„Největší protest, jaký tato země zažila za roky“ – čtvrt milionu Němců protestuje proti Obamově dohodě o „volném obchodu“

ttip berlin_0Když přijde na oficiální a mediální názory na Obamovy korunní obchodní „úspěchy“ s Transpacifickým partnerstvím (TPP) a Transatlantickým obchodním a investičním partnerstvím (TTIP), tak jsou stranické linie jednotné. Jak už jsme uváděli před tím, Barack Obama obyvatelstvo ujistil, že tyto dohody budou úžasné pro každého.

Obama vítající tuto dohodu řekl: „Kongres a Americký lid budou mít měsíce na to, aby si přečetly každičké slovo,“ než podepíší tuto dohodu, která znamená zisk pro všechny strany.

„Jestli se tuto dohodu podaří dostat na můj stůl, tak to bude pomoc pro podniky, aby prodávaly více zboží a služeb Made in America po celém světě a pomůžeme více americkým pracovníkům, aby mohli konkurovat a vítězit,“ řekl Obama.

I chór mainstreamových médií na podporu těchto obchodních ujednání je ohlušující: zde je pár ukázkových nadpisů z tohoto pondělka:

Zdaleka méně populární odporující názor je ten, který jsme tu opakovaně prezentovali, že jako u všech dalších dohod o „volném obchodu“, do nichž US od II. světové války vstoupily, došlo ve skutečnosti k naprostému opaku: výsledek bude ten, že US obchodní deficit (který s výjimkou petroleje je zase zpět na rekordní výši) se opět zvýší, a spatříme, jak ještě více pracovních míst a více podniků uteče do zámoří, čímž se vysvětlí i to utajování a zrychlený průběh při schvalování TPP a TTIP v Kongresu.

A zatímco US obyvatelstvo více zneklidňuje to, co bude mít zítra na sobě Caitlyn Jenner, než plány Washingtonu pro budoucí světový obchod, a tak ve své reakci na schválení první části obchodní dohody mlčí, když jim korporátní média neřeknou, co mají k TPP cítit, kromě toho, že je ujišťují, jak všechno bude ohromné, i když se miliony dobře placených míst záhadně přemění na pomocné kuchaře – tak naopak v jiných zemích se proti obchodním zájmům globalistů znamenajícím přínos je pro hrstku korporací lidé staví.

Takovýmto případem je Německo, kde dnes Berlínem pochodovaly statisíce lidí na protest proti plánované dohodě o „volném obchodu“ mezi Evropou a Spojenými státy, o které říkají, že je anti-demokratická a sníží bezpečnost potravin a práce i standardy životního prostředí.

Kritici TTIP se obávají, že povede v Evropě ke zhoršení ochrany se snížením standardů bezpečnosti spotřebitelů, potravin a zdraví nebo ke snížení práv zaměstnanců až na americkou úroveň. Evropské národy mají přísnější regulace u věcí jako geneticky modifikované potraviny nebo zaměstnanecké výhody než US. Je tu rovněž nespokojenost s tajnůstkářskou povahou vyjednávání, která vyvolává skepsi s nejhoršími předpoklady o dokumentu, který z toho nakonec vzejde.

Organizátoři z aliance environmentalistických skupin, charit a opozičních stran tvrdili, že se demonstrace proti dohodám o volném obchodu se Spojenými státy a s Kanadou účastnilo 250 000 lidí, tj. daleko více, než se očekávalo.

Podle organizátorů se v Berlíně shromáždilo až 250 000 protestujících.

„To je největší protest, jaký tato země zažila za spoustu a spoustu let,“ řekl protestujícím ve své řeči ředitel občanského hnutí Cmapact Christoph Bautz.

Podle Reuters „vzrostl v Německu za poslední rok odpor k tzv. Transatlantickému obchodnímu a investičnímu partnerství (TTIP) s tím, jak se kritici bojí, že tento pakt předá přílišnou moc velkým nadnárodním společnostem na úkor spotřebitelů a pracujících.“

Lidový hněv se zjevně soustřeďuje na plíživé vtírání korporací do každičkého kouta planety:

„Co mě nejvíce trápí, je to, že nechci, aby se oslabovaly naše spotřebitelské zákony,“ řekl Reuters TV Oliver Zloty. „A nechci tu mít diktaturu žádných společností.“

Dalším dělá nejvíce starostí tajnůstkářství kolem této dohody a jejího vyjednávání: „Dieter Bartsch, zástupce šéfa parlamentní skupiny Strany levice, který se demonstrace zúčastnil, řekl, že mu dělá starost nedostatek transparentnosti obklopující tyto rozhovory. „My rozhodně potřebujeme vědět, co by se mělo podle očekávání rozhodnout,“ řekl.

Jak dodávají Deutsche Welle, EU a US mají v úmyslu tato jednání, která začala v roce 2013, uzavřít někdy příští rok. Příští kolo vyjednávání je stanoveno, že začne koncem tohoto roku. Jakmile bude TTIP hotová, vytvoří největší světovou zónu volného obchodu pokrývající asi 800 milionů spotřebitelů.

Kampanisté jsou zvláště znepokojeni ustanoveními v dohodě, která by společnostem dovolovala žalovat vlády u speciálních tribunálů. Takovéto uspořádání, mají obavy, by vedlo k erozi ochrany zaměstnanců a prostředí, když přívrženci TTIP takovéto nápady zavrhují a argumentují, že dohoda posílí ekonomiku EU odstraněním tarifů a vytvořením společných standardů.

Gerhard Handke, který vede Federaci německého velkoobchodu, zahraničního obchodu a služeb, řekl DW, že TTIP by dokonce takovéto standardy posilovalo. Evropu, vysvětloval, brzy zastíní další ekonomičtí hráči jako Indie a Čína. „Teď je čas stanovit standardy dříve, než je později nadiktují jiné země,“ řekl. „Jinak jednoho dne ty standardy bude stanovovat Asie, aniž by se nás kdokoliv ptal, co si o tom myslíme.“

Ale ti shromáždění v Berlíně mají velice odlišný názor. „Už jsme tyto sliby slyšeli před tím, tyto sliby práce a prosperity a růstu,“ křičel do mikrofonu v sobotu odborář Larry Brown z Kanady– která s EU vyjednává podobnou obchodní dohodu – přičemž demonstranti tleskali a skandovali, čemuž přihlíželo několik policistů. „Lžou. Je nutno je zastavit.“

* * *

Je divné, že na straně US kromě okrajových médií tyto obavy sdílí jen málokdo.

Avšak v Německu pochodující bušili do bubnů, vyzrazovali tajemství a mávali transparenty s nápisy „Yes we can – Stop TTIP“ – Ano, můžeme – Zastavit TTIP.

Jak Reuters dodala, míra odporu „vládu kancléřky Angely Merkel překvapila a zdůraznila, s jakým se potýká problémem, když chce tu vlnu obrátit ve prospěch té dohody, o níž její přívrženci tvrdí, že vytvoří trh pro 800 milionů a poslouží jako protiváha k ekonomické mohutnosti Číny.“

A zrovna tak, jako v US, vláda spěchá, aby utlumila lidový odpor před tím, než bude tato dohoda zmařena:

Ministr hospodářství Sigmar Gabriel v celostránkovém dopise vydaném v sobotu několika německými novinami varoval před „šířením paniky“.

„Máme šanci stanovit nové a dobré standardy pro rostoucí globální obchod. S ambicemi pro standardy pro životní prostředí a spotřebitele a za férových podmínek pro investice i pracující. To musí být naším cílem,“ napsal Gabriel.

„Férová a důkladné dohoda o volném obchodu pomůže Evropě s růstem a prosperitou. Měli bychom se aktivně účastnit na tvorbě pravidel světového obchodu zítřka,“ uvedl v prohlášení šéf Federace německého průmyslu BDI Ulrich Grillo.

Podniky doufají, že obchodní dohoda na obou březích Atlantiku přinese přes 100 miliard $ přínosů.

Což je přirozeně žargon pro snižování nákladů a propouštění znamenající nárůst ziskovosti a majetku akcionářů.

US veřejnost zatím zůstává k obavám před TPP a TTIP zachvacujícím planetu netečná; a my očekáváme, že to vydrží až do příštího velkého kola propouštění, které zasáhne US, zrovna v době, kdy NBER už přizná, že země je nejméně posledních 6 měsíců v recesi.

A takto ty protesty vypadají v reportážích sociálních sítí a dalších mediálních kanálů mimo US:

Reportáž RT také zde: https://www.rt.com/news/318199-berlin-ttip-protest-rally/video/

Fotogalerie na Twitteru:

#Berlin #StopTTIP demo pic.twitter.com/R9otnpju02

— Thomas Occupy (@ThomasOccupy) October 10, 2015

#nottip #ttip #ttipdemo #ceta #berlin https://t.co/wWetZQZeQI

— Alex Poucher (@alexpoucher) October 10, 2015

#Berlin #StopTTIP demo pic.twitter.com/SZjSpR24Ex

— Thomas Occupy (@ThomasOccupy) October 10, 2015

#Berlin #StopTTIP demo pic.twitter.com/sm9ky6Xsp6

— Thomas Occupy (@ThomasOccupy) October 10, 2015

Submitted by Tyler Durden on 10/10/2015 10:56 -0400

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2015-10-10/biggest-protest-country-has-seen-years-quarter-million-germans-protest-obama-free-tr
37 Komentářů k „Největší protest, jaký tato země zažila za roky“ – čtvrt milionu Němců protestuje proti Obamově dohodě o „volném obchodu“

 1. pražská vlaštovka napsal:

  ..
  už se to začíná hejbat..
  j.

  • Marie napsal:

   Jenze ani tech 250 tisic lidi nic nezmuze, protoze jde o dohodu USA s EU a nikoliv jednotlivymi zememi. EU byla past jak zbavit clenske zeme suverenity, a povedlo se... bohuzel. Kdyby lidi pred 8 lety volili KSCM, tak jsme uz davno byli venku jak z EU tak z NATO, protoze to byly jejich absolutni priority.
   Musime nejdriv ven z EU a zbavit se urchlene cele vlady, presidentem pocinaje a parlalmentem konce. Bez toho se nepohneme z mista. Prosazenim te dohody je Evropa ekonomicky vyrizena a valka to jen dorazi. Vsichni mi nadavaji, ze jsem moc ostra a agresivni, ale copak nechapete, ze jde o nasi totalni likvidaci? Jednim slovem smrt.

   • Robo napsal:

    ..dnes sa tu všetkých len pokúšam ukludnovať.. :-)

    Merie, pozri na moj komentár pod posledným Pjakinom tu (nechcem ho hneď opakovať). TOTO je tá jediná prirodzená a správna cesta! :-)

    • hel napsal:

     já marii rozumím, já taky necítím důvod ke klidu...i když by se mi líbila tebou předvídaná změna...ta nespadne z nebe jako církevní restituce;-)

     • Robo napsal:

      Nespadne, musíme pre to aj niečo urobiť. ..ale toto je jediná cesta a preto neodvratná...

     • Robo napsal:

      ...a len tak medzi nami, Pjakin spomenul aj to, že tlaky (alebo aké slovo použil) sú na Rusko vyvíjané už od 9. storočia..
      Hádaj, čo to znamená (že už aj o tom takto verejne rozpráva).. :-)

    • Jana napsal:

     Souhlasím s Robem.

   • Galina napsal:

    Souhlas, EU je další podetapa tzv. Biblického projektu zaměřeného proti Rusku, první etapa bylo křesťanství(to má skončit islámskou invazí, pak bude následovat eliminace muslimů a budhistů - Asie, pak má přijít skutečná nadvláda tzv. elit. Nicméně tady dochází k podcenění několika faktorů - bojovného ducha budhistické Asie-Vietnam, Japonsko i Čína a duchovní síly evropských národů, zvláště tzv. pobratimstvo Slovanů) . Doporučení - animovaný film "I pet a Goat", naděje umírá poslední.
    Nemusím britské politiky leč M.Thacherová chytrá rozhodně byla a ta odsoudila EU jako utopii k zániku a předpovídala co se bude dít - už se to děje

    • host napsal:

     Thatcherová především odsoudila británii k zániku svými sociálně ekonomickými opatřeními z líhně neoliberalistů.

     S ostatním souhlasím.

   • .lak napsal:

    Tak samozřejmě ten úmysl tam byl od počátku a dokonce se podle mne tvůrci bruselonského dómu eulanům vysmáli s realizací mýtické babylonské věže s jasným synonyma věcí příštích a nevyhnutelných svoločí nejzpitomělejších z ludrů.

 2. hel napsal:

  no, konečně..už to vypadalo, že němci jsou stejné mrtvoly jako češi....

  • .lak napsal:

   Podle mne to je na scénář kdy odbory měli na stávce 800 000 otroků a "táta" falbr šel vzápětí s finactr na pívo a líbezně se usmívali. A stalo co? No hov...

   • hel napsal:

    tak nebylo jich 800 tisíc, ale pamatuji..ono svézt z celé republiky pod prapory odborů s bálonky není ta pravá odpověď, zdá se...a ano, máte pravdu, to video vypadá, že to nebylo 250 tisíc němců nasraných doběla, ale organizovaný mítink odborářů...jako by nás všechny někdo očaroval, že nám nefunguje ani pud sebezáchovy, neumíme se už ani ZDRAVĚ NAŠTVAT...výsledkem jsou rakoviny, deprese, autoimunitní choroby,únava( i mě se to týká)...diskutujeme do aleluja s těmi, kteří nám jen berou energii..

    • .lak napsal:

     To bylo o delegátech ale téměř milión lidí jim byl úsměvný, fakt.

     • hel napsal:

      to já vím..kalousek se vysmál, nečas a duka dokonce použil výraz lůza...krátce na to schválili církevní restituce, zvýšení dph a snížení důchodů...GENOCIDA národa se rozjela

 3. Hum napsal:

  Kedze GP potrebuje krach ssa, tieto dohody su odsudene k zaniku... Jedno akym sposobom...

 4. Žabák napsal:

  Mainstreamové svině z toho udělali dokonce nějaké mini reporty. Sice se sekli o pár set tisíc v počtu lidí, ale asi už klepou půlkama a pro jistotu si začínaj dělat alibi jako kolaboranti na konci války.

 5. Drak napsal:

  Vždyť o říká jasně-
  „Jestli se tuto dohodu podaří dostat na můj stůl, tak to bude pomoc pro podniky, aby prodávaly více zboží a služeb Made in America po celém světě a pomůžeme více americkým pracovníkům, aby mohli konkurovat a vítězit,“ řekl Obama.
  Co víc je ještě třeba, abychom pochopili, že se jedná o smlouvu prospěšnou USA, které se snaží dostat zpátky výrobu, dát lidem práci, připravit o práci a obchod Čínu a získat obrovský trh v Evropě. Proto pořád runcali, že nemají v Evropě s kým jednat, až se jim podařilo zkorumpovat ty svině, které momentálně EU vedou.
  Je nutné vyvinout daleko větší tlak na politiky, popřípadě se kolaborantských a zkorumpovaných politiků EU zbavit a to i velmi násilně
  Myslím, že obrátit se na východ EU i jednotlivým státům společemství, ale i Rusku a jeho partnerům jedině prospěje.
  Nebuďme vazaly USA a EU zločinců, momentálně vystupujicích naším jménem i když nás nezastupují a hlavně neposlouchají. Těch nám, netřeba.

 6. trtkuss napsal:

  rikejte si , co chcete, ale satanisti zajdou co nejdale....

  z demonstraci statisicu maji jenom srandu....

  volby jsou k nicemu....

  bohuzel vidim jenom jedinou cestu - cestu ozbrojeneho odporu a to co nejdrive....

  pomalu prichazi ke slovu ze skol a mediii pokrivena a multikulturne vymydlena mladsi generace...

  • Jaris napsal:

   Trtkuss, nemyslim, ze ty kreatury, ktere nam komplikuji zivot, maji srandu z demonstraci. Maji normalni lidsky strach. Oni dobre vedi, ze jsou proti vetsine a vetsina, kdyz se da do pohybu, tak ty politicke grazly umlati cepicema. Proto se o demonstracich mluvi minimalne, ze pry to nestoji za to, ale pod poklickou to pekne vre. To, ze to bouchne celosvetove, je temer jiste!

   • Adolf Balík napsal:

    Ano, mají z nich strach. A tahle demonstrace a v tomto rozsahu hned v úvodu není jen projevem naštvanosti lidiček, ale vzhledem k organizačnímu zázemí aj. i projevem vzdoru části establišmentu vůči vrchnímu vedení.

  • skeptik.sk napsal:

   odkaz pre trtkuss :

   tá k slovu pomaly prichádzajúca zo škôl a médiami pokrivená a multikulturne vymydlena mladšia generácia nemá nádej uspieť v reálnom živote, bez slušného zamestnania a sociálneho zabezpečenia zaujíma oveľa radikálnejší postoj, pretože celé to divadlo s multi-kulti nemôže fungovať v prostredí pozitívnej diskriminácie

 7. Tartar napsal:

  EU bol jeden veľký podvod na občanov východnej Európy ako ich zotročiť. Jediná cesta ako z toho von je rozpad EU a NATO a to čo najskôr.

 8. jogín napsal:

  Obamova dohoda TTIP přinese Evropě stejný blahobyt, jako jeho politika Syrii.

 9. skeptik.sk napsal:

  Všetko pod hlavičkou SSa je spôsob ako podvádzať, lúpiť a kradnúť ešte k tomu legálne. K tomu je navrhnutá a určená tá "super dohoda".

 10. Vlastenec napsal:

  Demonstranti skandovali : uSSa Lžou. Je nutno je zastavit !!!

  TPP JE ZASE JEN VYCHCANÝ PODVOD !!!!!!!!!

  ÚČELEM JE RYCHLEJI ZOTROČIT STÁTY A VYSÁT Z NICH ŽIVOT A SUVERENITU!

  uSSa je smrtonosný Satan = a s ním žádnou férovou "dohodu" NEZLE UZAVŘÍT !!!

  JAKO KOBYLKY ŘÁDÍ PO CELÉM SVĚTĚ !!!!!!!!!!!!! FUJ !!!!!!!

  JE TŘEBA JE ZASTAVIT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  = ŽADNÉ SMLOUVY, ŽÁDNÉ NATO, ŽÁDNÉ AMBASÁDY, ŽÁDNÉ WINDOWS, APPLE,
  F16, Ševrolety, židáky, banky, dolary a další svinstvo !!!!!

  **************
  = VYHLÁSIT NA uSSa TOTÁLNÍ EMBARGO A IGNORACI !!!
  **************

  EU a zbytek světa má DOSTATEK SVÝCH VÝROBKŮ, PRACOVNÍKŮ !!!!!!!!!

  ...NEPOTŘEBUJEME TRH uSSa K NIČEMU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  NAOPAK uSSa NEMÁ NIC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 11. Flamenco napsal:

  USA potřebuje parazitovat na Evropě.
  Otroci, sklady, špína sem, zdroje ven.
  Čachrují s dušema národů za smradlavý prachy, který jim koupěj lístky do pekel.
  Obyčejný člověk je pro ně jen dobytek. Podojit, vykuchat a sežrat. Zbytek kafilérka nejlépe vylitá do žrádla dalšímu dobytku, aby se ušetřilo.

 12. janhonza1 napsal:

  Zisk pro všechny strany? Hahahaha............. A která strana bude ta, na jejíž úkor se zisk a výhody vygenerují? Žeby nějaká další a utajená? USA vedou drtivou ekonomickou válku s evropou a většina jejího obyvatelstva se jen v klidu chechtá před obrazovkou nad USA stupidními TV seriály, pije colu a chroupe popcorn, nebo hambáč.

 13. weissbach napsal:

  Praktická rada a souvisí byť nepřímo s článkem:

  Všichni víme, že na ovoci se nacházejí samolepky. Málokdo však tuší k čemu vlastně slouží a co nám sdělují.
  Pokud se na ovoci nachází čtyřmístný kod začinající číslicí 3 nebo 4, znamená to, že bylo ovoce vyšlechtěno ve druhé polovině 20.století a pravděpodobně bylo použito umělé hnojivo.
  V případě, že na ovoci najdeme pětimístný kod, který začíná číslicí 8, naše ovoce bylo geneticky modifikováno.
  Nejlepší možná varianta je samolepka začínající číslicí 9. Znamená to, že toto ovoce bylo vypěstováno tradiční metodou a šlechtilo se tisíce let. Jde o nejvíce organickou možnost ze všech zmíněných.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!