Rusko porušuje monopol USA na mezinárodní ochranu lidských práv

Jrossiya-narushaet-monopoliyu-446-4339025ak známo, USA, které mají tak v oblibě mluvit o lidských právech a obviňovat druhé země z jejich porušování, mají samy v tomto ohledu hodně pošramocenou pověst. Přitom ji nekazí jen vlastní hříchy v oblasti porušování lidských práv a národů, ale i ochrana prokazovaná druhým zemím, jejichž činy by se za jiných okolností mohly stát předmětem šetření Mezinárodního trestního soudu, ale ochranný deštník Ameriky jejich zločiny zakrývá.

Postavení světového hegemona, v němž se USA ocitly po rozpadu SSSR, jim dovolilo provádět politiku na principu „my můžeme všechno a nikdo nám nemá co poroučet“. To není nadsázka, všichni si přece velmi dobře pamatujeme nesmrtelnou větu Condoleezzy Riceové: „Spojené státy nejsou povinny nikomu na světě skládat účty ze svého konání.“

Postupný návrat Ruska na mezinárodní scénu je kromě jiného doprovázen rozplýváním se amerického monopolu na posuzování a chápání otázek porušování lidských práv. Ve své době Státy si právo na tuto roli uzurpovaly, a aniž by se někoho ptaly, označily samy sebe za jediného žalobce i soudce v této otázce. Ale časy se mění.

Antiglobalizační hnutí Ruska (ADR) pořadá tuto neděli mezinárodní konferenci, na níž jsou pozváni i delegáti z USA, zemí Evropy, Afriky a Asie. Je to ve světové historii první událost, kdy se mohou setkat představitelé různých národů, posoudit problémy, s nimiž se u sebe doma setkávají a vyměnit si zkušenosti z obhajoby svých zákonných zájmů. Taková událost pochopitelně vyvolala v USA zuřivost a jejím důsledkem byla okamžitá aktivizace amerických rezidentů v Rusku.

RBK (RosBusinessConsulting) se doslova jako hora postavil na obranu Washingtonu a vydal neobyčejně dlouhý a podrobný článek, jehož podstata je obsažena závěru: účastníci jsou ocejchováni jako „antiamerikanisté“, což je samozřejmě obviněním i všech, kdo s věcí jakkoli souhlasí. Tím, že na ně navěsil tuto nálepku, RBK vpodstatě prozrazuje, v čích zájmech toto médium v daném případě pracuje.

Žonglováním s fakty začínají hned první řádky článku. Je zde například řečeno:

„Vycházíme-li z textu pozvání na fórum, pak v konfliktu dvou základních principů mezinárodního práva – neporušitelnosti státních hranic a práva národa na sebeurčení – se účastníci akce ocitnou na straně druhé možnosti“.

Velmi zajímavé tvrzení, a to zejména proto, že žádný konflikt u těchto dvou principů není. Neporušitelností hranic se rozumí garance mezinárodního práva před vnější agresí ze strany jiných států, a právo na sebeurčení umožňuje národům efektivně hájit své zájmy uvnitř země, protože právě právo na sebeurčení garantuje možnost přezkoumání statusu pobytu v ní v širokém spektru: od potřeby daleko širší autonomie až po vyhlášení o nezávislosti nebo vstup do svazu s jiným státem.

Nelibost Ameriky a jejího zástupce – RBK – je v tomto případě pochopitelná. Zejména zmínka práva na sebeurčení narušuje nedotknutelné právo USA a dalších zemí Západu nakládat s jimi okupovanými zeměmi podle vlastního uvážení a zapomínat na takovou „maličkost“, jako jsou práva lidu, který tam žije. Vždyť pokud ty jsi hlavní žalobce i soudce v oblasti „ochrany práv“, může být velmi užitečné tím zakrýt vlastní zločiny, stejně jako zločiny svých spojenců a dostávat za to od nich politické dividendy.

Rusko, které nikdy nikdo nehájil, bylo vždy nuceno rozhodovat tyto otázky podle zákona a spravedlnosti. Právě proto zde všechny národy chránily svoji kulturu a historickou identitu, proto je tu tolik oficiálních jazyků, proto mnohé subjekty Ruské federace mají plnou státnost oficiálně zakotvenou v Ústavě.

To například obyvatelé Havaje mají vůči USA mnoho výhrad, přitom tyto výhrady zůstávají bez odezvy, protože na světě je málo států, které mohou riskovat vznést výtky vůči washingtonské administrativě. A i když Státy mají velmi v oblibě hovořit o svobodě projevu a lidských právech v jiných zemích, samy přitom potlačují činnost nepohodlných organizací u sebe doma. Je otřesné, že dnes, v 21. století, USA používají totalitní praktiky Sovětského svazu a znemožňují svým občanům jezdit do zahraničí. V Rusku je těžké si něco takového představit. Svou mocí a autoritou Amerika nejen potlačuje jakékoli pokusy boje za práva uvnitř země, ale také podporuje své spojence a zakrývá jejich zneužívání výměnou za loajalitu ve vnější politice. Proto se mezinárodní konference, kterou pořádá ADR, stala bezprecedentní událostí: ve skutečnosti se tu poprvé americkým praktikám totalitního zamlčování těchto problémů vystavuje výzva.

Rusko se zatím nachází v daleko výhodnější pozici: všechny problémy, které byly v zemi jsou dávno oficiálně urovnány v plném souladu s národní i mezinárodní legislativou. Ale „civilizovaný Západ“, který nikdy nemohl být kritizován díky vzájemnému krytí a totálnímu dominování v informačním poli, skrývá ve svých skříních mnoho kostlivců. Lze jim jedině vyjádřit soucit: skrývat svá špinavá tajemství je nevděčné a únavné, ale hlavně – marné, což už dokázali Assange a Snowden. Na druhou stranu, dokud má Západ stále ješ tě co skrývat, bez práce nezůstanou „demokratická“ média jako „Dožď“ a RBK, která budou dostávat dobře placené úkoly od svých zahraničních pánů.

Zdroj: http://politrussia.com/society/rossiya-narushaet-monopoliyu-446/
18 Komentářů k Rusko porušuje monopol USA na mezinárodní ochranu lidských práv

 1. Jinskýchhlístůplenič napsal:

  To zas budou všelijaký bogusácký hlísti a jisný prasata vobřezaný cyntat na slídu sračky z blistů a jinejch židáckej hnojometaček o tom, jak Kreml podporuje „separatismus jen v těch zemích kde se to hodí Putinovi“ a podobný výblitky bez logiky a pochopení samotnýho pojmu „separatismus“!

 2. stefan goga napsal:

  Co sa neda kupit u zradcov to sa tlaci silov NATO. Zloduch sionizmus.

 3. hel napsal:

  civilizovaný západ skrývá mnoho kostlivců ve skříních…no, jestli jsou pravdivé informace v tomto videu: https://www.youtube.com/watch?v=a-crHefHiWc, tak už ani nestojím o další komentáře a hlásím se k itccs a doufám, že takový tribunál vznikne i v čr….(nejen) pro zločiny církve a státu…už je těch zvráceností příliš!

 4. Rudolf napsal:

  Podle prvního komentáře koukám, že tady začínají chodit urážeči a rozbíječi diskusí. Přesně ti, kvůli kterým se na internetu zavádí cenzura. Dříve jsem adminovi zazlíval, že chce cenzurovat, ale vidím, že měl asi pravdu. Idioti, i když jich je nemnoho, jsou ve své specializaci placené idiocie neskutečně plodní a svou existencí obtěžují ostatní slušné lidi nepřiměřeně vysokým podílem.
  Omlouvám se, obvykle na troly nereaguji, ale teď jsem prostě musel.

  • Paul Durham napsal:

   http://zpravy.idnes.cz/pristi-rok-zaniknou-zvlastni-skoly-tisice-deti-pujdou-do-beznych-trid-1m1-/domaci.aspx?c=A150921_211159_domaci_fer

   Tomu říkám dekantace. Hlavně aby polodebilní modelky byly dost pneumatické.

   A to je stále teprve začátek Rudolfe. ANO, bude oranžově líp. Kdo uteče vyhraje.

   • hel napsal:

    proboha! tak to je další skutečná pomsta lidem a rozklad společnosti:-(…a hlavně nechápu, proč je to nazýváno „socialistickým rovnostářstvím“, když právě za socialismu byly u nás zavedeny zvláštní školy, které nám ostatně západní školství jen závidělo….holt dokud tady nebudou děti ve školách zfrustrované natolik, že začnou střílet po svých spolužácích jako v usa, nebude mít deviantní vedení EU klid !…. a „naše“ vláda nás před těmi úchyly vůbec nebrání :-(

    • weissbach napsal:

     Ne utíkat, ale vymést je musíme. Pěkně se už všichni odkopali, což je dobře. Upřímně, má nějaký smysl se pořád hrbit a ustupovat zlu? Kam až hodláme zajít v tom pucflekovském uhýbání. Jakým právem si nám nějaká svoloč dovoluje diktovat co máme a nemáme v naší zemi dělat?
     Musíme udělat to, co Cromwell v roce 1653:
     „Je nejvyšší čas ukončit vaše zasedání, jež jste zostudili opovrhováním vším dobrým a poskvrnili všemi neřestmi. Nejste než sebranka a odpůrci blahodárné správy. Nejste než nájemní ničemové. Svou zemi byste prodali za kus bídného žvance jako Ezau, svého Boha zradili pro pár drobných jako Jidáš.
     Je ve vás vůbec něco dobrého? Existuje nějaká hanebnost, jež by vám nebyla vlastní? Věřící nejste o nic víc, než můj kůň.
     Zlato je vaším Bohem. Kdo z vás neumlčel své svědomí za úplatek? Je mezi vámi alespoň jeden, jenž by sebenepatrněji hájil zájmy Commonwealthu?
     Vy mrzké děv..! Což jste svým nestoudným pletichařením a podlostmi neznesvětili toto posvátné místo a z Božího stánku neučinili doupě lotrovské? Jak hnusně odporní jste celému národu, jenž vás pověřil k napravování křivd! Tak tedy! Seberte si své saky paky, zamkněte za sebou a ve jménu Boha, jděte!“

     Nebo to, co udělali naši předci v roce 1618. Po staročesku….

   • Jan Jinsky napsal:

    Kromě toho že to je spíš dekadence než dekantace, zcela souhlasím. Bude to problém pro všechny. Je pitomost rušit zvláštní školy – jiná věc je, že se tam některé děti zařazují spíš automaticky, to by se změnit mělo.
    Ale dávat do stejné třídy všechny děti je pitomost.

    • Anti-toxoplazmik napsal:

     Však jsi ji sám absolvoval, nakaženej kryple, tak to musíš vědět …

    • aaa napsal:

     vecne v opozici. Uplne komplet se vsim. Podle mne bojujes sam se sebou. Kdyby jsi nicemu, co je zde psano neveril, vubec by jsi sem nechodil. A neni to o tom znat, vedet, co kde pisou rusofilove, jak nam rikaji. To je jen cast. A uz vubec nechapu, kde beres ten cas tu den co den, nevim kolik let, oponovat. Co to vedes za zivot. Sorry ale nedat si ani 3 dny pauzu mi prijde dost divny, zvlast, kdyz jsi v opozici. Napred clovek chodi tam, kde ma informace, kterym veri. Kdyby jsi si radsi nasel praci, misto toho psani. Sorry, ale kdo ma na tohle cas, kdyz ma nejaky konicky, praci, rodinu. Den ma jenom 24 hodin a 6 az nekdy i 9 musime spat, ze jo. A pokud ti oponovani dela dobre- tvuj konicek, tak gratuluju. No kazdej mame to svoje

 5. akonicc napsal:

  Som nazorovo na strane anti jinskych prispievacov ale prosim vas zachovajte kvalitu tohoto webu.chodi sem vela chytrych a rozhladenych ludi ktorych si vzdy rad precitam.neodplaste ich vulgarizmami lebo potom z toho vychadza ze trolovia ste prave vy a nie jinsky.jinsky je len zvlastny vyjav ktory vsetkemu rozumie a preto sa s nikym nezhodne

 6. Flamenco napsal:

  Hmm, zkušenost dítěte chodícího na základku s mentálně retardovaným žákem….
  Vyřvávání při hodině a zvláště u písemek, upředňostňování jeho osoby u čehokoliv, klasifikování zásadně na výbornou, vzhledem k tomu, že za něj píše odborná asistenka romského původu všechny práce bez zjevného zájmu postiženého žáka, o přestávkách komunikace ztvárněná škrábáním ostatních žáků s tvrzením, že si jen hrál….
  Takže dítě si odnáší ze školy pocit, že jsou lidé, kteří se nemusí učit a mají samé na konci roku.
  Jejich chování je, vždy omluvitelné vzhledem ke stavu mentality.
  A nejvíce dojemné, dítko, až vyroste bude nadále makat na sociální asistenty a postižené, kteří neprospějí ničím společnosti.
  Zním hnusně??
  Jsou i postižení, kteří mohou být prospěšní, nepotřebují nadržování, aby něco dokázali, jsou komunikativní a přátelští.
  Co si pak vezme za ponaučení žák ve třídě s malým usurpátorem, který je nedotknutelný???
  Omlouvám se rodičům s postiženým dítětem, mám pohled z druhé strany.
  Takže, aby se splnil plán EU, uděláme ze škol Babylón.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!