„Konec EU“ – „Heroická“ reakce Merkelové na uprchlíky by mohla Unii zničit, varuje Slovensko

Hungary2V úterý maďarský ministerský předseda Viktor Orbán vyslal upozornění, že si vůbec nedělá legraci, když ujišťuje, že příliv migrantů prchajících z válkou rozervané Sýrie neskončí tím, že „změní 1000 letou historii křesťanské kultury v Maďarsku.“ Orbán to myslel tak vážně, že si podél srbské hranice postavil 100 mil dlouhý a 12 stop vysoký proti-imigrantský plot z žiletkového drátu, schválil sadu nouzových zákonů, které dovolí zatýkat a následně stíhat kohokoliv, kdo mu jeho nový plot poškodí, a pak k prosazení svých nových zákonů poslal policii na koních spolu i s vojáky.

Zde je výsledek prvního dne tohoto zastavení:

Source

zde je asistent ministerského předsedy Viktora Orbána Gyorgy Bakondi: „Doufáme, že poselství, které jsme migrantům už dlouho posílali, se k nim dostalo. Nepřicházejte. Protože, tato cesta nevede tam, kam chcete jít.“

Takže, prozatím je to pro Orbána úspěšná mise.

Ale tento příběh není o Viktoru Orbánovi, je to příběh o migrantech, a zatímco Orbán možná uspěl v zajištění, aby Maďarsko nebylo zavaleno žadateli o azyl (tak tomu bude, pokud se Německo nerozhodne, že kvóty budou povinné), neuzavře hranice a neudrží tu hustou masu prchající ze Sýrie, aby si nenašla cestu na sever do Německa.

Jak jsme referovali už v úterý, Maďarsko začalo posílat uprchlíky zpět do Srbska, což ovšem není postoj, kterým by příliv šel zvládnout, i kdyby chtěli. Srbský ministr práce Alexandr Vulin poslal do Budapešti následující poselství:

„Nespáchali podle trestního práva nic. Nemůžete je poslat zpět do Srbska bez jejich povolení. Tito lidé nechtějí v Srbsku zůstat. Chtějí cestovat do Evropy, nebo kam všude chtějí. My nejsme koncentrační tábor a neočekáváme, že by nás kdokoliv za koncentrační tábor považoval.“

Takže lze očekávat, že nová oblíbená trasa do Německa půjde přes Chorvatsko. Zde je to od WSJ:

Přes noc přešlo do Chorvatska ze Srbska asi 150 migrantů, uvedlo ve středu ministerstvo vnitra, což znamená, že jsou po oplocení hranice mezi Maďarskem a Srbskem alternativní cestou pro uprchlíky ke vstupu do Evropské unie.

Migranti byli ve středu zaregistrováni na hraničním přechodu Tovarnik, řekla mluvčí chorvatského ministerstva vnitra.

V Srbsku vozí migranty autobusy do Sidu, města na srbské straně hranice, hlásila srbská a maďarská média po postavení 110 mil dlouhého plotu, co má přiškrtit příliv uprchlíků. Migranti pak vstupovali do Chorvatska, někteří i přes jiná místa než jsou oficiální hraniční přechody.

Chorvatský ministerský předseda Zoran Milanović řekl, že si s migranty poradí, čili je přesměruje dále na sever do bohatších evropských zemí, převážně Německa a Švédska, kam většina migrantů říká, že si přeje jít.

Zde je (díky BBC) pohled na současný stav pohraničních kontrol s následnou grafikou poskytující rozčleněnější pohled na lidské toky regionem (přes Frontex):

Ale ta nová trasa představuje svou vlastní sadu problémů jak pro Chorvatsko, tak pro uprchlíky. Od The New York Times:

Uzavření maďarské hranice vyvolalo u humanitárních skupin obavy, že migranti snažící se dostat do Chorvatska by mohli mimoděk přejít přes oblasti u maďarsko-chorvatské hranice, které jsou zamořené tisíci nastraženými minami, které tu zůstaly z Balkánských válek v 90. letech. Ve středu byli do oblastí, kam přijíždějí migranti, vysláni chorvatští experti na odminování, referuje Reuters.

Země bývalé Jugoslávie, které bývaly rozervány válkami, tudíž zaujaly k migrantům tolerantní a přívětivý postoj, a ti na tento prostor pohlíží spíše jako na tranzitní zónu než na konečnou destinaci. Ale s maďarským rozhodnutím kriminalizovat porušení jejich hranice země by jak Srbsko, tak Chorvatsko, které jsou relativně homogenní a chudé v porovnání s některými jejich bohatšími evropskými sousedy, mohly být brzy konfrontovány s proudem migrantů, na který jsou špatně připraveny.

Přes to všechno lákadlo nového života v Německu pro většinu kandidátů na azyl daleko převažuje nad riziky, zvláště uvážíme-li ty horory v Sýrii, před kterými se jim podařilo uniknout. A opravdu, obrázky z Německa, jaké to je přijet do této země, nemohou být ani odlišnější od toho, jak uprchlíky vítají na maďarské hranici. Porovnejte ten kontrast:

Co se týče kancléřky Angely Merkel, tak Německo v reakci na krizi dělalo zázraky, aby si obnovilo reputaci, kterou, jak pravidelní čtenáři dobře vědí, potřísnil tvrdý postoj Berlína při vleklých jednáních o vykoupení z dluhů s Řeckem. A ač postoj Merkelové s sebou nese značné politické riziko, tak to vypadá, že si o sobě myslí, že je svým způsobem stejně rozhodná jako Obrán. Zde je to od Bloomberg:

Bylo to v okamžiku, kdy čísla začala ukazovat, že německá kancléřka Angela Merkel učinila rozhodnutí, které by mohlo buď vybudovat, nebo zhroutit její politický odkaz.

Spolu s tím, jak 26. srpna cestovala do uprchlického střediska ve východoněmeckém městě Heidenanu, aby si vyslechla příběhy o traumatizujících cestách při útěku z občanské války v Sýrii, tak se jí protestující proti jejímu příjezdu posmívali a pokřikovali na ni nadávky. Někteří na ni volali „vlastizrádkyně.“ Po tomto zážitku podle dvou blízkých spolupracovníků byla Merkelové sice otřesená, ale rozhodnutá i tak jednat.

Graf ukazující historicky největší vzepětí počtu žadatelů o azyl v Německu:

To, co následovalo, byla strategie přístupu k záplavě uprchlíků spočívající v prosté svolnosti s jejich příchodem. Ač její politika otevřených dveří téměř přes noc přetvořila její image z metly Řeků na svědomí Evropy, tak hrozí, že rozdělí kontinent, a představuje čin odpovídající balancování na vysoko zavěšeném laně ještě dramatičtěji než krize eura.

„Pokud bychom se museli omlouvat za to, že jsme v reakci na nouzovou situaci ukázali vlídnou tvář, tak by to už nebyla moje země,“ řekla Merkelová v úterý na tiskové konferenci v Berlíně.

Teď je tu otázka, zda se bude Merkelová snažit využít finanční a politickou sílu Německa k donucení dalších národů EU, aby změkčily svůj postoj k uprchlíkům. Jak už jsme v úterý řekli, „vnímání Německa jako toho, kdo vynucuje nechtěný demografický posuv, by mohlo docela dobře posloužit jako ventilátor k rozdmýchání nejen nacionalismu, nýbrž i náboženské nesnášenlivosti, zvláště vzhledem k pravděpodobnosti, že ti, kdo jsou proti usazování migrantů, budou mít predispozice k podněcování strachu z operativců ISIS pronikajících do Evropy pod pláštíkem uprchlíků.“

A to není všechno. Jak to řekly některé země, pokud Německo vnutí svou vůli zdráhavým státům silou, tak by mohlo docela dobře nadobro EU zničit. Uzavřeme to následujícím od Reuters:

Kancléřka Angela Merkel apelovala na evropskou jednotu poté, co jeden z jejich ministrů volal po finančních pokutách proti zemím, které se odmítají postarat o svůj podíl na migrantech, čímž ve střední Evropě vyvolal hněv.

Jistý český činitel takovéto hrozby popsal jako prázdné nicméně „poškozující“, zatímco Slovensko řeklo, že by to přivodilo „konec EU.“

Poznámka 1: Zatím na to reagují pikolíci Německa v EU následovně - Kvóty schválíme i přes odpor, prohlásil šéf lucemburské diplomacie

Poznámka 2: Ve čtvrtek 17. září bude Europarlament jednat o pozměňovacím návrhu Petra Macha k zatím schválenému usnesení, který by měl kvótám zamezit.

Submitted by Tyler Durden on 09/16/2015 09:46 -0400

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2015-09-16/end-eu-merkels-heroic-refugee-response-may-destroy-union-slovakia-warns
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!