Německo usiluje o zákaz GMO, aby chránilo své občany a životní prostředí

Corn-Crops-Field-FarmExistují dobré zprávy z anti-GMO bojové fronty v Evropě. Německo oznámilo, že se bude usilovat o to, zavést ban GM semen a zakázat  kultivaci GM plodin v nejrozsáhlejší ekonomice Evropské unie. Německý ministr zemědělství Christian Schmidt prohlásil, že má v plánu použít opatření EU o „rozhodnutí o neúčasti“, aby zajistil, že země zůstane prostá GMO kultivací plodin ve snaze chránit své občany a životní prostředí od následků Frankenfoodového průmyslu.

 

„Odpor ze všech stran“

Mlunčí ministra Christian Fronczak řekl:

Německá vláda má jasno v tom, že usiluje o celonárodní ban kultivace. Je zde odpor ze všech stran, od veřejnosti až po farmáře.

Jednotlivé regiony v zemi se mají do 11. září rozhodnout, chtějí-li se účastnit zákazu, nebo ne. Německá vláda pak bude muset do 3. října informovat EU o svém rozhodnutí týkajícím se pravidla „rozhodnutí o neúčasti“.

 

Skotsko vede bitvu

Toto oznámení šlape na paty rozhodnutí Skotska zavést zákaz GMO uvnitř svých vlastních hranic.

Po německém prohlášení řekl ministr Rob Gibson ze Skotské Národní Strany:

Stejně tak jako Skotsko, uznává německá vláda důležitost ochrany sektoru svého jídla a pití a udržování svého životního prostředí čistého a zeleného… Německé rozhodnutí ukazuje, že Skotsko nyní také vede Evropu ve věci GM plodin.

Lisa Archerová z neziskové organizace  životního prostředí Friends of the Earth řekla:

Německo provedlo opravdový čin potravinové demokracie nasloucháním většině svých občanů, kteří jsou proti GMO kultivaci a podporují více udržitelnou, odolnou produkci organického jídla, která neužívá toxické herbicidy v nadměrné míře. Doufáme, že i další členové EU budou následovat tento příklad a že U. S. kongres bude ochraňovat naše základní právo vědět, co dáváme jíst svým rodinám tím, že bude vyžadovat povinné GMO značení.

Nová legislativa „rozhodnutí o neúčasti“ schválená v Evropě dala členským státům mocný prostředek pro oponování a ban GMO v jednotlivých zemích. Nyní když tyto dvě EU země oznámily své záměry ban implementovat, by mohly být další členské země inspirovány k následování.

 

Pro – GMO propaganda selhala

Je jasné, že navzdory masívním snahám ze strany Monsanta a jiných biotechnologických obrů rozšířit svůj vliv po celém světě, snahy obyčejných lidí ovlivňují úspěšně vládní úředníky, aby se postavili proti GMO průmyslu.

To je povzbudivý trend a  naznačuje selhání Monsanta a podobných společností ve snaze přesvědčit lidi, že jejich techniky a metody jsou bezpečné. Toto je navzdory miliónům dolarů vynaložených GMO průmyslem za účelem ovlivnění vlád a veřejného mínění po celém světě.

Bohužel v médiích jsou stále lidé, kteří budou nadále kompromitováni vlivem průmyslu a neustanou v chrlení pro – GMO propagandy. Článek ve Wall Street Journalu s titulkem „Německo versus věda“ je typickým příkladem  názorů zaprodaných médií mainstreemu na toto téma.

WSJ výplod prohlašuje:

Ani ochranáři životního prostředí, ani němečtí politici nepřišli s ospravedlněním banu hrozícího Berlínu kromě, hm, protože. Podporovatelé oslavují krok jako výraz „potravinové demokracie“ v zemi, kde je opozice ke GMO velmi rozšířena a vláda čelila silnému tlaku, aby je zakázala.

Protože neexistuje vědecký základ pro takovýto ban, organizace jako Přátelé Země Německo se nyní uchýlily k propagaci „organických“ potravin jako alternativě ke GMO plodinám, o kterých říkají, že zvyšují používání pesticidů a ohrožují lidské zdraví.

Je těžké si představit více zavádějící a naprosto fraškovité prohlášení od Wall Street Journalu. Dávání výrazu „organický“ do uvozovek a nazývání ho „alternativou“ ke GMO je urážka inteligence každé psychicky zdravé osoby – jako kdyby GMO byly standardem a organické potraviny jakousi podivnou alternativou.

Kolik peněz si myslíte, že stálo přimět novináře, aby napsal takový směšný blábol?

Zdroje:

Bloomberg.com
MintPressNews.com
WSJ.com

Pátek 18. září 2015, autor: Daniel Barker

Zdroj: http://www.naturalnews.com/051228_Germany_GMO_ban_Scotland.html
3 Komentářů k Německo usiluje o zákaz GMO, aby chránilo své občany a životní prostředí

 1. kakadoo napsal:

  Je to trochu perfidne ze Nemci idu zakazat GMO, ked EU parlament pravidelne udeluje GMO povolenia, dokonca aj Nemeckej firme BASF (ano vyrabali kazety, predtym Zyklon B pouzivany v koncentrakoch) na GMO zemiaky (odroda "Amflora")

  https://en.wikipedia.org/wiki/Amflora

  Zoznam vsetkych povolenych GMO plodin v EU (niektore az do roku 2025):
  http://ec.europa.eu/food/dyna/gm_register/index_en.cfm

  (staci kliknut na "search")

 2. kuky napsal:

  No a Německo abys tomu rozumělo. tak když chceš zakázat GMO tak my se ti zas kouknem na ty Volkswageny jo?

  • weissbach napsal:

   To je jedno, Německo táhne Evropu ke dnu a do války. Ostatní není tak jako tak podstatné. Snad jen pro korporace a oligarchii.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!