Jsou ruské Suchoje v Latakii? Satelitní snímky to mají potvrzovat

sat_snimekZápadní média přinesla informaci o tom, že do západosyrské Latakie přilétla v minulých dnech čtveřice ruských víceúčelových bojových letounů Su-30SM. Informaci zatím nepotvrdily oficiální zdroje, nicméně dosavadní domněnky a náznaky se mění v serióznější informaci poté, co se objevily satelitní snímky čtyř letounů, údajně seřazených na letišti Básila Asada v provincii Latakia.

Informaci o příletu ruských bojových letounů „Flanker“ (kódové značení NATO pro typovou řadu odvozenou od letounu Suchoj Su-27) přinesla 18. září západní média s odkazem na zdroj v Pentagonu. První zveřejněná analýza čerstvých komerčních satelitních snímků amerického AllSource Analysis Institute for the Study of War má potvrzovat, že na letišti v Latakii skutečně stojí čtyři letouny „Flanker“.

Soudě podle tzv. kachních ploch, „předkřídel“ před hlavní nosnou plochou, jsou na snímku zachyceny Su-30SM, jedny z nejnovějších a nejmodernějších bojových letounů zařazených u ruských Vojenských vzdušných sil a stejně tak u námořního letectva. Su-30SM je dvoumístný víceúčelový bojový letoun, který prokazuje vynikající schopnosti při vzdušném manévrovém boji, při střetech za hranicí viditelnosti a stejně tak při úderných misích, kdy je schopen nést až osm tun podvěsné výzbroje.

V nedávné době se právě tento letoun ve výzbroji indického letectva (varianta Su-30MKI) podle médií vyznačil schopností porazit „na hlavu“ nejnovější britské stroje Eurofighter Typhoon při nácviku blízkého vzdušného boje v rámci společného britsko-indického cvičení nad anglickým Lincolnshirem. Ruské stroje Su-30SM jsou s indickými prakticky shodné, včetně použití motorů s vychylováním vektoru tahu, což jim poskytuje mimořádnou obratnost.

Pravost satelitního snímku nebylo možné kvůli mlčení oficiálních orgánů verifikovat. Pokud se však ukáže, že se zakládá na skutečnosti, bude to další potvrzení bezprecedentního rozsahu zahájené ruské humanitárně-vojenské operace v Sýrii, která může znamenat počátek zvratu průběhu války, porážku politiky Západu na Blízkém východě a možná i začátek konce syrské uprchlické vlny.

Eurasia24 nedávno publikovala článek o možnostech zásahu ruských vzdušných sil v Sýrii. Su-30SM zde byl uveden jako jeden z možných prostředků provedení takové operace. (geo)

Vyšlo na: Eurasia24

Zdroj: http://bmpd.livejournal.com/1482975.html

Snímek: https://mobile.twitter.com/TheStudyofWar/status/645383460350238720
14 Komentářů k Jsou ruské Suchoje v Latakii? Satelitní snímky to mají potvrzovat

 1. JJ49 napsal:

  Sučka zatím sedí na letišti a IG už velice dobře chápe kolik uhodilo!
  Na 500 boevikov se vzdalo asadově armádě, protože se "zklamali" v idejích svého boje!

  http://politikus.ru/events/58402-boeviki-ig-sotnyami-sdayutsya-v-sirii.html

 2. Jura napsal:

  Hmm, tak prý v Rakka trefili několik velitelských bunkrů - proto ta panika IS. Proti opravdově vedeným leteckým úderům se v poušti není jak bránit. Tímhle tempem bude mít IS brzy rozvrácený velení a bojovníci se rozutečou do tepla.

 3. Carlos IV napsal:

  Juro - rozutecou se, to mas pravdu a to je ten problem. Tady letadla moc nepomuzou dokud je nevyridis kompletne. IS je roztrousenej jako skleroza, obstarat si pro ne cizi pas je hracka a nakonec se s nimi muzes jeste potkat treba u Vas doma na nadrazi. Ne ze bych Ti to pral....:-). Jsem proste tak trochu skeptik.

  • Martin napsal:

   Carlosi souhlasím. Rusové by si měli vytipovat velkou oblast. Počkat na příhodný okamžik,až ty zvířata budou všechna pohromadě. A pustit tam několik vakuových bomb.Zbytek pozemně dočistit.

  • Jura napsal:

   Chápu obavy ... však jsme si před pár lety, když USA stále nevyhrávali a nevyhrávali v Iráku a Afganistanu mohli přečíst, že prohrávají skoro schválně, protože všichni islamisti se aspoň koncentrují tam a nejdou do Evropy a USA. To už teď díky migrantské misi neplatí (mimochodem ty odchody několika tisíc velitelů je to co IS velmi oslabilo a proto je ho možné poctivými údery ten zbytek zlikvidovat).

   Takže samozřejmě že to případným vítězstvím Asada v Sýrii nekončí, své si bude muset ustát Evropa i doma s těmi veliteli a nově zverbovanými.

  • Jura napsal:

   P.S.
   Jestli i Putin sleduje Pjakina a potajnu studuje KSB a DVTR (nebo ti, co řídí Putina), tak je jasné, že si vybrali správný okamžik a mají do všech priorit řízení promyšlenou tuhle akci.

 4. STOPA napsal:

  Bol by som rad ak by tam boli Sučka. No skôr som skepticky. Videl som noho satelitných snimkov vojenských letísk. Syria stavala letiska podľa Sovietskych štandardov. To znamená že lietadla majú svoju odstavnú plochu. Druha vec je že sú vo vojnovej zóne takže lietadla nebudú zoradené vedľa seba. A už vonkoncom na konci dráhy. Porozmýšľajte. Budú sta niekde v opevnenom úli. Kde by nehrozil na ne útok. Keďže Rusko vie že USA podporuje ISIL ta tie mašiny budú maskovať nie preto žeby sa balí Amikov, ale preto lebo ISIL ma raketové systémy schopne zasiahnuť stojace lietadla. Pripadne hrozí minimálne samovražedný mínometný útok ktorí sa nedá predvídať.

  • fronty22 napsal:

   Alebo to bola návnada....Bol by to majstrovský ťah.Na HS je správa o zajatí členov ISIS ktori sa pokúsili okamžite zaútočiť na letisko a chytili sa do pasce.Údajne mali presné satelitné snímky....stačí si to overiť.Ďalšie kroky sú myslím všetkým jasné....

   • Jura napsal:

    Počítám s tou návnadou ... potřebují celou akci v Sýrii náležitě prodat (hodně muziky za málo peněz či zdrojů) a tak je potřeba aby akce měla perfektní PR. Ruská média západ moc neuznává, tak to musí oznamovat západní média, která jakoby Rusy přistihnou v Sýrii. ... což se překvapivě daří.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!