Jedna tajná SMS poskytne agentuře policejního státu totální kontrolu nad vaším telefonem – i vypnutým.

snowden-govt-can-control-your-phoneWhistleblower Edward Snowden v rozhovoru pro pořad Panorama v BBC detailně hovořil o ohromujícím množství sledovacích kyber nástrojů používaných Britským GCHQ (Global Communication Headquarters) pro napojení na smartphony pomocí jediné textové zprávy. Tento spyware balíček je pojmenován po kreslených postavičkách Šmoulové (Smurfs).

"Nazývá se to exploit, říká Snowden. "Jde o speciálně vytvořenou zprávu, která se zašle na vaše číslo jako jakákoli jiná textová zpráva, ale po obddržení ji nevidíte. Koupili jste si telefon, ale kdokoli má pod kontrolou software, je tím, kdo ho ve skutečnosti ovládá".

Uživatelé smartphonu mohou podle Snowdena dost sotva zabránit bezpečnostním agenturám v totální kontrole nad jejich přístroji.

Balíček “Smurf Suite” přichází textovou zprávou, aniž by uživatel o ní věděl nebo zaznamenal její zaúčtování, jelikož telefon není žádným způsobem upozorněn.

Dreamy Smurf: Nástroj ovládající zapínánání telefonu, který umožňuje, aby byl telefon zapnutý či vypnutý, aniž by o tom uživatel věděl.

Nosey Smurf: Nástroj umožňující vypnutí a zapnutí mikrofonu i pokud je telefon vybitý.

Tracker Smurf: Nástroj určující polohu uživatele, s daleko větší precizností, než typická triangulační zařízení mobilních telefonů.

Paranoid Smurf: Zakrývá záznamy narušení bezpečnosti telefonu, dokonce expertovi na bezpečnost mobilních telefonů nedovolí rozpoznat, že se s přístrojen neoprávněně zacházelo.

Snowden řekl, že špionážní agentura má možnost vidět "koho voláte, co jste psali, kam jste nahlíželi, váš seznam kontaktů, místa, kde jste byli, bezdrátové sítě, se kterými je váš telefon v kontaktu. A co víc, mohou vás fotit."

Zpráva v Daily Dot píše:

NSA (Úřad národní bezpečnosti), který dle Snowdena poskytoval "úkolování a směrování" pro zařízení GCHQ, má údajně srovnatelné schopnosti pro mobilní sledování, ale není známo, zda to rozmisťuje skrze skrytou SMS jako její britský protějšek. NSA a jejich partneři ve svazu rozvědek Five Eyes zneužili chyb v populární mobilní aplikaci pro získání přístupu k telefonům provozujícím tento software a hledali způsoby, jak se napojit na populární trhy s aplikacemi. GCHQ a NSA se také několik let pokoušeli proniknout do přístrojů Blackberry, když nakonec v březnu 2010 jejich analytik oslavili vítězství nadpisem “Champagne!”

Snowden, který žije od června 2013 v Rusku, byl Spojenými státy obviněn ze špionáže a krádeže vládního vlastnictví, potom co do médií unikly dokumenty o rozsáhlém digitálním špehování.

Během rozhovoru Snowden řekl, že by se do USA nakonec chtěl vrátit a byl by ochoten nastoupit k výkonu trestu z důvodu masivního úniku dat, ale neučinil by tak v případě obvinění ze skutku špionáže.

Hrdinské činy Edwarda Snowdena slouží jako testament vůle obětovat se pro myšlenku.

Zdroj: http://countercurrentnews.com/2015/10/one-secret-text-gives-any-police-state-agency-total-control-of-your-phone-even-when-its-off/
27 Komentářů k Jedna tajná SMS poskytne agentuře policejního státu totální kontrolu nad vaším telefonem – i vypnutým.

 1. Svobodný napsal:

  a jde to i s ne-smart telefony?

  • Josef Švejk napsal:

   Jde, jedinou obranou je nahradit volání po telefonu, voláním z okna - pozor, ne moc nahlas jinak vás NSA nahlásí sousedka!

  • mk napsal:

   Asi jen ty bez operačního systému, ale i to je otázka - nejlépe nějakou starou briketu z bazaru. Vůbec nejlepší je obejít se bez mobilu, jaké to byly dobré časy když mobily nebyly.... Nehledě k tomu, co udělá ta mikrovlnka v hlavách mobilmaniaků, už teď tam mají smažený květákový mozeček.

   • Levican napsal:

    Ako keby ste boli agenti vsetci taky ste vytraseny, nech si ma sleduju mna to netrapi osobne, nemam sice smarfon ale kludne ma mozu pocuvat od rana do vecera .... Prostemu cloveku to moze byt tak ukradnute

 2. Josef Švejk napsal:

  Snowden byl Spojenými státy obviněn ze špionáže, protože upozornil na špionáž ovčanů Spojenými státy. Typický příklad aplikace přírodního zákona: Větší bere.
  PS: Kdo dnes nemá smartphon, jako by nebyl - pro NSA. Totéž platí pro uživatele počítačů v jakémkoliv provedení. Kdo se chce ochránit, používá abakus a bydlí v dobře zamaskované jeskyni.

  • Paul Durham napsal:

   Všechny tyhle smurfy mohou fungovat pouze proto, neboť výrobci při výrobě implementovali do hardware a software produktu nástroje na imput smurf_u. Proč to dělají se jich můžete zeptat :-)
   Kdo se chce ochránit, používá mindcontrol jako za Husáka.

 3. hel napsal:

  to je nepříjemné...už začínám mít pocit, že mi vidí až do hlavy...podle reklam, které mi vnucují..."paranoia je jen vyšší forma vědomí" john lennon

  • mk napsal:

   Že jsi paranoik ještě neznamená, že po tobě nejdou. (jeden emerický komediant)

  • anonym napsal:

   No to vidí! Dnešní technologie to maximálně usnadní.
   Zatím se to využívá na tzv. cílenou reklamu. Ale zneužití zaúčelem postihu kvůli osobním názorům se intenzivně chystá. Databázy se plní.
   Ještě nenastala ta pravá chvíle na hon na čarodějnice.
   Ale ta přijde rychle velmi rychle. V Historii jsou stovky příkladů jaký bude spád událostí.

   Vřele doporučuji všem: Učte se rusky! Už brzy se vám to (jako opravdovým běžencům) bude hodit !!

   • hel napsal:

    no, zajímavé, že můj starý notebook s xp mě tak nepronásledoval( nebo o tom nevím) jako tento rok a půl starý s osmičkami...jede to rychle..

 4. mirec napsal:

  George Orwell 1984!!!!!!!

 5. mk napsal:

  smartfouny si beztak kupují a používají jen trotli co nepochopili, že je to svinstvo horší jak morová rána

  • anonym napsal:

   úplně jedno jestli smartfouny nebo klasikouny,
   Zaměřitelné jsou stejně.
   Záleží na hustotě GSM antén.
   smartfoun je jen menší počítač je to stejné jako nosit noťas.
   je jedno čím se systém krmí

 6. Hum napsal:

  Staru nokiu c1 mi snad nehacknu, nema nist ani fotak...

  • hel napsal:

   stará nokia mi "odešla" letos...nebylo možné sehnat tu samou na bazarech pro velký zájem ...tak mám smarta a s ním i paranoiu ;-)

 7. Standa napsal:

  "Nástroj umožňující vypnutí a zapnutí mikrofonu i pokud je telefon vybitý."? Opravdu Ten zázrak by mne opravdu zajímal :-)
  Autor by se měl občas zamyslet, než zveřejní cizí článek přeložený pomocí "google translate".

  • Josef Švejk napsal:

   Super Smurf (zde nepopsaný), otestuje baterii a je-li tato vybitá, nabije ji. Pokud by tomu obsluha chtěla bránit, nabije i ji.

  • Lex DRUID napsal:

   A proč ne? Telefon ti vypne software ještě před úplným vybitím baterie. Že už nejde zapnout tobě ještě neznamená, že nejde skrytě zapnout na dálku a nic neodešle. I když vyndáš baterii, tak je tam ještě na plošňáku miniaturní "knoflíková" na udržování systému. Na odeslání paketu sejmutých dat to stačí.

   • Paul Durham napsal:

    jo, tak nějak, ále chytrý lid s ještě chytřejšími founy vám neuvěří, bo je to samý machr přes nanoelektroniku a hexadecimálkódy procesorů

  • bůh určený (k) mučení lidí napsal:

   Jo autorovi elektrikařina nic neříká. Bez energie to fungovat nebude a mobilní sít ji tolik neposkytne.Ale kdyby poskytla tak stačí položit telefon poblíž reproduktorů a víte na čem jste. Jo aplikace poslaná sms při velikosti (myšleno datové) jakou by to mělo by vám zneschopnilo telefon na hodně dlouhou dobu. Dále jestli se něco nainstaluje tak to bude v paměti telefonu nebo na kartě a pak se to dá dohledat. Bud si stáhni software co se takovým věcem věnuje ale pro správné paranoiky je mnohem nebezpečnější si software napsat. A závěrem hlupáčci si myslíte že že vás někdo bude sledovat? Bandu mluvků co si tady vylejvaj srdíčko a bojí se sledování zamyslete se jednou nad tím kolik stop po vás zůstane jen tady co po celém internetu.Může vás najít každý průměrně schopný správce sítě. Přiznejte se kdo z vás tady se se svým počítačem dokáže aspoň trochu schovat. Kdo používá něco jiného než okna.

  • jer napsal:

   směska polopravd a snaha šokovat za každou cenu. Když je baterka mrtvá, tak je konečná. Telefon nemá žádný kondenzátory co by udrželi napětí a OS je tak žravej, že by stejně kapacita nestačila.

   Knoflíková tam není, Jen je to uložený na nějakej EEPROMce

  • X|Z napsal:

   i pri vyndane baterce - coz je pozitivni, agent se dostane k ukradenemu telefonu.

 8. janhonza1 napsal:

  Když nebyly smartfouny, tak zase všechny špehovaly vesnické drbny. Takže, každý byl, je a bude pod zkoumavým dohledem okolí. Každý to "okolí" má rozměrově jinak.

 9. Jaris napsal:

  Zatim se mi podarilo nemit mobilni telefon. Z duse je nenavidim. Doma mam stary ericssonsky telefon s koleckovou ciselnici a budu ho mit pokud to jen bude mozne. Vsichni co s mobilem chodi prilepenym na uchu mi pripadaji, ze maji poradny zanet stredniho ucha.

 10. Chejmi napsal:

  no mě už za moje názory a schopnost přemýšlet sledují už 5. rokem, zatím mě čapli jenom jednou a obvinili z posílání emailu, ale neprokázali li mi to protože to jsou hlavy duboví jelikož jsem důkazy, změnil na důkazy o mojí nevině, ale je to hnus, aby takhle porušovali moje práva daný ústavou, je na čase opustit tenhle neobolševismus..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!