Plnocenná válka na prahu Ruska: Rozsáhlá vojenská operace Kyjevských sil proti Donbasu

Donbass-region1Zpravodajství Doněcké lidové republiky (DLR) zveřejnilo plán Kyjeva na porušení Minských dohod a začátek plnocenné vojenské operace v Donbasu. Po dělostřelecké přípravě proti pozicím Ozbrojených sil DLR začnou kyjevská vojska ofenzivu od sektoru Mariupol a Dělbacevo ve směru sídliště Uspenka, aby převzaly kontrolu nad hranicí s Ruskem a znemožnili místním prchnout do Ruska. Ve stejném okamžiku postoupí Kyjevské síly ve směru Ilovajsk, aby obklíčily Doněck z jihu i severu.

Pro-kyjevští militanti plánují ve směru Lugansk provést oddělenou vojenskou akci proti Ozbrojeným silám Luganské lidové republiky LLR. Mají v úmyslu postoupit, aby zablokovali hranici s Ruskem a znemožnili vojskům LLR poskytnou na bojišti podporu DLR. Stratégové Kyjeva doufají, že v důsledku těchto akcí porazí obránce Donbasu a zničí tyto lidové republiky.

20. srpna byly zformovány 3 kyjevské špičkově vybavené vojenské sbory a umístěny na kontaktní linii. Je v nich 5 samostatných mechanizovaných brigád, 2 samostatná tankové brigády, 1 dělostřelecká brigáda a 1 skupina systémů raketometů v oblasti Mariupolu. K těmto špičkovým silám patří 22 000 vojáků a více než 130 tanků, 560 bojových vozidel pěchoty (BVP), 55 jednotek salvových raketometů a 200 kusů dělostřelectva a houfnic, 720 protipancéřových zbraní.

5 samostatných mechanizovaných brigád, 1 samostatná tanková brigáda, 2 brigády paradesantní pěchoty, brigáda raket Točka U a brigáda salvových raketometů. V tomto sektoru obnáší pro-kyjevské síly více než 15000 vojáků, 110 tanků, 430 obrněných transportérů, 5 jednotek Točka 8, 50 jednotek salvových raketometů, 220 kusů dělostřelectva a houfnic, 620 protitankových zbraní.

V sektoru Dělbacevo soustředil Kyjev 5 samostatných mechanizovaných brigád, 1 tankovou brigádu, 3 dělostřelecké brigády a brigádu salvových raketometů. Ke špičkovým silám u Dělbaceva patří více než 19000 vojáků, 70 tanků, 580 obrněných transportérů, 45 jednotek salvových raketometů, 230 kusů dělostřelectva a houfnic, 910 protitankových zbraní.

4 samostatné mechanizované brigády, 2 dělostřelecké brigády a brigáda salvových raketometů jsou ve směru LLR. K těmto špičkovým silám patří více než 18000 vojáků, 60 tanků, 530 obrněných transportérů, 30 jednotek salvových raketometů, 230 kusů dělostřelectva a houfnic, 1000 protipancéřových zbraní.

V záloze má Kyjev 2 samostatné tankové brigády, 4 paradesantní brigády pěchoty, leteckou výsadkovou brigádu, 3 dělostřelecké brigády a brigádu salvových raketometů. Cekem k těmto zálohám patří 14200 vojáků, 70 tanků, 450 obrněných transportérů, 50 jednotek salvových raketometů, 175 kusů dělostřelectva a minometů, 350 protipancéřových zbraní.

Kyjev tudíž dokončil přípravy k plnocenné vojenské operaci v Donbasu. Další vývoj závisí na reakci lidových republik, vnitřním vývoji a mezinárodní diplomatické situaci.

By South Front

Global Research, August 22, 2015

South Front 21 August 2015

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/all-out-war-on-russias-doorstep-full-scale-military-operation-by-kiev-forces-against-donbass/5470873
35 Komentářů k Plnocenná válka na prahu Ruska: Rozsáhlá vojenská operace Kyjevských sil proti Donbasu

 1. Jack Reem napsal:

  To nevypadá dobře.

 2. Kolemjdoucí napsal:

  Takovéto informace se NIKDY neuveřejňují a pokud ano tak buď z důvodů:

  1. Zmatení nepřítele
  2. Udržení finanční a vojensko technické podpory z USA a EU

  Na papíře to vypadá dobře, zejména počty jednotek. Pochybuji však, že jsou naplněny bojeschopným personálem, technikou a zásobou materiálu pro dlouhotrvající boj. Pokud do toho nakonec Porošenko vlítne, tak to bude jen z důvodu vyhrocení mezinárodní politiky vůči Rusům. A stejně jako tomu bylo v přechozích operacích, obětuje svoje může v kotlích drcených pod pásy stovek tanků proudících z Ruska.

  • Adolf Balík napsal:

   Ty informace zveřejnila protistrana - Opolčenci. Tam to jistě má spoustu významů: aby ukázali světu, kdo je agresor, aby ukázali protivníkovi, jakou nad ním mají informační převahu a možná ještě něco.

   • Marek napsal:

    :), "aby ukázali světu, kdo je agresor". I kdyby v přímém přenosu chunta uřezávala ruce dětem, "svět" bude stále za agresora považovat opolčence.

  • 0^n napsal:

   Počkej, a ono z Ruska proudí nějaký tanky na Donbas?

  • napsal:

   Houby, příde Džin - gis - chán...promíchat a netřepat... s Toníkem...
   Váš Šarchán

  • to je jedno napsal:

   No ty čísla vypovídají o soustavném 1/2 roku trvajícím nedodržování smlouvy M2 ze strany Kyjeva a jednoznačném úmyslu ji nesplnit. Vojska Kyjev 1/2 roku intenzivně cvičil, a tak jsou nepochybně z hlediska personálního kvalitnější než tomu bylo v zimě. Klíčový moment tedy bude tvořit spíše: morálka vojáků (tedy zejména nakolik byli indoktrinováni), spolehlivost techniky, dostatek munice a pohonných hmot i dalších logistických prvků... - o munici obavy nemám, Porošenkovy závody ji prý produkují ve velkém = asi tedy nejdůležitějším faktorem budou tedy pohonné hmoty. Soudím tedy, že obrana bude muset být založena hlavně na ničení skladů pohonných hmot. Tipuji, že útok bude brutální a že Kyjev nebude ani čekat na záminku. Prostě začne náhle a to tvrdým ostřelováním zejména civilních cílů. Proto asi vojska Kyjeva ze začátku nebudou muset moc manévrovat a tak si budou pohonné hmoty šetřit. Až usoudí, že zločinným ostřelováním nepřítele dost poničili, pak se armáda pohne kupředu... odražení toho útoku pak bude záviset na faktorech na straně obránců, o nichž nic nevím...

   • Kolejdoucí napsal:

    Já vím, že ty info jsou od povstalců, ale museli se k nim nějak dostat a to nejen jejich špionáží (kontrarozvědka UA).

    To, že tanky a další ruská technika proudí z Ruska v prospěch povstalců tu bylo už x krát doloženo a není třeba o tom argumentovat. Tyhle zastírací řeči typu vojáci na dovolené nebo nákup techniky od příbuzných v Rusku už nefungují neb každý ví kdo a jak koho podporuje v tomto hybridním konfliktu.

    Po další vlně konfliktu nevyhraje ani jedna strana. Povstalci budou moc slabí na to aby ovládli zbytek Ukrajiny a udrželi na něm vlastní samosprávu. A Porošenkovi oligarchové nemají zájem o vítězství, ale o nekončící problémy s Ruskem z důvodů podpory USA a EU.

 3. Žabák napsal:

  uSSmanům právě vylítla do luftu vojenská báze v Japonsku. Asi náhodička :) Mrkněte na AEronet.

  • Věra napsal:

   Zítra už budou vědět,že to byl teroristický útok a budou mít dokonce i viníka.

  • Jan Jinsky napsal:

   Rusové zaútočili tajnou zbraní z vesmíru na USA základnu!

   Asi takto to komentujete u toho článku o Číně. Jen se tam prohodí kdo útočí :D

   • Calembredaine napsal:

    A humanoidi zas z vesmíru zaútočili na ten tvůj krypláckej polomozek, Honzyku! Vlastně na ně útočej den co den!:))))

 4. Jaris napsal:

  Kdy uz konecne nekdo odstreli ta spinava zidovska prasata Porosenka s Jacenukem! Copak ti Ukrajinci to v hlave maji uplne vygumovane a nevidi, kdo je jejich nepritel?

  • Destur napsal:

   To je správný názor, ale něco se mění, na Západě Ukrajiny už byla domonstrace, kde u každého tohoto zločince bylo vedle jeho jména přejatého i uvedené jeho jméno židovské. Náš Plavec je samozřejmě také Žid, jak jinak, copak by se mohl tak lehce prodávat cizím zájmům? Podle mě od 1989 již slouží těm svým, a to je Mosad.

   • JJ49 napsal:

    Jojo něco se mění - teď jsem přečetl na Politikusu jeden vtip v diskusi.
    "Nastoupí chlap do autobusu a zařve Sláva Ukrajině, a všichni mu odpoví Chuj s tebou, a chlap na to - Naši! Sláva bohu ! "

 5. ivan hus napsal:

  Držte se bratři Slovani. Přijdeme Vam na pomoc.

 6. Monika Ikema napsal:

  Ano ziji v Japonsku a vsechny lidi by moc zajimalo co se stalo ale bohuzel I Japonsky tiskovy spravy delaji mrtve brouky a tv totez--- Hlavne by lide co ziji nedaleko vejzu chteji vedet co tam USA tajila a ukryvala a jesli vybuchem nic nechteji maskovat !!! USA luza vyvolava po celem svete nepokoje normalni Japonci se brani a demonstruji ale vlada na to kasle!!! Jenom lide doufaji ze to nebude mit vliv na zdravi tech co ziji nedaleko zakladny!!!

  • Batrflaj napsal:

   V okolí základny je zamořené pásmo...každý další výbuch uvolňuje kyanid z marhulových jader...naopak pachatele napadá bazální gangréna...tak očekávejme očekávatelné - smyčka osmička...každý má ňákého koníčka...

 7. rafael napsal:

  Cinane zacali menovou valku, Americane vybuchli Tianjin ako vystrahu Cine proti dolarovemu vyprodeji, Cinane se nezlekli a vybuchli Kanagawu. Zacala valka medzi velmocemi USA a Cinou o dolar.

 8. J. Hruška napsal:

  Včasné uveřejnění podobných plánů často zabrání jejich uskutečnění. Takže opolčenci opět zabodovali.

 9. Medzi riadkami napsal:

  Bratia ukrajinci neútočte. Sme na vás pripravení. Utrpíte obrovské straty.

 10. zdena napsal:

  ...kde nic není, ani červ nebere...

 11. Marko napsal:

  https://www.youtube.com/watch?v=b_O0MbVO5rE

  Sice toho maníka moc neznám ale jeho informace jsou zajímavé, obzvláště informace o návratu Rusů.

 12. Marek napsal:

  Je jasné, že pokud RF nezasáhne, tak chunta s SSA podporou, jak materiálovou, tak i personální, je schopná převálcovat opolčence. Pokud RF jako garant Minsku nezasáhne, bude mít brzo NATO jaderné zbraně na svých západních hranicích, na východních už v Koreji budou cobydup. V tomhle ohledu si RF musí rozhodnout sama, zda-li to není boj o její vlastní přežití.

 13. Petr napsal:

  Jaká propracovaná grafika. Bude ladit se záběry roztrhanych těl.

 14. J.P napsal:

  Verím tomu ze my slovania vytvorime novu Europu, a ze my slovania sa prebudime a budeme drzat spolu a vytvorime narod, na vzajomnej ucte respektu a obchodovaniu. Tomu verim ja ze to tak bude.

 15. J.P napsal:

  A nech si USA vytvori NWO doma na svojej pôde.

 16. weissbach napsal:

  "Novorusko, to je mýtus jako Tolkienův Mordor, míní Porošenko"
  Když tak rád podsouvá Tolkiena druhým, tak takhle Porošenko s celou armádou skřetů dopadne: https://www.youtube.com/watch?v=401BrTPRUwk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!