Ve Francii vypukl poprask, jelikož bývalá ministryně řekla, že Francie je zemí bílé rasy

Nadine-Morano-reuters-e1443452397499-640x478Francouzská centro-pravicová politička se dostala pod palbu za tvrzení, že Francie je zemí „bílé rasy“ a že imigranti, zvláště muslimové, jsou vítáni jedině, když jsou ochotni se adaptovat. Bývalá ministryně vlády Nicolase Sarkozyho Nadine Morano také hájila židovsko-křesťanské dědictví země.

Paní Morano ze strany Unie za lidové hnutí (UMP) během televizního interview požádali, aby komentovala migrační krizi, která v současnosti zachvátila Evropu. Ta řekla, že nechce spatřit, jak islám ve Francii překoná jako hlavní náboženství křesťanství, hlásí International Business Times.

„Musíme si v této zemi kvůli národní soudržnosti zachovat rovnováhu a udržet si svou kulturní většinu,“ řekla televiznímu kanálu France 2. „Jsme – jak řekl generál de Gaulle - žido-křesťanská země bílé rasy, která vítá cizince. Chci, aby Francie zůstala Francií; netěším se na to, že spatřím, jak se stává muslimskou zemí.“

Laurent Ruquier, co ji zpovídal, řekl, že byl „šokován“.

Tyto komentáře vyvolaly na sociálních médiích spoustu kritiky, zvláště kvůli tomu, že paní Morano použila slova „rasa“, které bylo v roce 2013 francouzským parlamentem díky jeho zjevně diskriminační konotaci zakázáno. Ale paní Morano jeho použití hájila, když tvrdila, že k použití tohoto slova byla oprávněná, jelikož „je ve slovníku.“

Další se soustředili na její kritiku na základě faktu, že Francie má četná zámořská území včetně Francouzské Západní Indie a Francouzské Guayany. Uživatelka Twitteru Natalia Robles si toho dobírala: „‘Francie je zemí bílé rasy.‘ Děkujeme, diváci sledující program z Antil.“

Francie je v současnosti domovem největší muslimské populace v Západní Evropě. Kolem 7 procent její populace – 5 milionů lidí – jsou muslimové.

Avšak bývalý president Nicolas Sarkozy, pokud si chce v příštích volbách zabezpečit návrat, tak bude muset odrazit konkurenci na pravici ve formě vůdkyně Národní fronty Marine Le Pen.

Sarkozy, spolu s tím, jak svou stranu přejmenoval na ‚Les Republicains‘, tak ji tento měsíc také posunul napravo u imigrace a návrhů tvrdších politik včetně menšího přístupu imigrantů k sociálním dávkám. V červenci dokonce podepsal petici odporující „změnám určení“ nepoužívaných kostelů na mešity.

Průzkum konaný tento měsíc naznačil, že Marine Le Pen má v současnosti náběh na získání presidentství.

by Donna Rachel Edmunds 28 Sep 2015

Zdroj: http://www.breitbart.com/london/2015/09/28/row-erupts-france-former-minister-says-france-white-race-country/
19 Komentářů k Ve Francii vypukl poprask, jelikož bývalá ministryně řekla, že Francie je zemí bílé rasy

 1. Rudolf napsal:

  .....aneb, jak se slovo "rasa" stalo zakázaným. A zakázat by se samozřejmě mohly také všechny, které toto slovo může připomínat, jak třeba basa, chasa, řasa a jim podobné.
  Lidstvo už vážně nemá co řešit a tak je nuceno zabývat se takovýma hovadinama. Až se tohle rozlouskne, tak OSN konečně může vyhlásit nekonečné období celovesmírného štěstí.

 2. gandalf napsal:

  Byla, děvenko, byla :-)

 3. Levican napsal:

  ako sa da slovo zakazat? hehehe

 4. Kolemjdoucí napsal:

  Líbí se mi jak se politici zaklínají mantrou křesťansko-židovská kulutura Evropy. Pokud vím, tak kultura Evropy vždy pocházela z anticko-křesťanské kultury. Žídé v době kdy se během tisíců let formovala kultura živořili v gethech, které jim křesťané vytvořili. Tak jakápak kultura...

  • pražská vlaštovka napsal:

   Konečně to bylo vysloveno;naopak z židovských rozkolů měly všude lidé jenom
   hrůzu a to trvá dodnes...
   Nad touto zaklínací mantrou je možná nezbytnè říct jedno,a to ;že jenom takhle nebudeš hned nazván antisemitou a leckterá naprosto oprávněnà kritika ( hlavně právě ta politickà )ti projde..
   už jsem to dávno pochopila..
   jituš

  • r.m. napsal:

   přesně tak, je to manipulace ve prospěch těch panovačných zlodějů a netáhel

  • gandalf napsal:

   Jj taky se těmhle souslovím chechtám. Dobrá je taky euro-atlantická civilizace a podobný nesmysly. Holt musíme se stále někomu zavděčovat, oblbovat.

  • Jaris napsal:

   To je pravda pravdouci. Anticke Recko dalo zaklady evropske kulture. Pak prislo krestanstvi, takze Evropa stoji na anticko-krestanskych korenech. Zadne zidovske! S takovym nesmyslem mohl prijit zase jen zid, ktery rad prekrucuje fakta. Fujtajksl!

   • Paul Durham napsal:

    souhlas, nicméně vliv a zvyky domorodých barbarů měly svůj dopad

    • Jaris napsal:

     Paule, a to je u mne fajn. Treba malovani vajicek na Velikonoce nebo vynaseni Moreny a otvirani studanek, to je prece krasa, ne? A co tajemne vanocni obyceje? To je take zbytek slovanskych zvyku. Hlavne nikomu to neskodi.

 5. r.m. napsal:

  IsraAid fighting to help refugees in Europe

  Volunteers welcomed the new year by saving a group of drowning refugees of the Greek coast, but the action was just part of larger effort to help the masses of desperate travelers.
  Itamar Eichner
  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4700849,00.html
  lifrujou nám je sem po lopatách

 6. pražská vlaštovka napsal:

  Za vším neřàdem hledej jewreje a budeš doma,kdo to dělá..
  a teď mně třeba strhejte ,je mi to fuk a k tomu si myslím,že to,co se dneska děje je jima vymyšlenej zase nějakej podtrh a lumpárna...
  je to válka -nevysloveno nahlas- žid proti křesťanovi...
  a ať mně trefí,jestli nemám pravdu...
  jituš

  • hel napsal:

   podle mě chtějí mít pod absolutní kontrolou celý svět, chtějí ho mít zkrátka plně k dispozici pro sebe...a toho se jim nedaří dosáhnout při tak velkém počtu lidí....podezírám je, že si celkem přesně spočetli kolik těch "kusů" nechají na živu a kolik už ne...(to je ta zlatá miliarda)...ale nechtějí mít sami ruce od krve, tak mají na špinavou práci jiné...nejlépe, kdybychom se vymlátili úplně sami,případně skákali z oken po exekucích či umírali v chudobě....člověk si těžko připouští až tak velký cynismus a ani mně to nedělá dobře..nicméně ty indicie tady jsou a že se elity striktně odstřihly a životy jiných pro ně nemají cenu, si nešlo nevšimnout...a opět - ukrajina byla celkem jasnou výpovědí..

   • pražská vlaštovka napsal:

    Hel:
    úplně přesně,nemohlas to říct líp...mně to zpětně docvakalo taky u ukrajiny,kdy jsem si toho už tak nějak začala všímat víc....
    pak se děly věci...až jsem z toho byla úplně rozhozenà...za vším byli...
    říkala jsem si dokonce,že mám paranoiu- ale neměla.
    jituš

   • weissbach napsal:

    *1

  • Jaris napsal:

   Vlastovko, pravda o zidu se musi denne vyslovovat a pripominat. Jsou to neradi, kteri przni a nici svet zevnitr i zvnejsku. Staci se podivat kolem. Za kazdou lumparnou najdes na konci mezinarodniho zidaka.

 7. Žabák napsal:

  Je to absurdní a v dnešní době normální, ale s těma křesťansko židovskejma kořenama Evropy už taky děte do prd.le. Obojí je náplava odněkud z pouště a dělá to jenom bordel včetně islamskýho příbuznýho.

  Tohle sme my.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Rodnov%C4%9B%C5%99%C3%AD

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!