US shodily 50 tun munice syrským rebelům

BvoI_rYCYAADXIKJak jsme si všimli přes víkend, US už hodily ručník do ringu u propadákové (a to je řečeno mírně) strategie výcviku syrských bojovníků a jejich posílání do bitvy, jen aby byli chyceni a zabiti jinými syrskými bojovníky, kteří byli také vycvičeni US. Snaha Pentagonu rekrutovat 5 400 řádně „pověřených“ rebelů proti ISIS do konce roku skončila v troskách, když se jim celý svět chechtal až k slzám, jakmile se svět domákl, že ve skutečnosti je těch bojovníků „čtyři nebo pět“. Zbytek byl zjevně buď chycen, zabit, ztracen v poušti nebo bojuje za někoho jiného.

A to stálo US daňové poplatníky během posledních 6 měsíců něco kolem 40 milionů $.

Protože tento poslední program byl takový veřejný trapas, přišel Pentagon s novým nápadem, jak pomoci syrským „bojovníkům za svobodu“, když teď prchají před bombardováním Ruského letectva, jen aby je pak podřízl Hizballáh.

Nový plán: helikoptérové munice. Ale ne opravdu. US se teď uchýlily ke shazování „tun“ munice doprostřed ničeho v naději, že ti „správní“ lidé si ji najdou.

Ale také ne opravdu.

Zde je to od CNN:

US vojenské dopravní letouny přes noc do severní Sýrie dopravily 50 tun munice skupinám rebelů, když provedly letecké shození 112 palet jako prvního kroku naléhavého úsilí Obamovy administrativy, jak najít nové způsoby podpory těchto skupin.

Podrobnosti této letecké mise nad Sýrií potvrdil US činitel bez oprávnění mluvit veřejně, protože tyto informace nebyly ještě formálně oznámeny.

C-17 v doprovodu eskortního bojového letadla shazovaly malé zbraně a munici a další položky jako ruční granáty v provincii Hasakah v severní Sýrii pro skupiny koaličních rebelů schválených US a známých jako Syrská arabská koalice.

A tady nám to trochu více vybarvuje hlásná trouba Republikánů Fox News:

Ta munice byla původně určena pro US vojenskou misi „vycvič a vybav“, řekl tento činitel. Tento program byl ale minulý týden zrušen.

„Takže teď jsme více soustředěni na tu část ‚vybav‘ z toho původního ‚vycvič a vybav‘,“ řekl tento činitel, který popisoval vybavování Syrských Arabů jako novou strategii proti ISIS, na kterou se teď soustřeďují.

Ministerstvo obrany v pátek oznámilo, že reviduje misi pomoci syrským rebelským bojovníkům. Poté, co tomuto programu nevyšly jeho cíle rekrutovat a vycvičit syrské bojovníky, tak ministerstvo řeklo, že se místo toho soustředí na poskytování „balíčků vybavení a zbraní pro vybranou skupinu se schválenými vůdci a jejich jednotky tak, aby mohli časem provést koordinovaný úder na území pořád ještě kontrolovaná ISIL.“

K tomuto posuvu dochází rovněž v době, kdy Rusko pokračuje s nálety v Sýrii, což vyvolává napětí s US uprostřed podezírání Moskvy, že ta se pokouší pouze podpořit Bashara Assada.

Plukovník Steve Warren, mluvčí US vedené koalice proti ISIS potvrdil, že koaliční síly v neděli provedly letecký shoz.

„K letecké dodávce patřila munice do malých zbraní k obnovení zásob pozemních sil proti ISIL tak, aby mohly pokračovat v operacích proti ISIL. Všechna letadla opustila oblast shozu bezpečně,“ uvedl v prohlášení. Všechny palety byly spřátelenými silami úspěšně vyzvednuty, řekl tento US činitel.

Ano, „spřátelenými silami.“

Tak to jásání nad tím trochu zkoupejme.

US právě shodily 50 tun munice na paletách na nejnebezpečnější místo na tváři této planety, aniž by měly nějakou možnost zajistit, že to padne do „správných“ rukou (to je samo sebou, že výraz „správné“ v tomto místě postrádá smyslu). Rusové mezi tím vrhají bomby na ty samé extremisty, kteří mají dostat ty zbraně, které US shazují.

Samozřejmě, že pokud by to nějak padlo do „špatných“ rukou, tak by to bylo poprvé (viz Mosul a vzpomeňte na ty zbraně v hodnotě 500 milionů $, které Washington „nevhodně umístil“ v Jemenu) a jak jsme řekli před pár dny, je to přinejmenším ohromná zpráva pro vojenskoprůmyslový komplex. Znamená to více „teroristických útoků“ na „přátele a spojence“ US a snad i na US půdu – vše díky nadcházejícím dodávkám zbraní US vládou.

Submitted by Tyler Durden on 10/12/2015 13:04 -0400

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2015-10-12/us-paradrops-50-tons-ammo-syrian-rebels
66 Komentářů k US shodily 50 tun munice syrským rebelům

 1. Dežo napsal:

  No kamaráti, tak sa mi marí že ujo Sam akosi nechce pustiť kosť. Ale ako vieme ten už je minulosťou. Horšie je že aj my. A bude to ešte bolieť. A nie Rusko, ale nás!

  Bohužiaľ sa tu vynára akási pseudo-eufória, že tým že Rusko víťazí sme aj my zachránení. „veď Rusko zachrání aj nás“.
  Opak je pravdou! My (ČR a SR + iné slovanské krajiny) sme v tej najväčšiej zadnici aká len je.
  Sme okrajovou súčasťou EU tj. otrocké zeme, už nemáme ani len tu legálnu suverenitu a naše politické garnitúry (5. kolóna) + médiá už otvorene pracujú PROTI záujmom našich národov. Rusku je to samozrejme „u prdele“! Vliezli sme Západu do riti sami.
  Navyše členstvo NATO+EU (+pre Slovensko Eurozóna) všetko istia. Niet žiadnej cesty späť!!!
  Jediné z čoho si môžeme ešte vyberať je či si zvolíme tohto europolitika z tejto eurostrany alebo iného europolitika z inej eurostrany.
  Mnohí budú namietať: však už sa to začína, veď veľa ľudí už vie ako sa veci majú.
  Možno, ale odboj robíme výhradne prostredníctvom klávesníc počítačov na diskusných fórach. A ako to vyzerá aj toto bude o pár mesiacov kriminalizované!

  Je neskoro, dobrú noc.

  • hel napsal:

   přesně tak to vidím taky….jsme v prdeli, jak ještě nikdy…a já z toho zase neusnu..

   • Marie napsal:

    Je to tak, heli. Proto ty zmeny v trestnim zakone. Vzdy se da neco vymyslet, i bez pocitacu, staci, aby si lidi konecne uvedomili, ze uz jim strkaji na hlavu opratky a je minuta dvanacta, jak se rika.

    Pokud se nehnou, koncime! Ani utect to pak uz nepujde, protoze oni zavrou hranice ( jako kvuli prilivu dalsich uprchliku) a nepusti nikoho ven. Ne kvuli tomu, ze by o ty lidi stali, ale oni vedi, ze kazdy odejde s majetkem, a o ten jim sakra jde!

    Mexiko bylo pod takovym naporem prilivu Americanu, ze dostalo diktatem z USA, aby vydali zakon, ze kdo chce dostat residenci, musi mit prijem minimalne 2 tisice dolaru, a tim to usekli.
    V roce 2011 byl takovy priliv, ze pocetne predcil v souctu predchazejicich 10 let. O tom se samozrejme nikde nepise a ani o tom, ze lidi z USA utikaji i do Ruska.

   • martin bareš napsal:

    hel, marie: zrnko optimismu přihazuju:

    Včera jsem se bavil se dvěma lidmi. Jedna mladice m řekla, jak se její přítel dívá na televizní zprávy od ČT, přes novu po já nevím co, nemám televizi.
    Řekl jsem jí, že marní čas. Ať se místo toho podívá na zvědavce a nwoo. a dal jí obě adresy.

    Uvítala to. Což mne překvapilo, stejně jako fakt, že nějak moc nezkoumá to, že pro jejího přítele potápěče neexistuje nic jiného, než televizní zprávy naší televíze. A ten druhý člověk si to také se zájmem vzal.
    Oba mladí, střední mangement, žádní extra fandové toho, co zde je, ani žádní buřiči jako my.
    Musí pracovat, mají své zájmy. Mile mne jejich reakce překvapila. je to ale taky tím, že máme dobré vztahy a mne, bez nějakého sebevychloubání, respektujou.

   • pražská vlaštovka napsal:

    Jak jsi spala Hel?doufám,že to šlo:-)!
    V každěm případě se neboj,všechno musí dobře dopadnout..Tady ve Vídni, kde teď jsem a zrovna na nádraží ,jsou všude uprchlíci ,válej se tu po zemi a já si říkám,co s tím tady budou dělat?Lidi chodí okolo a dělají,jako že je nevidî…
    Mají z nich hrůzu,policie je tu na každým rohu,ale jen čuměn a zachvíli zase zmizej..
    Je mi tu všechno tak odporný ,že bych se pozvracela..Už se těším,až budu zase v chaloipce na Vysočině…
    VYDRŽ!
    jituš

    • Josef Švejk napsal:

     Pokud si chcete udržet dobrou náladu po celý den, musíte obejmout devět lidí, nebo alespoň jednomu dát přes dr.ku.

    • hel napsal:

     nicmoc, vlaštovko, spánek asi 4 hodiny…ale jsem ráda, že jsi ve vídni, tzn. ty jsi vstala a chodíš pod svých ?! to je paráda.-)
     já dnes šla cvičit jógu, abych se uklidnila a v metru byla tlupa černochů, jaké jsem ještě v životě neviděla!! to byla divá zvěř, stačil mi pohled….to vůbec nejsou stejní černoši, jací v praze už jsou dlouho, těch se nebojím, ale těchto tedy ANO! zlatí cikáni, tam šlo o krádeže, tady rovnou o život…..amerika nám sem nastěhovala s erdoganem jižní bronx.

     • Josef Švejk napsal:

      Říkal jsem si jak dlouho to ještě bude trvat než zazní: „zlatí cigáni“. Pomalu, ale jistě dojdeme k závěru, že jde o vysoce vzdělané, kulturní, pracovité, zákony dodržující a v potu tváře dobývající svůj chléb vezdejší etnikum, kterého by ani ve snu nenapadlo cokoliv ukrást.

      • hel napsal:

       ale to určitě ne, proč jít hned do opačných extrémů ve svých soudech….kdybys tam ale dnes byl, myslím, že bys mluvil jinak…cikáni jsou také divoké etnikum, ale rvou se a zabíjí většinou mezi sebou, tihle vypadali, že „mají navíc“…snad mě pochopíš..

     • pražská vlaštovka napsal:

      Už skáču bez hole!!!!!!
      j.

   • Jaris napsal:

    Hel, ja take nemohu casto usnout po depresivnich zpravach. Jsem rada za nazory zdejsich ctenaru, kteri vidi situaci ve svete stejne jako ja. Neni vse ztraceno a je treba dal „budit“ lidi, aby prohledli jevrejske triky.

  • Marie napsal:

   VYVESIME RUSKE VLAJKY! AT JE VIDET, ZE JSME NA STRANE PRAVDY A PRAVA A ZE V ZADNICI ZAPADU JSOU JENOM NASI SAMOZVOLENI SIOSASCI! STROPNICKY MUZE JIT DO RITI S KECAMA O RUSKU, KDYZ MY UKAZEME, KDE STOJIME!

   Nemusite tu vlajku kupovat, staci spichnout na kolene, a kdo nema latky tech trech barev, tak staci i papirove archlu, prislusny pomer pruhu secvaknute obycejnou sesivackou! To se neutaji pred svetem a neda se to nikomu zakazat, proti zadnemu zakonu to neni a hodne to rekne ostatnim zemim a hlavne Rusku.

   • Rudolf napsal:

    Válka vlajek? Myslím, že vyvěšením vlajky diváky hlavního proudu nepřesvědčím o ničem pozitivním. Spíše naopak. Není to dobrý nápad.

   • Jaris napsal:

    To se mi libi, Marie! Hned zitra se pokusim vlajku sehnat a nebo si ji usiju sama a dam do vazy na verande.

   • weissbach napsal:

    Ještě mnohem ostřeji se proti turné vyslovil v rozhovoru s Východoevropskou agenturou pro boj s ruskou propagandou europoslanec Jaromír Štětina (TOP 09):
    „Ten, kdo pořádá turné Alexandrovců, kolaboruje s ruskou armádou, protože Alexandrovci jsou příslušníci armády. Stejné armády, již odsoudil Evropský parlament za agresi vůči Ukrajině a kterou musí odsoudit každý demokraticky smýšlející člověk. Nejsou to žádní zpěváčci převlečení do uniforem. Jsou to vojáci ruské armády a spolupráce s nimi včetně divácké účasti je kolaborace s cizí armádou,“ sdělil a na doplňující dotaz, zda ví, že záštitu nad turné převzal prezident Zeman, odvětil: „Vím. Pan prezident je zjevný kolaborant. Na to nepotřebuje Alexandrovce.“ K tématu se vyjádřil i o několik měsíců dříve na svém Facebooku, kde napsal: „I zpívající okupanti jsou okupanti. Momentálně ruská armáda, jejíž součástí Alexandrovci jsou, okupuje část území tří samostatných států – Moldávie, Ukrajiny a Gruzie.“

    • martin bareš napsal:

     +1

     • weissbach napsal:

      Ještě jedna perla:
      „Anexí Krymu a agresí na východní Ukrajině jen Putin testuje svět k tomu, co přijde dál. Pro ParlamentníListy.cz to říká bývalý velvyslanec USA v Česku Norman Eisen. V exkluzivním rozhovoru pro PL se důrazně ohradil proti kritice, že zasahoval do našich vnitřních věcí. „Nikdy jsem nebyl osobní, nezaměřoval jsem se na konkrétní případy, ale na zlepšení zákonů a systému. Kdybych se zabýval konkrétními lidmi a případy, opravdu bych zašel příliš daleko. Jsme partneři. I Spojené státy se od vás mohou učit,“ řekl Eisen v interview vedeném hostujícím profesorem New York University Tomášem Klvaňou. V něm také prozradil, že z českých politiků neobyčejně obdivuje Lubomíra Zaorálka.“

      Lubomír ukázal, že je muž na svém místě..

      • weissbach napsal:

       Z životopisu:
       „Čtyři roky života jsem tedy strávil v tomto ústavu, složil zkoušky a následoval dále na školu vysokou. Již zde jsem se začal specializovat na svou budoucí kariéru tajného agenta – mé vystupování bylo natolik nenápadné, že si mé působnosti v oblasti studia s největší pravděpodobností nikdo nevšiml. Z těchto, a možná i jiných subjektivních důvodů, jsem byl z této školy vyloučen a uchytil se na soukromé univerzitě se zaměřením na výcvik tajných agentů (školné je přísně tajné). Veškeré zkoušky, tajné úkoly i tajné výsadky jsem absolvoval na výbornou, ovšem jsou tajné a tudíž se o nich nemohu více rozvádět.
       Nyní, po všech těchto útrapách a úspěších, bych ocenil, kdybyste mne přijali na ono nejmenované místo, o nějž jsem podal přiloženou žádost. Mé služby budou naprosto utajeny a mého působení si zaručeně nikdo nevšimne.

       S úctou Váš XXX“

      • Jaris napsal:

       Weisbachu, Eisen je opet skodici homo talmudicus, takze mne jeho debilni vyroky o skvelem Zaoralkovi, neprekvapuji.

    • Marie napsal:

     Zeman sionkum zacina byt malinko nespolehlivy, a oni vyzaduji stoprocentni oddanost. Vybrali si, protoze je ozrala, ale taky u ozraly si zases nemuzes byt jisty. A Zeman pri jeho jesitnosti se samozrejme trosku cuka, ikdyz vi, ze nesmi. S tou cestou do Moskvy byl uplne trapny. Tak on tam jede na oslavy vitezstvi nad fasismem a na tu hlavni oslavu nejde. Vzdyt je to sasek hradni. A protoze pije, tak si neuhlida, co keca. Stejne jako Havel. On chce popularitu u lidi za kazdou cenu, ale uhrat to i jako poslusny president. To nejde. Na dvou zidlich sedet jednou prdeli, byt velkou, nejde. No a tim, jak lidem dava najevo, ze je proti pristehovalcum, tak u tech dementnich sefu vzbuzuje nelibost. On je lhar, protoze s Juckerem domlouvali armadu EU a dal se slyset pred nasim narodem, ze ji potrebujeme, takze velice dobre vi, z koho bude zformovana, z pristehovalcu. Kdo mu veri, je velice naivni clovek.
     Cervena karta a cervene trenky, proste si z nej delaji sedaci sval. On nema vubec zadnou hodnotu ten clovek, a lovi popularitu prave temi kecy, ktere lidi radi slysi. Kdyz mluvi tak to je na nem videt, ta mozkova onanie…

     • eM napsal:

      Mno, tohle jsem četl s širokým úsměvem i zármutkem zároveň. Jak může být někdo tak dementní a zabedněný že o Zemanovi řekne, že říká „věci co chtějí lidi slyšet“? :-) to je teze, kterou vyvrátit nedá práce víc než zapálit sirku. I proto se o to nebudu ani snažit, mám lepší věci na práci.
      No a k jeho návštěvě Ruska, celá naše vláda, celé vedení EU, všichni ho jednoznačně odsoudili za to že tam jede, a když by šel i na přehlídku, dopadl by ještě hůř. Je pravda, že na jeho místě bych tam šel, ale to je proto že na jeho místě nejsem a nevidím to z jeho úhlu pohledu. Stejně jako pro všechno posledních 20 let, jistě měl i pro toto velice dobrý důvod.
      Apropo, uvědomujete si vůbec, co děláte? Pohrdáte tady jediným člověkem, který se před rokem nebál říci pravdu o tom, že na Ukrajině nebojuje Rusko, ale že jde o občanskou válku s účastí fašistických domácích skupin. Málem ho za to v EU ukamenovali.
      Stejně tak Vám zřejmě uniklo, že na rozdíl od všech ostatních vlezdoprdeláků on už v únoru tohoto roku (myslím že v pořadu „v Lánech s prezidentem“) otevřeně říkal jak se věci mají, že migrační krize je vyvolána uměle, je v zájmu USA a podobné výroky na tu dobu neslýchané.

      Zato vy tu kecáte pořád hovna o tom jaký Zeman je nebo není, a přitom jde mnohem více o to co dokázal nebo nedokázal.

      Schválně tu vypíchnu další odlišnosti:
      - jako jediný se zastal proti Norskému státu dětí Michalákových, a to zcela správně. Zbytek vlády v tom ty děti i s maminkou nechali na plný koule.
      - nerozdává dementní amnestie
      - kamkoli jede, vrátí se zpět s miliardovými kontrakty
      - kamkoli jede, vezme sebou všechny podnikatele, kteří velkou měrou přispívají do české ekonomiky
      - nenechá si říkat co má dělat, a to od nikoho (i proto jsem ho volil)
      - nenechá se vyprovokovat takovými trapnými a na lžích zakládajícími nýmandy, jako jste Vy.

      • Robo napsal:

       eM, nemilo si ma prekvapil. Na Zemana mám názor viac podobný názoru Paja5, než Marie. To ale neznamená, že budem na Marii útočiť a ešte takto nevyberavo..
       Marie má svoje dôvody, prečo rozpráva, ako rozpráva. Pozri do diskusie „vejce, trenírky, ..“..
       Čo sa s Tebou deje?

       • eM napsal:

        Nic moc, ale díky za Reflexi. Nejsem ale člověk, který lidi škatulkuje, takže si jistě všimneš, že někomu nevybíravě oponuji, a jinde toho samého opěvuji pro jiný názor mne podobný.
        Takový jsem, a jsem na to hrdý. Prostě neškatulkuji, a i kdyby paní Marie udělala něco mě krajně nesympatického, za pět minut budu její příspěvky číst se stejným zaujetím, jako včera.

        Prostě mi příspěvek paní Marie zvedl mandle, zejména pro očividné nesmysly, které Zemana ani zdánlivě nevystihují:
        „A protoze pije, tak si neuhlida, co keca. Stejne jako Havel.“
        - Pěkná blbost, Zeman už dlouho neřekl nic, co nechtěl, kromě pár přeřeknutí po pár skleničkách, která ale nebyla faktická ale spíše úsměvná. Stejně tak se mě dotklo srovnávat Zemana s Havlem.
        „On chce popularitu u lidi za kazdou cenu, ale uhrat to i jako poslusny president.“
        - rad bych viděl jediný důkaz toho, že zrovna jemu jde o popularitu. Opět, toto vystihuje z celé naší politiky zrovna jeho nejméně. A jako poslušný prezident se také opravdu nechová. To je prostě emoční vyjádření odporující faktům.
        „a lovi popularitu prave temi kecy, ktere lidi radi slysi“
        - Tak většina lidí, kteří ho nesnáší, ho nesnáší právě za to co říká, a jak to říká, a on o tom dobře ví. Ta teze že loví popularitu řečmi je tudíž absurdní. Naopak on je jeden z mála, který říká nepopulární pravdu namísto populárních lží.

        I když tady velmi rád čtu lidské příspěvky Marie, tak zrovinka z tohoto čiší emoční zaujatost proti Zemanovi, ať už udělá cokoli. Příspěvek absolutně popírající fakta. Poslední kapka byla nadávat na cokoli z jeho návštěvy Moskvy, když byl téměř jediný, kdo tam alespoň jel, a většina z nás to považuje za (s jistou mírou nadsázky) hrdinství dnešní politické doby, a suverénní postoj našeho prezidenta.

        Vůbec to nebylo proti Marii, a kdokoli bude psát takové bláboly, odpovím mu stejně, ať je kdo je.

        • Robo napsal:

         Dobře, beriem Ťa za slovo a už sa teším, ako toto slovo dodržíš aj na levanete.. :-)

         Inak, pekný deň prajem! :-)

        • eM napsal:

         Jo to já tobě taky, mno, uvidíme ale moc na sebe v poslední době nesázím.

         Na jednu stranu mi vrtá v hlavě, žes mne tak vyhmátl. Každopádně, když to po sobě čtu, tak musím říct že se mnou asi něco je.

         Jdu se omluvit Marii… jistě ne za názor, v tom neulítávám, ale ta forma.

        • Robo napsal:

         :-)

         ..no..mne tamtie stránky kvoli adminom až tak moc nesedia..tak snáď to ale nieje tým…

        • Robo napsal:

         ..a pareon, že si ich beriem furt do pusy. Za prvé si myslím, že je to iba otázka času a výchovy z vašej (diskutérov) strany a bude to v poriadku… a za druhé ma to proste napadlo..

        • eM napsal:

         Netřeba pardonu, upřímnosti si vážím. Vážím si i bezkonfliktnosti a diplomacie, ale o té po dnešku nemám co mluvit.

         Znáš to Robo, občas přijde období, a celá mozaika dostává nový smysl, protože zapadlo něco, co zbouralo hoooodně velký kus.
         Pak je třeba si to ujasnit, ale chvíli člověk jakoby ztratí svoje já. Jen na chvilku, než ho znovu najde, silnější než kdykoli předtím…

         no a tak se v tom už pár dní plácám.

        • Robo napsal:

         jak hovorí Švejk: „občas Ti na človeka príde taká chvíľa. .“ :-)
         Ja som baran okrem toho, že som Slovák, tak mne to vysvetľovať nemusíš.. :-)

         ..a áno. človek naraz zistí, že naozaj skoro VŠETKO je inak a musí sa učiť odznovu skoro aj chodiť.. Stojí to ale za tú snahu, eM. Ty to vieš, že stojí. .

     • eM napsal:

      Marie, omlouvám se za tu hrubost a vulgarismy, které jsem ve své kritice použil. Není mi blízká, a podrážděnost mne neomlouvá.

      Neočekávám pochopení, ale mrzelo by mne když by jste se tím nějak trápila, ty vulgarismy samozřejmě popisovali mne, ne Vás.

 2. Rudolf napsal:

  No, když američani pustili takovou informaci, tak to znamená, že:
  - buď neshodili nic a jen chtějí zaměstnat ruskou rozvědku
  - nebo shodili mnohem více munice, včetně jaderné a k tomu nějaké ty zbraně PVO

  První varianta je klasická lež, na základě které SS postavily svou existenci už od svého vznikui a druhá bude znamenat, že v ruských zprávách uvidíme za nějaký čas video s větším ohňostrojem – jen co ti shnilí arabi ten americký bordel ze země posbírají.

  • nazdar napsal:

   Tak nějak, bych té zprávě také rozuměl.

  • eM napsal:

   Blbost, neznamená to ani jedno. Mimo jiné taková hovadina zaměstná Ruskou rozvědku asi jako asistentku ředitele zaměstná uvařit kafe.

   Předpokládám že munici opravdu shodili, možná i v množství které uvedly, ale je to jen proto že:
   - nemohou vycouvat rychle, potom by se už nikdo nebál a přiznali by strategické prvenství Ruska nad US
   - musí na oko podporovat ISIS, jinak se jim to začne fest srát u nich doma. Jakmile jim přestanou úplně pomáhat, IS přestane plnit jakékoli jejich požadavky, a začne se přesouvat blíže k US
   - zbraně které shodili, nikdo neuvedl o jaké jde, budou pravděpodobně ty nejméně se hodící
   - když Vám shodím na zahradu PVO, pochybuji že ho vůbec zapnete. A návod těžko vygooglíte. PVO není něco, co rozbalíte, připojíte, a hrajete. Je to něco co musí obsluhovat několik zkušených odborníků

   Takže, zbraně tam shodili, aby je alespoň kus IS ještě poslouchal, a aby neoconi v US neuřízli Obamovi hlavu, a shodili jim takové, které v konfliktu ovlivní výsledek jen minimálně.

 3. weissbach napsal:

  Sice jim to se Sýrií nevyšlo, ale budou tam rozdmýchávat a udržovat konflikt co nejdéle. Jednak budou co nejvíc zaměstnávat Rusko a jinak je to skvělý kšeft pro zbrojní průmysl. A ještě je potřeba registrovat novou směrnici propagandy-za uprchlíky může Rusko. Takže majjí viníka a můžou je sem lifrovat v následujícím období po statisících. Opakovaná lež…

 4. Ivan napsal:

  lovectrollov na pravda.sk napisal:

  niekto sa tu pýtal, čo to vlastne je ta umiernená opozícia…..tu je presná definícia….

  …Telefonický dotaz na Ministerstvo obrany Ruska:

  - Ako rozlišujete pri bombardovaní obyčajných teroristov od umiernených?

  - Na radikálnych teroristov používame normálnu muníciu a na umiernených umiernenú muníciu. „Naozaj?“

  - “Slovo ruského oficiera!“

  - A ako sa odlišuje umiernená munícia od normálnej? -Tak ako sa odlišuje radikálny terorista od umierneného teroristu – je natretá inou farbou v svetlejších a umiernených odtieňoch – odpovedal oficier a zavesil…….

  lovectrollov

  • ruslan napsal:

   lovectrollov na pravda.sk napisal:

   niekto sa tu pýtal, čo to vlastne je ta umiernená opozícia…..tu je presná definícia….

   …Telefonický dotaz na Ministerstvo obrany Ruska:

   - Ako rozlišujete pri bombardovaní obyčajných teroristov od umiernených?

   - Na radikálnych teroristov používame normálnu muníciu a na umiernených umiernenú muníciu. „Naozaj?“

   - “Slovo ruského oficiera!“

   - A ako sa odlišuje umiernená munícia od normálnej? -Tak ako sa odlišuje radikálny terorista od umierneného teroristu – je natretá inou farbou v svetlejších a umiernených odtieňoch – odpovedal oficier a zavesil…….

   lovectrollov

   Typický Ruský humor od kosti !
   Veľmi dobre !!!

 5. host napsal:

  „Syrským rebelům“ v nadpisu mělo být v uvozovkách. Oni jsou to totiž jednou „syrští rebelové“ a příště zase strašlivý „ISIS“ podle toho jak se to zrovna nejvíc hodí. Přitom myslícímu člověku je jasné, že jde o tytéž hrdlořezy kteří mění strany zrovna podle toho jak se jim hodí.

  Jen doufám, že ten US dárkový balíček pro ISIS neobsahoval slibované moderní protitankové střely. To by mohlo regulérní syrské armádě řádně znepříjemnit situaci.

  • weissbach napsal:

   Kdyby opolčenci táhli z Doněcka na Kyjev taky by jim začali na ČT říkat rebelové místo separatisté? Komické.

 6. Monika Ikema napsal:

  Zmena postoje EU !!!! Brusel bude spolupracovat s Ruskem –Saúdská Arábie se připojila take k Rusku– Ministr Zaorálek stoho ještě kokta!!! —AE News– a ještě jedna pozoruhodná zmena:::Obama vyhlásil vojny USA za neúspěšně !!!!

  • weissbach napsal:

   Na změny postoje EU a spol nevěřím. Divadlo.

   • Marie napsal:

    Moje rec. A sleduji Junckera, tu zrudu hadi. Pripominam si maminku, ktera mi rikala, ze tesne pred 2. svetovou valkou se podepsalo nejvic mirovych smluv. Takze nic noveho.

    • eM napsal:

     Hmm, jenže změna postoje z donucení okolnostmi je taky změna. Nevypovídá sice o morálce, ale o okolnostech, ale je to změna.

 7. pražská vlaštovka napsal:

  Marie:
  Já mám objednanou svatojiřskou stužku…
  Vypadá velmi elegantně a já si jí dám do brože,medaili nemám a vypadalo by to moc vojensky…Takhle si z toho udělám šperk!
  jituš

  • Bogus Sobotka napsal:

   „Já mám objednanou svatojiřskou stužku…
   Vypadá velmi elegantně a já si jí dám do brože,medaili nemám a vypadalo by to moc vojensky…“

   Haha vy jste tady v te rusky prdeli zarazeni az po kototniky. Opravdu slizske, bez hrdosti a jeste se tim chlubite.

   • Marie napsal:

    tak si dej americkou stuzku treba i na ftaka a nestarej se o nase.
    ty

   • Jaris napsal:

    Bohousi, uz zase tady vyvadis skopiciny! Tak se rychle uklidni a bez si lehnout.

   • eM napsal:

    Jak vidno, většinu tvého mozku zabírá porno, tak na vzdělání už místa niet. Když by jsi ty idiote věděl, co je to svatojiřská stužka, věděl by jsi že její nošení hrdost opěvuje, takže slizskeho a bez hrdosti na tom nic není.

    Víš ty burane z placený školy sračkoinformací, kdo byl Svatý Jiří? No a představ si, že svatojiřská stužka připomíná jeho hrdinství, stejně jako civilizační příslušnost jejího nositele.

    Nijak jsi nepřekvapil, všichni tu víme, že fašista by spravedlnost nikdy nepropagoval, čili přizdisráč jako ty taky nebude nosit svatojiřskou stužku.

  • Marie napsal:

   ja nosim panske kosile kvuli kapsickam, na jedne uz mam ceskou a na druhou si nasiji ruskou, latky mam. Obliba Ruska se v Jizni Americe zvysuje a dokonce Mexicane se uci rusky kvuli narustajicimu vzajemnemu obchodu, ziskaji praci s vyssim platem. O USA uz nikde neni zajem, takze proto ten tlak na tu smlouvu o volnem obchodu s EU, a tu vycucaji az na kost. Nemci si moc dobre uvedomuji, ze ztrati uplne nejvic.

   • pražská vlaštovka napsal:

    Máš recht Maruško!
    Rusové jsou tvůrci míru a naše jediná naděje!..
    nenech se rozhodit idiotem ..
    jituš

   • eM napsal:

    Tak v tom Vám fandím, kdybych to uměl s jehlou, už by mi taky visela pod límcem.

    Zapracuji na tom, to nemůže nadělat neplechu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!