Syrská armáda zaútočila na pozice Al Nusra, ISIS a “umírněných teroristů”. Letecké krytí poskytly ruské bojové letouny

Syrian-army-Yabroud-400x2246. října Syrská armáda spolu s Libanonci zaútočila na pozice militantních skupin v oblastech poblíž Tal-Hamar a obnovila kontrolu nad tímto strategickým návrším. Arabské zdroje dále uvedly, že spousta členů těchto militantních skupin byla buď zabita, nebo zraněna. Je však pravděpodobnější, že militanti prostě z těchto pozic zabraných jen přede dvěma dny ustoupili.

Mezi tím Syrská arabská armáda (SAA) a Hizballáh provedly operace proti baštám militantních skupin v oblasti Ayn al-Nurieyeh v provincii Quneitra. Konvoj naložený zbraněmi a municí byl zničen u al-Hamiedieyeh v Quneitře. Tento konvoj patřil umírněné teroristické skupině Svobodná syrská armáda.

Včera v noci provedla SAA operaci proti pozicím Fronty al-Nusra a jejím spojencům ve vesnicích Jibbata al-Khashab a Tranjeh. Údajně bylo zničeno muniční depo militantů. Střety byly pozorovány rovněž ve vesnici Tranjeh.

Mimo to speciální síly SAA zaútočily na pozice ISIS v Deir EZ-zour a obnovily kontrolu nad několika kontrolními stanovišti teroristů v oblasti letiště Deir Ez-zour. Militanti se pokusili převzít kontrolu nad provincií Deir Ezzur v září, došel jim ale dech a narazili na protiútok vládních sil. Syrské letectvo provádělo nálety kolem vesnic al-Mraeyeh, al-Jafrah a Hatlah s údery na pozice ISIS. Operace v provincii Deir Ez-zour pokračují.

Velké skupiny vojáků z SAA, Síly národní obrany (NDF) a další pro-vládní milice se soustřeďují v provinciích Aleppo a Homs. Ty se připravují na rozsáhlé ofenzivy proti Jabhat Al-Nusra a ISIS.

První vlna posil byla vyslána z bašty Národních obranných sil Masyaf ve východním Tartu do Al-Safira ve východním Aleppo. Tito bojovníci se přidali ke „Gepardím silám“ SAA, které už začaly s operací na proražení obležení ISIS kolem vojenského letiště Kuweries. Podle zpráv je celkový počet vojáků vyslaných na Pláně Deir Hafer ve výši 4 500 vojáků.

Na severním venkově gubernie Homs se více než 300 dalších vojáků přidalo k ose Hama-Homs, aby posílili vojáky, kteří se připravují na zahájení plnocenné operace na zabrání Plání Al-Rastan v Homsu.

Ruské letectvo poskytuje Syrské arabské armádě nezbytné letecké krytí proti teroristům ISIS, kteří jsou umístění na Pláních Deir Tafer a kolem provinční metropole gubernie Aleppo.

Ruské válečné letouny kromě toho ještě pokračují s nálety proti cílům militantů po celé zemi. Včera zničily velitelské ústředí ISIS u města As Sukhan 28 km od Palmyry. Zničeno bylo rovněž několik pickupů a obrněných vozidel spolu s 40 militanty.

By South Front
Global Research, October 08, 2015
South Front 7 October 2015

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/syrian-army-storms-positions-of-al-nusra-isis-and-moderate-terrorists-air-cover-provided-by-russian-war-planes/5480543
10 Komentářů k Syrská armáda zaútočila na pozice Al Nusra, ISIS a “umírněných teroristů”. Letecké krytí poskytly ruské bojové letouny

 1. Miloslav Dědek napsal:

  Válečný konflikt v Sýrii je už tak komplikovaný, že se v něm už prakticky nikdo nevyzná. Islámský stát a všechny formy terorismu představují v současné době velké zlo v lidském společenství. V boji proti tomuto zlu by mělo lidstvo postupovat společně a koordinovaně. K tomuto boji by se měla vytvořit síť, která nebude poháněna chamtivostí, strachem a egem, ale bude poháněna společným cílem. Cílem zlikvidovat všechny teroristické organizace a změnit naši planetu tak, aby se zlepšily podmínky pro existenci všech forem života na Zemi. Začátek spolupráce USA s Ruskem v boji proti IS a veškerému terorismu by byl krok správným směrem. Ideální by bylo kdyby se k této dvojici přidaly i zbývající světové mocnosti a začaly globálně spolupracovat. Potom by se mohl změnit stav kdy lidstvo světa žije v moderním 21 století stále bez demokracie, protože ho totálně ovládají korporace a oligarchové z různých zeměpisných oblastí naší planety. Naštěstí už nyní je na světě dost velké množství rozumných politiků, kteří si uvědomují, že současná národní i mezinárodní politika je založená na dogmatických premisách vycházejících z předpokladu, že lidi jsou většinově ve své podstatě bezohlední sobci, kteří se sdružují ve společenstvích, v nichž platí zákony džungle. V současném zastaralém a nefunkčním pojetí politiky prognózují politologové budoucnost podobně jako meteorologové počasí. Je nejvyšší čas začít budoucnost lidstva systematicky, cílevědomě, plánovitě, centrálně, globálně realizovat. Podobné globální problémy je nezbytné začít účinně urychleně řešit, .Globální problémy je možné úspěšně řešit pouze v rámci efektivní globální organizace. OSN měla být takovou organizací, ale dnes už je zcela zřejmé, že OSN neumožňuje celosvětové problémy účinně řešit. Je čas nahradit OSN novou globální organizací, kterou by mohla být celosvětová demokratická vláda. Globální demokratická vláda by mohla být organizací, která politikům umožní dohodnout se na tom, co bude v budoucnosti následovat. Globální centrální světovláda založená na demokratických principech by mohla nastolit trvalý mír na celém světě, a to prakticky stejným způsobem, kterým se podařilo nastolit trvalý mír v rámci všech států spojených v projektu EU.
  Jedna možná cesta vzniku celosvětové demokratické vlády je uvedená v následujícím článku: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

  • Josef Švejk napsal:

   Když vidím jak tu dennodenně řešíte globální problémy lidstva, měl byste světu konečně odhalit svou identitu. Proč neřeknete otevřeně, že Globálním Prediktorem je Miloslav Dědek? Proč tolik skromnosti? Česko bude hrdé na takového svého rodáka, Evropská komise se s vámi bude moci poradit a konečně bude mít jasno, a ano i velký černý náčelník z bílého baracku občas brnkne, aby si tu a tam něco ujasnil. Nakonec i nobelovská komise se konečně dostane k smysluplné a hlavně jednoduché práci. Zařadíte se mezi velké muže lidstva a dá-li Bůh, možná trumfnete i mistra mistrů Járu Cimrmana.
   I klasik se už o vás zmínil:
   "Jako nějakej Bouška z Libně. Vosumnáctkrát za večer ho vyhodili vod Exnerů a dycky se jim tam vrátil, že si zapomněl… Takovej byl vytrvalej, že se moh stát ministrem."

  • Babka napsal:

   Dědku jdi už konečně do prdele a zůstaň tam!
   Nikdo tady (jako i všude jinde) nemá o tvoje kosmopsychoexkrementalistické kecy už zájem!

  • weissbach napsal:

   Realita, nic?

 2. Matej napsal:

  s tvojim prispevkom nemozem suhlasit. spojenie US a RF proti IS ktore vytvorili samotni americania? amerika ti demokraciu nikdy neponukne...

 3. Josef Švejk napsal:

  To je jedno, jde-li o Al Nusra, ISIS nebo umírněné teroristy, on už si je Alláh přebere.

 4. varachamichara napsal:

  Milo , vzhledem k tomu , že jsi pan inženýr , potom by jsi měl vědět trochu o věcech , které se dějí kolem nás , ale ty zatím nám vnucuješ vlastní totalitu.

 5. Robo napsal:

  Pojem "umiernený terorista" je podobný ako "humanitárne bombardovanie"..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!