ISIS na „ústupu“, když Rusko zničilo 32 cílů, zatímco Putin trollí o Obamovi jako o „slabochovi bez strategie“

PutinObamaMožná nejzábavnější věcí na ruské intervenci v Sýrii je míra probuzení světa, který to přimělo pochybovat o „anti-ISIS“ strategii Západu. Zatímco všichni rychle charakterizovali akce Moskvy jako poslední a snad největší příklad toho, jak Vladimir Putin vyvolává o Washigtonu, že blafuje, tak je důležité porozumět přesně i tomu, proč je ta charakteristika tady tak přesná. V tom je více než pouhá sázka Moskvy na to, že si může podpořit Assada a Washington jim prostě uhne z cesty.

Bylo to tak, že si Rusko s Íránem uvědomily, že jediným důvodem, proč si US se svými regionálními spojenci mohly v očích veřejnosti udržovat zdání „kampaně“ proti ISIS, byl ten, že veřejnost nikdy neviděla, co se děje, když někdo silný začne s vážnou snahou o vymýcení takové skupiny. Jakmile do toho Rusko vstoupilo a dalosupervelmocenskou zelenou i pro Írán, aby se zbavil veškerého předstírání, že do toho není přímo zapojen, a začali během dnů dobývat úspěchy, tak Západní veřejnost začala žasnout, proč US nemohly za 13 měsíců dosáhnout toho, čeho Rusko zjevně dosáhlo (doslova) za 72 hodin.

Pak, jen pro případ, že by měl někdo sklon ty diskrepance připisovat nedostatku US rozhodnosti nebo ubývající americké vojenské schopnosti, tak Moskva velice veřejně US požádala, aby se k útokům na teroristické cíle přidaly. Putin v podstatě řekl: „Jste v tom jasně dobří, to je ale OK, protože jsme v tom všichni na jedné lodi, tak se přidejte a pomozte nám.“

Samozřejmě, že Kreml to nikdy tak nemyslel – bylo to jen v linii krmení veřejnosti. Co tím Moskva opravdu řekla, bylo toto: „Šach mat, Washingtone. Buď i) veřejnosti přiznáš, že ti jde víc o svržení Assada, než o odstranění této skupiny, kterou jsi mediálně nafukoval jako metlu lidstva, která se musí odstranit za každou cenu, nebo ii) nám řekni, že je ti to líto a pomoz nám bombardovat tu samou skupinu, kterou jsi pomáhal vytvořit, abychom obnovili ten samý režim, kvůli kterému jsi vytvořil tu skupinu k jeho svržení, nebo iii) se zabal, stáhni ocas a koukej nám táhnout z cesty.“

To Washington uvrhlo do stavu paniky.

Neexistovalo žádné vysvětlení pro veřejnost, aniž byji nějak všechny zkusili přesvědčit, že Putin s Assadem jsou horší než ti pouštní bandité v bílých teniskách mávající černou vlajkou a tasící meče, kteří donedávna lidem řezali hlavy a upalovali je zaživa v nočních zprávách na úplně umně provedených videích i se strašlivě znějící (alespoň Západním uším) muzikou v pozadí.

A tak teď US doufají, že se protlučou s výmluvou, že: „Ruské akce situaci jen zhorší.“

Netřeba říkat, že i nejapná Západní veřejnost tu začala čuchat čertovinu.

Mezi tím do toho Putin dále šťourá pronášením téměř každodenních projevů tázajících se (samozřejmě jen rétoricky), proč tomu Rusku nechce nikdo s tím zabíjením teroristů pomáhat, proč to vypadá, jako by US neměly žádnou strategii a pobaveně, proč to vypadá, jako by všichni kromě Ruska a Íránu měli v hlavě „piliny“.

Smysl je v tom, že Putin ví zatraceně dobře, jakou má Západ a jeho středovýchodní spojenci strategii, ale ví také, že veřejnost není ještě plně obeznámená s tímto standardní provozním úkonem, při němž se využívají sunnitští extremisté k destabilizaci vlád. A tak se do toho teď plně vložil, aby celý svět probudil.

V poslední epizodě Putinova show nacházíme tohoto presidenta, jak promlouvá k reportérům v Astaně v Kazachstánu. Zde to je od Bloomberg:

Ruský president Vladimir Putin pokračuje ve válce slov s US kvůli Sýrii, když prohlašuje jejich politiku za slabou a postrádající zaměření, zatímco jeho letectvo provádí čerstvá bombardování na podporu syrského vůdce Bashara al-Assada.

„Opravdu nechápu, jak mohou US kritizovat ruské akce v Sýrii, když odmítají vést i přímý dialog,“ řekl ve čtvrtek Putin reportérům při návštěvě Astany v Kazachstánu. „Základní slabost americké pozice spočívá v tom, že nemají žádnou agendu, i když my necháváme dveře pro diskusi na vysoké úrovni s Washingtonem otevřené,“ řekl.

Uprostřed rostoucího skřípění ve vztazích kvůli ruské intervenci do Sýrie, která začala 30. září, zamítly US Putinův návrh na vyslání delegace vedené ministerským předsedou Dimitrijem Medveděvem do Washingtonu k vysvětlení kampaně proti Islamistickému státu a dalším militantům, řekl ve středu ministr zahraničí Sergej Lavrov. Putin ve čtvrtek určité státy obvinil, že mají „v hlavě piliny“, když nechápou, že Rusové se těmi nálety snaží o porážku terorismu. Mluvčí Kremlu Dimitrij Peskov ve středu vyjádřil nad americkým odmítnutím rozhovorů na vysoké úrovni „politování“.

„Řekli jsme, že o to nemáme zájem potud, pokud Rusko není ochotno konstruktivně přispět k našemu úsilí o boj proti ISIL,“ řekl ve středu reportérům tiskový tajemník Bílého domu JoshEarnest, když pro Islamistický stát použil tento akronym. „Rusko má svou vlastní agendu a je to agenda, kterou zrovna teď provádí po svém.“

Ano, určitě „ji provádí po svém“ – no, s Íránem – a důvod, že tomu tak je, je ten, že k této agendě patří restaurace Assada, a k US agendě patří svržení Assada. A ti „teroristé“ prostě uvízli mezi tím.

Kdyby to bylo na US, tak by skupiny rebelů mohly bojovat, dokud by nesvrhly Assada, ač Pentagon a CIA vědí, že ty skupiny se převážně skládají z bojovníků, jak to říct, s „pochybnými“ záměry (tj. zřízení středověkého kalifátu).

Když je to teď na Rusku, tak někteří rebelové umírají.

No a problém pro Washington a jeho různé zástupné armády je ten, že to vypadá, že to je na Rusku.

Zpět k Bloombergu:

Ruské nálety a Íránem podporovaná milice Hizballáh pomáhají vládě s ofenzivou proti skupinám rebelů u západních měst Homs a Aleppo, tvrdí v Británii sídlící Syrští pozorovatelé lidských práv. Assasova vojska výrazně postoupila v Hama a Latakii, řekl ve čtvrtek telefonicky šéf této skupiny Rami Abdurrahnan.

„Vypadá to, jako by se snažili obnovit kontrolu nad silnicí spojující Damašek s Homsem a Aleppem,“ řekl Abdurrahna, jehož organizace tuto válku sleduje přes síť aktivistů. Islamistický stát v posledních dnech zabral území u Aleppa a odrážel vládní útoky v oblastech, které už drží, řekl.

A protože víme, že tím, co opravdu chcete, je vidět ruské bombardéry a bitevníky něco ničit, tak vám na závěr dáme něco od RT, která říká, že ISIS je „na ústupu“.

Ruské válečné letouny zničily protiletecký raketomet, který před tím teroristická skupina Islamistický stát ukořistila od Syrské armády, hlásilo ruské ministerstvo obrany. Bombardovací kampaň v Sýrii nutí džihádisty prchat.

Protiletecký raketomet krátkého dosahu K933 Osa zničil bombardér Suchoj Su-34 ve Východní Doumě u Damašku, řekl ve čtvrtek médiím na denním briefingu mluvčí ministerstva Igor Konašenkov.

Tento raketomet byl zničen během jedné z 33 bojových misí, které ten den Rusko v Sýrii provedlo. Zasaženo bylo celkem 32 cílů v provinciích Idlib, Hama, Damašek, Aleppo a Dei rez-Zor, řekl Konašenkov.

Tento generál dodal, že to vypadá, že teroristé opouštějí své pozice a stahují se zpět.

 

Submitted by Tyler Durden on 10/15/2015 15:15 -0400

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2015-10-15/isis-retreat-russia-destroys-32-targets-while-putin-trolls-obama-weak-no-strategy

 
6 Komentářů k ISIS na „ústupu“, když Rusko zničilo 32 cílů, zatímco Putin trollí o Obamovi jako o „slabochovi bez strategie“

 1. ruslan napsal:

  Svetová mega blamáž pre SSa. To hovno (blamáž) tak skoro samrdieť neprestane. Neprestreliteľné argumenty neoblafne ani sk.rvený mejnstím.
  Je vidieť ako dobre sa Rusko zhostilo úlohy skutočného mierotvorcu, a chopilo sa tak príležitosti ukázať to svetu.
  Ukážková práca kabinetu prezidenta RF. Verejná mienka je na strane Ruska. Zapredané médiá sa môžu snažiť koľko len chcú, pravda je už von !!!

 2. Jaris napsal:

  ....a cisar pan Obama neni vul,.... cisar pan Obama je korunovanej..., jak by rekl Burian.

 3. Marie napsal:

  Toto nema chybu:
  „Šach mat, Washingtone. Buď i) veřejnosti přiznáš, že ti jde víc o svržení Assada, než o odstranění této skupiny, kterou jsi mediálně nafukoval jako metlu lidstva, která se musí odstranit za každou cenu, nebo ii) nám řekni, že je ti to líto a pomoz nám bombardovat tu samou skupinu, kterou jsi pomáhal vytvořit, abychom obnovili ten samý režim, kvůli kterému jsi vytvořil tu skupinu k jeho svržení, nebo iii) se zabal, stáhni ocas a koukej nám táhnout z cesty.“

  Takhle se bojuje inteligenci. Sioloutka Obama nema absolutne nicim sanci sve chovani obhajit. Vyrazit zbran vrahovi z ruky, tomu se rika vitestvi bez rany!

  Putin ma vsak dnes mnoho prace z duvodu braneni se obklicei Ruska, nebot na Ukrajinu a hlavne do Afganistanu proudi "armada" IS. Podle informaci z te zeme, nalezlo jich tam uz okolo 3 000! A svete div se, budou bojovat proti Talibanu!
  Vidite, dalsi dukaz, ze IS nejsou islamiste!
  Ted by bylo super resenim, kdyby Rusko vyzbrojilo Taliban, ovsem Putin vi, ze si to dovolit nemuze vzhledem k mezinarodnimu pravu, ktere jako jedina strana v teto svetove valce stale respektuje.
  Misto toho udelal tento skvely tah (jako reakci na Obamovo rozhodnuti o posileni americkych vojsk v v Afghanistanu o 9800:
  Vcera se v Kazachstanu sesli zastupci CIS. To je spolecenstvi nezavislych statu, vytvorenych povetsinou z byvalych sovetskych republik:
  Russia, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Armenia, Azerbaijan, Belarus, Moldova, Tajikistan, and Uzbekistan. Jejich vojska se stahuji na hranice a domluvili se na spolecnem odrazeni pripadnych utoku. To je super rozhodnuti.
  Nesmime pritom zapominat na americke valecne lode kolem Ciny a samozrejme na Blizky vychod, kde valka graduje kvuli ovladnuti Allepa, coz je klicove.
  Konecne se projevilo,kdo je kdo, protoze Turkove se chvastaji, ze sestrlili rusky dron, Britanie povolenim sundat ruske letadla a hlavne Izrael se otevrene zapojil do valky a posila pozemni vojska! Stupnuje vrazdeni Palestincu a IS se na tom podili!

  Potrebuje nekdo vetsi dukaz, ze za IS je Izraelsky stat a ne Islamsky? Kdyby byl IS islamsky, tak nebude vrazdit muslimy! A jsou dukazy (nafilmovane) o tom, ze zraneni bojovnici IS jsou prevazeni do nemocnic v Izraeli, a navic Izrael neprijima zadne bezence. ( Opet mala matematika).

  Taktez vojska Iranu uz prisla na pomoc a utoci na ne Izraelci. Vcera dva zabili dokonce jeste na hranicich Iranu!

  Do tohoto vseho USA dodaly pres Turecko a Saudskou Arabii protiletadlove strly ISisakum! A Saudi vyhlasili Rusku valku tzv. svatou valku! To je vrchol drzosti, protoze Saudska Arabie si na muslimskou zemi jenom hraje, vlada je tam zidovska.

  Vyzva vsem Cechum a Slovakum:

  Prosim, uvedomte si, ze jsme uz ve valce, neni nase pozice takova, ze se valka nas netyka a muzeme se jenom divat, jak to dopadne ! Jsme na strane agresora, ktery tu valku zavinil a vyvolal a nase vlada nas do ni zatahla, neb je tomu agresorovi podrizena. Ze budou umirat u nas lidi, je otazka kratkeho casu a priliv tzv. uprchliku neni o nicem jinem nez dostat na nase uzemi IS a zformovat armadu EU, jak to naplanoval Jucker a nas hradni sasek Zeman otevrene podporuje.

  I v minute dvanacte se stale da neco udelat! Tahle vlastizrada musi byt okamzite zastavena a musime se z toho vyvlect za kazdou cenu, nebot jde o zivot! To neni valecny film na platne kina nebo v televizi!! To je realita!

  Proto mne nezajima, ze ma nekdo strach svrhnout vladu, ktera se zapojila do nasi likvidace a ze mi lidi vypisuji, ze takovymi vyzvami se dopoustim trestneho cinu. Neni to tak. Jde o prirozenou obranu a pravo na ochranu zivota je zaruceno ustavou i zdravym rozumem.

  Chlapi, zvednete zadky a postarejte se o sve potomky, ktere jste zplodili tim, ze jim zajistite zivot v miru a ne jejich vrazdeni svou necinnosti! Dekuji vsem, kdo mi rozumi.

  • Ludovit Babič napsal:

   absolutne zvrátene myslenie protižidovské konšpirácie su dnes moderné ako za čias Hitlera

   • Marie napsal:

    Zvracene? Viditelna realita. A kdyz uz chces diskutovat, tak jedine argumenty. Vykriky si nech na fotbal...

 4. Fanny napsal:

  Skvělé Marie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!