„Házet perly sviním“

Putin and Lavrov attend a session of the Collective Security Treaty Organization in DushanbeTo je jako „házet perly sviním“ – toto staré české přísloví mi vytanulo jako první na mysl, když jsem si přečetl text projevu, který přednesl prezident Ruské federace Vladimír Putin na mezinárodní bezpečnostní konferenci v Dušanbe. Navrhnout Američanům, dokud je u moci Obama a lidé, kteří ho tam dosadili spolupráci v boji proti Islámskému státu bez ohledu na vlastní geopolitické zájmy, je totiž stejně nereálné, jako kdyby přišel hladovému tygrovi až pod nos vypasený králík s velkou mrkví a nabídl mu, aby se z něj stal vegetarián.

Nepochybuji, že pan Putin moc dobře ví, že takovýto návrh nebude přinejmenším do zvolení nového amerického prezidenta v Bílém domě na pořadu dne, ale je mi jasné, že to prostě říci musel, aby měl čisté svědomí, že zkusil vše možné i nemožné, až to v Sýrii opravdu bouchne a dojde k rozhodujícímu boji mezi pravidelnou syrskou armádou podporovanou Ruskou federací a povstaleckými skupinami, které jsou podporovány z USA, přestože se skládají především z islámských radikálů volajících po svaté válce a vyhlazení všech nevěřících.

Proto jsem také již s úsměvem na rtech četl další část tohoto prohlášení, v němž prezident Ruské federace vyzývá, aby byla stanovena jednotná pravidla platící pro všechny země a přestalo vměšování velmocí do vnitřních záležitostí ostatních suverénních zemí světa (tedy zákaz plánování barevných revolucí, „humanitárních“ bombardování a OSN neschválených vojenských misí tam, kde vládne někdo, kdo tak úplně nesouhlasí se „strýčkem Samem“).

Třeba za rok, za dva, pokud se v Americe stane prezidentem Donald Trump, nebo někdo s podobnými názory na americkou domácí a zahraniční politiku opravdu k nějaké spolupráci v boji proti islámskému a jakémukoliv jinému terorismu dojde, ale bojím se toho, že než se bude moci něco takového stát, dožene současná politická reprezentace USA svět na pokraj zkázy!
9 Komentářů k „Házet perly sviním“

 1. Justass napsal:

  "Třeba za rok, za dva, pokud se v Americe stane prezidentem Donald Trump, nebo někdo s podobnými názory na americkou domácí a zahraniční politiku........ "

  Nestane se vůbec nic pane Kašuko. V Americe je úplně jedno kdo je presidentem. Ač byla tato osoba vždy prezentován jako nejmocnější muž planety, v reále však mohla rozhodovat snad jen o tom jakou si to které ráno vezme kravatu. Reál politika, především ta zahraniční se "kuje" úplně někde jinde. To by jste snad jako zkušený komentátor mohl vědět - ne?

  • atos napsal:

   Přesně tak! A ten prezident, který nechtěl poslouchat státní a globální elitu, byl zavražděn, jako třeba Lincoln, Garfield, McKinley nebo Kennedy! Současní prezidenti jejich osudy znali, takže poslouchají jako vycvičení psíci, to je vše...

 2. martin bareš napsal:

  tak tak, nedělejme si iluze.

  Vy pane Kašuka, tak jako prezident Putin jste to říci asi "musel", aby... vlastně nevím proč... možná proto, že nikdo nechce říci, že jediným řešením při debatě s USA je bič a malej dvorek.

  Ale jak to zařídit? Jak zkrotit obludu, která žere tento svět?

 3. J. Hruška napsal:

  "Neházejte perly sviním" je ovšem biblický citát. Celý zní: "Neházejte perly sviním, protože je zadupou, obrátí se a roztrhají vás".

 4. JosefCZ napsal:

  Vy by jste skončil, oni však neskončí.

 5. bibi napsal:

  pan,autor,nepochopiI,Putin,dobre,vvie,ze,spoIupraca,je,nemozna,on,to,ponukoI,preto,aby,donutiI,americano,sa,odkopat,aby,ich,donutiI,odhIit,pravvu,tar,a,to,ako,zareaovaIi,mu,staci-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!