Předpověď: K pádu globálního finančního systému nedojde. Navzdory předpovědím.

hqdefault (1)Gerald Celente z Trends Research Institute nedávno oficiálně vyhlásil předpověď, že do konce tohoto kalendářního roku dojde ke krachu akciových trhů. Celente je jedním z nejslavnějších a nejrespektovanějších „prognostiků“ na celém světě. Vystupoval v CNN, Oprah Winfrey Show nebo Today Show a oblíbený je především svým vtipným a přímým způsobem vyjadřování, jež většinou ostře kontrastuje s obsahem jeho sdělení.

Mezi jeho nejlepší „trefy“ patří krach akcií v roce 1987, prasknutí bubliny dotcom nebo finanční panika roku 2008. Mnoho jeho předpovědí vyšlo, mnoho naopak nevyšlo. Nemá cenu si nic nalhávat, úspěšný je zhruba jako předpověď počasí.

„Teď předpovídám, že do konce letošního roku zažijeme krach globálního trhu akcií,“ zní Celenteho nejnovější predikce,„a dojde k panice v ulicích od Wall Streetu po Šanghaj a od Británie po Brazílii.“ Shodou okolností totéž říkal už v roce 2012, když jsem o něm psal článek, který si můžete přečíst zde.

Tenkrát jsem Celentemu věřil, inspirovaly mě i jeho další myšlenky a trefná přirovnání a konstatování – například že demokracie je jen iluze, pád dolaru je nevyhnutelný a že „fúze státní a korporátní moci po celém světě naplňuje definici fašismu“.

Na otázku moderátorky televize Russia Today, co říká tomu, že se mu přezdívá gloom and doomer (z anglických slov temnota a zkáza), který zbytečně straší veřejnost, odpověděl: „Když vám řekne doktor, že máte rakovinu, řeknete, že je gloom and doomer? Jen říkám lidem, že nejprve musíme nemoc pojmenovat. Nemůžete tisknout nové peníze ze vzduchu, které nejsou ničím kryté, a přitom prakticky nic neprodukovat bez toho, abyste zničili dolar.“

Tato jeho slova bych podepsal tehdy i dnes. Přesto ale jeho predikce beru s mnohem větší rezervou než dřív. Vlastně jim už vůbec, na rozdíl od jeho pojmenování příčin problémů, nevěřím. Kdyby totiž mělo dojít k tomu, před čímž Celente varuje již několik let v kuse, vypukla by do pěti minut taková válka všech proti všem, že by ji sotva kdo na této planetě přežil.

Stát se to může, ale mnohem pravděpodobnější podle mého názoru je, že pád dolaru a jiné nevyhnutelné změny proběhnou a doběhnou potají na pozadí a nepozorovaně právě tak, aby nevypukla panika. Dnes už stejně většina transakcí probíhá v jüanech či eurech a na dolary se pouze přepočítává. A burzy? To je jen divadlo uměle řízené pro naivy. Stačí se podívat, jak se čínská burza vždy nečekaně zřítí dolů, a čínská vláda do ní nasype devizové rezervy – neboli ve velkém se zbavuje dolarů. Totéž dělá ve vlnách pod rouškou posilování rublu Rusko.

S ohledem na současné dění a osud světa proto doufám, že moje prognóza bude úspěšnější. Zněla by asi takto: „K pádu globálního finančního sytému nedojde, protože jeho změna se děje průběžně již několik let a jeho řízení se přesouvá ze Západu na Východ. V zájmu Číňanů a Rusů rozhodně není válka, a tak se pomocí všech možných nástrojů snaží, aby transformace proběhla pokud možno v klidu, i když je jasné, že především Američanům se tato představa nelíbí a svému pádu se snaží všemi prostředky zabránit. Vzhledem k dosavadnímu vývoji ale věříme, že různé nepokoje a neklid po světě, který s touto změnou finančního systému souvisí, nepřerostou v globální konflikt.“

Milan Vidlák, vydavatel a šéfredaktor časopisu Šifra
53 Komentářů k Předpověď: K pádu globálního finančního systému nedojde. Navzdory předpovědím.

 1. weissbach napsal:

  Celentemu to už párkrát nevyšlo. Ne, že bych se bál, že to nenastane, ale tyhle předpovědi s udáním času pomalu na den jsou zavádějící.

  • weissbach napsal:

   "V zájmu Číňanů a Rusů rozhodně není válka, a tak se pomocí všech možných nástrojů snaží, aby transformace proběhla pokud možno v klidu, i když je jasné, že především Američanům se tato představa nelíbí a svému pádu se snaží všemi prostředky zabránit. Vzhledem k dosavadnímu vývoji ale věříme, že různé nepokoje a neklid po světě, který s touto změnou finančního systému souvisí, nepřerostou v globální konflikt.“

   To taky doufám. Nicméně věřím, že je nechají pomalu udusit ve vlastní šťávě.

 2. aaa napsal:

  Pytel na brambory mam naplnenej hrachem, fazolema, cockou uz par let :) Uz vystupovali ti co mluvili v zeitgestu uplne vsichni? Ono zaplnit 24hodinovy vysilani americkejch stanic, co jedou zpravy a ekonomika da fusku. Takze se tam prostridaji snad vsichni meteorologove sveta. No jednomu to vyjit musi.
  Co me sere uz nejakou dobu je fakt, ze se nam studena valka zase priostruje a probihaji vlastne pernamentne i na nasem uzemi cviceni. Minimalne tyden jsem pozoroval nad nasim mestem herkulesy, ktery si tu litaly jak doma. dokonce cvicili i s vysadkari. Takze jsem se bavil hromadnymi seskoky. Americke nejnovejsi prototypy letadel v obrovskem poctu do Evropy nevesti nic dobreho. Jeste v takovem poctu. Celkem me prekvapilo, ze se nikdo nezdesil, protoze tohle vypada, jakoby se melo valcit jeste letos. A Ukrajina je pripravena na cokoliv. Uz nam predvedli ceho jsou schopni. Krize? Proste nam v televizi ukazou, ze index spadnul a utrhl novej rekord a ? Viz ted Cina. A zase se jede dal. to nemame sanci ovlivnit. Naopak- mame sanci na tom brutalne vydelat. Uplne me sere, ze jsem socka a nemam par set tisic volnych. Zas promeskana chvile na nakup/prodej,
  Taky je dobry, ze mizernejsi platy uz tu byt nemuzou, takze nas se tyka jen nezamestnanost , kde tech 6-7 procent jsou nezamestnatelni za vsech okolnosti a 3 procenta to odserou. Procento to prezije, protoze ma rodinu, prachy atp a 2 procenta jde na socialku, popripad k tomu makat na cerno. Proste tady je to jedno- dokud neni valka.
  I kdyz mi co chodime sem vime, ze muze cokoli vypuknout treba zitra, priznejme si, ze s tim nikdo z nas doopravdy nepocita. Mate aspon ty fazole? :)

  • Robo napsal:

   Jak nemáš fazole, si namydlenej..:-)
   ..a najlepšie i vlastnú studňu..

  • skeptik napsal:

   Teda jestli muzu, co bys konkretne nakoupil? A neboj, ja taky ryju rypakem zemlju.

   • weissbach napsal:

    Něco trvanlivého co se nemusí konzervovat a dá se použít mnoha způsoby. Například obilí. Je to levné, dá se skladovat několik let a může se z toho páct chleba, klíčit atd. A římské legie s tím došly až do Germánie a Británie.

   • Robo napsal:

    múku, cukor, sušené mlieko (salko?), korenie, čokoládu, ocot, olej, lusteniny, konzervy, ... Všetko, čo vydrží. .
    V kuchyni to môžete postipne spracovavat a obmienat, aby vám to neprešlo (napríklad tá čokoláda)..

    • weissbach napsal:

     Mouka nevydrží, kromě toho je nekvalitním skladováním znehodnocená, cukr ano, sušenému mléku se vyhnout, čokoládě taky, ocet leda jablečný, z luštěniny čočku a hrách. A hlavně ořechy: Mandle, vlašské, z kešu se dá vyrábět máslo i mléko. Co nejvíc zásob v surovinách, ne průmyslově zpracované věci, nevydrží a jsou znehodnocené.
     A sušené ovoce do sklenic, sůl.

     • Robo napsal:

      robil som tie zásoby pred rokom po prečítaní nejakej knihy.
      Teraz sme kúpili dom so záhradou (na hypo, jak inak:-( ), s veľkým a zatiaľ veľmi plodným orechom. .a s ovocnými stromami..:-)
      Asi si ešte budem musieť dostudovat, jak tie suroviny konzervovať..

     • weissbach napsal:

      Dobře děláte!

     • weissbach napsal:

      O tom konzervování jsem Vám dal dva odkazy, ale komentář čeká na schválení...
      Já ten režim trénuju už třetí rok.

     • weissbach napsal:

      Protože jenom praktickým opakováním se pilují chyby a získává návyk.

     • Robo napsal:

      Ďakujem, pozriem.

     • Jarek* napsal:

      Zapomělo se na proso, kroupy, fazole, pohanku, mák, ten ale ručně "klepaný", rýži, sušený kokos, slunečnicová semena, to je "palba". Dobré je mít spoustu domácích kompotů od třešní, meruněk, broskví, hrušek, sušené slivky, jablka, hrušky. Dají se udělat tak pestré zásoby, že zloději z "kaufu" příjdou následně na buben.

     • Robo napsal:

      ..semená z konopi siateho...dá sa z neho urobiť aj celkom chutné mlieko...z nakliceneho..zamiešať nejaké ovocie na dochutenie a dosladenie..

   • skeptik napsal:

    Meli jste minulej tejden nakoupit rubly, byly za 33, dneska za 37.

  • Contumax napsal:

   aaa

   Fazole nemám ale za to budu mít hodně kukuřice...

 3. zed napsal:

  Předpovědi o pádu trhů a měn čtu již 5 let, ale nikdy se nevyplnily, proto nevěřím ani těm posledním. Dokud běží QE, tak systém bude fungovat. Poslední otřesy na čínské burze byly vyvolány samotnými Američany, ale ono se jim to minulý týden tak trochu vrátilo, takže toho nechali a vše se rychle vrací do normálu. Pokud jim skutečně poteče do bot, tak se to bude řešit vojensky. Na to jsou po celém světě připravení a kdykoliv mohou něco vyvolat.

 4. Josef Švejk napsal:

  Při těch výběrech potravin nějak zapomínáte na důrazné doporučení Erich Maria Remarqua v nezapomenutelných Třech kamarádech: "Koňak tekl jako zlato, džin svítil jako akvamarín a rum byl sám život." Takže rum, pánové. Vydrží poměrně dlouho a až vám dojde čočka, pomůže vám zapomenout na hořký úděl, který vás konečně dostihne. Když budete mít štěstí a rum vám dodají naši demokratičtí developeři, tak se na ten konec nebudete muset ani dívat.
  .

  • Robo napsal:

   kúpil som pár fliaš vodky, aj keď skôr na dezinfekciu.
   Alkohol aj v malom množstve je furt len jed čo zabíja...

  • weissbach napsal:

   My používáme zásadně domácí slivovici. Koňak s rumem jsou sračky. Co by to bylo za Moraváka aby pil rum... ;-)

   • Robo napsal:

    ..alpu...nie ma pitie, samozrejme.. :-)

    • Josef Švejk napsal:

     Obávám se, až k tomu dojde, bude to takový fofr, že ani namazání noh alpou moc nepomůže. I když připouštím, že namazat si tělo po sloupnutí kůže, může jednoho přivést na jiné myšlenky.

     • Robo napsal:

      No..keby k tomu skutočne malo prísť (akože už začínam skôr súhlasiť s autorom tohoto článku. Obrovskú zásluhu má Putin, ale i Ruský ľud), tak je dobre byť pripravený aspoň vrámci možností, nie?
      Aspoň vypadnúť z mesta..

   • Contumax napsal:

    weissbach

    Slivovice je bezkonkurenční, z té hlava nebolí...

    P. S.
    Důležitý je vycházet z domácích plodin a z místa kde žiju, prostě být dobrým sberačem ovoce a jiných podobných produktů...

    Popřípadě lovcem...

    • J.P napsal:

     Contumax

     Ty sa na mna hnevas ? Len neviem prečo.

     • Contumax napsal:

      J. P.

      Ale kdepák J. P.

      Jak Tě to mohlo napadnout...???

      Jen makám na jednom kutlochu, je to moc dobitý a hrozně práce, na všechno jsem sám, všechno dělám jen já...

      Někdy se nestihnu pořádně ani umejt...

      Jsou tam klenby, baví mě to dávat věci dohromady, starý domy obnovovat...

      Dělám to ale postaru, po starým způsobu, lněná fermež, , dřevo, kování že sběrny...

      Vlastně budu dělat i kamna a taky pláty že sběrny , šamot že starých kamen, bude to všechno středověký, bez elektriky...

      Elektriku nepotřebuju... a nebudu žádným loupežníkům ČEZ u nic platit a dá se svítit svíčkami...

      Bez elektriky se mě líp spí...

      J. P.

      Chceš li napiš mě na email : jozue137@gmail.com

 5. no name napsal:

  teraz vás okráda nemecký koncern, platí malé platy, využíva ľudí ako psov a potom ich vyhodí. Vy barani sa radujete, že vás bude okrádať čínsky alebo ruský koncern, že vás bude málo platiť a potom vyhodí.
  Prečo sú ľudia tak neuveriteľne primitívni????????????????????
  Ten čínsky miliardár je vaša spása?

  • weissbach napsal:

   Já se neraduji, ale žil jsem po povodních v roce 1997 čtvrt roku bez elektřiny. Řekl bych, že je dobré mít zvládnuté základní věci jak se o sebe postarat. Toť vše.
   Já si o čínských a jiných iluze nedělám.

  • Robo napsal:

   Myslím, že si pletieš pojmy a dojmy. Korporátny fašizmus je fašizmus bez ohľadu na to, či má kabát z UK alebo z Ruska.
   Keď tu rozprávame o úrovni prebudenia Ruského ľudu, tak NIKTO z nás nemá na mysli žiadne koncerny..

  • Josef Švejk napsal:

   Jestliže jste svým životním přístupem přispěl na výrobu Německých a jiných zbraní, prokazatelně připravených na Rusa a Číňana, pak bude jen a jen spravedlivé, když budete příště přispívat na výrobu Ruských a Čínských zbraní, aby vám tyto státy mohli v budoucnu vysvětlit, kde jste v minulosti udělal chybu. Je přirozené, že národ který zapomene na své dějiny si je musí zopakovat. Stejně tak platí, že národu, který si neumí vládnout sám, tak mu je vládnuto a je-li to nutné, může být i vyhlazen.
   "Prečo sú ľudia tak neuveriteľne primitívni?" Inu, Přemysl oráč, než šel na Hrad, tak ty voly vypřáhl, my (i s Vaší pomocí) jsme si je umístili na hrad, do sněmovny atd.

 6. J.P napsal:

  Aj tak to raz spadne cele ako domino.

 7. Johny Cash napsal:

  Co na to JJ a JT aka Jan Tleskač?

  • Robo napsal:

   Jan Tleskač je kokot. JJ tiež.

   • Jan Jinsky napsal:

    A Tleskač jako postava z Rychlých Šípů je fajn - je lepší být kokot Tleskač než Robo Mažňák :)

    • Robo napsal:

     Myslím Tleskača z Reflexu. Otázka "a čo na to Jan Tleskač", bola v každom vydaní v komixe na začiatku časopisu práve tam.
     Takže... "reflexovy" JT je k.kot. Podobne, jak ty. Narodiel od niektorých, ja ti tvoje "slušné" rečičky nepapam. A ani neverím, že sa tu sebemrskáš z dôvodov, ktoré nám predhadzujes.

     • Jan Jinsky napsal:

      Já se nemrskám. Mně to tady baví. Tleskače z Reflexu neznám, takže neumím posoudit, jestli je kokot - asi ne, když to o něm prohlašujete.
      Prostě mně baví tady diskutovat. A proč být sprostý? To za mně udělají chudáci - někteří i ze Slovenska :D

     • Robo napsal:

      Honzyku, strácať čas s tebou nemienim. Stále si pamätám na tú tvoju "slušnú" otázku z doby, keď sme sa tu prvý raz stretli.
      A pamätám si aj na tvoje vydarené komentáre k nejednomu článku tu.
      A ty si snáď pamätáš, že už dávnejšie som nad tebou "zlomil palicu".

      Stále len platí, že aj tebe prajem, aby si raz prišiel k rozumu... (aj keď už tomu moc neverím)

     • Jan Jinsky napsal:

      Popřeji ti to samé - a také moc nevěřím, že se mé přání vyplní. Žij blaze.

  • Jan Jinsky napsal:

   Já na to nic. Kdybych měl komentovat všechny předpovědi na tomto webu, tak bych za to musel být placen. Je to další blbina - říká se tomu sladké citróny. Rusko a Čína jedou z kopce - což ně netěší - tak se okolo toho vybuduje teorie, že za to nemohou. A že je to vlastně dobře.
   Prostě ptákovina na ptákovinu - Nanejvýš Welmi Objevný Objev :)

   • MartinT napsal:

    Jene,
    jedno je se klanět před rusem a druhé o něm říkat ..že jedou z kopce!!!...přece máš trochu sebereflexe..cožpak RF šlo z kopce před sankcema...čísla mluvila uplně jinak...čína je trochu jiná tam se naplánuje rust ekonomiky a udělaj proto všecko..a praskne li bublina tak ji zas nafoknou nebo zastaví unik bubliny..nemluvě o tom že ten prst na džojstyku má někdo jiný
    ...přesto ,že rubl klesá právě v závislosti na ceně ropy tak to pořád není, že "jede z kopce"...z kopce to pujde jedině, když se zlomí ruský lid a začnou vnitřní nepokoje..pak ti dám zapravdu..zatím je to posílilo v jednoho velké naštvaného medvěda..spíš bych čekal ,že uvidíš jak nám lžou v médiích o mírumilovném NATU a všespásné EU a chránícím USA

 8. walkaamir napsal:

  Ctu a posloucham Celente nekolik roku a vetsinou mel pravdu .Nema jen informace jedineho zdroje ma prehled svetovych Burz a vi o cem mluvi .Jestli se zmylil v predpokladu s malym rozdilem ,ma skusenosti i prehled .Neni jenom tak ze byl poradce v Bilem dome pred par lety.Nebylo dlouho co se zminoval o padu Burzy na celem svete a take je ten pad dnes videt na Chine a tim pad vsech Financnich institutu a straty Miliard investici a devalvace trznich men.
  Takze neni co podcenovat je to vse jiz videt ze napeti sili ze vsech stran,ekonomickych i politickych .Rekl bych mejme se na pozoru a nebrat vse lechkovazne.Ve vzduchu je koure vic a vice a je citit jiz strelny prach.

 9. MartinT napsal:

  Moc pěkně napsaná uvaha..souhlasím...default světové ekonomiky bude stejně řízen a rozpliznutý, tak jako s řeckem..tyto umělé otřesy na burze to je jen příprava a testování davu jak bude reagovat
  ..prostě trochu zlata a pár pytlu obilí a pak už jen to pole...musím nějakej ten hujer uloupnout dokud je

  ...myslím ,že to USA s ukrama zkusí v otevřenou válku a uvidí co na to pravidelná armáda RF..at maj důvod pro své záměry..s tím letadlem to nevyšlo.. ale právě v době kdy vyhlásí vasledky vyšetřování spustí i ten utok na novorusko..nové heslo pro USA je Rusko je agresor a sestřelilo letadlo to se musí potrestat

  já věřím Putinovi, že to ustojí a RF taky

  • Marco napsal:

   Putin to ustojí určitě a já Rusku velmi fandím. Navíc je to i v mém zájmu, jelikož by se na Slovany ostatní národy po pádu Ruska ihned pustili, důvod by se vždy našel. Jen vzpomeňme, jak si nás zde po Mnichovu všichni nadšeně porcovali a nebyli to jenom Němci, ti pouze začali. Můj děda tohle všechno předpověděl...vždy říkal, oni se vrátí a my jim nesmíme opět uvěřit. Tento boj trvá věky...
   Celou tu dobu si s námi pouze hrají a využívají naší největší slabosti a tím je jednota. V jednotě byli Germáni vždy lepší, proto nás zatlačili až na nynější území ale kde všude v Německu naleznete slovanská ležení? I kolem Berlína žili Slované a nebýt Anglosaského výkladu historie, byli jsme i dál.

 10. niky napsal:

  Spousta dobrých rad pro ty co chtějí být připraveni.....
  http://www.prepper.cz/index.php/rady-pro-preppery

 11. Carlos IV napsal:

  weissbach - co byste poradil mne kdyz jsem v tropech :-) ?
  Tady staci kdyz vypadne elktrika a jsem v (_!_).
  Dneska se to cvicne stalo - tak cca na pul hodiny....
  (mit vlastni solar mne nepovolej).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!