Ruští mariňáci se v Sýrii střetli s ISIS

092115russianmarinesPodle ruských médií militanti ISIS zaútočili na ruské letiště. Podle ruských médií se ruští mariňáci v neděli střetli v Sýrii u Latakie s ISIS. Mariňáci během prvního boje údajně zabili několik militantů a jiné zajali, když se ISIS pokusila o útok na letiště provozované ruskými vojáky, hlásily ruské noviny Segodňa.

Zajímavé je, že tyto noviny rovněž referovaly, že militanti ISIS „měli i podrobný plán letiště a jasné satelitní snímky se zakreslenými klíčovými vojenskými instalacemi,“ i když Rusko toto letiště otevřelo k provozu až v posledních týdnech.

To vyvolává otázku, kdo poskytl ISIS tento druh zpravodajství?

Ruské aktivity na tomto letišti v pátek zesílily po příletu pokročilých ruských bojových tryskáčů včetně Su-30SM Flanker, které jsou volným ekvivalentem U.S. F/A-18F Hornet.

Teď má Assad SU-27 Flankers na letišti v #Latakia—19 SEPT 2015. Zdroj: @AllSourceA. Ohlášeny jsou i protiletecké rakety. pic.twitter.com/7vPeYVhC2A

sat_snimek

„To je považováno za jedno z nepokročilejších letadel v ruském inventáři s modernizovanou avionikou a širokou škálou zbraní k dispozici,“ hlásil Jalopnik.com. „Do příštího roku má být podle plánu ruskými silám dodáno šedesát těchto tryskáčů.“

Rusko do Sýrie rovněž dodalo tanky, dělostřelectvo a útočné vrtulníky a otevřelo s US komunikaci na vysoké úrovni, aby se zajistilo, že nějaké nedorozumění nepovede ke konfliktu.

Moskva s Washingtonem zprovoznily horkou linku podobnou ‚rudému telefonu‘ z dob Studené války, což je děsivá alegorie současného stavu napětí mezi těmito dvěma zeměmi, jelikož zvláště neo-konzervativní mozkové trusty na Rusko haraší zbraněmi.

[dodatek]

Ministerstvo obrany zrovna teď „reviduje a aktualizuje své nouzové plány na ozbrojený konflikt s Ruskem,“ uvádí magazín Foreign Policy.

„Po roce 1991 vypadlo vojenské plánování, jak čelit ruské agresi, z hledáčku Pentagonu; založili je do polic, kde na nich rostl prach, jelikož se Rusko čím dál více integrovalo do Západu a začalo se na něj v řadě záležitostí pohlížet jako na potenciálního partnera,“ referovala Julia Ioffe z FP. „Teď podle několika současných a bývalých činitelů z ministerstev zahraničí a obrany Pentagon tyto plány oprášil a přehodnocuje je a aktualizuje je, aby odrážely novou geopolitickou realitu po anexi Krymu, v níž už Rusko není potenciálním partnerem, nýbrž je potenciální hrozbou.“

Kit Daniels
Prison Planet.com
September 21, 2015

Zdroj: http://www.prisonplanet.com/breaking-russian-marines-battle-isis-in-syria.html
48 Komentářů k Ruští mariňáci se v Sýrii střetli s ISIS

 1. Robo napsal:

  “ včetně Su-30SM Flanker, které jsou volným ekvivalentem U.S. F/A-18F Hornet“?!?

  Pavlíček, kvôli tvojim článkom (tebou prekladaným) sa mi chce zvracať.

  Robíš tu z toho idnes..!

  • eM napsal:

   Nejsem si jist, jestli překladatel = redaktor. Aby jsi mu Robo nekřivdil.

   • Robo napsal:

    Pavlíček tieto články vkladá na AC24, kde robí admina a vkladá ich aj sem.
    Jako zdroje si vyberá zásadne tieto emerické „idnesy“..

 2. Libuše napsal:

  Přeji Rusku dobrou mušku k pročištění Sýrie at se lidé mohou vrátit domů.

 3. Michala Kopečná napsal:

  Jestli nás za pár dní očekává napsané proroctví, tak to asi nestačím ani do toho Ruska emigrovat.
  http://www.prvopodstata.com/2015/09/22/zajimave-proroctvi-neznameho-proroka/
  Michala

  • Josef Švejk napsal:

   Milá Michalo, využij dosud otevřené teleportační kanály nad Jemenem. Jedině tak se to dá ještě stihnout! Ale kvaltuj, čas se krátí! Nenech se ovlivnit rčením, že „všeliký kvalt, toliko pro hovado jest“.

  • Lukas napsal:

   Doufám, že tohle nebere nikdo vážně. Jestli se pletu, je na čase navštívit odborníka.

  • STOPA napsal:

   A ťa zaujímajú proroctva pozri si predpovede slepej Bulharky baby Vangi. Už síce umrela no jej proroctva čo sa tyká Sýrie sú úplné presne. Odporúčam ich každému. Bola to vedma za ktorou chodili aj komunisticky pohlavári. K Sýrii. Pred nedávnom som tvrdil na HS keď bol uverejnení článok o vzdávajúcich sa bojovníkoch ISIL že to nie je len tak to ich vzdávanie. Napísal som: Po tom ako sa bojovníci ISISL stretli z Ruským námorným SPECNAZ tak sa začali hromadne vzdávať. Pochopili že sú len figúrkami na šachovnici a už nebojujú so slabo vyzbrojenými vojakmi prezidenta Assada. Aj keď vojsko prezidenta Assada urobilo kus obrej prace keď bojovalo proti žoldnierom z celého Arabského sveta. Bolo zaujímavé sledovať nasadenie Sýrskych špecialistov v bojoch voči ISISL v mestách. Takúto taktiku nemá ani Izrael a Rusko sa tiež môže podučiť. Male bojove skupiny za podporí tankov a BVP dokázali veľmi rýchle vyčistiť budovy v jednotlivých štvrtiach.

 4. Nevedomy_svk napsal:

  Som panelov a silné prorusky.. No posledný rok obrovské množstvo webov píše tak silne prorusky,až rusom škodia..nebudem to rozpitvavat,no aj tu niekomu okrem hlasov trčí zo zadu kosák,kladivo a busta Lenina..

  • sakra napsal:

   A čím myslí te že to asi je?
   Že by kvůli rostoucí svobodě, demokracii, pravdě a lásce?

  • ivanhoe111 napsal:

   Neboj,když budeš sledovat POUZE ČT1,ČT2,ČT24,JEDNOTKU a DVOJKU-a číst všechny tištěné noviny jak v ČR tak v SR-tak ti to nehrozí !!!!

  • ivanhoe111 napsal:

   Vlastně si sám sobě odporuješ-když máš VŠE co máš rád na zmiňovaných TV kanálech :ČT1,ČT2,ČT24,JEDNOTKA a DVOJKA +VŠECH tištěných novinách ať v CZ nebo SK–TAK PROBOHA PROČ „brouzdáš“ po obrovském množství WEBU ????
   Myslíš-že tam nalezneš větší LŽI ?!–To zapomeň !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Žabák napsal:

   No tak to by mě zajímalo co zrovna na tomhle faktickém článku, kde se píše kdo a co kam, je silně pro ruské. Navíc alternativa nemá šanci dohnat demagogii mainstreamu, protože na to aby se někdo choval jako mainstream, musíte být naprosto šílení nebo naprosto prodejné děvky.

 5. Kolemjdoucí napsal:

  Latakie není operační oblastí IS ani rebelů. Kdo ví kdo to byl.

  Opakuji už po x té. Pomoc Ruska Asadovi válku nevyhraje pouze jí prodlouží, výsledkem bude agonie Evropy pod vlnami dalších uprchlíků.

  • Nevedomy_svk napsal:

   Taky toto nechápem! Taký imbecilismus Putinov! Ved každé malé dieta vie, že stúpenci čierneho makáka z Bielej salaše stoja na predmestí Damaška a tento kokot místo aby ich rozdrvil tak zhadzuje bomby na nevinné ženy a deti v Rakke!

   • Nevedomy_svk napsal:

    Si idiot..vieš o tom?čo si myslíš,že dosiahneš,keď používaš môj nich?mimo to,že si idiot,si aj chorý..

    • Nevedomy_svk napsal:

     Nová taktika? Obviňovat majitela nícku že je falošný? Tak sa nauč aspoň písať, kd chceš byť na mojej úrovni! A nepíš ako dajaký kokot z dediny! Somár jeden …

   • Peterkova napsal:

    Neplkejte, neplkejte, nebo se z toho zbláznim! Jeden větší debil než druhý! Učte se pravopis, to vám oběma nejvíc prospěje!

  • Žabák napsal:

   Tak jim bež pomoct ty blbe.

  • ivanhoe111 napsal:

   „Milý“Kolemjdoucí spousta vojenských expertů řekla či napsala-kdyby byla opravdová vůle porazit Islámský stát-tak už nyní „žerou hlínu“.A že to nyní Rusko udělá-svědčí titulek na TÉTO STRÁNCE vydané 20.9. v 11:25-tedy:
   Amerika v Sýrii „hází zpátečku“, aby nebyly zásluhy na porážce IS připisovány hlavně Rusku!
   A hlavně když chodíš furt kolem -nechoď kolem výkalů ale faktů!!!!

   • Justass napsal:

    Ivanhoe111 – S tím co chodí jen tak kolem se netrap. Omezený jedinec, neschopný chápat věci v širších souvislostech, odkázaný jen na západní propagandu to stejně nepochopí.

 6. Bogus Sobotka napsal:

  V okolik Latakia zadna ISIS neoperuje. Jsou tam dalsi teroristicke skupiny islamistu napojene na Al-Kajdu jako Jabhat al-Nusra a Ahrar al-Sham dalsi skupiny.

  • Nevedomy_svk napsal:

   Však! Vravím sže túpenci čierneho makáka z Bielej salaše stoja na predmestí Damaška! To nieje nijaká ISIS!

   • Nevedomy_svk napsal:

    Chcel som napísať stúpenci – prepáč! Tedy mám na mysli predovšetkým al-srajdu založenú tvojmi hnidopasami so skobou namiesto nosa! Ako mal napríklad hento – ten Brzezinský či ako sa ten chumaj volal! Ten ujec čo na fotkách učí toho Usámu ako se drží ákáčko! Však vieš sám, taky ťa to Shapiro učíval niekedy, hej?

  • ivanhoe111 napsal:

   Naštěstí rusům je to jedno-otrhanci se zbraněmi-co jdou proti Asadovi-do pekla s nimi! A jestli máš výhrady k identifikaci těch hadráků-vyřiď si to s novináři-ale ne s těmito vycvičenými chlapíky z Ruska…..

   • Bogus Sobotka napsal:

    „Naštěstí rusům je to jedno-otrhanci se zbraněmi-co jdou proti Asadovi-do pekla s nimi! A jestli máš výhrady k identifikaci těch hadráků-vyřiď si to s novináři-ale ne s těmito vycvičenými chlapíky z Ruska…..“

    jak vidis tak Rusum to moc jedno neni. Proti ISIS Rusove nebojuji. V Lakatii ISIS neni.
    Nesmis michat hrusky s jabkama moulo.
    A jen omezenej olizovac Putina muze verit ruske Segodni :-)))
    To je ta sama agentura co lze celou dobu o sestrelu MH17 , napred spanelsky dispecer, pak 2 ukrajinske Migy a ted sice BUK, ale ukrajinske armady :DDD

    • Bogus Sobotka napsal:

     Ale je fakt že to letadlo se tam samo nenavedlo. Sestřelila ho patrně izraelská střela pana Kolomojskýho.

  • Narkool napsal:

   nieco ako umiernena opozicia v Syrii neexistuje..len taka co ma viac penazi zo Statov,ina viac penazi z Kataru a ina zas viac penazi zo Saudskej arabie ina z Dubaja a tak podobne… toto je jediny rozdiel… obcas sa medzi sebou postrielaju alebo dekapituju ale zver ostava zverou vzdy …

 7. Marco napsal:

  Konečně někdo, kdo má na letadle skutečné bomby, místo beden se samopaly pro ISIS. Tady jde ale předně o ropovod a odříznutí Ruska od významných finančních zdrojů, takže očekávám velmi tvrdé boje a konečného vítěze Putina.

  Ps: Diktátory vidí Západ pouze tam, kde končí jejich vlastní moc. Co nemohou ovládat, raději zničí. Co také chceme po potomcích germánů, vikingů a dalších útočných národů, kteří žili z utrpení druhých řadu staletí.

 8. Lex DRUID napsal:

  :-) :-) :) „Do příštího roku má být podle plánu ruskými silám dodáno šedesát těchto tryskáčů.“ :-) :-) :-)
  Podle toho jak tady Shapirova SSA pátá kolona a PS BIS kvičí, tak je to jediná správná cesta. Čím dříve, tím lépe. Pro Evropu i její normální původní obyvatele.
  BIS už má víc placených spolupracovníků, než měla STB. Na příkaz Washingtonu o zesílení mediálního boje proti Rusku vzrostl počet trollů zesměšňujících, zpochybňujících a napadajících jakoukoli ruskou aktivitu směřující ke stabilizaci situace v SSA napadených, rozvrácených a okupovaných zemích, včetně vynucených kroků k sebeobraně Ruska.
  Povšimněte si prosím, že tito se již nesnaží o glorifikaci odhalených zločinných SSA, ale jedou podle not jen protiruskou kampaň. Všímejte si nových nicků, jejich příspěvků a staré profláknuté a dobře známé ignorujte.
  PS BIS Jan Jinský se snažil ovlivnit i diskusi na AC24, ale během krátké doby jej odhalili a sklízel mínusy v desítkách, tak se vrátil sem. Zkouší pronikat i na další weby jako je např. AE News. Aeronet se po útoku BIS potýká s vysokou návštěvností této „škodné“, která se snaží celkem sofistikovaně nabourávat debaty k článkům svými zpochybňujícími a dehonestujícími příspěvky a měnit tak celkové klima na těchto webech.
  Stejně tak jako nekrmíte zvířátka v ZOO, nereagujte prosím na tato individua. Snížíte tím jejich úspěšnost. Děkuji.

  • Bogus Sobotka napsal:

   „Povšimněte si prosím, že tito se již nesnaží o glorifikaci odhalených zločinných SSA, ale jedou podle not jen protiruskou kampaň. “

   Vsimnete si prosim, kolik zdejsich ohonu jede na prikaz Moskvy proti-americkou a proti-zapadni propagandu.

   „PS BIS Jan Jinský se snažil ovlivnit i diskusi na AC24, ale během krátké doby jej odhalili a sklízel mínusy v desítkách, tak se vrátil sem.“

   Chces rict,ze byl odhalen Ruskou ambasadou a jejich trolove mu naklikali minusy ne?

  • Justass napsal:

   Lex Druid: Souhlas v tom s těmi Jinskymi a spol. máte naprostou pravdu. Poslední dobou, jak jim jde do úzkých, tak bzučí a kvičí jako v když do trollovského, či prasečího hnízda píchne. :-)

   • Jan Jinsky napsal:

    Jen bych chtěl podotknout, že ten co tu zešílel je Calembredaine. A toho jste tu celkem měli rádi :) Justassi, ty nesneseš jiný názor, v tom je ten problém

    • Calembredaine napsal:

     Valduka měli radši!?) Ale s tím Bogusem jsem to posral, ten si voblibu nezískal, blééé …

  • Jan Jinsky napsal:

   Na AC24 občas zajdu, ale spíš diskutuju tady. A opravdu jsem se rozplakal z mínusů na AC24 :)
   Co vy tu nevymyslíte za ptákoviny… Jak jsem už mnohokrát psal, beru to tu jako kecárnu. A vnáším vám trošku průvanu do toho vašeho smrádku, ve kterém si tak libujete.

   • Jan Jinský napsal:

    A navíc jsem jak víte mrzák na páteř – jezdím na kolekovým křesle, protože jsem se jedné paní pokoušel pomoct s kočárkem z tramvaje. A takhle to dopadlo – pro dobrotu na žebrotu! Tak se celý den nudím a invaliďák je malý. Nabídli mi to přes internet …

    • Justass napsal:

     No vidíš a já si myslel, že na tebe spadl kus železa ze střeleb na cvičné vzdušné cíle v Kazachstánu. Tedy ten příběh o cvičení, který si zcizil a použil k vyztužení svého trollování. :-)

     • Jan Jinsky napsal:

      Justassi, sice jsi pako, ale neměl jsem tě za pitomce. Pokud si myslíš, že jsem o tom vozíku psal já, pak jsem o tobě ztratil poslední iluze.
      No a k tomu, že jsem byl v Kazachtánu a pracoval v zahraničí – nebudeš tomu věřit, ale existují lidé co to dokáží :)

 9. host napsal:

  Zajímavé informace. Bohužel prisonplanet.com není moc seriózní zdroj. Na většinu svých tvrzení obvykle nemají žádné důkazy. Tím ovšem netvrdím, že to nemůže být alespoň z části pravdivé.

 10. Justass napsal:

  Jinsky: „Justassi, ty nesneseš jiný názor, v tom je ten problém“

  Jiný názor snesu trollování už ne. :-)

  • Jan Jinsky napsal:

   No, ono to je jedno. Panu Korálovi je zjevně jedno, co tu píší šílenci typu Calembredaine, takže tady můžeme plácat co chceme

 11. Jinská napsal:

  Nebylo by tam jednoho plonkového SU-35SM na svoloč Jinských?

 12. JosefCZ napsal:

  Jinský-respektoval jsem tě ikdyž jsem s tebou nesouhlasil,ale těď jsi už zabředl do žumpy.Škoda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!