Norská tajná služba mezi uprchlíky odhalila islamisty

Deutschland-unterstuetzt-Gaza-WiederaufbauNorská tajná služba zabránila příjezdu potenciálních teroristů z Islámského státu a fronty Al-Nusrá. Islamisté se chtěli přestrojit za uprchlíky. Norská tajná služba PST zabránil vstupu islámských teroristů z Islámského státu a z fronty Al-Nursá, která je napojená na al-Kajdu.Islamisté se pokusili promíchat s uprchlíky a přijet s nimi. Informují o tom noviny ,,Dagbladet“, s odvoláním na tajné služby.

Spolupracovníci zpravodajské služby na Blízkém východě zabránili tomu, aby přibližně deset osob, které se připojily k jedné ze dvou teroristických organizací, přicestovaly do Norska. Byli mezi kandidáty, kteří jako uprchlíci agentury OSN pro pomoc UNHCR, měli přijet do Norska.

Tajná služba nechtěla komentovat, jak tyto osoby objevila.

Miliony lidí jsou na útěku

Islamisté mezi uprchlíky, to není nic nového. Miliony lidí, především ze Sýrie jsou na útěku. Jenom do samotného Turecka přišlo 1,8 milionu Syřanů.

Prezidnet Erdogan odmítá pomoc při registraci uprchlíků, kterou mu nabídlo UNHCR nebo Německo.

Politik CSU Thomas Kreuzer se obává příjezdu islamistických teroristů, kteří by se při vstupu do EU mohli maskovat jako uprchlíci. ,,Musíme být opatrní, aby se teroristické milici Islámského státu nepodařilo na uprchlických lodích poslat teroristy“ řekl Kreuzer, předseda CSU v bavorském parlamentu, pro ,,Straubinger Tagblatt".

Teroristé, kteří bojovali v Libyii nebo Sýrii, přicházejí bez povšimnutí na lodích s uprchlíky do Evropy. To je noční můroa pro evropské bezpečnostní agentury. Zdá se, že teroristická milice Islámského státu posílá své bojovníky přes Středozemní moře do Evropy, jak vyprávěl jeden pašerákInformoval totiž bezpečnostní orgány v Libyi, aby zabránil jejich přeplutí.

"International Business Times" informoval o dvojici pašeráků, kteří převáděli bojovníky IS, kteří jsou ochotni provádět teroristické útoky na Západě. Německé bezpečnostní orgány, v navrátilcích z krizových oblastí vidí nebezpečí. Disponují totiž bojovými zkušenostmi a kontakty k džihádistickým skupinám.

Podle zjištění Úřadu na ochranu ústavy a Spolkového kriminálního úřadu, již od začátků bojů v Sýrii v roce 2011, odcestovalo z Německa nejméně 650 islamistů do válečné zóny. Zpráva z března je tadyPřibližně jedna třetina z nich, je podle bezpečnostních orgánů, opět v Německu.

Zdroj: http://m.welt.de/politik/ausland/article141769204/Geheimdienst-entdeckt-Islamisten-zwischen-Fluechtlingen.html
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!