FBI měla dvanáctistránkový soubor o Georgi Carlinovi, neboť vtipkoval o vládě

george_carlinKomik George Carlin je znám jako jeden z nejkontroverznějších a nejvíce prostořekých bavičů svého času a, co se týče vlády by klidně mohl být teroristou. Co se týče korupce ve vládě a byznysu zašel do velkých detailů. Během případu Nejvyššího soudu z roku 1978, FCC Pacifica Foundation, citovala vláda Carlinovu práci jako příklad rouhačství. Použili úryvek z jeho „Sedm sprostých slov“ aby ukázali, jaký typ řeči je používán v nahrávkách a vysílání. Zájem vlády zde však neskončil.

Text obrázku:

„..Moje mysl takto nefunguje, mám jednu skutečně debilní věc kterou dělám, nazývá se myšlení a nejsem moc dobrý Američan, protože si rád vytvářím vlastní názory.. Žiju podle určitých pravidel. Moje první pravidlo, nevěřím ničemu, co mi vláda řekne.. a neberu příliš vážně to, co mi řeknou média nebo tisk v téhle zemi..“ George Carlin

Hned po svém vystoupení v roce 1969 v pořadu Jackie Gleasonové Carlin upoutal pozornost FBI, neboť vtipkoval o tehdejším řediteli FBI J. Edgaru Hooverovi. Podle vlády Carlin „zmiňoval kancelář a ředitele satirickým způsobem“.

Dodali, že jeho čin byl „velice nevkusný“ a „je zřejmé, že používal prestiž kanceláře a pana Hoovera, aby si obohatil vystoupení“.

carlin1-1

Ředitel se zeptal: „Co víme o Carlinovi? H“

Prohledání souborů v kanceláři ředitele a dostupný referenční materiál zabývající se baviči neobsahoval žádné údaje týkající se Carlina. Jediná informace v našich souborech identifikovatelná s ním se týká jeho kritiky, která se dostala do naší pozornosti v únoru roku 1969 po jeho vystoupení v televizním programu Jackie Gleasonové. Ve svém představení Carlin zmínil kancelář a ředitele satirickým způsobem. Jeho chování bylo posouzeno jako postrádající vkus a bylo jasné, že používal prestiž kanceláře a pana Hoovera, aby si obohatil vystoupení. Například při jedné příležitosti komentoval: „Jsem J. Edgar Hoover. Právě jsem se vrátil ze špehování s Ramsey Clarkem - - totiž z grilovačky na zahradě.“

 

Po Carlinově vystoupení v pořadu obdrželi zaměstananci Jackie Gleasonové mnoho anonymních dopisů – údajně od fanoušků, ale možná od FBI – odsuzujících Carlina za to, že mluvil o vládě takto kritickým způsobem. Bylo dokázno, že FBI skutečně v minulosti poslala výhružné dopisy veřejným osobám předstíraje, že jsou znepokojenými kolegy nebo členy publika, včetně Dr. Martina Luthera Kinga mladšího.

carlin4

Vlna kriminality není vhodným subjektem pro lehkovážnost nebo humor, a z Ministerstva spravedlnosti není vhodné si dělat legraci o nic více, než by bylo vhodné si utahovat z Ústavy USA. Hippies a yippies můžou brát vážné věci na lehkou váhu, ale většina lidí ve Spojených státech jsou spořádaní občané a neoceňují, když si někdo dělá legraci ze zločinu. Rodiny občanů, kteří byli zabiti v důsledku zločinu v této zemi si nemyslí, že je toto téma legrační. Ani jejich přátelé si nemyslí, že je vhodné se tomu smát. Naše Ministerstvo spravedlnosti, včetně Federálního úřadu pro vyšetřování, dělá všechno v jeho silách, aby kontrolovalo zločin a názor veřejnosti stojí za ním. O tomto odvětví naší vlády by se mělo mluvit s úctou a vážností spíše než s žertem a takzvaným důvtipem.

 

Kdokoli, kdo mluví proti nespravedlnosti ve světě, ať už je to nebezpečný terorista nebo neškodný komik, obdrží nechtěnou pozornost od vlády.

Níže je video ukazující Carlinovu hlubokou politickou analýzu v akci:

Autor: John Vibes

20. srpna 2015

Zdroj: http://www.activistpost.com/2015/08/fbi-had-12-page-file-on-george-carlin-because-he-made-jokes-about-government.html
2 Komentářů k FBI měla dvanáctistránkový soubor o Georgi Carlinovi, neboť vtipkoval o vládě

  1. aaa napsal:

    takovych frajeru nikdy nebude dost. Napriklad u nas pri jistotu neexistuje. copak se s nim muze merit treba Gena se Suchosem. Ti daji dohromady leda dvojsmysly- porad dokola a Laurel a Hardy styl. Nase standupy to je fakt bida v porovnani s americanama. Ti nasi proste jsou predposrani poradne zkritizovat to v cem zijeme. Nebo ta drzka Pavelka se myslim jmenuje, co si hraje na Mr Beama. No a vsichni samozrejme napojeni na volime Kárla a to mluvi za vse. No a mladi, tak tam je to uplna tragedie.
    Kdyz jsme u hercu, komediantu a tak...vsimate si jak nam chybi ruznorody typy. Kdyz se podivate treba na 60-80 ty leta, tak co herec to original, uplne jina osobnost, uplne jinej fyziologickej typ. dneska mi vsichni splyvaji v jedno. Spis samej sympatacek a hezounek. Kde jsou typy: Mensik, Somr, Hanicinec, Voska, Moučka, Hanzlik, Kopecky, Bek, Filipovsky,Vinklar, Vala, Hlavacova, Labus, Preiss, slovacisko Muller,Hrusinsky, Cepek, Racek Preucil, Poloczek, bych popsal 2 stranky..... Bud se nerodi, nebo se nehlasi na damu atp, nebo je od zkousek vyhazuji, protoze uz je jinej vkus nebo co. Posledni jakz tak generace, ale uz o tridu slabsi je rocnik narozeni okolo +-67. Proste bratri Dlouzí, Holub, Igor Bares, David Novotný, Budar, mozna Trojan, kdyz se zadari, ale do padesatky bych rozhodne nenapocital. A stejny s reziserama- porad dokola ty pseudo inteligentni tragikomicky sracky, kde se s nikym nemuzu stotoznit Vzdyt uz to kazdymu leze krkem. se divi, ze na to moc lidi nechodi a zavidi, ze ma Troska narvana svine. Troska toci brutalni picoviny, ale nadherne nam demonstruje, jak ti co mluvi o tom, ze jsme zavistivi a zemanovi tupí volici- burani, ta jaci jsou doopravdy- od kritiků, kteri si rypnou vzdycky do vkusu naroda, misto aby mluvili o filmu, az po rezisery- vsichni ho doslova drti, jakoby jim snad kradl penize. Pritom on je myslim ze i snad jedinej, nebo skoro jeden z mala co NEBERE granty a je schopnej vydelat na vsupnym a product placementu, kterej tam serou dneska i ti s grantama. Takze si muze tocit treba ohen v krbu a ma jim po tom byt uplny hovno. Rikam, na nem jde videt, kdo je zavistiva kunda a jak moc je tahleta nase elita přející.
    Pro me ceskej humor skoncil asi v 90s se Sklepem a nekomu se muze libit kolovratek Donutil. Fakt nevidim nikoho vyraznyho a satira? Ta je death. No kde jsem se naposled zasmal nebo fakt se tesil na dalsi dily, byl uz snad deset let starej serial Gynekologie :)

  2. oponent napsal:

    Pravda pravdoucí, ani ti dnešní komici nemají žádný šmrnc, namátkou Sobotka, Babiš, Kalousek, Zaorálek, Bělobrádek atd., všechno nemastní neslaní suchaři bez kousku charisma, už to ani k smíchu není a ovčan na to čumí jak vyoraná myš........

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!