Obamův specialista pro ISIS odstupuje, jelikož mise se rozpadá

general-allenK ohromujícímu zvratu událostí došlo s tím, jak penzionovaný generál John Allen odstupuje z funkce zvláštního vyslance pro globální koalici boje proti ISIS a práci u vlády nadobro opustí. Samotným presidentem Obamou vybraný jako jeho volba pro mezinárodní úsilí o boj proti Islamistickému státu pod vedením US to prohlásí za skončené zrovna, když se zintenzivňuje přezkoumávání a na světlo se dostávají pochybná rozhodnutí administrativy. Bloomberg citoval nejmenované (a neověřené) „činitele administrativy“, kteří tvrdili, že Allen „v nadcházejících týdnech opustí vládní služby.“

„Hlasuji proto, aby to bylo spíše dříve, než později,“ tvrdil Allen Defense One loni v červnu o potřebě, aby US proti ISIS nasadily agresivní akce. O dva měsíce později opět zdůrazňoval, že US mají unikátní postavení jako „jediný národ, který je na této planetě schopen prosadit takový druh strategického vůdcovství, vlivu a úderné kapacity potřebné, aby si šlo s IS (ISIS, ISIL) poradit. Ty mají rovněž jediné mocnou schopnost zorganizovat koaliční reakci na tuto regionální a mezinárodní hrozbu.“

Ale jeho v tomto sloupku pronášené výzvy, aby US na ISIS „náhle, hladce a chirurgicky přesně“ zaútočily, zůstaly Bílým domem nezodpovězeny – a tyto přezírané nabídky teď živí povídačky o možných důvodech v pozadí Allenova odchodu.

Jelikož se v poslední době americké úsilí v tomto regionu zjevně rozsypává, není objevení se problému tohoto bývalého generála tak moc překvapivé. Minulý měsíc se objevovaly rozpory mezi činiteli administrativy ohledně vedení boje proti ISIS, když to uvedl generál Robert Neller tvrzením, že toto úsilí je teď „v patové situaci.“ Pak minulý týdenodhalil šéf Centrálního velitelství, že za těch 500 milionů $ utracených Pentagonem na výcvik bojovníků syrských rebelů jich bylo vycvičeno jen „čtyři nebo pět“ – což je dost odlišné číslo od těch „5 000 syrských rebelů proti-ISIS“, kteří měli být podle predikcí do tohoto časového okamžiku vycvičeni. Nyní se objevily domněnky, že vedoucí zpravodajští činitelé překrucovali záznamy zpochybňující účinnost US náletů – ale ne ty, které vrhaly příznivé světlo na US akce.

Allen nesouhlasil s rozhodnutím Obamovy administrativy nevyslat pozemní vojáky pro taktické navádění náletů, aby pomohli s přesností úderů proti cílům ISIS a vytvořili v Sýrii bezpečné zóny pro civilisty, jak požadovalo Turecko.

Všechny kontroverze stranou, ale oficiální činitelé trvají na tom, že hlavním motivem Allenova ochodu jsou zdravotní problémy jeho manželky, která trpí autoimunitní poruchou.

„John Allen vložil své srdce a duši do snah přivést presidentovu strategii k funkčnosti,“ řekl bývalý činitel vojenského zpravodajství a spolupracovník Derek Harvey. „Cítím s ním kvůli tak těžkému úkolu, kterým byl pověřen, soucit, protože nevěřím tomu, že presidentův tým s ním byl opravdu na jedné palubě, a on nikdy nedostal pravomoci, aby do toho mohl vnést takové vedení, aby ta mise mohla mít úspěch.“

Allen odstoupí po jen trochu více než roce jako car pro ISIS. Administrativa teď spěchá, aby za něj našla náhradu.

Submitted by Tyler Durden on 09/24/2015 11:40 -0400

Submitted by Claire Bernish via TheAntiMedia.org,

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2015-09-24/obamas-isis-czar-steps-down-mission-falls-apart

 
10 Komentářů k Obamův specialista pro ISIS odstupuje, jelikož mise se rozpadá

 1. Páter napsal:

  Nad ISIL se nyní smráká a Allen si to ted´odskáče, jak je možné, že už ISIL neovládá celé Středozemní moře? Tolik do ISIL nacpali USA zbraní a výsledek tak chabý.

 2. Hum napsal:

  Vraj hladaju nahradu… A naco? :-D

 3. Carlos IV napsal:

  Rikam to davno (a rikal jsem to jeste pred Fulfordem) ze v US armade se postupne vytvori 2 frakce ktere si vzajemne pujdou po krku. Je to prirozene a taky nutne, protoze politicky nejsou mezi republikany a demokraty uz vubec zadned rozdily. Tenhla pan je patrne z tech „proziravejsich“ :-)

  • Paul Durham napsal:

   Vaše teze odpovídá evoluci mafie. Na vrcholku zatím není místo pro více submafií, než dvě zjevené, ale od dna pyramidy již vzlíná vzhůru několik dalších zájmových skupin na genetické bázi.

 4. Definitiva napsal:

  Obamom vybraný vyslanec znamená Obamovi nadiktovaný vyslanec. Rusi poslúchli výzvu USA a EÚ, aby sa zapojili do boja proti ISIL, urobili to tak, len začali dodávať výzbroj a ľudí, len začali prvé nálety a USA moc sa totálne rozpadla, zažíva najväčší trapas vo svojich dejinách.
  USA moc padne vtedy, ak skončia s chemtrails a manipuláciou počasia. Vždy v noci, noci bo niekoľko minútový dážď, prietrž mračien, lialo ako z cisterny, čo sa posledný týždeň opakovalo. Krátke búrky boli vždy napoludnie a poobede, keď stúpne teplota vzduchu. Takéto extrémy sú typické pre manipuláciu počasia. Desaťročia bývam na rovnakom mieste, ale takýto hukot vody na streche zažívam toho roku /aj v lete/ prvýkrát, akoby som býval pod Niagárskym vodopádom.

 5. host napsal:

  Jen aby pak místo něj nenastoupil „specialista na Rusko“.

 6. ruslan napsal:

  odkaz pre hostile :

  Tvoja hláška je najviac zabitá a trefná za posledné mesiace !

  :D :D :D :D-smiech !

  smejem sa fest, fest !

 7. ruslan napsal:

  fakt odporúčam :

  cz.sputniknews.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!