Výzva k finanční podpoře

penízeVážení a milí čtenáři, opět nastal čas vám připomenout, že ani já, ani kolegové překladatelé se ještě nestali brethariány a nežijeme pouze ze vzduchu a Slunce. Ani nepocházíme z řad rentiérů, restituentů, tunelářů a většinou ani důchodců. Ani jsme nežádali o podporu Rockefellerovu nadaci, Sorosovy Open society funds, Evropskou unii a podobné obskurní organizace. Je to jen na vás. Svoboda něco stojí.

Nutno uznat, že když jsem vám to připomínal minule, tak se vám celkem dobře dařilo projevit velkorysost a uvědomit si souvislost mezi tím, co přijímáte a vydáváte. Ale obvykle to bohužel vydrží jen chvíli. Je také dobré připomenout, že ještě před pár lety nebylo samozřejmostí, že si nějaký nezávislý web na sebe vydělá, ale nyní se to již alespoň někde a alespoň trochu začíná dařit.

Jak je psáno v Pravidlech financování, tak jsem stanovil částku 16.000 Kč/ měsíc, což se podařilo v posledním roce pouze 3x překročit. Z toho je 10.000 pro mne za každodenní správu webu a organizaci a vytváření překladů a zbytek pro překladatele a platbu za server.

Avšak v poslední době mě životní situace vede k závěru, že takhle to moc dál nepůjde. Ceny všeho se zvyšují a když pak přijdou takové jobovky jako svévolně zdvojnásobené ceny za plyn (v obecním bytě, kde není možné si vybírat) a s tím spojený nedoplatek , tak nejsou po ruce žádné úspory. Je naprosto jasné, že představa, že bych s tímhle příjmem případně uživil rodinu, apod., je naprosto absurdní stejně jako úvahy o nějakém důchodovém zabezpečení.

Je mi také jasné, že doba je taková, kdy je pod existenčním tlakem stále více lidí. Nebo ne?

Začínám se postupně smiřovat s tím, že jsem pro tento svět až příliš velký idealista a že ten, kdo chce v životě konat pouze dobro, tak nemá šanci v tomto světě dlouhodobě přežít. Je možné, že si mne tento svět nezaslouží, stejně jako si nezasloužil spoustu jiných dobrých lidí.

Pokud bude chtít svět zažít peklo a podporuje pouze darebáky, zatímco dobří lidé trpí nouzí, tak to asi tak má být a nebudu tomu překážet. Ale také se toho nepotřebuji účastnit.

Nemám povahu na to, abych téhle činnosti nechal a šel dělat nějakou "normální" práci, kde bych měl dostatečný plat. Už jsem to zkoušel dost krát a takový život pro mne nemá smysl a je to pro mne ztráta času. Smyslem mého života je úsilí o všeobecné zlepšení životních podmínek, harmonie a uvědomění. Kdybych na tom mohl pracovat 24 hodin denně, tak to dělám, avšak limity fyzické existence mi to nedovolí. Proto také výsledků mé práce nemůže být více, ale pouze může růst kvalita spolu se zkušenostmi a znalostmi.

Jak dlouho a na jaké úrovni to budu moci dělat, záleží na vás a na množství vaší podpory.

Ideální představa je, že bychom byli na plný úvazek 3 překladatelé, 1 editor, 2 analytici, 1 kameraman, 1 reportér a každý by si vydělal 25.000 Kč měsíčně. To je celkem 8 lidí a 200.000 Kč měsíčně. S takovýmto týmem (a lidi jsou) bychom se však mohli snadno dostat k návštěvnosti třeba 100.000 čtenářů denně a ti by se snad na takovou částku mohli složit.

Tak co vy na to?

Jako vždy, předem oznamuji, že negativní komentáře pod tímto textem budu mazat.
66 Komentářů k Výzva k finanční podpoře

 1. Žabák napsal:

  Je to takový paradox. Zvyšuje se počet lidí, kteří se zajímají o alternativní média, ale zároveň se zvyšuje počet serverů, které žádají o finanční podporu. Všichni máte stejnou čtenářskou obec.
  Jste tu Vy, aeronet, svobodný vysílač 2x, ac24 atd. Osobně přispívám jak se dá a výdaje rostou.

  Je otázka jestli byste se neměl nějakým způsobem sdružit s jiným serverem a podělit se o náklady. Chápu, že chcete provozovat vlastní server, hlavně potom co jste pro to udělal, ale benefitem by bylo menší množství práce při správě serveru a menší náklady.

  Takže závěrem chci říct, že problém není v tom, že by lidi nechtěli přispět, ale už je podobných projektů více. Taky je tu otázka možné reklamy ve stylu ac24. Pokud by to pomohlo, tak je dobré to promyslet. Děláte dobrou práci, ale souhlasim s Vámi, že nemá smysl nechat se osobně zruinovat. Pokud byste zmírnil svoji aktivitu na třeba blogerskou činnost, tak bych to pochopil.

  • Žabák napsal:

   Dodatek: příspěvek pošlu :)

   • Svobodný napsal:

    Ano i mě se to stalo s tím plynem je to fakt. Možná je to znamení aby jste toho již nechal pokud na to nemáte a vůbec se tomu nedivím a nemyslím to zle. Možná se blíží nějaká životní změna, držet se něčeho jako klíště je duchovně nízko. Už jste nás toho myslím naučil dost ačkoli s některými články někdy nesouhlasím myslím že je na čase aby se lidé projevily ve skutečnosti svými činy a neměl byste je z donucení okolnostmi držet u pc a sám sebe neponižovat žebráním a pokud chcete rodinu pak si musíte asi přenastavit priority. Myslím že vám asi nemusím říkat že tlačit na pilu se nevyplácí.

    Pro Žabáka: A nezapomeňte ještě na pana Orteka za převzatý články aby se necítil ukřivděně.

 2. John_Pitralon napsal:

  Nový dokument Igora Chauna o 9/11, kde mimo jiné vyzvedává vystoupení Honzy Korála v Hyde Parku

  11. září 2001 – 14 let poté – dokument Igora Chauna
  https://www.youtube.com/watch?v=KWCBKdzh5ng

 3. John_Pitralon napsal:

  Smutné bohužel je, že obrovská masa lidí bez problému a automaticky platí koncesionářské poplatky 180 Kč měsíčně prolhané havloidní televizi a rozhlasu, čímž si tito v podstatě vlastizrádci přicházejí na nějakých 6 miliard. ročně...

  • Rossolini napsal:

   Na zpravodajství jde jen zlomek, je to všechno přebíraný od globál agentur, vlastní zpravodaje máme jen v pár vybraných zemích. Spousta peněz jde na tvorbu filmů, pořadů, soutěží, prostě zábavy všeho druhu. Navíc bez reklam. Včera jsem sledoval Zemana na TV Barrandov a bylo to utrpení - samá reklama, upoutávnky přes celou obrazovku apod. To zlatá ČT! A co tady? Ať si to platí ruská televize z poplatků ruských koncesionářů! Nebo tam vysílaj "zadara"? Ruskou televizi financuje Rotenberg s Gridmanem nebo co?

   • John_Pitralon napsal:

    Je tu veřejnoprávní "informační služba" za 6 mld. ročně, která předkládá lidem zábavu, hry, sport, k tomu přímíchá brainwashingové zpravodajství a já mám podle vás ještě chrochtat blahem, že to je bez reklam... Tak to bych byl naprostý idiot.

    • Rossolini napsal:

     Tak zprávy naštěstí už nejsou povinný, jako za komára, že? To tehdy byl větší problém, když se každá hodina vlastivědy na základní a tzv. třídnická na střední musela povinně začínat vlastním referátem ze zpráv! Vystřídat se museli všichni a referát se známoval! Na vojně bylo sledování zpráv taky povinný a hlavní události se probíraly na PŠM! Dneska to mžu přepnout na Sport, Art, Smíchov a já nevim co, nebo si pustiti přes internet třeba severokorejskou TV! Halt jsou to dneska možnosti, dík tý globalizaci:)

     • John_Pitralon napsal:

      V té době, v minulém století, kdy televize začínala, bylo ještě pochopitelné aby se platilo státu za TV přijímač - protože stát byl jediný, kdo vyráběl obsah. Dnes v době internetu, je nesmysl aby peníze na "informační službu" šly jedné instituci, ale mělo by jít o pluralitní systém s mnoha subjekty. V ČT pochopitelně nedělají informační službu, ale v podstatě lijí ty peníze do kanálu. Vyrábí za 6 mld. zábavu pro řadového človíčka a doplňují to státním brainwashingem.

     • Rossolini napsal:

      Platíme všichni daleko víc komerčním televizím v cenách všech těch krámů který nám valej do hlav skrz reklamy. To je teprvá brainwashing! Navíc zákeřně podprahový, cž většina nepřemýšlivých blbečků ani netuší! Na ČT se nikdo dívat nemusí, koncese se platí za údržbu vysílačů a další technicý zázemí. Platěj to všude v EU i Rusku, to není nic speciálně českýho. Spíš USA se tomu vymyká, tam vše už má vlastníka a paltí doslova že koho chleba jíš ...

     • Jana Karásková napsal:

      "Platíme všichni daleko víc komerčním televizím v cenách všech těch krámů který nám valej do hlav skrz reklamy."

      Všichni ne...

     • Rossolini napsal:

      S vyjímkou bezdomáčů, pravda ...

   • weissbach napsal:

    Ale, no tak!
    Tomu výplachu mozků za peníze daňových poplatníků říkáte zábava všeho druhu?
    Většina z toho je naprosté dno. Holé okrádání vzájemně přihrávanými penězovody mezi skupinou vyvolených propagandistů a bezpáteřních kašpárků.

 4. John_Pitralon napsal:

  Člověk se dívat sice nemusí, ale i tak je povinnen platit.Technické zázemí může být klidně sdílené a placené paušálním poplatkem. Ale jde o obsah - nemůže existovat jeden hierarchicky organizovaný moloch ve stylu komunstické TV, který řídí řídí sám celou agendu, co může být vysíláno a co ne. Veřejná informační služba musí fungovat trochu pluralitně třeba ve stylu americké PBS, kdy se ty prachy aspoň rozdělí mezi vzájemně nezávislé subjekty... Samozřejmě - je to hezký balíček peněz, které pochopitelně ČT mafie nechce pustit mezi ostatní...

 5. John_Pitralon napsal:

  Rossolini, řekl bych, existuje daleko horší podprahová manipulace, než reklama na prací prášek. Třeba když pozvou Honzu Korála do Hyde Parku a pak naznačují divákům, že může být rád, že vůbec těch pár minut dostal a že má veškerou svobodu projevu. Ještě k němu strčí nějakého géblsáckého propagandistu jako oponenta - a mají odmakáno. Odfajfkují si, že "dali prostor".

  • Žabák napsal:

   Tomu pracovně říkám drtinovka. Pozveš hosta, demagogicky se ho zetáš jestli mlátí svoji ženu v pondělí nebo pátek a když začne host odpovídat, že ani jedno, tak mu skočíš do řeči a z něčeho ho obviníš.
   Potom aby se nemohl bránit předáš slovo jeho oponentovi a závěrečné slovo mu ponecháš taktéž, aby mohl ještě naposledy hosta zesměšnit.
   Pak se rádoby slušně rozloučíš a s výrazem rádoby profíka pořad ukončíš.

   FUCK YOU ČT

   • John_Pitralon napsal:

    Normální interview umí u nás udělat asi jen Eben, nikdo jiný mě nenapadá. Drtinka nebo Klepeťák ti to vedou jako výslech podezřelého na gestapu, to si ale naprosto spletli povolání.

    • hel napsal:

     nespletli, bohužel...byli takto někým vyškoleni a vycvičeni...jsou tam na tom všichni stejně..

     • John_Pitralon napsal:

      Tak oni jsou spíše jakoby "nevědomky" nakrmeni ideologií současné naší společnosti, která je pak podvědomě vlastně vede k tomu přístupu, jaký mají. No, co se dá dělat.

 6. Petr napsal:

  Provozovatele techto webu by meli spojit sily. Často mezi sebou přebírají články.

  • Spousta lidí by přispěla,ale ideální by bylo formou SMS.Málokdo se dostane do banky,nezná platební možnosti.Mají omezené finanční vzdělání.Kdyby se tyto weby spojily,poslali by peníze určitým stránkám a věřím,že by to dohromady byla slušná částka.Takhle je to technicky složité,ale vůle jistě je.

   • admin napsal:

    Technicky to složité není, ale mohou to dělat jen specializované firmy s licencí. A aby mohl nějaký spolek nebo nadace dostávat dárkové SMS, tak musí mít 2 roky existence. A i když spolek už máme, tak netrvá tak dlouho, takže to použít nemůžeme :-(

 7. Míša napsal:

  poplatky lži ČT neplatím - zažízení na to (televozor zvané) nemám. Honzovi Korálovi posílám měsíčně kilíčko. Kdyby to udělal každej desátej, tak je vystaráno ;-)

 8. Bogus Sobotka napsal:

  Koral by mel zacit delat rozhovory s politiky atd. jako Parlamentni Listy.

 9. Jan B.D. napsal:

  zdravím.
  těžké něco radit. různé zpravodajské a alternativní weby a projekty rostou jako houby po dešti, je tu konkurence. jeden článek, který přeložím pro nwoo pak paralelně najdu na spoustě dalších webů. možná úplně změnit strategii a s někým se spojit nebo sloučit. dlouhodobě všechno dělat za půldarma, z nadšení a idealismu, to nejde.

  • Pavel napsal:

   Přesně tak. Články ze zerohedge, prisonplanet a další webů v překladu Mir. Pavlíčka jsou vždy na několika webech naráz. Proč pak chodit na různé weby, když všechny mají velmi podobný obsah. Tento web, ac24, zvědavec a další a další. Navíc stejný obsah penalizují i vyhledávače.

   Všechny tyto weby žádají o finanční podporu, ale mají silný průnik množin čtenářů. Konsolidace a spolupráce by prospěla. Jenom se nikdo nechce vzdát svého písečku. Bohužel.

   • admin napsal:

    Ano, taková spolupráce by z mnoha důvodů byla prospěšná, doufám, že se k tomu časem dopracujeme, má to všechno určitý vývoj, když se člověk podívá na těch několik let zpátky, tak je jasné, že se situace, přístupy a názory mění, takže mi nezbývá než věřit, že se toho časem dočkáme. Já jsem tomu otevřený, ale opět z mnoha různých důvodů to vázne.

    • Pavel napsal:

     Jasně, že to vázne. Každý se chce uživit a protože máte podobné zaměření, jste konkurenční projekty.

    • Justass napsal:

     ......"tak je jasné, že se situace, přístupy a názory mění"......

     Admine, pravda jest. Třeba sloučení s takovými Čulíkovci z Britských listů by Vám asi dnes, po tom jejich"názorovém" veletoči před cca3,4 roky moc neprospělo - takže tak jednoduché to spojování zase není -že. A navíc B.L. v těch veletočích nejsou zdaleka sami.

   • Qerton napsal:

    V jednotě je SÍLA. To se nedá popřít. Já osobně sleduji x podobných webů a každý chce finanční podporu. Kdybych měl každého podporovat, což si za tu práci určitě všichni zaslouží, tak já a moje rodina můžeme jít bydlet pod most. Já na to opravdu nemám. Všichni víme, že tento systém je takto nastaven úmyslně a dělá se vše pro to, aby to bylo ještě horší.

    • Pavel napsal:

     Počet webů stejného zaměření se bude muset zmenšit. Buď se spojí nebo přežijí jen ty nejpodporovanější. To ale nemusí být ty nejkvalitnější.

     Čím déle bude toto konkurenční prostředí existovat, tím více webů skončí. Kde je například web vlastnihlavou.cz? Skončil.

     Pokud by dokonce "běžná média" nezaložily fake alternativní weby a žádaly by také o podporu. Tím by jen oslabily financován ostatních podobných webů.

 10. Jana Karásková napsal:

  Na Fakultě sociálních věd byl vypracován projekt pro podporu alternativních - komunitních médií. Podporovala tuto myšlenku EU i RRTV - avšak prakticky nikdo o to neměl moc zájem - podle mne proto, že to nebylo medializováno a tak se o tom občané nedozvěděli.

  Uvažovalo se o materiální podpoře studii internetových rádií. Mluvili o tom na 2. konferenci o českých médiích.

  Možná by bylo vhodné autora (myslím že jeho jméno je Jan Křeček) oslovit a zeptat se, jak jsou daleko a zda opravdu bude realizován - penězi se Státního rozpočtu.

  V diskusi se hodně angažoval Štěpán Kotrba, který koncept kritizoval a poukazoval na možné zneužití "sektami".

  Možná by bylo vhodné nadhodit to opět jako téma při nějaké větší akci ...

  Jeden z původních návrhů před několika lety dokonce byl, že by se mohlo k financování takových aktivit využít část prostředků z koncesionářských poplatků.

  Třeba by se mohla spustit anketa na Parlamentních listech kolik lidí by bylo pro, aby ČT uvolnila finance nebo i nějaký prostor na nějakém svém kanálu ... pro posílení občanské společnosti. A odvolat se třeba na V. Havla, který ji tak propagoval :)

  .

  • martin bareš napsal:

   Jano jste idealista, bludař, nebo trol???

   Intelektualizované rozžvýkávání a rozmělňovaní tak jednolitého tématu jako jsou lži, manipulace, podsouvání, převádění pozornosti, zahlcování vedlejšími informacemi.

   A Vy chcete učené disputace s těmito VYŠKOLENÝMI lumpy? Patříte k nim?

   Když slyším něco o fakultě filozofické, sociálních věd, za mého mládí žurnalistiky apod. - otvírá se mi kudla v kapse. A nemusím slyšet zrovna jméno Šiklová.

   • Jana Karásková napsal:

    Já tyto disputace vedu už několik let... bývají zaskočeni... naposled jsem je zaskočila např. dotazy zda někdo ze studentů se zabývá tématem, o kterém mluvil Udo Ulfkotte. Poděkovali za námět :)

    Byly zde publikovány články a videa z těchto dvou konferencí.

    Beru to hlavně jako osvětu - opakovaně jsem tam mluvila o Slobodném vysielači a Svobodném vysílači, protože tam prohlašovali, že u nás a na Slovensku nejsou žádná internetová rádia tohoto typu. Takže lidé z MK, fakulty, RRTV a publikum už ví, že existují, a z jakého důvodu byly založeny. Vždy tam připomínám cenzuru v ČT, marné jednání s Radou ČT o stížnostech i naše trestní oznámení.

    Když tam byl ředitel ČT tak jsem zmínila i paragraf o podněcování útočné války, to je rozhodilo myslím dost. Na to mi nějaký expert řekl, že by se redaktorům musel prokázat úmysl.

  • p.hlavka napsal:

   Jano ty si pořád neuvědomuješ, že původem všeho zla je úrok. Kdyby tady nebyla úročená ekonomika, tak máme samá svobodná média.

   • Jana Karásková napsal:

    Války se vedly i v dobách, kdy úrok neexistoval, ty si to pořád neuvědomuješ Pavle.

    • p.hlavka napsal:

     to bude možná tím, že to vidím z vyšší úrovně poznání. Musíme se na to dívat z pohledu již nového systému...

     • Žabák napsal:

      Pane Hlávko. Vy ste takovej člověk co si pluje na svym mráčku iluzí bez ohledu na realitu. To je to co se Vám snaží každej vysvětlovat, ale vy si pořád melete to svoje, že jste na vyšším úrovni poznání a tudíž všichni ostatní kdo s vámi nesouhlasí jsou na nižším stupni a tudíž z toho vyplývá, že jsou de fakto blbci. Nelíbí se mi vaše argumentace ve vysílači stylem Drtinová, kdy telefonujícího ukřičíte, pokud se vám jeho projev nelíbí a nelíbí se mi vaše budování perfektního světa perfektních lidí aniž by jste si uvědomoval reálný stav věcí a reálnou povahu lidí.

      Ve skutečnosti byste na sobě měl zapracovat víc než si myslíte. Berte to jako konstruktivní kritiku konkrétních věcí. Vašeho boje proti tomuto nelidskému systému si vážím, ale měl byste z toho mráčku sestoupit, abyste nedopadl jako naši kavárníci, kteří budují svoje zvrácenosti bez ohledu na realitu zatímco kolem hoří barikády.

  • weissbach napsal:

   Jana Karásková

   Beru to jako vtip....
   Raději.

   • Jana Karásková napsal:

    Mluvila jsem o cenzuře a našich stížnostech o přestávce na té konferenci s jedním chlapíkem z RRTV o našich stížnostech na ČT. Měl na leccos dost podobné názory.

    Tady mnozí dokáží jen kritizovat, ale kdyby jen desetina lidí, kteří co sledují web přišlo na konferenci o médiích, nebo přednášku Sisyfa, mělo by to dopad.

    Skoro vždy jsem tam sama. Ve středu jsem jela do Prahy na přednášku Sisyfa. Kyša referoval, co zajímá evropské skeptiky, meli v Londýně konferenci. Nejvíce jsou znepokojeni rostoucím počtem odpíračů očkování v Polsku... Rozhodli se spojit síly v boji proti nebezpečným názorům a "pavědcům". Kyša je neuvěřitelný ...

    Vyzvala jsem je aby napsali stanovisko k závěrům týmu doc. Němce, který počítal průběh kolapsu Dvojčat. A že by mohli požádat o stanovisko i evropské kolegy. Že skeptiků vůči ofi verzi je víc než jich všech dohromady.

    Dala jsem svůj článek o knize doc.Ivana Němce i J. Grygarovi, a hlavně stavaři p. Stránskému s tím, že Kyša nejedná seriozně. P. Stránský reagoval pozitivně, s tím, že to předá k posouzení kolegům statikům...

    • weissbach napsal:

     Já Vás nekritizuji...
     Rád bych se účastnil, ale ze Slezska je to kus cesty.

    • John_Pitralon napsal:

     Přesně - chtěl bych vidět vychcánky ze Sisyfa, jak vyvracejí docenta Němce. Jinak je to celé naprostá hra na blbečky. Jen kecy.

     • jana karaskova napsal:

      Sisyfos stanovisko zatím prý nevydá. Prý nemají odborníka který by práci doc. Němce prosoudil. Vice na mém fb. Mailova korespondence s p. Zlatníkem. Již je na YouTube i videozáznam.

 11. bantustan napsal:

  Zrovínka včera na ČT ART byl filmík Za zavřenými dveřmi..Chce to větřit a vybírat,nacpat do rekorderu a podívat se,až je čas a nálada..Oliver Stone a jeho Americké století...Nebo tohle,bohužel starší a z VHS...https://www.youtube.com/watch?v=9BtzyUsU1lI vynikající film Invaze barbaru ..ukázky ...https://www.youtube.com/watch?v=8F7BT8wO3to.....https://www.youtube.com/watch?v=NxGOcEe6vgY

 12. Lenka Lenny napsal:

  Dobrý den,
  není bohužel v mých finančních možnostech Vás takto podpořit, ale mohu alespoň nabídnout sama sebe jako překladatelku z němčiny nebo angličtiny, samozřejmě bez jakéhokoliv nároku na honorář. Mám rodinu a stálou práci, ale věnovala bych tomu opravdu maximum, protože Vaší aktivitě fandím.
  Lenka

 13. Justass napsal:

  Dnes 11 988,- čili ve 2/3 období 1/4 naplněna, z toho mám radost. Já přispěl jednrázovkou 500,- před nějakými 3 měsíci, když už ty příspěvky byly kritické. Jako důchodce moc víc nemůžu, ale jednorázově semotamo určitě přispívat budu.

 14. pepe napsal:

  S pritelkyni posilame 2kilca kazdej kilanko mesic co mesic.to jsou panove a damy tri piva.chodi sem 10 tisic lidi kdyby kazdej posilal kilo tak se muze honza venovat jak krava a web by bylo videt a slyset vsude.info by do tech ceskobonzackych sracu teklo proudem.

 15. Jan Jinsky napsal:

  Pane Korál, to co tady předvádí Calembredaine a dalších mnoho nicků, pod kterými je schován, je hnus.
  Chápu, že chcete nechat diskusi otevřenou pro všechny, ale bohužel to s sebou nese i taková hovada, jako je tento, zřejmě nemocný člověk.
  Možná by nebylo od věci přistoupit k minimální regulaci, jako to je na AC24, kde si alespoň musíte zaregistrovat mail. Tím by se dal odstřihnout.
  Jinak se obávám, že váš web je odsouzen k zapomenutí. Mně u lidé zrovna nemusí, ale aspoň se snažím reagovat k tématům, i když mé názory nejsou oblíbené.
  Nicméně to, co tu předvádí poslední měsíc ten blázen vám zcela jistě odláká víc čtenářů než já.

  • Justass napsal:

   Jinsky - nežaluj a nebreč. Raději zvaž kdože je to větší hovado, či nemocný člověk.
   Samosebou se při tom zvažování zabývej sebou samotným.

   • Justass napsal:

    Doplnění - a nezapomeň poslat tomuto webu příspěvek na práci, když sem tak rád chodíš "diskutovat" - to by bylo slušné -ne. :-)

    • Bogus Sobotka napsal:

     To my židáci nedáme! Pro cent bych si nechal i od tebe omotat pejzy kolem svýho ošklivýho dlouhýho frňáku a uvázat na něm námořní uzel, než bych ho dal! Ale žvanit budu, to mě baví a ještě mi to platěj, tak co? Heč! Chycht! Já jsem kočička kote!:)))

     • hel napsal:

      kocicka.kote je zdá se přežívající fenomén...pamatuji rozkladnou diverzní činnost v diskusích na novinky.cz pod tímto nickname před volbami 2006 ve prospěch ods, velmi výrazně proti rathovi a pro americký radar v brdech...

     • admin napsal:

      A dost. Bogus už mě nebaví. Obzvlášť když píše z té samé IP adresy jako Jan Jinsky, Anti-Jinsky, Montisan, brněnská jiřička, Kartouzian, apod. A odpovídá v diskuzích sám sobě. Takže SMRT trolům!

      Blokuju :-(
      Spousta, opravdu velké množství slušných lidí si stěžuje, že diskuze jsou plné dementů a proto je pod jejich úroveň se do toho pouštět.
      Tady máme zájem o věcné a konstruktivní komentáře, kde se lidé něco zajímavého dozví.

      • Žabák napsal:

       Asi o rok později než bylo třeba, ale konečně alespoň tak. Totální svoboda slova, kterou někdo takhle dlouhodobě účelově zneužívá je nesmysl.

       Trolly je třeba blokovat a speciálně takovéhle jasné případy.

 16. Páter napsal:

  Poslal jsem 500,- Kč, pejzatého Bohůša je potřeba odstavit do koryta, pejzatí jsou ještě v této vládě kromě Sobotky: Stopnický, Dienstbier, Herman, Marksova a možná ještě další, o kterých to nevím

 17. pražská vlaštovka napsal:

  Pošlu samozřejmě hned,jak to půjde...je mi taky trapný,že na to Jan musí takhle
  upozorňovat...
  jituš

 18. Monika Ikema napsal:

  Peníze rada zaslu bohužel nevím jak a neznám adresu ani cislo bankovního konta !!žiji vJaponsku a potrebuji polopate napsat co a jak !! Takže vás prosím napsat co a jak ..děkuji --

  • admin napsal:

   Dobrý den,
   děkujeme za podporu, pro platby ze zahraničí je IBAN: CZ9120100000002600454961
   SWIFT: FIOBCZPPXXX
   Číslo účtu je vlevo nahoře, pro jistotu ještě jednou zde: 2600454961/2010
   Je to vše, co potřebujete?

 19. hel napsal:

  už jsem poslala, ale málo...radši bych nějakou činnost...nechci být jen konzument práce jiných..

 20. Monika Ikema napsal:

  Preji vam dobry vecer z Japonske Okinawy a jsem rada ze jsem mohla prispet kapkou do more !! Take podekovat za instrukce Janu Koralovi a Japonsky psanou odpoved pani Radce Fromlove !! Priste muze psat Cesky! Moje maminka byla Ceska ale ja se uz narodila ve Svycarskem Luzernu !! Moc vam vsem drzim palce do pristich dnu !!! Monika --

 21. napad napsal:

  Možná by bylo dobré, vytvořit nějaké mety pokud se vybere více peněz. Jaké další služby, lidi, novinky, atd.. by mohli být pokud se vybere tolik a tolik.. A například nad rámec 16k by jste si bral čtvrtinu z vybraných peněz, aby i vy jste měl nějakou další motivaci. A zbytek z peněz nad rámec 16k by jste investoval do rozvoje webu... byla by asi větší motivace přispívat..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!