CO OVLIVŇUJE NAŠE CHOVÁNÍ ANEB, PROČ SE LIDÉ VE SPOLEČNOSTI CHOVAJÍ URČITÝM ZPŮSOBEM A NE ZROVNA TAK, JAK BY SI MNOZÍ PŘÁLI

 

volnikProměna o.s. uvádí sérii článků, proč je nutná systémová změna a jak ji lze jednoduše provést (1).

Lidé jsou ze své podstaty velmi přizpůsobiví svému prostředí a to hlavně proto, aby byli schopni přežít. Čili jsou nuceni, aby přežili, přizpůsobovat své chování systému, ve kterém žijí. Bylo tomu tak odjakživa. Jednoduchým příkladem je třeba jen systém počasí, kterému, chtěl-li člověk přežít, se musel přizpůsobovat, a to vždy cestou co nejmenšího odporu.

Vždyť proč by vynakládal úsilí navíc, když nemusí a udělá jen, co je nutné, co je v jeho silách, nebo maximálně to, co vykonat chce pro to, aby přežil a to za podmínek, které si určí, nebo je schopen akceptovat.

Z toho vyplývá, že jakýkoli systém nutí jedince chovat se určitým způsobem, tak, aby v něm pokud možno bez problému fungoval.

Je to vždy u každého systému stejné, tedy i v tom dnešním, společensko-ekonomickém. Dnešní systém je nastaven určitým způsobem a jsou zde hranice, které nutí určité lidi v určitých životních situacích chovat se kolikrát i pro ně nepříjemným, leč nevyhnutelným způsobem, který třeba vede k překročení zákona, nebo se podepisuje na jejich psychickém či tělesném zdraví – dochází k určitému utrpení.

Kdyby systém byl nastaven spravedlivě pro všechny ve společnosti (lépe řečeno, kdyby byla ponechána co největší svoboda, protože jakékoli nastavení už svobodu určitým způsobem omezuje a tím omezuje budoucí rozvoj jedince a v důsledku i celé společnosti), tito jedinci by se neocitali v bezvýchodné situaci a zákon by nepřekračovali, nebo by nemuseli trpět.

Svobodné a spravedlivé nastavení systému přináší nový systém Volník. Stačí jej jen přijmout a podpořit. Systém Volník takovou možnost svými atributy nabízí.

http://volnik.promena.biz/

 
53 Komentářů k CO OVLIVŇUJE NAŠE CHOVÁNÍ ANEB, PROČ SE LIDÉ VE SPOLEČNOSTI CHOVAJÍ URČITÝM ZPŮSOBEM A NE ZROVNA TAK, JAK BY SI MNOZÍ PŘÁLI

 1. weissbach napsal:

  Lidi v Čechách se pravděpodobně neprobudí i když jim budou vykopávat dveře....

 2. Flamenco napsal:

  Škoda, weissbach, škoda.
  Na kraviny lidi vynaloží tuny energie, na důležité záležitosti téměř nic. Většinou je pozdě.
  Lidstvo si ten výprask opravdu zaslouží.
  Chrápeme s otevřenýma očima a usmíváme se na vrahy.
  Nedivím se Krylovi, že mu puklo srdce. Člověk s jeho duší by se dal na chlast nebo spáchal sebevraždu.

 3. Leviathan napsal:

  No, financovat NZP není legrace, autoři Volníku o tom skromně mlčí. Mlčí též o fenoménu asociálů v každé populaci sociálního živočišného druhu, kteří parazitují na společenství. Takže mám za to, že jde o velmi rannou fázi značně nepromyšleného projektu.

  • PROMĚNA napsal:

   Všechny texty na našich stránkách jsou napsány co možná nejstručněji, aby nevzniklo zbytečné přehlcení a informační chaos. I tak je na našich stránkách vše dostatečně vysvětleno, jen je nutné si je celé prostudovat a pochopit. Doporučuji si ještě zhlédnout naše video. VOLNÍK je ve své podstatě tak jednoduchý, že v dnešní složité době může být s pochopením jeho jednoduchosti problém. Jsme bohužel zahlceni vlastní obživou a na chrlení spousty textů už nezbývá prostor, ale i tak postupně zde i na naše stránky další texty tvoříme a doplňujeme. Znovu však připomínám, že vše podstatné jsme již sepsali. Stačí se podívat.

   • Paul Durham napsal:

    Přátelé milí, pokud se snažíte o "Kdyby systém byl nastaven spravedlivě"
    , tak neuspějete. Proč ? Protože vám především odpověděl Leviathan.
    Žádný systém nelze nastavit "spravedlivě" , protože toto slovo má ryze subjektivní interpretaci.
    Jediný systém, který je přirozený je příroda, a ta je krutá,. A to lehkoživky zásadně odmítají, protože "jsme přece lidi" a lidi mají povinnost se o nás lehkoživky postarat na úrovni Ritz_u.
    Takže váš "Volník" , který mne neoslovil už před léty, je jen další fake na zblbnutí polozblblých. Je mi líto.
    Jinak s tou adaptací máte pravdu, jenže mezi adaptací a degenerací je v dnešní "vyspělé době" již pouze planckova délka.

    • Paul Durham napsal:

     Ještě doplněk : "bezhotovostní" = otrocký

     • PROMĚNA napsal:

      Je smutné,že lidé, kteří chodi na takové to weby chtěji setrvávat dále v dnešním otroctvý.
      bezhotovostní“ = otrocký je vytržene z kontextu. Vždy záleží jak je systém nastaven a kdo jej ovláda. Buď jej ovládají elity, a pak by to bylo otroctví, a nebo je vše pod správou lidí a maximálně transparentní, a pak je to svobodné.

     • Paul Durham napsal:

      Tu správu lidí jsem zažil skoro 40 let a už nikdy více ( a i v tak lidové době byly mimochodem (!) anonymní vkladní knížky na heslo bez limitu ) .
      Takže nevymýšlejte nesmysly, vše už bylo vymyšleno dávno před vámi a z "bezhotovostní" , tedy "fízlovací" se nevylžete.

     • PROMĚNA napsal:

      Nijak Vás dál nebudu přesvědčovat, neni to ani našim cílem. VOLNÍK je pro ty, kterým se líbi a pokud Vám vyhovuje dnešní systé, klidně dál fungujte v něm. Máte právo svobodné volby.

     • Paul Durham napsal:

      Ne pane, právo svobodné volby je iluze. Nicméně vám přeji mnoho "volníků" , abyste si mohli z volniční činnosti navzájem vyplácet nepodmíněný příjem. Jen nevím, jak zvládnete tu "imigrační" vlnu zájemců o nepodmíněný příjem z jihu, což lze snadno vidět nyní v přímém přenosu na opravdu upřímném zájmu zájemců o nepodmíněný příjem ( sociální dávky ) do(v) SRN.
      Takže vám držím palce v nastavování systému. Přeji hezký den.

 4. Žabák napsal:

  Vyjádřim se jen k tomu co je tu napsáno, ne k tomu konceptu, protože sem ho nečetl.

  Pořád slyšim, je nutné např. aby se:

  1. zrušil úrok
  2. zrušila koncentrace moci
  3. nastolila svobodná společnost

  atd. atd.

  Dobře, souhlasim, ale co mě vytáčí do běla, je to jak vždycky se hovoří o tom, že je nutné ABY SE !!!
  KDO TO SE PROVEDE ??? KDO KONKRÉTNĚ. Žádný SE, ale kdo? LIDI ? No tě pic. LIDI se bez povelu a vedení pomalu ani nevykadí. A sami od sebe nic nezačnou. Potřebujou VŮDCE, velitele, organizátora, říkejte tomu jak chcete, ale ty liberální myšlenky o tom jak jednoho dne lidé procitnou a sami od sebe udělají alespoň ty 3 body, jsou nesmyslné, protože se to ještě NIKDY v dějinách lidstva nestalo. Pták lítá, ryba plave a lidi jsou lidi. Potřebujou vedení.

  Pokud tento koncept není založen na nějakém ezoterickém probuzení lidstva, kdy najednou všichni dojdou k osvícení a v pátek si řeknou, že je načase změnit systém, tak v tom případě mé výhrady nebyly napsány k tomuto tématu, ale jsou výhradou k některým naivním možnostem řešení, které na alternativních médiích zaznívají.

  • PROMĚNA napsal:

   Opravdu doporučuji si prostudovat celé stránky konceptu VOLNÍK.

  • martin bareš napsal:

   geniální.

   Takhle to cítím na konci svého života po všech zkušenostech Též.

  • Josef Švejk napsal:

   Naštěstí SE není samo, má pevnou oporu v kolegovi JETŘEBÍ. Až se tito vůdcové spojí vznikne síla, které nikdo neodolá a nastane ráj na zemi. My ostatní pak budeme jejich úsilí pečlivě sledovat na ČT24 a popíjejíc pivo je budeme upozorňovat na chyby kterých se budou dopouštět.
   A až se rok sejde s rokem Kellner si připíše na účet 20 miliard, Babiš čtyři, my si vezmeme úvěr na likvidaci nedoplatku u Veolie a ČEZu a něco si ještě vyšetříme na chleba.

  • Jan Jinsky napsal:

   Žábáku, ale ty tři požadavky jsou utopií:
   1. zrušil úrok - pokud zrušíš úrok, jak chceš získat peníze na podnikání? Proč by ti někdo půjčoval (kromě rodiny a známých). Tohle by velmi zabrzdilo jakýkoli rozvoj a podnikání a vedlo k úpadku.

   2. zrušila koncentrace moci - moc se koncentruje od doby bronzové. Už tenkrát měli stařešinu. Bez koncentrace moci nejde řídit společnost. Vždy musí být někdo, kdo rozhodne co se udělá a co ne.

   3. nastolila svobodná společnost - co je svobodná společnost? Na to asi existuje tisíc různých názorů.

   • Paul Durham napsal:

    Slyšel jste někdy o tom, že na peníze a bankovní činnost má mít monopol výhradně stát ?
    Slyšel jste někdy o tom, že společnost se může řídit sama prostřednictvím obcí ?
    Svobodná společnost je sdružení svobodných jedinců, kteří vzájemně dobrovolně smluvně spolupracují za účelem přežití a uspokojení svých potřeb, nikoliv potřeb kohokoliv jiného stojícího mimo tuto společnost.

    • Jan Jinsky napsal:

     Slysel - ten monopol statu na banky jsem i zazil. Nebylo to bez uroku a nebylo to ani nic k zopakovani.
     Obec neexustuje - existuji lide, kteri tu obec tvori - cili tam opet bude nekdo, kdi rozhoduje. A co spory mwzi obcemi atd?
     A svobodna spolecnost - vzdy budete mit lidi, kterym se rozhodnuti nebudou libit, budou chtit vic.
     To co popisujete je ideal komunismu. Izasny ideal, ktery bohuzel nepocita s prirozenosti cloveka.

     • Paul Durham napsal:

      omluva všem za pokus, už nikdy

     • Jan Jinsky napsal:

      Promiňte .... lépe řečeno nepočítá s přirozností těch kteří se považují za jedné lidi - tedy mých nosatých filconošů! Čili jak tu už můj synátor citoval toho Marxe platí že: ""Praktické potřeba, egoismus — to je princip občanské společnosti a vystupuje jako takový v čisté formě, jakmile občanská společnost ze sebe plně zrodila politický stát. Bohem praktické potřeby a zištnosti jsou peníze.

      Peníze, to je žárlivý bůh Izraele, bůh, který nestrpí vedle sebe žádného jiného boha. Peníze degradují všechny lidské bohy — a mění je ve zboží. Peníze jsou všeobecná hodnota všech věcí, hodnota, která se ustavila sama pro sebe. A proto zbavily celý svět, svět člověka stejně jako přírodu, jejich svérázné hodnoty. Peníze, to je člověku odcizená podstata jeho práce a jeho jsoucna; a tato cizí podstata člověka ovládá a člověk se jí koří.

      Židovský bůh sestoupil na svět, stal se bohem světa. Směnka je židův skutečný bůh. Jeho bůh je jen ilusorní směnka. Jakmile se společnosti podaří zrušit empirickou podstatu židovství, čachr a jeho předpoklady, je žid znemožněn, protože jeho vědomí už nemá předmět, protože subjektivní základ židovství, praktická potřeba, se zlidští, protože se zruší konflikt mezi individuálně smyslovou a druhovou existencí člověka.

      Společenská emancipace žida je emancipace společnosti od židovství."
      Proto se všem ještě jednou omluvám!

    • gandalf napsal:

     Jde jen o to, KDO obce ovádne. A jsme zase tam, kde jsme byli, nebo ještě hůře. Takže smluvně jo? To jako přísaha krve a všichni mimo jsou buď otroci, nebo lovná zvěř? Jídlo a zdravotní péče na příděl, právo první noci .... podle "zásluh" o obec a podobně. Vyvolení budou zednáři ....., nebo cosi nového? Nová náboženství? Zase opakování historických chyb, nebo spíše nadměrné koukání na sci-fi filmy /mám je taky rád, ale je to jen film/, nebo ještě hůře - výtah k moci pro všehoschopné?

     • Paul Durham napsal:

      neznáte minulost a potom jsou z toho takové noční můry, které popisujete, představte si, že něco někdy fungovalo, a od těch dob se jistá sorta snaží vše rozjebat , proto se já vaší skepsi nedivím, ale cesta dopředu je pane Gandalfe cestou zpátky ke kořenům

    • weissbach napsal:

     ***1

     • weissbach napsal:

      "cesta dopředu je cestou zpátky ke kořenům"

      No jistě! Všechno co se ukázalo jako užitečné, to v normálním vývoji přetrvává. Není náhoda, že revoluční kvas vždy především likviduje fungující ochranné mechanismy společnosti, protože jen tak může z lidí udělat otroky a stádo. A kdo ty revoluce vytvořil, kdo má know how?
      Politické spektrum a pravolevý hampejz je hra mocných s lidmi. Nic víc a nic míň.
      To v přírodě neexistuje. Příroda zná pouze užitečné a neužitečné.
      Pouze v lidské společnosti vládnou a rozhodují neužiteční paraziti.
      Takže obce ano a současně ve všem osobní zodpovědnost každého. To je skutečná svoboda! A ta se nedá od odpovědnosti oddělit. Oddělensot vidíme v současném svinčíku, kdy si mocní paraziti vytvořili zákony, které je chrání před odpovědností. Kdo to kdy viděl, aby rozhodovali ti, kteří nenesou odpovědnost?
      To je jediný účinný mechanismus ochrany lidské společnosti /obce/ před škůdci, zloději a vrahy!
      Proč to pořád lidem nedochází? Sakra!

     • gandalf napsal:

      Mně o tom vyprávějte - mý předci zasedali v Českém sněmu, po Bílé hoře byla většina rodu vypuzena z království spolu s Komenským, zbytek byl ožebračen, majetky nuceně prodány pod cenou, na odbojná panství nasazena cizí armáda..... Existuje něco jako historická paměť, vte?

     • weissbach napsal:

      "Mně o tom vyprávějte – mý předci zasedali v Českém sněmu, po Bílé hoře byla většina rodu vypuzena z království spolu s Komenským, zbytek byl ožebračen, majetky nuceně prodány pod cenou, na odbojná panství nasazena cizí armáda….."

      No, tak to jsme na to podobně. Bílá Hora a doba po je obdoba současného stavu, jen je to dnes "lidštější". Persekuce fyzická je nahrazena perzekucí morální.

     • Jan Jinsky napsal:

      Čili vaši předci vykořisťovali, měli poddané atd. Jinak by neseděli ve sněmu. Nedělejte si iluze, třicetiletá válka byla o boji o moc zastřená pláštíkem náboženství. A ti na straně českých pánů nebyli žádní pokrokáři, jen si hájili svoji stranu.
      A k Weissbachovi - nikdy neexistovala společnost, která by byla spravedlivá ke každému. Možná prvobytně pospolná a to jen proto, že lidi museli napřít veškeré síly, aby vůbec přežili.

      Tohle jsou všechno utopie. Zkuste to uskutečnit a výsledkem bude diktatura jak vyšitá. Je to přesně dle Farmy zvířat od Orwella

     • weissbach napsal:

      "A k Weissbachovi – nikdy neexistovala společnost, která by byla spravedlivá ke každému. Možná prvobytně pospolná a to jen proto, že lidi museli napřít veškeré síly, aby vůbec přežili.

      Tohle jsou všechno utopie. Zkuste to uskutečnit a výsledkem bude diktatura jak vyšitá. Je to přesně dle Farmy zvířat od Orwella"

      Společnost je spravedlivá podle toho jak ctí a vnímají spravedlnost lidé, kteří ji tvoří.
      Jde o to, že současná společnost je šitá na míru převážně zločinců bez možnosti občanů korigovat a omezovat zlo.
      A to je bez osobní odpovědnosti politiků nemožné.
      A nepředhazujte mi utopie. Žádné tady nepropaguji. Nevím, co vás vede k tomu neustále někomu něco předhazovat a podsouvat.

     • Jan Jinsky napsal:

      Tak na předhazování si zvykněte. Mně tu předhazují po lopatách :)

      To co píšete je opravdu o utopii. Máte tam předpoklad, že lidé jsou spravedliví a nezkorumpovatelní. Tak to ale není. Moc vždycky přitahovala ty všeho schopné. Bylo by fajn mít lepší model, než který máme dnes. Ale nevidím, jak to zařídit...

     • weissbach napsal:

      Jinský
      "To co píšete je opravdu o utopii. Máte tam předpoklad, že lidé jsou spravedliví a nezkorumpovatelní."

      Naučte se číst a rozumět psanému slovu.
      To je základní minimum pro smysluplnou komunikaci.

     • Jan Jinsky napsal:

      Takze co navrhujete? Radu moudrych?

  • weissbach napsal:

   "...říkejte tomu jak chcete, ale ty liberální myšlenky o tom jak jednoho dne lidé procitnou a sami od sebe udělají alespoň ty 3 body, jsou nesmyslné, protože se to ještě NIKDY v dějinách lidstva nestalo"

   Přesně tak! To, co lidi opravdu nechápou je, že žádný dobrý systém se neobjeví bez dobrých lidí. To znamená takových, kteří nečekají až někdo něco udělá za ně a kteří chápou, že pokud chtějí něco zlepšit, musí sami přiložit ruku k dílu. Pokud to neudělají, budou mít pořád blbou vládu, blbý systém. Kdo ho asi tak vytváří? Zločinci, jistě. Ale kdo jim pomáhá, kdo to umožňuje? Lidská lenost a omezenost stále posouvá ten "systém" k větší a větší zlodějně a tyranii. Pokud mám před sebou prospěch obce, pak obec vzkvétá, pokud myslím jen na sebe, jde to do od 10 k 5. Většina je vždycky spoluodpovědná za činy menšiny, které dovolí dělat všechny ty lumpárny. Co změní jednotlivec, nebo politická strana bez stále podpory většiny, která si opravdu přeje změnu k lepšímu? Nic.
   Až sem budou přidělováni "uprchlíci" po desetitisících a stotisících, až buodu dostávat trojnásobné dávky než tuzemští, až budou zabavovat byty, chaty, až budou vedle v ulici stavět mešity a až se budou lidi bát vyjít na ulici, aby nedostali za vyučenou, pak ať si vzpomenou kde byli a co dělali, když tomu mohli zabránit. To je jen takový evidentní a momentálně ze všech stran propíraný příklad.
   Malé srovnání:
   Za 1. republiky /která taky nebyla žádný ideál/, nebo za Rakousko Uherska zde existovaly velké strany s obrovskou členskou základnou, kde od vesnic až po metropole běžní lidé se podíleli na programu těchto stran. Například agrární strana, která zastupovala zájmy venkova, zemědělců, byla opravdu masovou stranou /proto ji pak raději po válce zakázali/. Podívejte se na politický systém dnes. Strany jsou většinou účelové kluby o pár lidech, kde se hlavně piklí jak žnout úrodu a jak se co nejdéle na této žni přiživit. Některé vznikají přímo na objednávku zahraničních sponzorů, aby tady prosazovaly hlavně cizí zájmy a udělaly do těla státu co největší díry. Co je v takové banánové republice nejjednodušší? Vytáhnout prkenici, založit si stranu nakoupením prostitutek a ovládnout média a pak ještě ze státní kasy financovat "neziskovky", které mi přitom budou pomáhat.
   Pokud to vezmu za správný konec přes školský systém a provedu řádnou debilizaci a rozklad, mám to v kapse. Pak stačí jeden Dienstbier, jedna Marksová, jedna Šabatová, jeden Babiš, jeden Bělobrádek, jeden Kalousek, jeden Sobotka a můžu si dělat s ovcemi co chci na věčné časy,
   Děs!!!!!!

   • Paul Durham napsal:

    proboha, vy jste si dovolil poukázat na zakázanou minulost v časech svátosti pokroku, rychle, podejte mi nějakou nálepku ! :-)

   • gandalf napsal:

    Ale Jeníku, já jsem nikde netvrdil, že to byli pokrokáři, demokraté, lidumilové, ale byli Češi a se svou vlastí prožívali dobré i zlé a na vlastní kůži a za svá rozhodnutí nesli také odpovědnost. Nic víc. Na druhou stranu majtek znamenal také odpovědnost, povinnosti .... Jen jsem reagoval na příspěvek. Jinak je mi to fuk.

   • Žabák napsal:

    Ano mistře weissbachu, pravdu díte :)

   • blázen napsal:

    Jak už tady jinský poznamenal jak definuješ "dobré lidi? Byl Hitler dobrý člověk? Pro němce ve své době byl dobrý člověk který splňoval weissbachovi požadavky. Ale jak to dopadlo víme a takových dobrých lidí je v dějinách spousta. Jak si můžeš bejt jistej že to co ty weissbachu považuješ za dobré pro tebe, bude třeba tvůj soused považovat za dobré pro něj. Pochybuji. A rozumět psanému textu umím a stejně stále hlásáš utopie. Je krásná Platonova republika ale jak to že se to neuchytilo. Tenhle koncept je tady už tisíce let a vždy narazí na to samí na lidskou přirozenost. Prostě utopie.

    • weissbach napsal:

     blázen
     To je zajímavá konstrukce. Spojovat můj příspěvek s Hitlerem....
     Dost to o vás prozrazuje. Minimálně o snaze konstruovat moje názory s obdivem k Hitlerovi, což je nejen absurdní, ale i záludné.
     Dobrý člověk je definován většinou kulturních a duchovních systémů zcela jednoznačně.
     Asi se shodneme, že to není člověk, který krade, vraždí a snaží se vnucovat druhým svou představu násilím.

     • blázen napsal:

      A tady je to že nerozumíte psanému textu. Ptal jsem se jak definujete dobrého člověka. Zbytek byl pouze příklad. Aby ses třeba zamyslel a pochopil že každý definuje toho dobrého člověka po svém. Že se schodněme na několika bodech je fajn. Ale takový dobrý člověk ovlivňuje životy více lidí v obci. A tady už jdou univerzální hodnoty do haj... A pak mě ještě obvinuješ z obdivu k hitlerovi. Seš prostě mimo a myšlení či přemýšlení ti dělá opravdu velké problémy.

     • weissbach napsal:

      "Byl Hitler dobrý člověk? Pro němce ve své době byl dobrý člověk který splňoval weissbachovi požadavky."

      -Psanému textu rozumím. Jen nerozumím některým vašim příměrům: např. v čem Hitler splňoval "weissbachovi požadavky"... Co to mají být "weissbachovy požadavky, které splňoval Hitler"? Vy mě znáte, abyste mohl používat takové příměry? Takže nejprve definujte "weissbachovy požadavky, které splňuje Hitler" a můžeme se posunout dál...

      "A pak mě ještě obvinuješ z obdivu k hitlerovi. Seš prostě mimo a myšlení či přemýšlení ti dělá opravdu velké problémy."

      -Kde jste přišel na to, že vás obviňuji z obdivu k Hitlerovi? Máte pro to nějaké důvody vyplývající z toho, co jsem vám odpověděl? Tedy pokud rozumíte psanému slovu a smyslu psaného?! Psal jsem o vašem konstruování MÝCH názorů s obdivem k Hitlerovi. O vašem obdivu jsem nepsal nic, protože vás neznám a nevím, co obdivujete.
      Co je na tom nesrozumitelného?
      Z čeho usuzujete, že jsem prostě mimo a myšlení a přemýšlení mi dělá problémy? Není to spíš vaše přání, aby to tak bylo, respektive vypadalo?

      Pochopte, že lidi spolu mohou komunikovat smysluplně pouze na základě jasně formulovaných myšlenek. Nemusíte se mnou souhlasit, já nemusím souhlasit s vámi, ale to neznamená, že je v pořádku podsouvat druhým něco, co se nezakládá na skutečnosti.
      To pak po sobě můžeme rovnou plivat a toho se s vaším dovolením, nebo i bez něj nezúčastním.
      O dobrém člověku jsem už odpovídal. Chceme jít do filozofických úvah s ohledem na univerzální lidské hodnoty, které uznává každá civilizovaná společnost a dokonce i většina těch tzv. necivilizovaných? Tedy pokud vyloučíme předem z definice kanibaly a fanatiky všeho druhu...

 5. Jan Jinsky napsal:

  Hlavně proto, že jsou rozchcapení jako náš Bogusek! Kapesný d tatínka mu bylo málo, tak se dal najat Šapirákem a od tý doby mu náramně narost hřebínek! Začal používat mou přezdívku z mládí - Calembredaine (nevěděl jsem co to znamená, páč mé teechnické vzdělání mi neumožnilo blíže se seznámit se základy jazyka francouzského) a takto mě pak začal dusit z dvou stran! Jendak jako sionskej xindl přisluhující Júesej a druhak jako panslávista a vlastenec! Považte jak má člověk takovou mládež zpracovávat? To snad ani nejde?

  • blázen napsal:

   Tyhle požadavky splňoval: To, co lidi opravdu nechápou je, že žádný dobrý systém se neobjeví bez dobrých lidí. To znamená takových, kteří nečekají až někdo něco udělá za ně a kteří chápou, že pokud chtějí něco zlepšit, musí sami přiložit ruku k dílu. Pokud to neudělají, budou mít pořád blbou vládu, blbý systém.
   Kde jsem přišel na obvinění dobře tady jsem se unáhlil ale napsal jste to tak záludně. A stejně já vás nevinil z obdivu k hitlerovi. Jen je příkladem dobrého člověka ve své době a dle vašich požadavků.
   Jasně formulovaných myšlenek o utopii? To už je filozofická debata. Debatovat o něčem co ignoruje lidskou přirozenost je jen filozofie.

   • weissbach napsal:

    "Tyhle požadavky splňoval: To, co lidi opravdu nechápou je, že žádný dobrý systém se neobjeví bez dobrých lidí. To znamená takových, kteří nečekají až někdo něco udělá za ně a kteří chápou, že pokud chtějí něco zlepšit, musí sami přiložit ruku k dílu. Pokud to neudělají, budou mít pořád blbou vládu, blbý systém."
    Ježkovy zraky! Tohle nemá s Hitlerem naprosto co dělat. To je základem každé fungující demokratické /nejen/ společnosti. Přesně podle zásady: "Svorností malé obce vzkvétají, nesvorností velké obce hynou“ /radnice města Mohelnice l.p. 1640/
    Posune-li se lidská společnost do bodu, kdy počet těch, co nevytvářejí hodnoty převýšý počet těch, co hodnoty vytvářejí, končí zhroucením a rozvratem. Mělo by nás znepokojovat, že se blížíme k takovému bodu. Mimochodem se to symptomaticky projevuje tak, že značná část společnosti je vychovávána a vedena k tomu, aby se podílela na vnitřním rozkladu. Lidově řečeno se jejich zdrojem obživy stává řezání větve na které sedí. Tou větví jsou lidé, kterým záleží na tvorbě hodnot a kteří je taky vytvářejí. Minimálně tím, že pracují a je za nimi vidět nějaká konkrétní užitečná práce, byť by to byla jen výchova dětí k univerzálně platným hodnotám. Tvrzení, že všichni mají stejná práva na všechno je nonsens. Toto tvrzení je základem legalizování zlodějny. Když bude někdo po generace vytvářet hodnoty, něco postaví, vybudeje a pak přijde někdo jiný a řekne, že polovina patří od teď jemu. Jak se tomu říká? Dříve se tomu říkalo krádež. Dnes se tomu říká podělit se.

    • weissbach napsal:

     převýší! fuj

     • blázen napsal:

      -Hitler nečekal až někdo něco udělá za něj a chápou, že pokud chtějí něco zlepšit, musí sami přiložit ruku k dílu. Netvrď mi že to nemá nic společného. Byl přesně takový. Je vedlejší co hlásal.
      -Dále pak co je podle tebe tvoření hodnot? Radši počkám na odpověď.
      -Taky by mě zajímalo jak je značná část společnosti vychovávána a vedena k tomu, aby se podílela na vnitřním rozkladu? Protože k univerzálním hodnotám vychovává hlavně rodina. Hledání toho kdo za to může nezakryje neschopnost rodičů.
      -Kdo tvrdí tohle: Tvrzení, že všichni mají stejná práva na všechno je nonsens. Já znám listinu Práv a svobod a tam nic takového nestojí a stojí tam většinou univerzální hodnoty.
      -Jen si neodpustím reagovat na tohle: Když bude někdo po generace vytvářet hodnoty, něco postaví, vybudeje a pak přijde někdo jiný a řekne, že polovina patří od teď jemu. Jak se tomu říká? Dříve se tomu říkalo krádež. Dnes se tomu říká podělit se.
      Ne dříve se tomu říkalo zestátnění dnes se tomu opět říká krádež v horším vyvlastnění.

 6. Bogus Sobotka napsal:

  Honzyku "Calembredaine" Jinskej alias Blafomete, ty jsi vážně debil, neměls tu přezídvku darmo! Až přijdu dom, tak počítej s tím že budeš mít kolečka narvaný v trychtýři po tom olysalým hrbolu co ti roste místo hlavy!

  • bůh určený (k) mučení lidí napsal:

   Calembredaine tady se schováváš. Za jiné. Zase tady vyhrožuješ a skutek utek. Tak co ty malá nicko už víš kdo jsem?

 7. Rudolf napsal:

  Nechci jen kritizovat a velmi rád pomůžu v diskusi, protože i když je idea vynikající, stojí na špatných morálních základech. Jestliže má někdo za cíl vytvořit novou společnost, což kvituji, nemůže ji postavit na spotřebním způsobu žívota. Sankcionovat skromnost je - jak se říká u nás - choré.

 8. hel napsal:

  weissbach, durham, chytré poučné komentáře...mám radost aspoň zase na chvíli, než mi ji nějaký trouba zkazí :-)

  • bůh určený (k) mučení lidí napsal:

   Koukám Hel e že seš asi hloupej jako troky když si myslíš že komentáře těhle dvou weissbach, durham jsou chytré a poučné?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!