Washington podporuje a financuje ISIS. Moskva podporuje Sýrii proti ISIS

us-isis-400x145Press TV vedla interview s Michelem Chossudovkým z Centra pro výzkum globalizace v Montrealu, aby diskutovala o ruském rozhodnutí poskytnout Damašku vojenské dodávky a humanitární pomoc.

Následuje hrubý přepis tohoto interview.

Video verze je zde

Press TV: Ruská výzva světu, aby se přidal k syrské vládě a pomohl jí s bojem proti teroristům ISIL, vypadá, že dolehla k hluchým uším, přinejmenším ve Washingtonu. Místo toho tu máme US presidenta, co říká, že strategie Moskvy v Sýrii je odsouzená ke zkáze. Máme tu k tomu dvě otázky: V první řadě, čemu v ruské strategii Západ odporuje? A ta druhá: Proč má Západ obavy z toho, co nazývá údajným ruským posilováním v Sýrii?

Chossudovsky: V první řadě musíme rozlišovat mezi:

- Na jedné straně mezi aktem agrese ze strany US proti suverénnímu státu pod pláštíkem „humanitárního mandátu“, jako že „jdou po“ ISIL, když ve skutečnosti víme – a je to hojně dokumentováno – že ISIL je podporovaná a financovaná Spojenými státy a jejich spojenci;

- A na druhé straně tím, co bychom mohli popsat jako dvoustrannou vojenskou spoluprací mezi dvěma suverénními státy, konkrétně Sýrií a Ruskou federací. A to je cosi, co probíhá mezi těmito dvěma zeměmi už mnoho let.

Rusko má ve Středomoří námořní základnu a rovněž Sýrii poskytuje svůj systém protiletecké obrany S-300 stejně jako další oblasti spolupráce zvláště zaměřené na výcvik a zbraňové systémy atd. Nemyslím, že by to jakýmkoliv způsobem naznačovalo, že by posílali pozemní síly. K tomu nedojde. A na tom není nic nového; je to součástí už dlouhodobých vztahů mezi těmito dvěma vládami.

Teď co se týče Obamy, to je dost ďábelské prohlášení. Od loňského září probíhá to, co teď už slaví jeden rok, tj. „US humanitární bombardovaní“ zaměřené proti Iráku a Sýrii – během tohoto období došlo podle oficiálních čísel k 53 000 vzletům, z nichž se 6 700 nazývalo „útočnými lety“.

Teď lze mít podezření, že velký počet z těch 53 000 vzletů byl ve skutečnosti zaměřen na dodávky zbraní a materiálu pro ISIS (ISIL), což jsou pěšáci Západní vojenské aliance bojující proti silám syrské vlády.

Press TV: S jakým podezřením pohlížíte na nedávný nárůst počtu zemí, které náhle lační přidat se k US náletům na syrskou půdu?

Chossudovsky: No víte, Spojené státy vždy využívaly strategii přibírání tzv. spojenců a v některých případech za ně na válečném jevišti jejich špinavou práci dělají ty zástupné státy, a tak mají podporu Saúdské Arábie, Kataru; mají i své evropské spojence, mají Kanadu.

Myslím, že vůdci těchto zemí, tzv. Západních demokracií, si musí položit naléhavou otázku: Koho to vlastně podporujeme?

Podporují teroristy, to je přeci jasné a zřejmé. Ty útočné lety zaměřené proti Sýrii neútočí proti ISIL.

ISIL je nástrojem US administrativy, je to subjekt přidružený k al-Kaiídě.

Nazývali se al-Kaiídou v Iráku, ale taková už je dlouhodobá tradice zpravodajství Spojených států. US zpravodajství podporuje „džihádisty“ a organizace přidružené k al-Kaiídě. Mnoho příslušníků ISIS jsou ve skutečnosti bývalí žoldnéři z Libyjské islamistické bojové skupiny (LIFG), kteří se teď přidali k ISIL a – jak si pamatujeme – tyto žoldnéře podporovaly také Spojené státy a NATO.

By Prof Michel Chossudovsky

Global Research, September 12, 2015

Press TV

Copyright © Prof Michel ChossudovskyPress TV, 2015

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/washington-is-supporting-and-financing-the-isis-moscow-is-supporting-syria-against-the-isis/5475707
9 Komentářů k Washington podporuje a financuje ISIS. Moskva podporuje Sýrii proti ISIS

 1. Páter napsal:

  at´ táhne Stropnický do pole bojovat za tuto zvěř, musí přece podpořit své židovské etnikum v boji.

 2. Žabák napsal:

  Tak Němci právě zavřeli hranice s Rakouskem. Takže kontrolní otázka. Kudy teď povede nová trasa do Německa a kde zůstanou migranti po zavření dalších hranic ?

  • Jaris napsal:

   Zabaku, muzu 3x hadat? V Gronsku, Kanarskych ostrovech, Ceske republice?

  • Adolf Balík napsal:

   U nás se nic nepíše, ale americké servery tvrdí, že ji zavřeli i s ČR. Nevím, je-li to už pravda, nebo jen vykecali, co teprve pravda bude. Případně to může být i šum.

 3. Miloslav Dědek napsal:

  Ruská výzva světu, aby se přidal k Syrské vládě a pomohl jí s bojem proti teroristům je chvályhodná a měla by být naplněna. V případě, že by byla tato výzva v dostatečné míře vyslyšena, mohlo by to ukončit válečný konflikt v Sýrii. To by vyřešilo nejen problém uprchlíků, ale i mnoho dalších vážných souvisejících problémů. Civilizovaný svět by se mohl v boji proti ISIL sjednotit a nově uspořádat např. způsobem popsaným v článku: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

  • Robo napsal:

   Si s tým uplne rovnako opravný, jak akýkoľvek iný troll...
   A rovnako ako oni, ani ty neberieš do úvahy žiadne argumenty..

  • Kovtunard napsal:

   Buď realista, Míro! Žádný Sýrie či něco podobnýho už NEEXISTUJE! A sotva kdy se obnoví! Mapa BV bude překreslena ať si to nepřeje Rusko a přeje USA či naopak ....

 4. Alije Brazilovič napsal:

  Pana Chosudovského poslouchám už delší dobu a zatím vždy objektivně a přesně popisuje aktuální dění ve světě,věci nazývá tak,aby to pochopil i největší sluníčkový blb.NWO je třeba bojkotovat a nepřijmout takové dohody jako je TTIP.Už jen s principu,že vzešel s těch chorých hlav,které ovládá mamon!!!Těmto trilaterálním onanistům je třeba dát najevo ODPOR LIDU...JEBAT EU,JEBAT uSSa,JEBAT NWO!!!Ať žije tradiční NÁRODNĚ KULTURNĚ HISTORICKY BOHATÁ EVROPA...

 5. ANALfabet napsal:

  Kiezby sa wolodova vyzva dostala k usiam vsetkych ludi a najme vsetkych vlad.nie ako prazdne tlachanie od jeho potmavsieho naprotivku.ale nie ako ked kaze papez franta tak to vedia aj eskimaci ak maju radio lumen alebo tvLux. A oni idu vytvorit este urad na boj proti ruskej propagande. My potrebujeme skor urad proti zapadnej demencii ktora je realna a nie ochranovat nas pred teroristami ako ked zapad si zhodil dve veze aby mohol dalej rozputavat peklo na Zemi.falosni proroci sa hraju so stratenym stadom. Kto teraz najde cestu domov?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!