Stížnost na cenzuru prováděnou Českou televizí

1738425_13305_plzensko_mVěc: stížnost na lživé informace vysílané zpravodajstvím ČT, neskrývanou cenzuru, proamerickou orientaci

Vážená rado České televize, vážený pane předsedo, dlouhodobě sledujeme zpravodajství České televize, zaznamenáváme obdobné chyby formátu, jako byla odvysílaná zpráva zpravodajství České televize, že 2. světovou válku zahájilo Rusko. Pan Šámal to komentoval slovy, že občas k chybám dochází. Podle našich poznatků se zpravodajství dopouští chyb každý den.

Upozorňujeme na tu poslední, kdy zpravodajství České televize nepokrytě lže, cenzuruje informace. V dnešním zpravodajském vysílání tj. 9.9. 2015 komentuje nový průjezd americké armády přes svrchované území České republiky a ten doplňuje archivními dokumenty o vítání americké armády občany České republiky.

O části společnosti nesouhlasící s průjezdům ozbrojených sil cizích států neinformuje, cenzuruje existující video záběry z protestů, v nichž je upozorněno, že vítání cizích armád je projevem několika tisíc proamerických stoupenců.

O protestující části společnosti se zpravodajství České televize vyjadřuje jako o skupině minimální. Znehodnocuje tak vlastní průzkumy a dostává se do kolize s demokratickým právem na vyjádření se třeba i menšiny.

Nezmiňuje se jediným slovem o dopisu, který byl desítkou iniciativ a hnutí prostřednictvím podatelny Úřadu vlády předán premiéru Sobotkovi, ve kterém protestujeme proti opakujícímu se průjezdu americké armády a klademe mu otázku, co 150 nákladních vozů se 74 vleky veze.

Za zbabělost zpravodajství České televize lze označit chování, kdy se redaktor v dnešní reportáži neodváží položit otázku, co konvoj veze.

Výzva žádá premiéra, aby se Česká republika a její vláda nepodílela na exportu zbraní a munice, která bude sloužit převážně k zabíjení civilního obyvatelstva. V dopisu iniciativy a hnutí protestují proti možnosti, že v nákladu mohou být obsaženy zbraňové systémy, které nemusí opustit Českou republiku.

Proti novému průjezdu a převozu utajeného materiálu jsme protestovali včera v 17: 00 hodin 8.9.2015 na Klárově. O tomto protestu ve svých komentářích zpravodajství České televize diváky neinformuje. Jedná se o neskrývanou cenzuru.

Lze doložit nemalý počet odvysílaných šotů z dílny zpravodajství České televize natažených do desítek minut k tématům, u kterých není jasné, co mají diváku v logice zpravodajství přinést.

Ztrátu funkce veřejnoprávnosti zpravodajství můžeme doložit konkrétním příkladem z 31.8.2015 z události před Úřadem vlády. Reportérku ČT, stojící u dveří Úřadu vlády, jsme informovali o předání protestu adresovaného do rukou premiéra Sobotky prostřednictvím podatelny a potvrzenou kopii protestu v listinné podobě  ji do rukou předali a stručně jsme ji informovali o obsahu. Redaktorka nám dopis – protest vrátila, náš návrh na reportáž zamítla.

Česká televize, její zpravodajství, přivedlo naší společnost k akceptování války a dokládají to průzkumy z některých webů. Stává se tak zodpověná za případnou eskalaci postojů u části naší společnosti. Tuto skutečnost ji připomeneme, až se bude po případné katastrofě volat, kdo za to může.

Realizace protestu zároveň otestovala reakci medií, společnosti a politických stran.

S pozdravem


Za Iniciativu Ne základnám
Eva Novotná, mluvčí

 

Adresát:

Rada České televize
Ing. Jan Bednář
Kavčí hory
140 70, Praha 4

Praha 9.9. 2015
25 Komentářů k Stížnost na cenzuru prováděnou Českou televizí

 1. anonym napsal:

  Souhlasím s tím, aby vedení i zaměstnanci České veřenoprávní televize byli hnáni k odpovědnosti. A to - ne až se "něco semele", ale už dnes. V každém případě bude vhodně si dobře zapamatovat jména a ksichty těchto lidí!

 2. Josef Švejk napsal:

  "Vážená rado České televize, vážený pane předsedo..." paní Evo Novotná, Vy si jich vážně vážíte?

 3. Jaris napsal:

  Ty stiznosti na CT jsou jako hazeni hrachu na stenu. Dokud tam budou ti sami darebaci, nic se nezmeni. Bude treba je fyzicky odstranit, protoze ti lumpove se svych mist dobrovolne nevzdaji.

 4. lea.far napsal:

  misto stiznosti by bylo lepsi nahlasit trestni cin anebo spustit soudni process

 5. Rudolf napsal:

  Nejen že lžou. Začali intenzivně manipulovat v oblasti oslabování etiky a morálky mladých. Pozorujte co a v jakých časech vysílají.
  Tady už žádné dopisy nepomůžou, protože jednají v mezích "svých" zákonů. Tady pomůže jedině vzpoura uvnitř ČT nebo hole v našich rukou.

 6. yahweh23 napsal:

  Jediná cesta je ukázat politikům, že programový bod s názvem "Změna financování ČT" bude jedním s těch důležitých v příštích volbách. To co dnes ČT produkuje je mnohem horší, než co bylo před rokem 1989.

  • Rudolf napsal:

   Změnu financování podporuju, ale v ohledu lží a manipulací nepomůže. Peníze si vezmou z rozpočtu a z reklam a zařadí se mezi komerční žumpy. Pomůže jen udělat pořádek. PO dobrém nebo po zlém.

 7. Jan B.D. napsal:

  je možnost zrušit televizi a nic jim nepatit, tam je to bolí nejvíc. v německu to tak už udělaly desetitisíce lidí.

  • Boyar napsal:

   ta moznozt je tu odjakziva
   zruste ucty
   vyplaty chtejte na ruku pokud jste zamestnani -zamestnavatel nemuze pozadovat po vas ucet z hlediska prav - takove smlouvy nepodepisujte ani
   a pokud delate na sebe tak za `praci a na ruku at si to kazdy vykalkuluje podle sebe
   nenakupujte v obrich ani strednich marketech ale u zarucenych soukromniku ci lepe pestitelu a chovatelu nejlepe ktere znate
   myslete na obnoveni ceskeho zemedelstvi ( JZD 130% :) = obnoveni ceske soudrznosti (to bude asi pro Cechy to nejtezsi)
   obnoveni Ceskoslovenska
   .. kdyz pro to clovek neudela = nema narok si ani stezovat protoze do te doby je jednim z tech kdo nasi Zemi a narod(y) nici

   • Jan Jinsky napsal:

    Jenže JZD byly přesně opakem soukromníků. Šlo o vyvlastnění. Takže se musíte rozhodnout. Buď se vám líbí JZD nebo soukromníci. Dohromady to nejde

 8. Jan B.D. napsal:

  už bez překlepu: je možné zrušit televizi a nic jim neplatit, tam je to bolí nejvíc. v německu to tak už udělaly desetitisíce lidí.

 9. Laco napsal:

  Značná část občanů se rozčiluje nad Českou televizí. Dovedu je pochopit, platit koncesionářské poplatky a nechat si za ně vymývat mozek, to je silné kafé. Zbavte se televize, odhlaste se z placení koncesionářských poplatků a uvidíte, že se začne rozčilovat Česká televize.

 10. martin bareš napsal:

  Taky tak přemýšlím. Kromě velkých věcí musíme začít u sebe. Odstranit zlozvyk "návyková media" To je nečíst noviny, nedívat se na televize, neposlouchat žádná radia.
  Dlouhá cesta, ale stojí za to.

  Se zlozvyky a slabostmi se těžko bojuje. A pokud někdo vyhraje - je jedno jestli zhubne, přestane kouřit nebo zruší televizi - posune se opravdu dál.
  Držím každému palce.

  Další krok pak vidím v ignoraci lidí ze šoubiznisu, novinářů, reportérů a podobné verbeži. Ignorovat, nebo na ně plivat, zesměšňovat je, urážet. Jsou to bezpáteřní chameleoni.

  Dalším krokem je řídit se heslem "ani korunu na kulturu". Samozřejmě když chtějí děti na pohádky do dívadla, je to jiná. Ale jinak je třebat ty kulturní zrůdy dostat do role komediantů, co se flákaj od vesnice k vesnici a spěj pod stromem či na seně.

  Občanská neposlušnost s náma s každým pohne. Už je málo času.

  • weissbach napsal:

   "Další krok pak vidím v ignoraci lidí ze šoubiznisu, novinářů, reportérů a podobné verbeži. Ignorovat, nebo na ně plivat, zesměšňovat je, urážet. Jsou to bezpáteřní chameleoni.

   Dalším krokem je řídit se heslem „ani korunu na kulturu“. Samozřejmě když chtějí děti na pohádky do dívadla, je to jiná. Ale jinak je třebat ty kulturní zrůdy dostat do role komediantů, co se flákaj od vesnice k vesnici a spěj pod stromem či na seně."

   Přesně.

  • Boyar napsal:

   souhlasim s tebou ale ne uplne
   radeji
   nez plivat je vymazat je ze zivota - ignorovat ..to oni totiz plivou na nas a ja nehodlam delat to same .....

   jen bych dodal k tem detem
   ze ani tam nesmime podlehat a na takove kultury jako nas pan komediant stropnicky rozhodne nechodit
   hledat jina alternativni divadla a nebo je zacit tvorit (casto clovek ocekava neco od ostatnich ale je treba opravdu to spice ocekavat od sebe samotnych) a to nejen kvuli detem ale kvuli nam samotnym
   kultura
   se nesmi znicit

   KULTURA
   ta musi zustat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   vse delejte s rozmyslem a srdcem lidi ...

 11. Jan Jinsky napsal:

  Myslíte si, že by jakákoli armáda na světě pravdivě odpověděl na otázku co převáží? To nemůže očekávat ani ten největší snílek.
  Faktem je, že většině společnosti ten průjezd buď nevadí nebo jim to je jedno. A dokud se na demonstraci proti průjezdu bude scházet pár lidí, tak se to do ČT nedostane.
  Tak to prostě je - je možné na to nadávat, ale tím to nezměníte. Musíte vyburcovat víc lidí.

  • Boyar napsal:

   by troll:
   "Faktem je, že většině společnosti ten průjezd buď nevadí nebo jim to je jedno."

   ..jedinym SKUTECNYM FAKTEM je :
   ze toho o spolecnosti moc nevis ...vrana k vrane seda a v tom tvem hejne jsou tobe podobni tak se nediv za koho vas pak lide maji...

   zadne burcovani a davove psychozy !!!

   Srdcem a s Rozumem
   ..pak na nas troll nemuze a nas smer a kroky budou jistejsi kazdym dnem vic a vic

   Mistr JAN HUS

   se postavil oficiální moci,
   neboť - řečeno dnešním slovníkem -- zjistil,
   jak se liší oficiální propaganda od reality.

   Jeho působení bylo nebezpečné,
   neboť ohrožovalo a delegitimizovalo celý režim.

   Proto musel Mistr Jan zemřít, neboť jeho kázání
   (dnešním slovníkem vlastně rozšiřování informací)
   probouzelo lid a ukazovalo, jak se katolická církev odklonila od Desatera,
   jakou mocnou a nenasytnou institucí se stala.

   Jeho kázání neztratila nic na své aktuálnosti ani dnes:

   Tak jako hejno krkavců snesli se na tuto zemi,
   aby vyklovali každé zrnko zlata a stříbra.
   Nemají slitování.
   Jejich srdce zjedovatěla touhou po bohatství.
   Se vším kupčí, všechno prodávají.
   Chceš pokřtít dítě?
   Zaplať!
   Chceš loupit a vraždit?
   Zaplať a bude ti odpuštěno.
   Ale pak, kdyby sám ďábel zaplatil, vstoupil by na nebesa?
   A za peníze takto vydřené z chudého lidu koně krásné chovají,
   čeleď nepotřebnou drží,
   v kostky hrají a na své kuběny kožichy drahé věší,
   zatímco Kristus chodil bos a neměl,
   kde by hlavu složil.
   Však poznejte se, vy zloději chudého lidu,

   neboť Bůh i lid vás vidí.

   Lidé, jako byl Mistr Jan,
   jsou nebezpečím pro každý režim,
   protože nemilosrdně demaskují skutečnou povahu moci,
   i když rozšiřováním těch informací riskují svůj život.

   V různých dobách se tito lidé nazývají různě: kacíři, odpadlíci, zrádci...
   Díky
   těmto lidem a jejich hrdinství víme, co se doopravdy děje,
   a tak získáváme i možnost se tomu postavit.

   Padl,
   ale zvítězil, napsal o Janu Husovi Tomáš Garrigue Masaryk.

   Může se treba stát, že Bradley Manning bude odsouzen k trestu smrti,
   Edwardu Snowdenovi se "přihodí nějaká nehoda",
   a Julian Assange už nikdy nebude moci odejít z ekvádorské ambasády v Londýně.
   Mohou padnout, ale i tak už ve svém boji zvítězili.

   Další práce s informacemi, které nám poskytli, je ale už na nás!!!!

   Koneckonců,
   jak nedávno napsal právě Edward Snowden:

   "Nakonec se Obamova administrativa nebojí informátorů,
   jako jsem já, Bradley Manning nebo Thomas Drake.
   Jsme bez státní příslušnosti, uvězněni a bezmocní.
   Ne, Obamova administrativa se takových lidí nebojí.

   Bojí se informované a rozzlobené veřejnosti požadující ústavní vládu,
   jak je slíbeno -

   a tak by to mělo být!!!!"

   • Jan Jinsky napsal:

    POdívej se na ty davy, co přišly protestovat... skoro nikdo. To je prostě neokecatelný fakt. Lidem to nevadí.

    • Boyar napsal:

     typicky materialista.. Hus "byl jeden" a koukni co dokazal.. nebo jsi slepy ? pisem tu cesky...vsimnul jsi si ? ja tam take nebyl a co jako ? to nic neznamena nejak si a mne podobne vynechal z te tve radoby kalkulace co lidem vadi ... ona to zatim vetsina ani nevi vydrz a jestli sebe nezmenis obavam se ze nekteri to budou brat s hurta a bude rachot to mi ver ...

     vyckej casu jako husa klasu

     • Jan Jinsky napsal:

      Ale jo, vyčkám. Já měnit režim nechci, mně se tu žije líp než za komunistů a laskavého dohledu SSSR. Změna je na těch druhých.
      Jen jsem podotkl, že se musí snažit víc.

  • Jaris napsal:

   Jinsky, musim Ti dat za pravdu. Na tech demonstracich je opravdu malo lidi a dokud lidi nebudou nosem ryt v zemi, situace se nezmeni.

 12. Jan Jinsky napsal:

  http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/kreml-mi-uhranul-mamu-vycita-si-rusky-novinar/r~6979614657c811e5b286002590604f2e/
  Než to odsoudíte jako pustou lež, zkuste zapřemýšlet, fakt to jede na obou stranách úplně stejným stylem. Obě strany propagují jen to, co se jim hodí do krámu.
  A k článku výše o televizi. I Rusové musí být vygumovaní - teda pokud je ta snůška nesmyslů pravdivá :)

 13. Karel Novák napsal:

  Naprosto souhlasím s obsahem stížnosti proti vedení České televize. Připadá mi, že snad ČT nevedou ani čeští občané a že slouží cizím zájmům. Rozhodně by mělo být změněno celé vedení ČT, neboť ČT ztratila přívlastek - veřejnoprávní. Slouží nikoli občanům ČR, ale někomu jinému. To vše za peníze občanů, které platí koncesionářské poplatky!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!