Nemáme co skrývat: DNR zve OBSE kontrolovat volby

1ad02b37804939d3c9087978d872e615Orgány DNI 31. srpna ráno zaslaly Úřadu pro demokratické instituce a lidská práva OBSE pozvání ke sledování průběhu voleb dne 18. října. Uvedl to vedoucí administrace hlavy DNR Maksim Leščenko. "Z nařízení hlavy DNR Aleksandra Zacharčenko bylo dnes ráno na adresu Úřadu pro demokratické instituce a lidská práva OBSE zasláno oficiální pozvání představitelů organizace k monitoringu voleb do místních orgánů samosprávy DNR," - řekl v komentáři Doněcké zpravodajské agentury.

Leščenko dodal, že pozvání bylo podepsáno Zacharčenkem v sobotu 29. srpna.

"Vyjadřujeme upřímné přesvědčení, že v brzké době obdržíme na náš návrh pozitivní reakci. Nemáme v úmyslu v regionu provést uzavřené volby," - řekl šéf administrativy hlavy DNR.

Podle jeho slov, nehledě na složitou situaci, jsou v DNR připraveni dodržovat Minské dohody a jsou "připraveni je dodržovat dokonce i v jednostranném režimu". "Takže uděláme vše pro to, aby volby do místní samosprávy proběhly čestně a otevřeně. A dokázat, že vše proběhlo průzračně a v souladu s literou zákona, nám pomůže OBSE," - zdůraznil Leščenko.

Místní volby, jak bylo již dříve oznámeno, se bude konat 18. října 2015 v souladu s Protokolem Minských dohod ze dne 5. září 2014 a Komplexu opatření ze dne 12. února 2015. Volby se budou konat na základě Ústavy DNR a jejích zákonů, a také s ohledem na ustanovení Zákona Ukrajiny o zvláštním statusu Donbasu.

"Garantujeme bezpečnost a nezbytné podmínky k zajištění produktivní práce mise. Provokace jsou možné, ale bude jich ještě více, pokud představitelé OBSE naše pozvání odmítnou. Nejednou totiž byly potvrzeny případy přerušení ostřelování jen kvůli tomu, že přijeli představitelé OBSE do obydleného místa, které ještě krátce před tím bylo intenzívně ostřelované," - uzavřel vedoucí administrativy hlavy republiky.

Již dříve bylo oznámeno, že 31. srpna odešle DNR oficiální pozvání pozorovatelů Úřadu pro demokratické instituce a lidská práva OBSE, aby volby dne 18. října proběhly v rámci Minských dohod.

"Volby proběhnou právě v rámci Minských dohod. Pro nás je účast mise OBSE důležitá a pozvání tedy bude odesláno," - řekl člen kontaktní skupiny Denis Pušilin.

Zároveň hlava DNR Aleksandr Zacharčenko zdůraznil, že do dnešního dne Kyjev ignoroval všechny nabídky republiky připravené na základě Minských dohod, které byly na zasedáních kontaktní skupiny v hlavním městě Běloruska nejednou předloženy.

Zdroj: http://antifashist.com/item/dnr-opravila-v-bdipch-obse-priglashenie-dlya-monitoringa-vyborov.html

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!