Máte slovo – Zemanova cesta do Číny – aneb co nebylo vyřčeno …

laudatkocabS politováním musím říci, že tentokrát jsem vlastní vinou (pozdě jsem si přečetl e-mail s pozváním do pořadu) promeškal svou šanci zkřížit pomyslné meče s lidmi jako je pan Laudát, nebo Michael Kocáb v pořadu ČT Máte slovo na téma Zemanova cesta do Číny.

Přesto bych rád nyní aspoň tímto způsobem reagoval na některá témata, která tam naprosto demagogicky načal pan Laudát z TOP 09 a v kterých ho poněkud rozumněji podporoval známý hudebník a politický aktivista pan Michael Kocáb.

Pan Laudát se oháněl především pseudoargumenty typu údajného poškozování naší země v očích našich spojenců, argumentujíce tím, že v Číně jsou pošlapávána lidská práva, a že pan prezident Zeman nemá do takových zemí jako je Čína, nebo Rusko, které podle něj vede válku na Ukrajině vůbec jezdit! O něco rozumněji mluvil pan Kocáb, který mluvil o tom, že takové zahraniční cesty jsou v rámci obchodních styků prospěšných naší zemi v pořádku, ale pan prezident by měl vždy před odjezdem, nebo po příjezdu uspořádat tiskovou konferenci, na které by všem řekl, jak přímo v této zemi promluvil místním politikům do duše a odsoudil výše zmiňované nedodržování lidských práv, nebo dokonce válečné zločiny, kterých se tato země dopustila.

Velice mě mrzí, že jsem tam nebyl a nemohl se tak v přímém přenosu obou pánů zeptat, jestli mají vůbec nějaké ponětí o diplomacii, jestli tato svá slova myslí vážně a zda by toto pravidlo mělo platit bez výhrady pro všechny země, které pan prezident na svých zahraničních cestách navštíví.

Pokud by totiž měl platit stejný metr opravdu pro všechny, představte si, co by musel pan prezident Zeman říkat třeba před zahraniční cestou do USA! Pan prezident by totiž musel nadhodit zoufalý stav původních obyvatel Ameriky žijících bídně stranou společnosti v karavanových koloniích v zemi, která jim před příchodem evropských kolonistů (dnešních Američanů) celá patřila, musel by také nadhodit problém mnoha vojenských misí provedených sólově USA bez souhlasu OSN, nemohl by nezmínit podivný koloniální statut chudého Portorika, které je sice pod správou USA, ale není plnocenným státem USA. Nezbylo by mu, než nadhodit humánnost bombardování ochuzeným uranem, které způsobuje nemoci nejen žijícím lidem, ale i jejich ještě nenarozeným potomkům na několik generací dopředu. Možná by stálo za to zmínit i legitimitu podpory jakékoli revoluce, nebo povstání v suverénních zemích, jako tomu bylo kupříkladu v Libyi, nebo jako je tomu v současnosti v Sýrii a zeptat se Baracka na to, jestli mu nevadí, že nejméně polovina těch povstalců se hlásí k islámským extremistům, pašerákům, nebo obchodníkům se zbraněmi, drogami, nebo lidmi!

Určitě by se našlo mnoho dalších témat týkajících se lidských práv jen při návštěvě USA a raději nebudu ani příliš rozebírat o čem by pak musel pan Zeman špitat do ouška paní Merkelové, nebo ve Francii panu Hollandovi a jak by mohl nezmínit to, že Německo naší zemi, ani mnoha dalším nikdy nezaplatilo, ani nehodlá zaplatit mezinárodním soudem uznané válečné reparace a ve Francii by nesměl zapomenout připomenout, že to jakým způsobem se Francie ještě poměrně nedávno chovala v Alžíru, nebylo zrovna pěkné a jaderné zkoušky v Tichomoří, že naší planetě, tamním domorodcům, ani přírodě zrovna neprospívají a možná by bylo vhodné pomýšlet na hodně vysoké odškodnění všech kolonialismem a jadernými zkouškami poškozených zemí a lidí (což by co se týká kolonialismu, mohl zmínit okrajově i při návštěvě Anglie).

Na závěr každé takové tiskové konference by mohl pan Zeman rovnou odsoudit všechny země NATO a většinu zemí EU za jejich vojenské vměšování do zemí, kam je nepozvala na pomoc žádná legitimní vláda, za podporu nelegitimního za pomocí nacistů provedeného ozbrojeného puče na Ukrajině a přiznat si, že i naše země má tzv. popel na hlavě, už třeba jen tím, že je členem NATO, účastní se slušně řečeno sporných misí v cizích zemích a přispívá do jeho vojenského rozpočtu.

Pokud by pánové Laudát a Kocáb s takovým pojetím diplomacie vyjádřili svůj souhlas, neměl bych žádných námitek k tomu, aby pan prezident Zeman zkritizoval také poměry v Číně, nebo v Rusku!

Pořad: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou/215411030520024/
11 Komentářů k Máte slovo – Zemanova cesta do Číny – aneb co nebylo vyřčeno …

 1. Josef Švejk napsal:

  Máte slovo paní Jílkové, aneb pokřikování na palvači, chybí už jen hospodský hukot a dostatečná zásoba piva pro zúčastněné. Pan Kmoníček je jistě silná osobnost takže soudím že shromáždění dutých hlav typu Laudát, Kocáb a pár aktivních mládežnických výpotků mu nezpůsobilo úbytek inteligence. Přesto by to neměl přehánět a měl by vážit zdali mu stojí za to být okřikován nějakými kreaturami (o diskusi v tomto pořadu jde až úplně na konec, když není zbytí).
  Pro zvýšení prestiže pořadu měla paní Jílková přizvat i knížete. Každý soudný člověk u nás ví, že kníže je vzdělaný, inteligentní a noblesní. Angažovat angažované umělkyně Pussy Riot, které by pro odlehčení náročné diskuse mohli tu a tam vložit nějakou tu uměleckou hyperbolu a povzbudit tak chřadnoucí žlázy, případně rozpumpovat švýcarské bypassy, našeho drahého knížete. Jako majitel 1/3 ČEZka by pak mohl být klidně doplněn i majitelem druhé 1/3 ČEZka, vůdcem pedofilních bratří, panem Dukou.
  PS: Máte skutečně pocit pane Kašuka , že jste o něco přišel?

 2. padre napsal:

  Pane Kašuka jako vždy za jedna. Děkuji

 3. Jaris napsal:

  Nosatou Jilkovou provokaterku jaksi nemusim.

 4. Robert napsal:

  Ona ta ku-no, si již od pionýrských let o sobě myslí, jak je neodolatelně genitální...

 5. Jaroslav Tichý napsal:

  Pí Jílková svým pořadem přece chce především prezentovat sebe a své róby. A je jí jedno, o jaké téma se zrovna jedná. V zásadě nerozumí žádnému z nich. Jde skutečně o pavlačový, dryáčnický přístup, který je pí Jílkové, která často působí dojmem pouťové vyvolávačky, evidentně blízký.
  Souhlasím s názorem, že inteligentní lidé by si měli vybírat programy, kterých se chtějí zúčastnit. A je mi líto lidí, kteří do pořadu jednou často přes půl republiky v naději, že když "jim to tam pořádně vysvětlí" či "od plic řeknou", že tím pomohou k nápravě. Nepomohou a ani nemohou.
  V tom pokřikování nemůže vzejít příliš mnoho myšlenek. A pokud ano, vzápětí nutně zapadnou. Divím se, na jak pochybné projekty jako koncesionáři ČT musíme přispívat. To se ČT opravdu na něco lepšího již nezmůže?

 6. bantustan napsal:

  František Laudát vedl vyšetřování zatopení Metra v roce 2002.kde to smrdělo gigantickou rozkrádačkou firem,které bez výběrového řízení prováděly opravu..NIC NEVYŠETŘIL,nikdo jako vždy nebyl potrestán...Pohled vyrovnaného člověka na levou stranu učinkujících a pravou stranu...Jednoznačně CÍTÍ podlou odpornost levé řady karierních pokrytcu..Na pravé straně obrovský nadhled Kmoníčka,SVĚTÁKA a ODBORNÍKA,inteligentní reakce všech zučastněných nepostrádající LOGIKA..Hezká přehlídka lidské omezené předpojatosti..

 7. Deratizér napsal:

  Pane Kašuko, mohu Vám se 100% jistotou říci, jak by vaše vystoupení v pořadu dopadlo. Nenechali by Vás tu samozřejmě pěknou argumentační řeč domluvit. A to nejen oponenti, ale samotní pí.Jílková. Ona to má totiž v popisu práce.

 8. yahweh23 napsal:

  Niki Laudát, který jezdí stovky metrů po kolejích a toto vysvětlí tím, že ho k tomu donutil zmatený řidič na křižovatce, se přesně hodí do tohoto pořadu na televizi, která možná kdysi byla veřejnoprávní. Dnes už lidé, kteří v té televizi sedí, patrně vůbec neví, co ten termín znamená. Tento pořad nemá žádný smysl a možná by stálo za zamyšlení, zda ho nevylepšit tím, že by byly povoleny fyzické útoky mezi jednotlivými diskutéry. Tím by snad překonali i Výměnu manželek. Tady už nás zachrání jedině Rumburak a jeho pirátské vysílání.

 9. Jen tak napsal:

  Ze to resite. Ten porad je o pavlacovem hadani se. Takovy je zamer. Je to jako nadavat Pohlraichovi, ze je sprosty v Ano sefe.

 10. Justass napsal:

  Kdo za co stál v tom pořadu, tak byl jedině Kmoníček, jak si s přehledem jemu vlastním utahoval z těch pokryteckých demagogů Laudáta a Kocába. No a ten mladík s motýlkem ala pražská kavárna, co stál vedle nich už vůbec nestojí za zmínku. Kdyby se mohla zhmotnit hloupost a nic, byl by to přesně on.

 11. Anti-Sion napsal:

  No to do svého oblíbeného Izraele by pak Miloš nemoh zavítat vůbec! Páč to by celý pobyt strávil vyjmenováváním zločinů sionistů proti arabskému lidu a jiným národům a kritikou tamního režimu kryptoapartheid! To by mu asi Netáhlojan nepoklepával významně po ramínku a nešeptal důvěrně do ouška "Příteli!", že?:)))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!