NATO poté, co Rusko do Sýrie umisťuje pozemní “batalion”, hrozí, že vyšle vojska

Daglas-Lute-Douglas-Lute-620x350S tím, jak se propagandistická „válka“ mezi Východem a Západem zintenzivňuje před tím, co by se nakonec mohlo zvrhnout do skutečné války na obloze nad Sýrií, je svět uchvácen rozsahem ruské týden staré vojenské kampaně na podporu Assadova režimu.

Díky tomu, že si Západ jako svou anti-Assadovskou zbraň vybral islamistické militanty, uchýlil se Putin k předvádění svého úsilí jako „války s terorismem“, což znamená, že Kreml má v podstatě licenci ta vychloubačná a ujišťující hezky natočená videa od ISIS s řezáním hlav už nahradit profesionálně natočenými videi ruských válečných lodí pálících křižující střely na teroristické cíle.

Krátce, Moskva jede jak pila jak vojensky (což samozřejmě není tak těžké, když jste velmoc ve hře proti hrstce joint-venture milicí), tak v dosaženém vnímání, což jim umožňuje nadále zesilovat tlak na protirežimní síly, jelikož to vypadá, že k zármutku jak Pentagonu, tak Washingtonu a jeho středovýchodních spojenců, ten globální aplaus jen poroste s každým zvýšením eskalace, a jak jsme tento týden už řekli, tak „velice pravděpodobným následujícím během událostí bude to, že Pentagon, i přes ruské popírání, zneužije gambitu s ruskou pozemní kampaní, ať už je věrohodná nebo ne, aby od Kongresu získal povolení vyslat zpočátku ‚malé‘, a pak větší US pozemní vojsko do Sýrie, aby můžete hádat, ‚bojovalo s ISIS‘, ale ve skutečnosti, aby udělalo vše k zabránění ruským vojskům v převzetí strategických pozic.“

Ve čtvrtek jsme dostali poslední sadu titulků ze Sýrie počínající tvrzením NATO, že Rusko má připravený pozemní batalion podporovaný tanky. Zde je to od Reuters:

K ruskému vojenskému posilování v Sýrii patří i „značný nárůst“ přítomnosti námořnictva, raket dalekého dosahu a batalion pozemních vojsk podporovaný nejmodernějšími tanky Moskvy, řekl ve středu US vyslanec při NATO.

US vyslanec při NATO Douglas Lute promlouvající při zahájení schůze ministrů obrany NATO, jemuž dominovala Syrská občanská válka, řekl, že Moskvě se během uplynulého týdne podařilo „dost působivé“ vojenské nasazení na její syrské námořní základně v Tartu a na její armádní základně v Latakii.

„Ve východním Středomoří značně roste přítomnost ruského námořnictva, teď už více než 10 lodí, což je poněkud neobvyklé,“ řekl při tiskovém briefingu.

„Nedávné ruské posilování během asi tak posledního týdne obnáší skupinu o síle batalionu… Je tam dělostřelectvo, dalekonosné raketové kapacity, kapacity protivzdušné obrany,“ řekl Lute.

Batalion je typicky kolem 1 000 vojáků.

Západní činitelé říkají, že ze strategického hlediska vypadá nová ruská kampaň náletů v Sýrii, že je konstruovaná jako pomoc se zvrácením zisků dosažených rebely čím dál více ohrožujícími syrského presidenta Bashara al-Assada, kvůli ochraně ruských vojenských aktiv v této zemi včetně jejich jediného středomořského přístavu a k opětovnému vybojování místa pro Moskvu jako velkého mezinárodního hráče mocenských her se Spojenými státy.

„Síly, které už byly nasazeny, jsou opravdu dost působivé tou rychlostí nasazení během asi týdne,“ řekl Lute. „Jsou tam všechny druhy zbraní, kombinovaných zbraní, útočné letouny, jsou tam útočné vrtulníky a dělostřelectvo i raketová artilerie.“

A to znamená, že NATO potřebuje ukázat, že i ono je ochotné přes Turecko vyslat vojsko, když Ankara bude jednoduše svolná se vším, co Západ chce potud, pokud bude Washington zavírat oči nad Erdoganovou „válkou“ proti PKK, která je doma daleko významnější než nějaký konflikt s ISIS nebo s Ruskem, protože Erdogan v podstatě bojuje o možnost zajistit si „právo“ změnit ústavu země a tímto si konsolidovat moc. Zde je to opět od Reuters:

NATO uvedlo, že je po porušení tureckého vzdušného prostoru ruskými tryskáči bombardujícími Sýrii připraveno vyslat do Turecka vojska na obranu svého spojence a Británie Moskvu pokárala, že tuto občanskou válku, v níž už bylo zabito 250 000 lidí, ještě eskaluje.

Činitelé US vedené aliance jsou stále deprimovaní z ruských víkendových průniků do tureckého vzdušného prostoru u severní Sýrie a ministři obrany NATO se schází v Bruselu, kdy agendě bude nejspíš dominovat Syrská krize.

„NATO je připraveno a schopno bránit všechny spojence včetně Turecka před jakýmikoliv hrozbami,“ řekl reportérům generální tajemník NATO Jens Stoltenberg při příjezdu na tuto schůzi.

„NATO už reagovalo zvýšením své kapacity, své schopnosti a své připravenosti na vyslání sil i na jih, i do Turecka,“ řekl s poznámkou, že ruské útoky letadly a střelami s plochou drahou letu jsou „důvodem k obavám“.

Jelikož poprvé od Druhé světové války ruské a US letouny létají na bojové mise nad tou samou zemí, touží NATO vyhnout se jakékoliv eskalaci Syrského konfliktu, který neočekávaně odvrátil pozornost aliance od Ukrajiny trvající od loňské ruské anexe Krymu.

Průniky dvou ruských tryskáčů do tureckého vzdušného prostoru v sobotu a v neděli přivedly syrský konflikt přímo na hranice NATO a testují schopnost aliance odstrašit nově asertivní Rusko od vyhledávání přímých konfrontací.

To samozřejmě není nic než pokus o vytvoření záminky, aby se to Rusku mohlo kazit. Ruské válečné letouny údajně přeletěly do tureckého vzdušného prostoru, když zjevně neměly v úmyslu bombardovat Ankaru, takže jediným důvodem, proč se Západ nadále na tuto událost soustřeďuje, je vybudovat povídačku k ospravedlnění vyslání vojsk přes Turecko.

Mezi tím Íránem sponzorované pozemní úklidové čety zjevně rychle postupují vpřed:

Syrská vojska a spojenecké milice podporované ruskými nálety a křižujícími střelami pálenými z válečných lodí zaútočily ve čtvrtek na síly rebelů, jelikož vláda rozšířila velkou ofenzivu za znovuzískání území na západě země.

Letošní postupy rebelů v západní Sýrii ohrožovaly pobřežní region životně důležitý pro kontrolu presidenta Bashara al-Assada nad touto oblastí a podnítily minulý týden ruskou intervenci na jeho straně.

Ruské ministerstvo obrany v dalším předvádění síly řeklo, že střely vypálené z jeho lodí v Kaspickém moři zasáhly továrny na zbraně, úložiště zbraní, velitelská stanoviště a výcvikové tábory podporující síly Islamistického státu.

Pozemní síly loajální k vládě zaútočily na povstalce v oblasti Plání Ghab v západní Sýrii těžkou palbou raket země-země spolu s ruskými válečnými letouny bombardujícími je svrchu uvádí v Británii sídlící Syrští pozorovatelé lidských práv a tam bojující rebelové.

Ti řekli, že rebelové v provincii Hama v západní Sýrii sestřelili helikoptéru. Není jasné, zda byla syrská nebo ruská.

Sýrie uvedla, že probíhá rozsáhlá vojenská operace.

Ano, „pozemní síly loajální k vládě,“ čili když z toho oloupeme fasádu, „šiítské pozemní síly loajální k Teheránu,“ které, jakmile bude kampaň v Sýrii hotová, přejdou rovnou do Iráku a budou pokračovat s boji proti sunnitským extremistům, akorát, že teď nejen s podporou IRGC, ale i Ruské armády a s tímto na paměti to uzavřeme následujícím od AFP:

Surový vpád ruského presidenta Vladimira Putina do Syrského konfliktu zafungoval jako zázrak pro jeho popularitu v sousedním Iráku, kde někteří očekávají „Hadži Putina“ jako svého spasitele.

Malíř Mohammed Karim Nihaya sedící u svého stojanu v ateliéru v centru Bagdádu se dotýká Putinova portrétu, který zkopíroval z Internetu.

„Čekal jsem na Rusko, až se zapojí do boje proti Daesh,“ řekl, když tím myslel skupinu Islamistický stát, která loni vyhlásila „kalifát“ rozkládající se v Iráku a v Sýrii.

„Ti dosahují výsledky. Spojené státy a jejich spojenci a další bombardují už roky, aniž by čehokoliv dosáhli,“ říká brýlatý umělec.

Podrobný zdejší článek s videem o té ofenzivě syrských vojsk a šíitských milicí: Syrská armáda zaútočila na pozice Al Nusra, ISIS a “umírněných teroristů”. Letecké krytí poskytly ruské bojové letouny

Submitted by Tyler Durden on 10/08/2015 08:16 -0400

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2015-10-08/assad-launches-major-offensive-syria-russia-stations-ground-battalion-and-nato-threa

 
24 Komentářů k NATO poté, co Rusko do Sýrie umisťuje pozemní “batalion”, hrozí, že vyšle vojska

 1. Rudolf napsal:

  Ale to není nic nového! Přeci už někdy počátkem roku šly zprávy, že Pentagon hodlá snižovat stavy.

 2. Paul Durham napsal:

  Události se množí exponenciálně.

  http://zpravy.idnes.cz/pravidla-slusneho-chovani-pro-uprchliky-ffs-/zahranicni.aspx?c=A151009_072029_zahranicni_ale

  Úplný základ ale spočívá v zametení si před vlastním prahem, dokud si každý národ neudělá jasno mezi sebou a nežene ke konkrétní odpovědnosti svoje degeneráty, dotud není šance na jakoukoliv nápravu invaze zvenku.
  Nejhorší nepřítel je vždy uvnitř. Národ ignorantů bude vnitřním nepřítelem rozvrácen a poté vnějším zlikvidován . Komplexně.

  • weissbach napsal:

   "Nejhorší nepřítel je vždy uvnitř. Národ ignorantů bude vnitřním nepřítelem rozvrácen a poté vnějším zlikvidován . Komplexně."

   O tom žádná..

   • weissbach napsal:

    Ohledně Německa. Čím déle tam bude trvat ta "sluníčkářská korektní" fasáda, tím větší erupce tam nastane. Otázkou zůstává, není-li to jeden z očekávaných efektů celé akce s uprchlíky.

    • hel napsal:

     očekávaný efekt to samozřejmě je..psychologové umí ve svých psy-op pracovat s lidskou duší ve smyslu mnou níže zmíněného..

  • hel napsal:

   "Nejhorší nepřítel je vždy uvnitř."...tak jest...máme ho každý v sobě -své vlastní EGO...práce na sobě zahrnuje otevření mysli i srdce a jejich vědomé pročišťování, časem začnou přicházet odpovědi zvenčí posilující tento čistící proces ....i my jsme si svojí uzavřenou ignorancí řekli o tak šokující "probuzení"( či spíše nabuzení) v podobě záplavy těžko identifikovatelných migrantů...mohli jsme mít vládu, která by to nedopustila..ale zmrtvělé duše, z nichž valná část neví, čí je, lze poměrně snadno vyautovat i ze hry o jejich vlastní životy..

  • oskar napsal:

   Mám na to stejný pohled...můžeme tady podepisovat x peticí, dělat x demonstrací a diskuzí...a nic se nezmění. Pouze sesazení vlastizrádné vlády (jakoukoliv cestou dle potřeby) nám uvolní ruce k provedení opatření k obraně země. PS: Nelze se efektivně podílet na záchraně vlasti s nožem v zádech (sám potřebujete zachránit).

  • to je jedno napsal:

   Ano. Vaše slova tesat do žuly. Bylo totiž již dost krvavé historie. Bohužel globální "jelita" žene lidstvo nyní k vzájemnému supermegaholokaustu. Na zhýčkané Evropany, nyní díky internetu hledající skutečnou demokracii i skutečnou spiritualitu, je třeba vypustit zavčasu zrůdně indoktrinované muslimské morální nihilisty, aby tyto hledače pravdy zavčasu podřezali... Protože v momentě, kdy by Evropané objevili skutečnou demokracii a skutečnou spiritualitu, moc mocí nemocných končí, neb by tím nakazili zbytek lidstva, a byl by konec národů ignorantů nevidících své vnitřní nepřátele atd.

   • Paul Durham napsal:

    Vidim to takřka jako vy, osobně nemám nic proti volnému přirozenému pohybu lidí po světě. Ovšem za předpokladu jejich vlastní soběstačnosti.
    Což současná invaze nesplňuje.
    Zajímal by mne názor Otto von Bismarcka , když 1881 založil systém sociálního pojištění, jakpak by své "potomky" dnes hodnotil.
    Jestli by použil své : "Jednota nebude dosažena řečmi a rozhodováním většiny v parlamentě, ale krví a železem."
    :-)

   • hel napsal:

    no, muslimské morální nihilisty vypouštějí tak okatě, že u mě vzbuzují dojem naverbované okupační armády celkem jednoznačně....pravda pro "lepší dojem" jsou prošpikováni i semotamo dětmi a matkami...já to jako vojenskou operaci vidím...i když se bojím i jen těchto slov:(

   • weissbach napsal:

    Tohle si žulu zaslouží také!

 3. Alex napsal:

  Francie a spol, která si létá bombardovat cizí zemi jak se jí zlíbí, se může velmi rychle ocitnout ve stejné situaci. Někdo přiletí bombardovat ji na oplátku. A to bude pak jiné kafe. To budou čumět paka.

 4. Josef Švejk napsal:

  Náčelník ODS Petr Fiala se na chvíli vynořil ze sr.ček v nichž je ODS i on obvykle ponořen a navrhl pozemní invazi do Sýrie. Jako velitel pozemních vojsk by mohl být ustanoven kníže ze Schwarzenbergu (ministr války a pokrokový hérec se k tomu moc nehodí a je otázka jestli se vůbec k něčemu hodí). Kníže v brnění by byl důstojným vůdcem. Maršálskou hůl (vzhledem k neschopnosti udržet cokoliv) mu může v poli přenášet Kalousek (pokud bude střízlivý) a mistr Fiala se může zviditelnit jako náčelník štábu spojených ozbrojených sil ODS-TOP09. Zpětný odřad tvořený sněmovnou a senátem by zajišťoval logistiku - pravidelný přísun pemprsek, šnapsu atp.
  Jediné na čem by mohla pozemní invaze ztroskotat je známé zdlouhavé jednání v grémiích. Při Putinovu rychlém postupu hrozí nebezpečí, že než rozhodnou nebude s kým vést hrdinný boj o Prahu.

  • weissbach napsal:

   :-)))
   Nula, která chce řídit mezinárodní politiku na úrovni velmocí je komicky tragická.

  • hel napsal:

   :-))) ta poslední věta mě zase dostala :-)))...ještě v této věci podotýkám, že zcela vážně kalousek veřejně ve sněmovně přirovnal ubývající schopnost slyšet u knížete ke ztrátě sluchu u bedřicha smetany a beethovena....cituji: "Na otázku, jak bude Schwarzenberg s ohledem na svůj sluchový hendikep pracovat ve Sněmovně, pak odpověděl: „Historie klasické hudby zná několik géniů, kteří ohluchli. V okamžiku, kdy ohluchli, jim jejich hendikep znemožnil pokračovat v kariéře dirigenta, ale nezabránil jim pokračovat v geniální kariéře tvůrce – Beethoven, Smetana…“ ...zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kalousek-To-nevadi-ze-Schwarzenberg-ztraci-sluch-Co-treba-Beethoven-Smetana-402463

   • smrt napsal:

    To aby se opilec pomalu učil znakovou parlamentní řeč.

   • Josef Švejk napsal:

    Každý kdo je soudný samozřejmě ví, že kníže je vzdělaný, inteligentní a noblesní. Asi nejsem soudný, když jsem přehlédl, že je i geniálním tvůrcem.
    Jsou však i tací, co tvrdí, že prvním stupněm senility je pocit geniálnosti. Ať tak nebo onak, být v dnešní době hluchý jak pařez je svým způsobem výhra. Člověk je v pohodě a může se na svět usmívat jak Otík. Což ovšem kníže nemůže, neb by mu vypadla zubní protéza, tak si zvykl hluboce přemýšlet se zavřenýma očima a široký Otíkův výraz nechává na ozubené pleši.

    • weissbach napsal:

     Pozoroval jsem nedávno zdržovací projevy Kalouska ohledně regulace hazardu a je to čím dál prázdnější skořápka. Troska.

     • Josef Švejk napsal:

      Rozvinutí hazardu v ČEZku na úroveň "co se dá" je Kalouskovo dítě. Je logické, že jej brání.

 5. zed napsal:

  North Atlantic Terror Organization - NATO musí poskytnout svým spolubojovníkům z ISIL pomoc, když ti dostávají na frak. Čekal jsem, že to celkem brzy přijde. SSA nemohou vydýchat, jak se provalia jejich provázanost s ISIL. Kdo ví, jaké budou letošní Vánoce. Jako svátky klidu a míru bych je asi ani moc neočekával. Barrak Hitler Obama, nositel Nobelovy ceny míru, nejspíš zavelí do útoku za podporu teroristů na celém světě a hlavně proti Rusku.
  Dej Búh sílu Rusku a Putinovi, aby je porazili

 6. Marq Deharse napsal:

  Dobře jste slova nakladl pane Švejku. Přesto bych ten "generální štáb" doplnil o
  experty Parkanovou, Peake a Vondru. Pozemní invazi by Putin neustál. Už jen
  těch původních 25 vojáků, které posílí naše hranice (nyní už dokonce 175) mu
  dělají starosti. Šachoví mistr Aljechin/Putin a ruští generálové jsou bezradní nad
  strategii NATO a českých válečníků s modrými knížkami, kteří možná před 40 -
  50 lety stříleli z praku. Hochštapler Stropnický a český "Patton" ověnčený řády
  za účast na politických školeních se strachy poserou už při pohledu na "armatu".
  Nepodceňujme "medvědobijce", ČT a vylízané mozky děkanů, rektorů s tituly Dr.,
  Doc. Prof., získaných v sociální sféře, kteří v pokročilém věku zjistili, že ty velký
  prachy se dají snadněji vydělat v politice (Fiala, Zlatuška atd).

 7. provozni napsal:

  ...
  Surový vpád ruského presidenta Vladimira Putina do Syrského konfliktu.....
  To je jak vystrizena propaganda ze zaoadu ..
  Ravo ;-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!