Spolu s tím, jak Německo varuje před přicházejícím 1 milionem uprchlíků, schvaluje Evropa „vojenskou akci“ proti jejich pašerákům

Sx4dhR3r1cEsqH084UaUoM9szYfZtwIxo_V9iLWB7p4=Evropská uprchlická krize se až do dnešního dne zhoršuje. Necelých 24 hodin po německém oznámení, že zavede s Rakouskem hraniční kontrolu, rychle následovala Česká republika, Slovinsko a teď i Holandsko, načež německý vicekancléř Sigmar Gabriel předpověděl, že do konce roku může přijít až 1 milion uprchlíků, během čehož i další národy přistoupily k opevnění svých hranic.

Jak uvádí Bloomberg, revidovaná předpověď „podtrhuje, do jak rychlé vzestupné spirály se ta čísla přílivu do Německa dostávají. Oficiální vládní odhad zveřejněný jen před pár týdny to vidí v roce 2015 zhruba na 800 000, tj. čtyřnásobek čísla z roku 2014.“

Lucemburský ministr spravedlnosti Felix Braz zdůraznil tíživost této situace: „Samozřejmě, že se myslí, že by se to nemělo zavádět dlouhodobě, ale zavádět se musí krátkodobá opatření tak rychle, jak je to jen možné. Hodně to bude záviset na tom, co dnes odpoledne vzejde z Bruselu.“

Evropští ministři vnitra a spravedlnosti se v pondělí v Bruselu sešli, aby zkusili překlenout rozkoly kolem nejhorší utečenecké krize od II. světové války a ukuli dohodu o závazných kvótách pro redistribuci 160 000 migrantů, kteří zaplavili Maďarsko, Řecko a Itálii. Východoevropské země včetně Polska a České republiky takovýmto opatřením odporují. Německo, které tento návrh EU podporuje, v neděli zavedlo dočasnou kontrolu na jižní hranici s Rakouskem, přes niž do země přichází tisíce migrantů. Rakousko na to v pondělí zareagovalo vysláním 2 200 vojáků na svou hranici s Maďarskem, zatímco Slovensko znovu zavedlo kontroly na hranici mezi oběma zeměmi.

Ale zrovna tak, jako neočekávaná devalvace čínské měny uvrhla globální kapitálové trhy do vývrtky, tak i německé rozhodnutí dočasně suspendovat Schengen se odráží celou Evropou. „Německý krok hrozí vytvořením rozsáhlého rozvratu, jelikož vlády po celé Evropě teď zvažují, zda ještě více utužit pohraniční kontroly. Německá kancléřka Angela Merkel se v úterý v Berlíně sejde se svým rakouským protějškem Wernerem Faymannem, aby diskutovali o této krizi.“

„Dočasné uzavření neznamená, že ta hranice je zavřená,“ řekl v pondělí v Berlíně hlavní mluvčí Merkelové Steffen Seibert. „Uprchlíci budou i nadále přicházet a doufáme, že se to bude dít jako součást daleko spořádanějšího procesu.“

Mezi tím však Evropa dramaticky eskaluje opatření k zastavení tohoto přílivu, jak dnes hlásila AFPEvropská unie teď schválila vojenskou akci proti pašerákům lidí ve Středozemním moři.

[img]http://www.zerohedge.com/sites/default/files/images/user5/imageroot/2015/09/refugee%20boat_0.jpg[/img]

Pro připomínku, minulý týden se objevilo, že otec toho ikonického „utopeného syrského chlapečka,“ jehož fotka vyvolala po celé Evropě pozdvižení, byl sám údajně pašerák lidí. Jsou to lidé jako on, kteří už v Evropě vítáni nebudou.

Jak dodává RT, EU v červnu vyslala Středomořské námořnictvo Evropské unie (EUNAVFOR Med), „aby vyvíjelo systematické úsilí o identifikaci, zadržování a odstraňování plavidel a umožňujících pomůcek používaných pašeráky migrantů čili podloudníky nebo i pomůcek jen podezřelých z jejich používání. Teď už bude dovoleno ty čluny, které jsou používány k převozu ilegálních migrantů zastavovat, a bude-li to nezbytné, tak je i zničit.

„Byly splněny podmínky“ k zahájení nové fáze této vojenské operace, řekl AFP jeden evropský diplomat.

Avšak i druhá fáze operace, která byla schválená v pondělí, pořád omezuje akce EU NavFor Med na mezinárodní vody. Třetí fáze by zahrnovala i vojenské akce proti pašerákům lidí už uvnitř libyjských teritoriálních vod se záměrem zničit jejich čluny a sítě před tím, než vyplují, hlásí AFP.

A jelikož takové operace, jako tyto, nejsou nikdy takové „chirurgicky přesné“, jak by si přáli, tak se připravte na zprávy s titulky o lodích Evropského námořnictva potápějících čluny plné uprchlíků a na z toho plynoucí vedlejší účinky.

Abychom uvedli nějaká definitivní čísla o přílivu migrantů, tak dnes řekla Mezinárodní organizace pro migraci (IOM), že se zatím přes Středozemí v roce 2015 přeplavil rekordní počet uchazečů o azyl. Podle této agentury do Evropy přes moře přišlo 432 761 migrantů a uprchlíků, což je více než dvojnásobek celkového počtu roku 2014. „Velká většina příchozích“ byla registrována v Řecku (309 356 lidí) a v Itálii (121 139 lidí), uvedla IOM.

Během přeplavení přes Středozemí zahynulo celkem 2 748 uchazečů o azyl, uvádí tato agentura s dodatkem, že „notoricky nejsmrtonosnější cestou Středozemním mořem je Sicilský průliv.“

A s tím, jak má teď v podstatě vojenská akce zelenou, je čas začít s kampaní celkové změny vnímání přílivu imigrantů, která zpravidla začíná: Podle Roberta Řepinka, šéfa jednotky organizovaného zločinu u Europolu, „počet trestných činů roste sejným tempem jako počet ilegálních imigrantů.“ Dodal, že někteří z těch pašeráků měli ve zvyku pašovat drogy, ale od počátku krize s uprchlíky se přeorientovali na lidi.

Nedávná zpráva od Washington Post odhalila, že pašerácká síť uprostřed krize s uprchlíky prosperuje. Pašeráci nabízí svou pomoc těm, kdo prchají před válkou a perzekucí za dost značnou úplatu, čímž využívají situaci žadatelů o azyl.

Možnosti volby, které pašeráci nabízí uprchlíkům, jsou v rozsahu od obyčejného přeplavení člunem až po cestu letadlem, které uprchlíka převeze z Turecka přímo do Švédska.

„Pro podniky globálního zločinu je to velice lukrativní,“ řekl těmto novinám šéf sekce pohraniční policie Švédské národní policie Patrik Engström.

Kromě toho jsou tu samozřejmě obavy, že mnozí migranti jsou ve skutečnosti přívrženci islamistického fundamentalismu, jak o tom v uplynulém týdnu hlásila média poukazující, že mnozí uchazeči o azyl jsou džihádisté buď od ISIS nebo od al Kaiídy.

Mezi tím, jelikož si migranti uvědomují, že dveře do Evropy se rychle zavírají, tak spěchají, aby se dostali do země zaslíbené, než se dveře zavřou nadobro. Podle Reuters migranti v pondělí spěchají přes Balkán vlaky, autobusy a taxíky, aby to stihli do pohraniční uzávěry slíbené pravicovou maďarskou vládou.

Maďarsko hrozí, že od úterka zatkne a uvězní každého, koho chytí potajmu překračovat jeho jižní EU hranici se Srbskem, a že ty, kdo budou chtít azyl, bude držet v táborech, čímž se snaží omezit příliv migrantů, z nichž mnozí jsou syrští uprchlíci přecházející Balkánský poloostrov.

Mnozí zjevně spěchají, aby to stihli do těchto nových opatření, která nevyhnutelně zpomalí jejich průchod přes Maďarsko do bohatších zemí severní a západní Evropy.

Maďarská policie řekla, že v neděli bylo zaregistrováno rekordních 5 809 lidí přicházejících ze Srbska a dále do 12 h v pondělí dalších 5 353. Mnozí, jak to vypadá, budou posláni vlakem přímo na rakouskou hranici, řekl fotograf Reuters.

„Slyšeli jsme, že Maďaři 15. září tuto hranici zavřou, tak jsme museli z Řecka spěchat,“ řekl krátce před přechodem hranice ze Srbska 24 letý student inženýrství Amer Abudalabi ze syrské metropole Damašku.

„Od neděle rána jsme nespali,… takže jsem unavený. Nebudu tomu věřit, dokud nepřejdu do Maďarska.“

No, jestli se jim nepovede dostat se do Evropy, jsou tu vždy US. Jak už jsme včera hlásili, asi 10 000 syrských uprchlíků je připravených k rozmístění v asi 180 uprchlických centrech v US, jak je uvedeno na mapě níže.

Očekávejte, že to číslo dramaticky vyroste, jelikož Evropa tu migrantskou krizi přehodí Obamovi na dvorek.

Nakonec trochu odlehčení: zde od Tchaj-wanských animátorů o uprchlické krizi.

Submitted by Tyler Durden on 09/14/2015 10:04 -0400

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2015-09-14/europe-approves-military-action-against-people-smugglers-germany-warns-1-million-ref

 
20 Komentářů k Spolu s tím, jak Německo varuje před přicházejícím 1 milionem uprchlíků, schvaluje Evropa „vojenskou akci“ proti jejich pašerákům

 1. Miloslav Dědek napsal:

  Mocní tohoto světa by si měli uvědomit, že na místo řešení problému: "Co si počít s narůstajícím množstvím uprchlíků?", bude mnohem účinnější odstranit příčinu vzniku a nárůstu množství těchto uprchlíků, kterou je jednoznačně válka v Sýrii. Pokud možno všichni vůdci a představitelé civilizovaného světa by se měli přidat k Syrské vládě a pomoci jí v boji proti teroristům. V případě, že by byla tato výzva v dostatečné míře vyslyšena, mohlo by to rychle ukončit válečný konflikt v Sýrii. To by vyřešilo nejen problém uprchlíků, ale i mnoho dalších vážných souvisejících problémů. Civilizovaný svět by se mohl v boji proti ISIL sjednotit a nově uspořádat např. způsobem popsaným v článku: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

  • to je jedno napsal:

   To není jen Sýrie... Projděte si mapu celého tzv. Islámského světa. Všude jsou problémy! Bez výjimky! Bída, populační exploze, národnostní třenice, terorismus, netolerance atd. Evropa je výjimečná tím, že jde o kontinent národních států. To v Islámském světě úplně neplatí. Máte zde tedy například třenice mezi Araby a Kurdy, Mezi Turky a Kurdy, mezi Araby a Berbery, mezi Pákistánem a Paštúny atd. Pak je zde třeba útlak Koptů v Egyptě, Jezídů v Iráku či Syrii či křesťanů v Pákistánu atd. Nu a terorismus řádí na většině toho území - ne jen v Syrii! IS, Boko haram, Taliban, Al Kaida, nepokoje ve Středoafrické republice, konflikt v Sudánu, konflikty v Somálsku, nepokoje v Etiopii, potíže v Eritreji, Despotické vlády v S. Arábii, Iránu a jiných zemích v Perském zálivu, Válka v Jemenu, nepokoje v Indii, problémy v Keni, problémy v Indonésii, nepokoje na jihu Filipín, v Barmě, v Thajsku, Izraelsko-Palestinský konflikt, bída a populační exploze v malinké Bangladéši... Jen namátkově jsem něco vyjmenoval! Celý ten tzv. muslimský svět je děsně nepokojný. 90% negativních světových událostí z poslední doby se děje zde. Je tudíž pokrytecké, hloupé, alibistické a nerozumné brát uprchlíky z tohoto obrovského lidnatého světa. To EU nemůže zvládnout. Všichni by chtěli do Německa, do Švédska, do Británie... Jeden by řekl, že se elity rozhodly vyřešit problémy rozdílů mezi chudým a "bohatým" světem tak, že zařídí, aby ta bohatá část zchudla...

  • eM napsal:

   "Když by civilizovaný svět chtěl..."
   K tomu mám dvě věci, v jedné se budu držet vašeho termínu, ve druhé ho rozeberu.
   - když by civilizovaný svět chtěl, tak všechny problémy v arabském světě by skončili do dvou týdnů, s minimálními ztrátami na civilním obyvatelstvu. Stačí, aby s nimi přestali VŠICHNI obchodovat (kupovat od nich ropu) a dodávat jim zbraně. Během dvou týdnů by jim samotným bylo jasné, že jsou v řiti. Potom už jen "začistit", aby se neuchýlili do ústraní pěstovat dále svou ideologii, ale to už je drobnost, většinu té ideologie mají od CIA a FBI.
   - civilizovaný svět se nejmenuje civilizovaný jen tak. Je civilizovaný anglo-saskou civilizací, o všem ostatním se říká země třetího světa nebo rozvojové země. To znamená, že když neskáčeš podle anglo-saských not, tak sež buď rozvojová země (ta která je v procesu civilizování západními hodnotami) a nebo země třetího světa (ta která je záměrně ponechána zbídačená nebo jinak necivilizovaná, používaná jako nástroj zbytku světa, nebo na surky). Po krátkém zamyšlení člověku tedy dojde, že civilizovaný svět nechce toto vyřešit, je civilizovaný podle not anglo-sasů, kteří tyto problémy záměrně vytvářejí. Z pohledu tohoto pojmu tedy proti terorismu budou bojovat jen necivilizované země, a nebo ty které přímo ponesou dopady těch problémů, a lid jejich zemí je k tomu donutí navzdory civilizaci do které patří.

 2. Nobody napsal:

  Vaše myšlenka pane Miloslave je hezká, ale momentálně nerealizovatelná. Válku, respektive chaos v Sýrii potřebují především USA a "západ". Území Sýrie tvoří překážku pro propojení ropovodu z Kataru a tím vyřazení Ruska z evropských trhů. No a dukud bude u vlády stávající prezident podporovaný RF, nikdo z těchto kruhů nemá nejmenší zájem na zklidnění stávající situace. Takže aby se některý z těchto tzv. civilizovaných států připojil k Sýrské vládě, absolutně nepřipadá v úvahu. Já jen doufám, že momentální přísun zbraní a obsluhujicího personálu z RF, postupně přejde i do další fáze. Pak si myslím, že problém likvidace ISIL by byl jen otázkou několika týdnů.

  P.S. Pro admina: Protože čas od času kopírují Vaše články do jednoho blogu, kde dělám admina, tak jsem Vám před 5 minutami poslal přes PayPal pár peněz. Opravdu jenom pár (750.- korun tvrdé české měny). Jsem již postarší důchodce a o výši českých důchodů máte zajisté relativní informace.

 3. Carlos IV napsal:

  Dedku jste roztomile detinsky naivni.

 4. Páter napsal:

  Tato česká vláda se podílela na podpoře eskelace US války proti syrskému lidu a musí nést důsledky za vznik současné situace, tato vláda musí podat demisi, je viníkem současné situace (i když se ted´sněží lišácky vypadat, jako že hájí zájmy českého národa). Požadujme DEMISI VLÁDY

  • Jaris napsal:

   Tato vlada parazitu ceskeho lidu vcetne clenu byvalych vlad od r. 89', musi byt potrestana za vlastizradu a primeho prispivani a ucasti valecnych konfliktu po boku NATO. Odebrat majetky a zavrit do basy na nucene prace bez moznosti odvolani.

   • Fanny napsal:

    Tak s tím bych souhlasila bez výhrad,hlavně s těmi majetky a rozdat bezdomovcům,kteří jejich přičiněním přišli o střechy nad hlavou.

    • eM napsal:

     To není úplně spravedlivé, mnoho bezdomovců přišlo o střechu svým přičiněním. Osobně jsem za podporu všech bezdomovců, a pomoc jejich návratu do společnosti, ale tvrdit že za to všichni nemohou není spravedlivé. A s demisí vlády v tuto chvíli nesouhlasím. Bude trvat rok než se dá všechno zpátky do kupy, a zatím co? Kolik imigrantů přijde za rok? Jak dlouho bude trvat než nová vláda bude schopna zajistit naši bezpečnost? Tato to zvládne určitě rychleji, jen musí mít důvod.

   • Vesna napsal:

    Jaris, vláda nemôže byť trestaná, lebo je kolektívny orgán. Potrestať by sa dali jednotlivé persóny. Na to, aby sa dal niekto odsúdiť, musí sa napred nájsť žalobca. Pretože kde niet žalobcu niet ani sudcu. Kto si trúfne zažalovať papalášov? Problém by bol aj v dokazovaní, pretože tú vlastizradu by im museli dokázať. A vaši, ako aj naši, vládni paraziti predsa neporušili žiaden zákon. To, že si vydali zákony aké sa im hodili do krámu a riadili sa nimi nie je ešte dôvod na obžalobu z vlastizrady.
    Ale napríklad také rozdelenie Československa by malo slušný základ na úspech pre súdenie vlastizradcov.

    • Robo napsal:

     Tiež naša vojenská prítomnosť vrámci NATO v rôznych štátoch odporuje snáď ústave oboch republík..

  • eM napsal:

   Z hlediska řízení a vývoje je to hloupost. Lepší je tu vládu objektivními skutečnostmi donutit dělat v našem zájmu. Kdykoli se ve kterékoli zemi najednou měnili všechny kádry (v ČR těch zkušeností máme dost) tak došlo k nemalé stagnaci nebo dokonce dočasnému úpadku. Momentálně jsme v době, kdy si nemůžeme dovolit stagnovat nebo upadat, je třeba jednat teď, bez velkých zdržení. S ohledem na to je lepší využít stávající kádry znalé struktury řízení, namísto výměny a zaškolování nových, a utváření nových řídících struktur. Nemluvě o tom, že není zaručen pozitivní výsledek, protože nikdo nezaručí, že nové kádry nepojedou za chvíli ve stejných kolejích. Je třeba změnit podmínky, ve kterých pracují, a věřte mi, ti nahoře jsou povětšinou takoví přizdis*áči, že určitě nebudou bojovat proti nám. Oni prostě půjdou tou pro ně nejsnazší cestou. My jim musíme vytvořit takové podmínky svým nesouhlasem a jeho způsobem, že nejsnazší a nejvýnosnější pro ně bude jednat v našem zájmu.

 5. Monika Ikema napsal:

  Německo povolava do služby tisíce vojaku ! K podpoře Ruske intervence se přidalo Německo - Rakousko -Španělsko !! Německo chce s Ruskem take ukončit občanskou valku vSyrii ! To take znamená ze migrace ma byt zastavena !! My všichni doufejme ze se to podaří !

 6. Ivan napsal:

  JE LEN JEDNO RIESENIE IMIGRACNEJ KATASTROFY…!!!

  A tym riesenim je verejne priznanie, ze katastrofu sposobili zlocinecke utoky na suverenne staty zapadnymi zlocincami, aby sa zmocnili ich ropnych a inych surovinovych zdrojov, za ktore nechceli riadne platit…!!!

  A nasledne MUSI BYT OBNOVENY NORIMBERSKY TRIBUNAL, ktory bude sudit vojnovych zlocincov Zapadu za napachane vojnove zlociny, vratane obnovenia trestu smrti. Dalej musia nasledovat vojnove reparacie od zlocineckych statov a subezne pod hlavickou OSN obnovovanie statnosti, infrastruktury a priemyslu, ktore zapadni genozlocinci znicili…! A subezne s obnovou statnosti aj repatriacie utecencov pred hrozami sposobenymi zapadnymi zlocincami…!

  Ak nedojde k tomuto procesu, tragedia bude pokracovat…!

  A tu je nazor Slovaka africkeho povodu, ktory pozna situaciu na mieste, v Afrike:

  Ibrahim Maiga šokoval redaktorku Času: „Nech sa o utečencov starajú tí, ktorí im zničili krajiny“
  575
  http://www.hlavnespravy.sk/ibrahim-maiga-sokoval-redaktorku-casu-nech-sa-o-utecencov-staraju-ti-ktori-im-znicili-krajiny/635621

  Bratislava 22. júna 2015 (HSP/Foto:TASR-František Iván)

  Populárny spevák a herec pôvodom z afrického Mali, Ibrahim Maiga, odpovedal pre Čas.sk na otázku, čo si myslí o situácii s utečencami, takto:

  Tí ktorí išli do ich krajín a zničili im prostredie tak, že tam nemajú jedlo a nemôžu tam existovať, majú tam vojnu a hlad, tí ktorí toto urobili, ktorí im ukradli ich suroviny, či to bola ropa, zlato, tí nech sa teraz o nich postarajú. Keď prepadli Lýbiu, koľko ropy dali Slovensku? Koľko z toho Slovensko malo?

  Takže ty hovoríš neprijať?

  Hovorím, nech sa starajú Francúzi, Angličania, Američania o utečencov a nech nezaťažujú ostatné krajiny, ktoré s rabovaním Afriky nič nemali. Slováci sa tam nepodpísali, nič také tam nerobili. Samozrejme, my sme tu ľudskí a radi by sme pomohli, ale by sme na to museli mať. Slovensko vie pomôcť, ale nie takému kvantu ľudí, čo je mu vnútené.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!