Norský migrant potvrzen jako jeden z teroristů z keňské nákupní galerie

Westgate-Getty-640x480Trvalo to dva roky, ale norské bezpečnostní služby nakonec potvrdily, že norský muž somálského původu byl jedním z teroristů, kteří v roce 2013 zaútočili na keňskou nákupní galerii. 21. září 2013 napadla skupina teroristů nákupní středisko Westgate Mall v bohaté čtvrti keňské Nairobi. Během následného obléhání čtyři mladí střelci vyzbrojení i granáty stříleli plošně do nakupujících, personálu a bezpečnostní služby, přičemž zabili nejméně 67 lidí.

Trvalo čtyři dny, než keňské bezpečnostní služby skončily s obléháním. Islamisté byli pobiti v kombinaci policejní akcie a zhroucení částí obchoďáku. K odpovědnosti se hlásila somálská teroristická skupina Al-Shabaab.

Už od té události v září 2013 bylo podezření o identitě jednoho ze střelců, že jde o norského občana Hassana Dhuhowa, hlásí norské noviny Aftenposten. V době své smrti byl Dhuholow 23-letý, když do Norska přijel v roce 1999 jako devítiletý.

Dhuhulow byl už před útokem norské Policejní bezpečnostní službě (PST) znám. Už o několik let před tím na něj dostali tip a pokoušeli se zastavit jeho radikalismus.

Ač norské úřady uzavřely své vyšetřování už před rokem, teprve teď skončila FBI s analýzou Dhuhulowových zubařských záznamů. Z materiálu sebraného z Westgate Mall je teď už jeho identita potvrzená.

Záležitost mohla být rychlejší, kdyby PST a FBI mohly spoléhat na data z DNA, avšak to nebylo v tomto případě možné kvůli zmatkům o jeho rodinném pozadí.

Vzhledem k množství migrantů valících se teď přes Evropu je dost děsivé, že jak hlásí Aftenposten, vyšetřování ukázalo, že jeho rodinné vztahy poskytnuté norským imigračním úřadům v době příchodu Dhuhulowa do Norska v roce 1999 byly nesprávné.

Žena tvrdící, že je Dhuhulowova sestra, k němu nemá žádný vztah a byla obviněna z křivopřísežnictví. Ač byla v první instanci odsouzena, tak ta ‚sestra‘ vyhrála odvolání. Avšak teď je ten případ u slyšení před norským Nejvyšším soudem.

Jsou známi i dva další norští teroristé zabití v zámoří. 31-letý norský Tunisan Jamel Mahmoudi zabil loni při sebevražedném bombovém útoku ve službách Islamistického státu v Bagdádu osm lidí a loni v březnu 2014 44-letý norský Somálec Burhan Ahmed Abdule zabil při sebevražedném útoku v somálském hotelu 27 lidí.

by Sarkis Zeronian 6 Sep 2015

Zdroj: http://www.breitbart.com/london/2015/09/06/norwegian-migrant-confirmed-as-kenyan-mall-terrorist/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!