Německo se odvrací od anti-Putinovské aliance s US. Spojí své síly do koalice k poražení ISIS s Ruskem?

Russia_Germany1-400x226Německo v překvapivém kroku opustilo anti-Putinovskou alianci zformovanou USA: Německo teď už oficiálně vítá připravenost Moskvy v Sýrii jednat a zahajuje společně s Ruskem a Francií iniciativu za ukončení této války. To by mělo zastavit i ten neustálý příliv uprchlíků. Německo nařídilo tisícům vojáků bojovou pohotovost. Německo překvapivě opustilo alianci zformovanou spolu se Spojenými státy, která měla v úmyslu zablokovat ruský vstup do syrského konfliktu.

Ministryně obrany Ursula von der Leyden řekla Der Spiegel, že vítá záměry presidenta Putina přidat se k boji proti extremistické organizaci „Islámský stát“. Bude to záležitost oboustranného zájmu, řekla.

© Deutsche Presse?Agentur
Frank-Walter Steinmeier a jeho ruský protějšek Sergej Lavrov tvrdě v zákulisí pracují na plánu pro Sýrii. Obrázek ukazuje tyto dva ministry zahraničí během návštěvy Stalingradského památníku ve Volgogradu letos v květnu.

Mluvčí ministerstva zahraničí dodal, že Německo uvítá další ruské úsilí o boj proti IS. Ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier dokonce oznámil zahájení společného podniku za účasti jeho, ruského ministra zahraničí Lavrova a jejich francouzského kolegy Laurenta Fabia s cílem ukončit syrskou občanskou válku. Očekává se, že Lavrov a Fabius dorazí v sobotu do Berlína.

Rusý ministr zahraničí Sergej Lavrov vyzval US ministra obrany ke koordinaci svého úsilí s ruskými vojsky. Protože obě strany aktivně do Sýrie investovaly, tak by mělo být prvořadé, aby US obnovily před tím zrušenou operační spolupráci s Ruskem, řekl v pátek v Moskvě Lavrov. Ta by byla zaměřená na vyhnutí se „nezamýšleným incidentům“. Ruská vojenská cvičení ve Středomoří budou v souladu s mezinárodním právem. Lavrov dále vysvětlil, že Rusko bude pokračovat v dodávkách zbraní vojskům syrského presidenta Bashara al-Assada na podporu jejich boje proti extremistické organizaci Islamistický stát (IS).

Rusko začalo s diplomatickou ofenzivou už před několika týdny. Američané přesně neuvedli, že budou ruskou iniciativu podporovat. US za žádných okolností nedopustí, pokud by Rusko bylo opravdu úspěšné, aby to bylo Rusko, kdo dostane kredit za vyřešení této patové situace. US vláda proto preventivně varovala před zhoršením krize s uprchlíky, pokud by snad intervenovalo Rusko.

Zvláště neoconi vysílají varování před jakoukoliv spoluprací s Ruskem v jakékoliv záležitosti. US president Obama se nijak jasně nevyjádřil, zda ruská iniciativa proběhla v koordinaci s Bílým domem. Ministr zahraničí John Kerry na jaře odletěl na překvapivou návštěvu Ruska, z níž však ohledně záležitosti Sýrie nevyšel žádný výsledek. Je pravděpodobné, že US vláda tváří v tvář zhoršující se krizi s uprchlíky změnila svůj názor, takže jsou teď na Středním východě ochotni ke spolupráci s Ruskem.

Frank-Walter Steinmeier se už dlouho za scénou pokouší o usmíření, a je tudíž v neustálém styku s ruským kolegou Lavrovem. Vypadá to, jako by byl jediný v německé vládě, kdo si uvědomuje, že krize s uprchlíky, bude-li válka na Středním východě pokračovat, se úplně vymkne kontrole. Před několika dny signalizovalo i Rakousko a Španělsko, že právě ruská účast v bitvě proti IS je kriticky důležitá. Rusko začalo s rozšiřováním svých vojenských aktivit v Sýrii.

Německá ministryně obrany Ursula von der Leyen chce rozšířit nasazení Bundeswehru v Iráku. Bundeswehr bude připraven pokračovat ve své úspěšné práci v kurdských regionech ve spolupráci s iráckou vládou, řekla v sobotu Der Spiegel. První kroky už byly provedeny. Německo dodalo zdravotní dodávky, přilby a ochranné masky. Až 100 vojáků Bundeswehru cvičí bojovníky kurdské Pešmergy v severním Iráku. Dodávají se i zbraně.

Von-der Leyden rovněž s příchodem uprchlické krize nařídila bojovou pohotovost tisícům německých vojáků. Zda k tomu došlo kvůli uprchlíkům, nebo kvůli náznakům hrozby terorismu, není dosud známo. Rozkaz byl vojskům vydán den před tím, řekl mluvčí ministerstva v pátek v reakci na zprávu Der Spiegel. Až 4000 vojáků je v neustálé pohotovosti k nasazení. Minulý víkend byly vyslány stovky vojáků, aby pomohly s ubytováním nově příchozích uprchlíků. Vojáci dostávají za svou službu v rámci rozkazu přípravy k možnému nasazení příplatky.

Komentář překladatele (z němčiny do angličtiny):

Přišly zprávy, že ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov zpochybňoval účinnost US vedené koalice proti Islamistickému státu (IS). Podle magazínu PNP konstatoval, že dotyční kolegové z US vedené koalice se na něj obrací. Informovali ho, že US vojáci nedostali povolení, aby jejich bojoví piloti vůbec pomýšleli na jasně lokalizované a identifikované pozice Islamistického státu.

Copyright © South FrontSott.net, 2015

By South Front

Global Research, September 18, 2015

Sott.net 14 September 2015

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/germany-moves-away-from-the-us-anti-putin-alliance-and-joins-forces-with-russia-in-coalition-to-defeat-isis/5476793
19 Komentářů k Německo se odvrací od anti-Putinovské aliance s US. Spojí své síly do koalice k poražení ISIS s Ruskem?

 1. Žabák napsal:

  Je to nesmysl. Dokud budou Němci pod nadvládou SSa, tak vše okolo jsou jenom tanečky aby se neřeklo.

  • Justass napsal:

   Žabáku a co když je to signál, že se to Německo chce a snaží z pod té nadvlády dostat. Nebuďte pesimista - možné to je signálů je dost. :-)

   • Svobodný napsal:

    Dokud nepřesvědčíme všechny politiky že jejich rozhodování je pod vlivem negativních sil (každý nový politik s dobrými ideály byl semlet v mlýnku peněz a moci) a dokud budeme nasluchat jejich sebezničujícím bubínkům tak budou války pořád do nekonečna a nebudeme ani adekvátními partnery vyšších civilizací, které nám dokáží poskytnout technologii která neničí planetu a dokáže jí uzdravit a to i naši mysl. Před několika lety odmítli vaši vůdci a vědci naše varování o pokusech s nukleární energií. Atomové bomby jsou schopné zničit v řetězové reakci celou planetu stejně jako planetu Faethon kdysi páté planety ze které je není pás asteroidů. Tato energie zbraní zla a je bez vyjímky zaměřena proti životu a zamoří planetu na tisíciletí a hlavně jaderné elektrárny všechny tyto věci musí být neprodleně odstaveny jinak riskujete sebezničení. Učte se naslouchat hlasu pravdu který je uvnitř vás a sami pak najdete cestu vývoje. Je to jen na Vás zda to vaše svobodná vůle přijme či ne. Snažte se jednat každý sám za sebe a neposlouchejte bubínky. Planeta je živý organismus. Žádám Vás probuďte se!

  • Adolf Balík napsal:

   Do čínské AIIB také vstoupili, i když se v US vztekali. Ani z Minských dohod moc radost v US neměli. Pozorovatelskou misi OBSE na Donbase k nelibosti US prosadili také oni. Jsou to sice dobří dělníci Ameriky, ale ne úplní sluhové Ameriky.

 2. ANALfabet napsal:

  Su to zatial sice iba tanecky, ale smerovanie nemecka je dolezite pre smerovanie a celkovo prezitie EU.ale tak uz pojde do dochodku. Zachvilu tu budeme mat iny system,lepsi naoko, otrokarsky vo vnutri,ale to az potom ked imigranti zapalia a nakazia europu.to potrebne sa uz stalo. Ideme na dalsi tah.amerike ide o cas.nam o krky. Uz sme zase blizsie v NWO. Som zvedavy co ponukne september este.a co ponuknu teroristi v EU maskujuci sa za imigrantov...tik tak. Tik tak..

  • kovarud napsal:

   konečne sa Nemci rozhýbali a pridajú sa k Rusom, aby urobili poriadok po USA v boji za mier. Toto je veľký impulz aj pre ostatné štáty Európy, aby nepodporovali zvrátený tkzv boj za mier, ktorý produkujú USA. V Európe bude veľa roboty dať do poriadku vzťahy medzi štátmi EU, inak sa EU rozpadne- všetko je to mimoriadna iniciatíva USA, ktoré sa vehementne snažia rozpútať vojnu v Európe, aby sa vyhli vojne aj v Amerike.

 3. :-) :-) :-) napsal:

  Celý ten cirkus s utečencami organizuje amerikacez svoje mimovládky. Aj za pomoci tohoto blogu, či iných nezávislých spravodajských blogov je verejnosť viac menej informovaná. Eurohujeri hrajú svoje stupídne role a brnkajú občanom na city. Premnožili sa nám cigáni s ktorými nikto nevie žiť, máme pozitívnu diskrimináciju ktorú politici neriešia, máme vyciciavaný a oslabovaný sociálny systém. Ani tento problém politici neriešia. Máme zákony na ochranu zlodejov (viď Váhostav), ani to politici neriešia. Na čo sú nám Vám naši Vaši politici? Pod taktovkou SSa nás ženú do nezmyselnej sebazničujúcej kolízie s Islamom. Vedia, dobre vedia, že nie sme pripravení čeliť islamu a jeho bojivníkom, nemáme bojaschopnú armádu, iba také vreckové vojsko. Nemáme efektívne pracujúcu políciu, ktorá okrem vyberania pokút nerobí nič pre vnútornú bezpečnosť čtátu, naoko sa tvári "pomáhať a chrániť" ale v skutočnosti kolabuje rovnako ako všetko ostatné, hospodárstvo, školstvo, zdravotníctvo . . . Sme v systéme kde nikto nemá záujem o nikoho a o nič verjne prospešné, tak a to je živná pôda pre zberbu, eldorádo pre finančných špekulantov a hrôza pre nás.

  • nohanam napsal:

   Vravis ze politici su za vsetko zodpovedni...kua preco nenapises ze cela slovenska vlada a ministerstva su skrz-naskrz prelezene Zidmi (Chazarmi). Okrem zidovskych dlhonosich mas tam zidovske mena. A to ani Boh nevie kolko ich je na veducich funkciach po ministerstvach ktory pekne zo zadu potahuju za spagaty. Pozri sa kto je skutocnym prezidentom SK. Hadam si nemyslis ze ta americka babka Kiska. Je to ten skurvenec obrezany Butora ktory bol uz pripraveny skor ako ten tupec Kiska zacal kandidovat.
   A takto sa to robi vsade vo svete nie len v SK, akurat ze Cesi su ako vzdy aj v tomto vpredu. Ritolezectvo je tam prazky najpopularnejsi sport. To je skutocne zlo tejto skurvenej planety.

  • Lukas napsal:

   Tak, tak...
   A většina blbečků je přesvědčena, že lépe nikdy nebylo a že se mají tak dobře, protože máme ty nejsprávnější a nejčestnější kamarády pod sluníčkem EU a USA.

 4. Karel Vázler napsal:

  Německo je proti 7.americké armádě už 70 let, a marně.

 5. Carlos IV napsal:

  Tak jako jsou v americke armade (miimalne) 2 rozdilne proudy, tak jsou i v nemecke vlade. Dodam jen, ze - NASTESTI. Merkelove hrozi osud "kulu v plote". Nejdulezitejsi ze vseho je ted CAS.

 6. Jana napsal:

  To těm Němcům trvalo než se rozhoupali.5 minut po 12 hodině.7 milionů utečenců.Měli by jednat urichleně a vykašlat se na Američany.Stejně proti nám už vedou otevřenou válku.

  • Adolf Balík napsal:

   Počet vnitřních utečenců v Sýrii, kteří uprchli z oblastí násilí a teroru ze svých domovů do jiných oblastí, kde živoří, ale Sýrii neopustili, je nejméně 11 milionů.

 7. Solis napsal:

  Původní zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/09/12/syrien-deutschland-bricht-aus-us-allianz-gegen-russland-aus/

  Nikoliv zde uvedené zdroje - ty jsou sekundární. Trochu více přesnosti, přátelé.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!