Průzkum veřejného mínění: polovina Američanů věří, že vláda USA ohrožuje jejich práva a svobodu

CNEWS-US-USA-WHITEHOUSE-LOCKDOWNTéměř polovina Obyvatel USA - 49 % - je přesvědčena, že vláda je hrozbou pro jejich práva a svobody. Takové údaje přináší nová studie Gallupovy společnosti. Nedůvěra k federální vládě začala růst v roce 2006. V době od 9. do 13. září provedla Gallupova společnost průzkum, v němž zjišťovala, zda vláda USA "nepředstavuje hrozbu pro práva a svobody obyčejných občanů". Jak ve společnosti zdůraznili, dvě třetiny republikánů a jedna třetina demokratů na to dala kladnou odpověď, - píše se na anglojazyčných stránkách RT. V odpovědích bylo možné si vybrat, v jakých konkrétně oblastech vláda podle názoru dotázaných představuje hrozbu.

 

CPbFuGFWcAAa6H9

Pětina respondentů uvedla, že nejvíc je znepokojuje rostoucí moc vlády, rozšiřování jejích pravomocí a zvyšující se množství zákonů. Dalších 15 % dotázaných je nespokojeno s redukcí občanských svobod, 12 % vystupuje proti posílení kontroly nad oběhem zbraní a hrozeb na adresu druhého dodatku ústavy.

Občané si také stěžují na nekontrolovatelný růst nákladů, "socialismus", zneužívání pravomocí vlády, stejně jako porušování principu rozdělení moci. Nespokojenost občanů vzbuzuje i ochrana, pokud jde o bohaté a také rasové a etnické menšiny.

Respondenti si stěžují na porušování svobody projevu a vyznání, na chování úředníků činných v trestním řízení, státní dozor nad občany, na systém zdravotního pojištění, migraci, daňový systém, regulaci podnikání a intervence vlády do otázek sňatků homosexuálů.

CPb2c1UW8AAVS2J

V současné době republikáni dvakrát méně než demokrati důvěřují vládě. Před deseti lety, v době George W. Bushe mladšího byl poměr přesně obrácený. Podle názorů výzkumníků z Gallupu čísla "spíše odrážejí vztah k prezidentovi a nesouhlas s jeho politikou než výrazné pocity ve vztahu k vládě jako celku".

Demokraté pociťující hrozbu ze strany vlády nejčastěji jmenují tytéž důvody jako republikáni, - píše se dále ve studii.

Průzkumu se zúčastnilo 1.025 dospělých Američanů ze všech 50 států a District of Columbia, povolená chybovost jsou 4 % a míra spolehlivosti - 95 %.

Zdroj: http://russian.rt.com/article/118125
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!