Washington “vítá” rozhodnutí OSN jmenovat Saúdskou Arábii předsedou Výboru OSN pro lidská práva (UNHCR)

Saudi_Arabia_svgAč mnozí projevují nad jmenováním Saúdské Arábie za šéfa panelu Výboru lidských práv Spojených národů pobouření, tak jeden národ na to dal svou pečeť schválení. I přes ohavnou historii práv v tomto království US ministerstvo zahraničí toto rozhodnutí OSN „vítá“. Poté, co bylo tento týden odhaleno, že Saúdská Arábie bude předsedat klíčovému panelu OSN pro lidská práva, byli mnozí hlubokým pokrytectví za tímto rozhodnutím šokováni. Salil Tripathi píšící pro Daily Beast poukázal, že „saúdská vláda je nevolená a vedená velkou rodinou, čili klanem,“ který se zvláště vyžívá v popravách vězňů a ze svých poprav dělá veřejná představení.“

Také ředitel Akčního centra lidských práv Jack Healey projevil své překvapení. „V podstatě musí výbor lidských práv existovat,“ řekl Spuniku. „Ale ochrana lidských práv bude záviset na těch, kdo mají zájem o prosazování lidských práv. A vláda Saúdské Arábie má dlouhou historii, v níž aktivistům lidských práv nedovoluje, aby monitorovali její vlastní zemi.“

Jedním subjektem, který konkrétně nebyl šokován ani překvapen jmenováním Rijádu, je US ministerstvo zahraničí. Během briefingu z úterý odpoledne při výměně s reportérem Associated Press Mattem Lee místo-mluvčí Mark Toner odhalil US postoj.

„Opět k tomu nemám žádný komentář, nemám na to žádnou reakci,“ řekl Toner. „Upřímně si myslím – že bychom to měli uvítat. Jsme blízcí spojenci.“

Zaujetí takovéhoto postoje Spojenými státy by snad nemělo být překvapením. Washington už má historii přehlížení systematického pošlapávání lidských práv Rijádem právě proto, že ty dvě země jsou takovými blízkými spojenci.

„US milují režimy porušující lidská práva a vždy je milovaly, pokud ‚spolupracují‘,“ napsal pro Intercept Glenn Greenwald. „Jediný okamžik, kdy US vláda předstírá alespoň trochu zájem o pošlapávání lidských práv, je, když se zabývají ‚zeměmi, které nespolupracují‘.“

Podle Amnesty Intenational popravila saúdská vláda během prvních šesti měsíců 2015 102 lidí, většinu z nich stětím. Toto království je rovněž připraveno ukřižovat 21 letého muže za účast v prodemokratických protestech.

„To už je samo o sobě hrozné, že Saúdská Arábie je vůbec člene tohoto výboru, ale že se OSN uchýlí ke jmenování tohoto režimu předsedou klíčového panelu, to jen sype sůl do ran disidentů mrskaných v saúdských žalářích,“ napsal výkonný ředitel UN Watch Hillel Neuer na webovou stránku své organizace.

„Myslím, že s nimi máme probíhající diskusi o všech těch problémech lidských práv, jako máme s každou zemí,“ řekl v úterý Toner. „Jasně projevujeme své obavy, když obavy máme, ale ty rozhovory pokračují. Ale nemám nic, na co bych mohl ukázat, co se týče pokroku.“

„Změníme téma?“ zeptal se milosrdně reportér AP.

„Jistě,“ odpověděl Toner.

By Sputnik
Global Research, September 25, 2015
Sputnik 23 September 2015

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/washington-welcomes-un-decision-to-appoint-saudi-arabia-as-chair-of-un-human-rights-council-unhcr/5478031
14 Komentářů k Washington “vítá” rozhodnutí OSN jmenovat Saúdskou Arábii předsedou Výboru OSN pro lidská práva (UNHCR)

 1. Marek napsal:

  Onehdá jsem byl zastaven v metru holčinou, jenž vydávala letáky pro zahraničního agenta Člověk v Tísni. Ukazovala mi oblasti, kde jsou všude porušována lidská práva. Ne náhodou to byly oblasti s geopolitickým zájmem SSA. Na můj dotaz, proč na globální mapičce není zakreslena Sau. Arábie, resp. skoro všechny arab. země, SSA, Kanada s právy indiánů, aj. mi nedokázala odpovědět a jen krčila rameny.

  • weissbach napsal:

   Poněvadž právě odtamtud se k nám importuje wahábismus /salafismus/, který chtějí v Evropě institucializovat jako ideologii pro sjednocenou Evropu. Pokud by tomu tak nebylo, nedělo by se v Evropě to, co se děje. Kromě řízené imigrace je to především nová legislativa, která má v EU učinit islám nekritizovatelným a zavádění islámu do škol. Zatím jen formou osvěty od základních škol /než si ovce zvyknou/.
   Globalisté v tom vidí příležitost jak dosáhnout likvidace národních států a uskutečnit vznik evropského multikulturního superstátu, který bude skrytě řídit nikým nevolená elita, zatímco obyvatelé budou svázaní totalitní legislativou a klerofašistickým režimem. Tato forma islámu má dominovat, protože je vybrána jako nejvhodnější náboženský systém pro globalizaci. Proto má zelenou a SA dokonce bude předsedat výboru OSN pro lidská práva. Jaký bude výklad lidských práv a jak se budou v nedaleké budoucnosti uplaťnovat si jistě dovedete představit. Globální mafie řídí a ovládá všechna hlavní náboženství a postupně je bude formou teze-antiteze-syntéza přetvářet do nového "best of". Předtím, ale lidstvo potřebuje vrátit do středověku, provést depopulaci a další vychytávky NWO. Momentálně odstartovali další fázi v OSN s papežem jako "vymýcení světové chudoby", což znamená prakticky chudobu rozšířit celosvětově ekonomickou decimací vyspělých států. Celkem bez problémů rozhoupali umíráček nad Evropou. A prochází jim to bez problémů, neboť jsme humanisté bez kapky cti a národní hrdosti.

   • Jaris napsal:

    Tomu Weisbachu neverim. Za islam se totiz schovavaji zidi, aby byla od nich odvracena pozornost. To jsou ti, kteri chteji tisicileti vladnout svetu a pilne pri vsi tichosti na tom pracujou. Zatimco se vsichni zabyvaji zoufalou vlnou vetsinou muslimskych vetrelcu, kteri maji za ukol oslabit a srazit Evropu na kolena, zidi chladnokrevne postupuji se svymi zvrhlymi plany vpred aniz si toho obycejny clovek vsimne. Vsude maji sve nastrcene figurky, ktere plni jejich rozkazydodetailu. Az zidi dosahnou porobeni bilych narodu, pak lehce s muslimy zatoci. Pravdepodobne je zlikvidujou, protoze jsou to jednak jejich uhlavni nepratele a jednak jejich navrat do domovskych zemi nepripada v uvahu, jelikoz maji v planu vytvorit tzv. Velky Izrael od Nilu az po Tigris. Ponechaji si jen pracovite a potrebne lidi . Pak konecne s uspokojenim zasednou na trun svetovlady NWO a Jeruzalem se stane hlavni mesto sveta. Takhle si to mezinarodni zid predstavuje.

  • Josef Švejk napsal:

   Motivace holčiny (pěkný výraz pro zvláště tupou slepičku) je zhruba stejná jako motivace červenokaretních mládežníků (pěkný výraz pro zvláště tupou grupu) mávajících proti Zemanovi. U holčiny výši neznám, u červenokaretních mládežníků šlo o $50. Jsou o mnoho řádů levnější (zřejmě dáno kvalitou hemisfér) než naši drazí politici:
   Mal som príležitosť spýtať sa ako Washington rieši, aby zahraničné vlády konali v záujme Washingtonu a nie v záujme svojich vlastných krajín. Povedal: "Peniaze." Reagoval som: "Máte na mysli zahraničnú pomoc?" Odpovedal: "Nie, politikom dáme vrecia plné peňazí. Zodpovedajú sa a patria nám." (Paul Craig Roberts)

  • Jaris napsal:

   Naivni husa.

 2. Flamenco napsal:

  Koukám, že ten šutr, kolem, kterého běhaj dokola a nechaj se podupat, zblbnul všechny.
  To musí mít dlouhou vlnovou délku, když to udělá z mozku kaši na takovou vzdálenost.

  • Josef Švejk napsal:

   Někdo má rád holky, jiný zase vdolky a někomu stačí šutr. Každý podle svých schopností.

 3. stefan goga napsal:

  Nic ma neprekvapuje ono OSN je uz iba otvorena zvetrala LATRINA ona uz totiz ani nezapacha je uz totiz v konstalacii na H.....!

 4. Carlos IV napsal:

  WEISSBACH - super, vidim to tak podobne. Jeste doplnim, ze je jasne zretelny priklon k pravu saria ktery je patrny uz i v nekterych nemuslimskych zemich JV Asie, a v Evrope ho bude snadne instalovat pote, co muslimska vetsina prekona pocty "domacich". Ti se budou muset prizpusobit (se vsemi dusledky, ktere si ovsem jeste ani neumi predstavit - drevenou rakoskou na holou pocinaje a useknutym prstem za kradez (??!!) konce :-)). Samozrejme, ze ti nahore nepochybne nebudou postizitelni.
  Tusim take, ze pro elity se stane zajimavym i slamske financnictvi, ktere sice zavrhuje urok (ackoliv nektere zeme uz dnes jedou "podvojny financni system" - t.j. islamske bankovnictvi pro muslimy a "normalni" - Zido-vyderacske - pro ostatni. Islamske bankovnictvi namisto uroku dava muslimum "odmeny" - napr. ku prilezitosti jejich svatku, cili ovce (evropske!) dostanou vice pastvy podle toho. jak budou k bacovi povolne.
  Jinak mne byla osobne v SA pred lety odmitnuta lekarska pomoc na zaklade toho, ze nas stat (byl to rok 1992) pry nebyl dostatecne "demokraticky". To byl pozdrav pro Havla :-)!

 5. Carlos IV napsal:

  Jaris - nekde se proslycha ze Saudska kralovska rodina ma udajne chazarske koreny - to neni for! Vubec bych se nedivil.

  • Jaris napsal:

   Carlosi, take jsem to slysela. Dokonce jsem cetla, ze Diana ma zidovske koreny, tudiz princ William by teoreticky mel byt zid. Vzal si Kate, ktera je po matce pry take zidovka. A tak mame tady nove nastupniky anglickeho trunu zidovskeho puvodu. Navic ted nedavno pri nejake slavnostni prilezitosti misto anglicke hymny zpivali pisen o Jeruzalemu! Jak se ta mozaika krasne sklada dohromady.

 6. Carlos IV napsal:

  No to je prave to! Jenze o tech se to verejne nikdy nerekne. Naproti tomu o Milibandovi to vi kazdy :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!