Proč Miloš Zeman netančí, jak Západ píská?

328255Unikátní pozice prezidenta České republiky Miloše Zemana ve vztahu k Rusku a Číně je v přímém rozporu s politikou Evropské unie a Západu jako celku, což vzbuzuje bouřlivou kritiku hlavy ČR v západním tisku. O výjimečné postavě na politické mapě EU na Pravda.Ru vypráví expert Ruského institutu strategických studií Oleg Lušnikov.

otázka: Olegu Jevgeněviči, chtěla bych s vámi dnes pohovořit o osobnosti Miloše Zemana, prezidenta České republiky, protože jeho pozice se ostře odlišuje od pozice mnohých dalších politiků. V poslední době obzvlášť překvapil svět, když nedávno navštívil přehlídku vítězství v Pekingu věnovanou 70. výročí vítězství nad japonským militarismem. Byl to jediný představitel nejen Evropské unie, ale i Západu a tím si vysloužil mohutnou kritiku v západním tisku. Čím je podle vašeho názoru pozice českého prezidenta neobvyklá?

Lušnikov: To nebylo první demarše Zemana. Zeman byl například u nás na oslavách 70. výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce a zúčastnil se všech akcí. Když jel do Moskvy, vyčítali mu, že narušuje jednotné řady evropských politiků, že Rusko je třeba nyní naopak trestat, všichni víme za co. A Zeman je v tomto smyslu narušitelem. Řekl, "Já jsem hlava státu nezávislého, když jsem přišel k moci, rozhodl jsem se, že pomůžu k vzestupu reálné ekonomice. A objem našeho obchodu s Ruskem se mi zdá být důležitější kategorií, než všechna ta různá demarše."

Nyní se slavilo 70. výročí konce druhé světové války v Číně. Analogická pozvání byla rozeslána všem evropským politikům. Ze zemí Evropské unie ho přijal zase jen Zeman a motivoval to tím, že se jedná o jednu z nejdůležitějších událostí ve světové historii a Čína je jedním z největších obchodních partnerů České republiky. Nutno říci, že Zeman je člověk velmi pragmatický. Neznám příliš jeho životopis, ale vím, že byl předsedou sociálně-demokratické strany v ČR, potom však došlo k nesouladu jeho názorů a některých dalších členů vedení, on ze strany odešel a nyní byl před dvěma a půl rokem zvolen prezidentem - jako první prezident České republiky zvolený všelidovým hlasováním.

A znovu udělám odbočku: když jel do Moskvy a řekl, že jede na oslavu, tak se v českém senátu i v dolní komoře parlamentu zvedla takzvaná opozice, která řekla - ach, on chce letět do Moskvy, tak my mu nezaplatíme tento let, ať si jede za své. Je třeba trochu pochopit současnou českou situaci. Je to země, která do značné míry závisí na politickém vedení Evropské unie a na Spojených státech amerických.

A se Zemanem byl ještě jiný podobný případ na jaře, když nový americký velvyslanec řekl, že on by na místě Zemana do Moskvy neletěl. Na to mu Zeman velmi jasně, prakticky, ale také velmi ostře odpověděl: "Nedovedu si představit, že by český velvyslanec ve Spojených státech mohl diktovat prezidentu USA, kam, kdy a s kým má letět, takže stejně ani americký velvyslanec nebude něco podobného diktovat mně, a já budu dělat to, co uznám za vhodné já".

otázka: Nejnovější výzkum veřejného mínění ukázal, že rating Zemana je nyní o jeden bod vyšší, než byl před jeho zvolením na post prezidenta. Dříve to bylo 32, dnes 33 %. To znamená, že, opíraje se o mínění obyvatel České republiky, vede svou linii a ta linie se otevřeně opírá o jeho voliče.

Lušnikov: No, ratingy... všichni víme, jak se počítají. Našel jsem rozhovor s bývalým ministrem zahraničí ČR Karlem Schwarzenbergem, který byl hlavním soupeřem Zemana ve volbách. V rozhovoru se Schwarzenberga ptali, jaký je jeho postoj k tomu, ce se událo v Číně. Odpověděl, že Zeman je do značné míry vinen tím, že ve společnosti se zrodily a upevňují špatné tendence.

otázka: Jaké tendence měl na mysli?

Lušnikov: To, že lidé zapomněli na tradice, přinesené do polického života České republiky prvním prezidentem Václavem Havlem, a to lidská práva. A Zeman neskrývá, že práva člověka jsou velmi důležitá, ale v lidských právech má jedno z hlavních míst ekonomický blahobyt, životní úroveň. A já jako prezident - řekl Zeman - budu dělat vše pro to, aby se ekonomická úroveň u nás oživila a zvedla.

A mimochodem, v letošním roce podle údajů české statistiky stoupl hrubý domácí produkt o čtyři procenta.

otázka: A nezdá se vám, že takový dobrý rating získal díky své pozici vůči běžencům? Nechce přijmout žádné kvóty EU a opět odmítl přijmout 4 tisíce uprchlíků.

Lušnikov: Máte bezpochyby pravdu. Ale on není jediný: podobně vystoupili Maďaři, Orban. Maďaři dokonce začali stavět stěnu na své hranici s cílem nevpouštět uprchlíky.

otázka: Chtěla jsem se vás zeptat na rozdělení Československa. Je to jediná země, která po rozpadu SSSR se rozdělila v míru. Jaký podíl na tom měl Zeman? Jak se mu to podařilo udělat?

Lušnikov: Nejen jemu. Premiérem tehdy byl vám také jistě známý Václav Klaus. Ptáte se na rozpad Československa, ale to je absolutně neuzrálý politický problém. Tam neexistovalo nic takového, jako že by Slováci neměli rádi Čechy a Češi neměli rádi Slováky, taková fóbie tu mezi oběma národy naprosto nebyla.

Problém vznikl až v roce 1992, kdy Václav Havel byl sice parlamentem zvolen, ovšem až napodruhé. Tehdejší parlament měl dvě komory - Sněmovnu národů a Sněmovnu lidu. No a v Sněmovně národů, jejímiž členy byli Češi i Slováci, Havel neprošel, protože jej Slováci jednoznažně odmítli. No a tehdy takoví politici jako Klaus, Zeman - nebudu jmenovat další a mezi nimi i sám Havel - sedli a začali přemýšlet, co dělat a jak.

Tehdy se rozhodli zemi rozdělit tak, aby se neopakovala jugoslávská varianta. A tak rokovali. nakonec se dohodli: stanovme hranici, rozdělme naši ekonomiku, rozdělme stát. Rozdělili, domluvili se a žijí v naprostém klidu.

otázka: A postavení Zemana dnes je nějak nasměrováno na spojení Západu s Východem? Jeho návrh na organizaci antiteroristických mobilních skupin, s nímž se už obrátil na Putina a požádal ho o podporu ve Valném shromáždění - to je pravděpodobně také nějaká jeho schopnost nacházet kompromisy? Je to podle vašeho názoru seriozní návrh?

Lušnikov: Je to důležité z toho pohledu, že tento návrh je zaměřen na zlepšení situace v boji proti terorismu. Nyní všichni uznáváme - USA, EU, my všichni - že hlavním problémem je boj s terorismem. Mimochodem v komentářích českého tisku byl Zeman za tento návrh zkritizován, psalo se, že běží před lokomotivou, ale je prý potřeba se dívat, jak se k tomu postaví Američané.

Přesto se mu podle mého názoru od našeho prezidenta dostalo pochopení, protože nemluvili o tom, jak formovat tyto antiteroristické skupiny a tak podobně, ale hovořili o tom, že je nutné bojovat proti terorismu společně a čím víc budeme své úsilí spojovat, tím lépe.

otázka: Putin řekl, že obchodní obrat mezi Českou republikou a Ruskem klesl, ale že doufá, že se tento proces stabilizuje a srovná. Myslíte, že to znamená zrušení našich protisankcí, nebo to je jen obecné hodnocení celkové situace, že konec konců Evropská unie sama tyto sankce zruší a na této vlně obchod znova začne růst?

Lušnikov: Na takové hodnocení je příliš brzo, vyčleňovat nějakou jednu zemi jen proto, že její představitelé mají dobré vztahy s našimi, nebudeme. Objem obchodu velice klesl - někde za dva roky i o 15 %. Před rokem 2013 převyšoval myslím náš obchod s Českou republikou 11 miliard euro. Takže ze strany východní Evropy je to možná hned druhá země po Polsku.

otázka: A co jsme v ČR kupovali a co oni u nás?

Lušnikov: Kupují u nás palivo-energetické zdroje. To především. A my jsme tam nakupovali výrobky zpracovatelského průmyslu. Je to téma pro zvláštní rozhovor. Pro Čechy to je velmi bolestivá záležitost, protože tím, že se ocitli v EU, ztratili z velké části ta odvětví, ty podniky, jejichž produkty spláceli své náklady na pořízení ropy a zemního plynu.

Tehdy ještě jednotné Československo dodávalo do SSSR velké množství elektrických lokomotiv, posunovacích lokomotiv a další podobné výrobky. To se vyrábělo ve známém městě Plzeň, kde se nevaří jen pivo, ale vyráběly se tam i tyto stroje, přičemž naši odborníci ve sféře železniční dopravy uznávají, že byly na daleko vyšší úrovni než německé.

Ale stalo se, že se dostali do naprosto nesrovnatelné konkurence s jednou německou firmou a Němci takovou konkurenci nepotřebovali. A udělali všechno pro to, aby Čechy z této konturence vytěsnili. A vytěsnili je úspěšně. Proto je dnes situace taková, že v našem vzájemném obchodě s ČR je velký disbalanc. To, co se nazývá záporný zůstatek pro český obchod s Ruskem, dosahuje okolo 4,5 miliard euro, ne-li víc.

To všechno je důsledek toho, že český průmysl, česká ekonomika, které se dostaly do Evropské unie, ocitli se v situaci, kdy jejich produkce, pro ně dříve tradiční, se ukázala být pro Evropu nepotřebná.

Zdroj: http://cont.ws/post/121981
45 Komentářů k Proč Miloš Zeman netančí, jak Západ píská?

 1. Robo napsal:

  Ďakujem za preklad.

 2. Jozef napsal:

  Oleg Lušnikov je jeden z ruských nedovzdelancov a šovinistov. Nevie, napr. nič o slovenskom národe, jeho histórii, jeho boji za nezávislosť a samobytnosť, o jeho osobitej kultúre, o jeho "duši". Preto trepe to, čo sa Čechom a najmä čecháčkom páči.
  P.S. Stavím sa, že o pojme "čecháček" nevie absolútne nič. T.zn, nevie nič o najslávnejšom českom mysliteľovi, ktorý dokázal český národ charakterizovať tak, ako napr, Tolstoj Rusov, či medzi inými napr. Palárik Slovákov /aby som bo, objektívny/.
  Lušnikov, Pjakin a podobní exoti robia slovanskej a najmä česko-slovenskej vzájomnosti oveľa viac škody ako osohu.SÚ TO PROSTO NEDOVZDELANCI!!!!

  • Marie napsal:

   Ten chlap lze o Zemanovi. Neucastnil se v Moskve vsech oslav, prave ani na te hlavni nebyl. A vubec ten clanek by tady nemel byt, nebot je to oslava hnupa Zemana, alkoholika, ktery nebojuje vubec o nic nez o svou vlastnli onanii, jak je milovan lidem a jak je dobry.
   Kterou ze svych pravomoci pouzil, aby neco udelal pro lidi? Zadnou.
   On bude vykladat, ze nejdulezitejsi je boj s terorismem, ale uz nedopovi, kdo za tim terorismem je. SIONISTI. Izraelsti, kteri cele to svinstvo na svete organizuji.
   A on k nim patri. Ty rozbroje "na oko" jsou soucasti jejich hry.

   USA ze chteji ovladnout svet? Ale kdepak, ty jsou jeste ve vetsi riti nez jsme my. PROC SE NEMLUVI O TECH, KDO USA ovladaji. To jsou skutecne zrudy.
   Je potreba zacit ukazovat prstem na prave viniky a nejlip by bylo, kdyby s tim konecne Rusko prislo. A poradne hlasite. Kdyz to dokazal Hitler rict, tak proc to nedokazeme my.
   Cituji: Sioniste rozpoutali obe svetove valky a jestli to udelaji potreti, budou eliminovani.
   A nezavisle na nem to rikaji uz desitky let Iranci, vzpomenu predchoziho presidenta Ahmadinezada. Takze dokud lidi naslouchaji hlupakum jako je Zeman a jeho mluvcim ( to mne neimponuje, ze si vybral ruskeho zida), tak se nam pored budou smat, protoze letime za spatnym vlakem...muslimove na nas kaslou, to co se k nam nahnalo, sem bylo prihnano Izraelem.

   • Zdenek napsal:

    Pokud chcete jakkoli označovat Zemana, zamyslete se nejdřív nad sebou.

    • Marie napsal:

     Označuji ho tak, jak si vskutku zaslouží. mám s ním zkušenost. Je to křivák a je mi jedno, že to nechcete vidět.

   • Jan napsal:

    Na rozdíl od Vás (Marie) Prezidenta Zemana si národ zvolil,zná jej a věří mu.

    • proud napsal:

     Ja bych radeji zustal u toho,ze si ho vetsinove zvolil,a proto urazet presidenta znamena potazmo urazet kazdyho z nas(i kdyz ja nevolil "mensi zlo",radeji jsem svuj hlas uplne znehodnotil,ale svuj narod respektuju),a vic bych to radeji nerozvadel.

     • Marie napsal:

      Proude, urazet? Kontatuji fakta. A jestli chces narovinu vedet, co si myslim o kazdem, kdo ho volil? Jedine debil, ja bych to nikdy neudelala. Byla jsem pripravena volit Okamuru, a kdyz ho podvodem z kandidatky vykopli, rekla jsem jasne ne, protoze hovnu da hlas zase jenom hovno, no a ted mi muzes s klidem zase vynadat, mne to neva...

      Lidi se za Okamuru nepostavili, aby dokazali, ze jsou ferovi. A kazdy si mohl pozpatky prohlednout, co Zeman delal a jak se v minulosti choval, tudiz promin, ale neda se nic delat, omlouvej jeho volice jak hrdlo raci...

  • Cico Ciciak napsal:

   No povedz nám niečo o tom slovenskom boji za nezávislosť. Veľmi by ma to zaujímalo.

  • Cico Ciciak napsal:

   Nepamätám si, kedy Slováci skutočne bojovali a krvácali za svoj národ a štátnosť. SNP? To bol obyčajný kalkul. I keď budiš. Aké sú ďalšie príklady? Prosíkanie Štúra niekde v Uhorsku alebo kde? A Štefánika zase v sionistickom západe? Keby mal viac rozumu, tak by bol boľševikom (pozor, nie trockistom!) ako bol Lenin a Stalin, ale náš milovaný Štefánik bol kapitalista (asi pravičiar) a "demokrat" (asi veľmi dobre vedel, že "demokracia" na západe je celkovo jeden veľký ojeb)! ČS na sklonku ww1 vzniklo takisto čisto ako kalkul západných mocností ako protiváha k nemecku a maďarsku. Hlavne v tom mala prsty stará "dobrá" británia, ktorá vždy hľadila/hľadí iba na svoje záujmy. Inak, uvedom si, že V.V. Pjakin sa pozerá na procesy, his-tóriu a veci z konceptuálneho (globálneho) hľadiska.

   • Cico Ciciak napsal:

    a nie ako bežný majn-strímový his-torik.

   • Cico Ciciak napsal:

    Takže Slovensko je z globálneho hľadiska skutočne nič.

    • Cico Ciciak napsal:

     a v ČS bolo Slovensko skutočne len taký surovinový prívesok Česka. To, ak si dobre pamätám, už aj raz V.V. Pjakin vo svojom staršom videu hovoril. Takisto tam spomínal aj kanadu.

  • proud napsal:

   Nevim co je Pjakin jako clovek zac,znam ho jen z videi a nezda se mi,ze by byl "spatnej",je to Rus a hodne vypada jako vlastenec,ma zajem na svym narode a to je podle me v poradku.Ostatni jmenovany neznam.

 3. Josef Švejk napsal:

  Josefe a Marie a jak to bylo s tím neposkvrněným početím nám také sdělíte?

  • Marie napsal:

   Klidne sdelim, otazkou je, zda budes naslouchat. Neposkvrnene poceti je kravina. Jezis byl zidovsky ucitel, narodil se ze semene jako uplne kazdy a nebyl nesmrtelny, jako ani nikdo z nas neni. Zidi nam ho predhodili jako vzor za ucelem obetovani vseho a I nakonec sebe. To je cele. Jako kazda pravda, I tato je prosta a jednoducha.
   Vsichni se hrabou v zastupnych problemech, misto zakladni veci: chraneni si sveho zivota, tak jak to dela kazde zvire. Je na to neco nejasneho?
   Tady se budeme hrabat v tom, jestli Zeman netanci podle Zapadnich not? K smichu. Tanci podle sionistickych not a z nas si dela vylozene rit. Kdo to nepozna, tak je hloupy, protoze normalni je divat, co clovek dela a ne hodnotit neci kecy. Tecka.

   • Robo napsal:

    Nie židovský učiteľ, ale učiteľ židov. V tom je veľký rizdiel a opak je len propaganda.
    Hitler nepomenoval pravé zlo, keď vybijal židov. Tí sú podobne v riti, jak USA. Je rozdiel medzi židom a sionistom.
    A Zeman...medzi slepymi jednooký kráľom. Je to podobné, jak s BRICSom (a už to tuším povedal i Pjakin) - ako PRECHODOVÝ STUPEŇ Dobrý. Nesmie ovšem u toho prechodoveho stupňa aj zostať (systém).

    • Marie napsal:

     Souhlasim. A take vim, ze zid a sionista neni totez, ikdyz nejvetsi pocet v radach sionistu jsou zide. Ne kazdy zid se chce podilet na krvavem postupu ke svetovlade. V Iranu ziji zide a maji procentuelni zastoupeni ve vlade, stejne jako ostatni mensiny. Videla jsem reportaz, kde primo v parlamentu jeden mluvi o tom, jak Bibi se je snazi zlanarit, aby odesli do Izraele, ale oni nemaji zajem.

     Co se tyka Zemana, tak ten sionistou je a jeho chovani to primo naznacuje. Uvedu ti priklad: on populisticky lidem rika: Pomozme pristehovalcum v jejich zemi. Pritom ta zruda dobre vi, ze se podilime na sankcich uvalenych na Syrii a skoda zpusobena tem lidem jde do milliard. Rozumis mi? Ja ti budu skodit, ale pritom ti budu mazat med kolem pusy, jak ti chci pomoct, to jsou sioni. Dalsim znakem je, ze on napomaha odvraceni pozornosti od skutecnych viniku. Delaji to chytre: mluvi opacne nez mysli, pisi ruzne clanky, kterymi jsou naoko na strane lidi a obvinuji Zapad, potazmo USA ze vseho. Kdyz si pak udelas trosku pruzkum, co jsou to za lidi, tak vykulis oci. Namatkou priklad: Professor Manjally Thomas. Jednou z prvoradych sionistickych taktik je postavit do cela opozici svoje lidi, jako napr. ve Spanelske valce.
     Kdyz jsem na internetu cetla, jak nejaka zenska pise Zemanovi, ze ho za to, jak se stavi proti imigrantum k nam miluje, tak se mi protocily panenky. Spolkla mu tu jeho hru nejen I s navijakem, jak se rika, ale I jeho celeho I s botkami. Fuj. To se pak opravdu tezko dava dohromady spoluprace mezi lidmi a bez ni se neda zadny boj vyhrat.
     Je to takova vychytrala forma rozdelovani lidi, bohuzel ucinna a ti dementi, co nam vladnou, ji maji vsichni osvojenou jako krestani modlitbu "otcenas". Viz Babis. Vesele ruinuje CR ve velkem a lidi mu basti tu pohadku, jak zemi ridi jako byznys. Ovsem nedopovi, ze ten svuj a pro sebe, nikoliv pro lidi.

    • proud napsal:

     " Je rozdiel medzi židom a sionistom."...........jo,vis o cem pises!,protoze bejt sionistou neznamena bejt taky zidem(i kdyz jich je tam dost),je to o zajmech,mozna bysme se divili kdo vsechno tam bude,zidi,arabaci,belosi,mozna i cerny a klidne i nejakej Slovan,kdo vi.

  • Vlabi napsal:

   Švejku, :-))))))))))))))))

  • proud napsal:

   To ti vysvetlim: Tatka koupelnou neprobehl,ale fakt poradne se v ni vyhrebelcoval a tak bylo poceti neposkvrneny,rekl bych primo vonavy:-))))))))))))))))))

 4. Míša napsal:

  Pepo a Máří (jestli to není jedna a táž osoba). Jste asi spadli z Marsu? Jsem zvědavá, jestli se za půl roku - rok za své výroky aspoň začervenáte.

  • Marie napsal:

   Nestarej se o to, odkud kdo spadl a necpi sem nejake sve domnenky o tom, ze jsme jedna osoba. Jiste je jedno: Jsme vsichni na jedne lodi a ohrozeni na zivotech, vcetne tebe. A za co bych se mela cervenat za pul roku bys mi tak jaksi nechtela rict? Cekam a dekuji.

   • proud napsal:

    Za kritiku presidenta se cervenat,ani omlouvat nemusis,to je pravda,ale za jeho urazky muzes klidne hned! :-))

  • Marie napsal:

   Lušnikov: To nebylo první demarše Zemana. Zeman byl například u nás na oslavách 70. výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce a zúčastnil se všech akcí...
   zzzzzzzzz je to lez,
   citace 2: A já jako prezident – řekl Zeman – budu dělat vše pro to, aby se ekonomická úroveň u nás oživila a zvedla.
   zzzzzzzzz je to lez. Byl nekolikrat zadan, aby odvolal Singera, guvernera CNB, ktereho sam jmenoval, z duvodu poskozovani lidi cele zeme a on to neudelal, jen na oko mu pohrozil prstickem! Mimochodem, podhodnocenou korunou netrpi pouze lide v CR, ale vsichni, komu se zasilaji penize do zahranici a duchodci takto prichazeji minimalne o 1000 korun ze svych duchodu, celkove na tom banka vydela zhruba 160 milionu korun mesicne.
   citace 3:
   A mimochodem, v letošním roce podle údajů české statistiky stoupl hrubý domácí produkt o čtyři procenta.

   otázka: A nezdá se vám, že takový dobrý rating získal díky své pozici vůči běžencům? Nechce přijmout žádné kvóty EU a opět odmítl přijmout 4 tisíce uprchlíků
   Zzzzzzzzzzzzzase zvasty. Kdyz odmitnu, tak je neprijmu, ale oni k nam proudi. Hraje komedii. My odmitame kvoty, ale prijmeme je dobrovolne!! Chapes to? Mne nezajima, co rika, ale vysledek. A upozornuji te, ze on si nemuze dovolit je odmitnout a moc dobre to vi, protoze jsou na to smlouvy, ktere nase republika podepsala. Takze komediant hraje lidem na city, jak on odmita, sasek jeden hradni...
   A jestli ti ani toto nestaci, tak se zamysli nad temi sankcemi! On je proti nim, ale podepsal je, takze co mi chces vycitat za pul roku???
   A pripomenu ti jeste jednu vec: dluh ceske republiky, ktery nenadelali lide, ale vlada a on populisticky vylezl s tim, ze bude ze sveho platu splacent dluh castkou 50 tisic mesicne! Tentyz hajzl, kdyz dostal zadost o pomoc v nouzi od jedne osoby, odkazal ji na pomoc od rodiny, aniz by se zajimal o to, zda to prichazi v uvahu a pritom slo o to, ze ta osoba byla uplne bez prostredku vinou jeho podrizenych.. pry nema pravomoci zasahovat do niceho. Takze si toho saska idealizuj dal, ja vim, ze president nemusi podepsat spatny zakon a on to dela. A bude delat, jen to vzdy okeca, jak nesouhlasi.

   • proud napsal:

    Chapu tvy rozhorceni,si myslim,ze mu rozumim,ale uvedom si ze Zeman nemuze delat a rikat vsechno co by chtel i v pripade,ze by mohl! Nevidim do nej tak dobre abych za nej mohl mluvit:-),ale bud mu jde o narod,nebo alespon jistou "presidentskou" profesionalitu,nebo se chce vyridit co nejdriv a bude proto delat vsechno,podle svejch okamzitejch moznosti,hadam ze je spis to prvni.........

 5. JosefCZ napsal:

  Jozef-šovinista dle tvého článku jsi asi ty.Jinak by jsi nemohl napsat to, co jsi zde napsal.
  Jsem Moravák,jednu třetinu rodiny mám z Čech a druhou ze Slovenska.Můžu tě ubezpečit, že máš zkreslený pohled na Čechy, potažmo "čecháčky".
  A to mne od bratra Slováka "slovana" mrzí.

  • Marie napsal:

   Pokud ho nemas zkresleny ty, tak tady vysvetli rozdil mezi Cechem a cechackem. Dekuji.
   Ja Slovakum nic nevycitam, protoze to byli cechackove, kdo byl svolny s rozdelenim republiky. Duvod byl prosty. Ceska republika byla vice prumyslova, Slovensko zemedelske, takze se casto divali na Slovaky jako na zatez. Pamatuji si hlasy, ze se vezou na ceskem prumyslu a ze jejich potraviny si muzeme dovezt ze Zapadu. Jake svinstvo lidi v CR dnes do sebe cpou ze Zapadu, ze Slovanska neprislo za celou dobu existence spolecne republiky NIKDY.

   • Robo napsal:

    Len jeden príklad za všetky - VSŽ v Košiciach, počet zamestnancov asi 30.000.
    Od revolúcie už je to US Steel..
    Druhý príklad (z ČR) dáva Lušnikov vyššie (lokomotívy a Škodovka).
    Príkladov je ale mnoho (čo takto POLDI Kladno napríklad, VSS Košice, ..)

    Vačšina svárov medzi SR a ČR bola umelo vyvolaná (podobne, jak nenávisť Ukraincov proti Rusom, len v menšom merítku) a jak je vidiť, úspešne. Čecháčci a "Slováci" z toho žijú dodnes.

    A s tými potravinami máš pravdu, žerieme hnusy z chemických labákov..jedy na krysy..

    • Marie napsal:

     Tak tak. Ja jeste pripomenu Makytu Puchov. V mladi jsem tam rada kupovala saty, protoze mi strihove sedely lip. Kdyz jsem tam pak prijela nekdy kolem roku 2000, tak jsem otevrela pusu udivem. Prodavali tam auta. Vsichni ti lide tam pracujici, byli samozrejme propusteni.

     Slovensko ma dostatek kvalitni pudy, jejiz vlastni Babis! V CR je vlastnikem vice nez poloviny veskere urodne pudy, a take v Polsku a Nemecku. Co ti to rika? Uz jsi na to vlastne odpovedel...aby lidi zrali chemicke sracky a chcipali z toho, to je cely duvod.
     At se podivas kam chces, vsude vidis zajem vlady likvidovat lidi ( treba vezmeme zdravotnictvi). Lekari ordinuji lidem leky na nemoci, ktere nemaji, a tim jim ublizuji. Duvod? Maji to nadiktovano. Muj kamarad ( lekar ze Slovenska), mi to popsal, jak to probiha a kvuli tomu odesel.
     Takze celime nejen valce, ale I genocide, provadene na nas sionistickymi poskoky , a Zeman k nim patri I s celou vladou.
     Psala jsem mu nekolikrat. Na konkretni otazku ti neodpovi.
     Je spravne, kdyz matka sebere jidlo svym detem a da je cizim? Samozrejme, ze neni, to da logika, zadne zvire to neudela. Muzes dat, az mas vic nez potrebujes. Takze preneseno do politiky: mame vice nez pul milionu lidi bez prace, mame bezdomovce radove v desetitisicich ( mozna uz pres 100 tisic, presne nevim) a zivorici duchodce, kteri nemaji na zakladni potreby, presto pro pristehovalce mame 44 tisic mesicne, ubytovani zdarma a vyber ze 3 jidel! Toto videl na vlastni oci Okamura, a dal to na svuj web. Dokonce ta jidla popsal. Takze, abych to uzavrela: kdo vidi Zemana jako kladnou osobu, ktera netanci jak Zapad hraje, tak si dobrovolne zalepuje oci. A neni to Zapad, ale sionisti, kdo ho ridi, takze plati, co jsem psala vyse (obraceni pozornosti od skutecnych viniku).

     • Václav Princ napsal:

      Píšete to správně Marie, jen ten závěr s prezidentem Zemanem jsem nepochopil. Prezident tu nechce imigranty a jako jediný to říká od počátku otevřeně. Takže s ním souhlasíte. Prezident Zeman chce práci pro naše podniky a tu získává svými cestami v Číně a v Rusku. Tak s ním také souhlasíte? A co tedy vlastně máte. Uvědomujete si, jak se sama shazujete, když píšete o prezidentovi ČR také nesmysly. A to nemluvím o úctě ke státnosti a k symbolům státu, kterého jste občanem. Pokud se domníváte, že máte pravdu, tak to lze napsat slušně a konkrétně. To však postrádám.

   • proud napsal:

    Cech je proste Cech,bud narodnosti,nebo presvedcenim,ovsem cechacek,to je proste "skodolibej vychcanek" na par facek.

 6. Definitiva napsal:

  Jozef a Marie Jinskí a im podobní, sú v diskusii vždy na prvom mieste, vyplnia diskusiu balastom plne v súlade s politikou USA chazarských finančných mafiánov.

  Nereagujte na trollov, znižujete si intelekt!

  • Marie napsal:

   Doufam, ze se mi omluvis, srabe. Ja nejsem zadny troll a zeptej se na mne treba Orteka. Vi, kdo jsem.

 7. Josef Švejk napsal:

  Marie a Josefe, omlouvám se. Opět jsem zase rychleji psal, než přemýšlel (sakra). Asi bych se měl naučit počítat do deseti.

 8. Václav Princ napsal:

  Je mi líto těch nezasvěcených a štvavých příspěvků vůči prezidentovi ČR, zejména, pokud je to ze strany Slováků. Zřejmě si neuvědomujete ve své nenávisti vůči prezidentovi Zemanovi, že vojska SSSR osvobodila ČSR v květnu 1945 a zvítězila na fašismem. Potom si neuvědomujete, jak přispíváte k válečnému štvaní vůči dnešnímu Rusku. V článku je to jasně uvedeno. My jsme vyváželi nejen elektrické lokomotivy, turbíny, elektrárny, obráběcí stroje do celého světa, ale také sklo a textil a další. Jenže jsme byli konkurencí západu a proto naše německá konkurence potřebovala naše státní podniky rozbít a s pomocí Václava Klause a jeho privatizace rozkrást. Je to k pláči, když to tu čtu, co dokážete vyplodit za nesmyly.

  • Marie napsal:

   Vaclave, vyse jste mi napsal, zle neni tam okenko odpovedet, tak vam odpovim tady: Nevim, proc jste zredukoval sve posuzovani presidenta jenom podle toho, co rika. A nechcete videt, co dela. Zastavil sankce ze strany CR proti Rusku? Dal tem lidem u nas, co v dusledku tech sanci ztratili praci neco? A vy mu klidne spolknete tu lez, ze jezdi do Ruska a Ciny kvuli ziskavani prace pro nase podniky? Musim se smat. On tam naopak jezdi, aby prezentoval vuli svych sefiku, kterym slouzi. Ale okecat to musi tak, aby se to lidem libilo. Ze to nechcete videt, neni moje vina a ani vec. A otazka pristehovalcu? Ze s tim nesouhlasi je nepodstatne, nic proti tomu neudelal a neudela. Proc neposlal vojaky na hranicni prechody, kdyz pravomoc k tomu ma? Blbe kecat, nic jineho ten clovek nedokazal za celou dobu, co je fe funkci presidenta. A ze se vam nelibi moje mluva a ze se shazuji? Vite, zrejme vam nedochazi, ze jsme opravdu v ohrozeni zivotu, vsichni. Takze az vam to dojde, chci videt, jak budete slusny vy.
   Na vas kdyz nekdo namiri zbran a bude vam k tomu krasne zpivat, jak vas ma rad, tak vy tu zbran nebudete ani videt, bude vas blazit ten krasny zvuk. Ja spis nemam chut poslouchat ani rajsky znejici lzi a vidim v prve rade tu zbran a koukam ji vykopnout. Rozumite mi? A prosim vas: jakou uctu chcete mit ke sve statnosti ci symbolum v zemi, ktera ma cesky uz jenom nazev? Opravdu nemohu za to, ze jste si zalepil oci...

  • proud napsal:

   Souhlas,rozumny psani,jen nevim kolik je na tom pravdy s tim Klausem,jestli za nej,nebo jestli "on",takze to si odkejvat netroufam ;-).Oni ti nasi hosi presidentsky musej bohuzel skakat jen v urcitejch,podle me dost tesnejch mantinelech,a to predpis nepredpis,protoze dal je prave ti "cechackove" nepustej:-(

 9. Zdenek napsal:

  Nejdřív na sebe štěkáte a když to člověk vezme, jde vám o stejnou věc. Marie, nemáte v oblibě Zemana. Kiska je asi lepší. Hledejte to, co nás spojuje. Je to potřeba. Mějte se.

  • Marie napsal:

   Nejde o oblibu. Lidé se poznaji podle toho, jak se zachovaji v krizové situaci, kterou rozhodně ohrožení života je. On se zachoval přesně podle toho, jak vypadá. Líné prase. Stačilo zvednout telefona přimět své podřízené pracovat, ti to totiž celé zavinili. Je to hajzl, ale kecat umí. Však kvuli tomu si ho šéfstvo vybralo....aby oblboval národ.

  • proud napsal:

   "Co nas spojuje" je jiste dobrej napad,ale zase ne za cenu pokrytectvi.......

 10. Jan napsal:

  Marie,nebudete kandidovat na prezidenta,že rozjíždíte nenávistnou kampaň jako ji rozjížděl spící šlechtic? Myslím,že by jste dopadla jako on.

  • Marie napsal:

   Ja ze rozjizdim nenavistnou kampan? To muzes napsat jedine proto, ze nemas schopnost rozpoznat konstatovani od kapane a jeste k tomu nevidis rozdil mezi slovy a skutky.

   Zeman TANCI, jak zapad piska! Ne ze ne. Pokud chces diskutovat o tom, dodej jediny dukaz jeho skutku proti piskani Zapadu!!

   Normalni je chtit skutky a ne kecy, jenze pres polovine naroda staci ty kecy saska. Podivej se pozpatku na zakony, ktere podepsal a pak si muzeme povidat o tom, co je to zac..

   • proud napsal:

    "Ja ze rozjizdim nenavistnou kampan? To muzes napsat jedine proto, ze nemas schopnost rozpoznat konstatovani od kapane "............:-)))))))))))))))))))))))))),pomoc je prosta,vyjadruj se jako kdyz konstatujes a nepokrikuj jako kdyz delas kampan na pavlaci:-)))))))))))))))))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!