předpokládal větší duševní hybnost....

 4. Calembredaine napsal:

  I proto mu taky přišili ty dvojčata na Manhattánu! I když v tom prsty neměl ani náhodou! To bylo čistý dílo sekty Dönmeh! Je třeba si přečíst kurňa ten článek! Pak snad budeš mít jasnějc ...

 5. weissbach napsal:

  Bez urážky to zrovna není... Ale budiž. Co je objektivní a subjektivní? Pokud tady vedu s někým polemiku tak prezentuji svůj subjektivní pohled. Už vzhledem k tomu, že nejsem přímým účastníkem ani hybatelem události. Za koho kopu? A proč bych měl za někoho kopat? Já tady vždy otevřeně přiznávám, že jsem skeptik a snažím se držet nohama na zemi. Jaký má smysl se plácat po zádech, když bitva sotva začala. Už jsem psal, že největší chyba je podcenit nepřítele. Jestli jsem kvůli tomu škatulkován jako sofistikovaný kryptosionista, tak s tím nic nenadělám. Jen přemýšlím, co se vám honí hlavou. Já tu nic nezduraznuji, jen upozorňuji, protože tak to je. S tou řítí nápodobně...

  • Calembredaine napsal:

   Ale nejhorší předposranost je si myslet, že za někoho tu kope kreten Jinskej ... Tohle hovado se rochní v bahně ve kterým se sioprasata předtím jen vyválela a jeho tam zanechala jako zbytečnou filcku navíc, aniž si ho vůbec všimla, ale on jim přesto i v tom hnoji dál přisluhuje:)))

  • weissbach napsal:

   "Vznik Velkého Izraele předpokládá nejen udržení a osídlení dosud Izraelem okupovaných území Jordánska, Sýrie a Egypta, ale okupaci dalších (Libanon, Lybie, atd.). Aby tato koncepce byla proveditelná, byl odstraněn protižidovský režim Brežněvův (předtím Stalinův), který podporoval vojensky a hospodářsky arabské země, a jistil je proti USA v mezinárodní politice svými strategickými zbraněmi. Existovala hrozba sjednocení arabských zemí v jedinou protižidovskou ligu, jejíž vojenské či politické vystoupení by mohlo ohrozit jednak Izrael jako stát a celý Západ jako odběratele nafty. Toto nebezpečí bylo nyní odstraněno částečně politickým převratem v Rusku po nástupu Gorbačova a odmítnutí všech forem pomoci a podpory evropských komunistických států OOP. Kontrolou celoevropské vlády bude zabráněno, aby Arabové mohli získat vojenskou a hospodářskou (i politickou) podporu této sjednocené Evropy. Učinit Araby bezmocnými, je nutné především proto, aby bylo možné bez velkého rizika okupovat všechna arabská území, která mají být podle biblické představy Židů součástí Velkého Izraele (od Eufratu až po Lybii).

   Tuto politiku sledují rovněž USA, které jsou od roku 1948 vazalem státu Izrael. Především proto bylo nutné uskutečnit tak nesmírně rozsáhlé politické změny v celém světě. I když značná část arabských států je pacifikována USA (Egypt, Kuvajt, Saudská Arábie, Sjednocené arabské emiráty, Jemen, atd.) a jsou pod jejich kontrolou, existují nacionalistické a vojensky silné státy, vyzbrojené sovětským blokem, jako je Sýrie, Irák, Lybie, jejichž protižidovská a protiizraelská orientace znemožňuje vojenskou okupaci dalších arabských území. Izrael však začátkem 90-tých let evakuuje z Ruska více než jeden milion Židů a tato území potřebuje. Tím nutí USA k urychlení politických, vojenských a hospodářských opatření, která mu provedení záměrů umožní. Všichni američtí presidenti, všechny americké vlády jsou posledních 42 roků zajatci této politiky...."
   M. Dolejší - Analýza 17. listopadu /1990/

 6. weissbach napsal:

  Nick nemo

  Doporučuji si místo podj.....ní udělat přehled. Jenže to je těžší, než pod různými nicky házet špínu na weissbacha na nwoo a jinde. To dělají akorát křiváci.
  Že se na Blízkém Východě buduje nové obchodní a správní centrum už roky a že se nebuduje v takovém rozsahu jen tak, to by mohlo docvaknout i nemovi, když nebude trávit čas neužitečným mlácením prázdné slámy a kádrováním a bude se zajímat o důležité věci místo paranoidních hovadin.
  Inspirace: https://www.youtube.com/watch?v=X2zAS6eNGeM
  cca od 6:33 minuty
  A taky vůbec není podivné, že tyto země, které to tam budují o sto šest neberou žádné imigranty, žádné arabské muslimské spolubratry i když se topí v petrodolarech, ale financují výstavbu mešit a islámských center v Evropě.
  Pro natvrdlé: Velký Izrael už se buduje léta. A jak tady Calambredaine zmiňuje Donmeh, tak má pravdu. Jen podceňuje rozsah v jakém to jede.
  A že tady slaboduše nejásám, když de facto=v reálu pro to nejsou zrovna extra důvody, tak to mi nemo, nebo jak si na těch fórech říká, může akorát skočit do trenek!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!