Rusko vydalo dramatické hodnocení náletů na ISIS, zatímco US v Sýrii vidí „malé zelené mužíky“

Terrorist mortar attack hits Assad election rally, 21 Syrians deadVe čtvrtek v článku „Rusko s Assadem plánující v Sýrii nové volby, zatímco US a Saúdové se schází s Lavrovem ve Vídni (v češtině zde)“, jsme přednesli poslední snahy o „politické a diplomatické“ řešení Syrské občanské války.  Oficiální linií je to, že Kreml přesvědčil Bashar al-Assada, aby vypsal volby a otevřel se spolupráci s opozicí na vytvoření nové vlády. Mezi tím John Kerry říká, že má v úmyslu vést rozhovory se svými protějšky z Ruska, Saúdské Arábie a Turecka ve snaze najít řešení, které by bylo funkční a odsouhlasitelné pro každého. Samozřejmě, že když člověk čte mezi řádky, tak se ten příběh podstatně změní.

Assad nejspíš ty volby neprohraje, kvůli následujícímu: I) má pořád dost autentické podpory občanstva, II) Assadův režim vypadá zrovna teď v mysli Syřanů nejspíš nesmírně pěkně v porovnání s tou krvavou anarchií, která zachvátila zemi v posledních čtyřech letech, a III) nikdo nebude volit proti středovýchodnímu silnému muži, o kterém ví, že se nejspíš vrátí k moci. Takže volební gambit je prostě způsobem, kterým si Rusko legitimizuje svůj cíl restaurace Assada.

Navíc rozhovory mezi Kerrym a jeho „přáteli“ (jak je nazývá) jsou něco jako záchranné lano hozené Ruskem na pomoc US. Moskva by mohla docela dobře odmítnout se s kýmkoliv bavit (zvláště když se Washington zatím odmítal bavit s Moskvou) a prostě říci: „Podívejte, takhle to půjde, protože vy jste už měli svou šanci ten režim svrhnout a selhali jste.“ Kreml prostě Washingtonu, Rijádu a Ankaře dovoluje zachovat si tvář tak, aby to vypadalo, jako že dochází k nějakému dialogu. To je ale fraška a vzhledem k tomu, že Sergej Lavrov má k parodickým šarádám nízkou toleranci, tak se nám dostalo pohledu na skutečnou povahu rozhovorů na tiskové konferenci po tomto summitu. Zde je Lavrov:

„Samozřejmě, že dojde ke spekulacím. Spekulace se objevovaly už před tím, než se schůzka vůbec odehrála. Slyšel jsem, že už se šíří fámy, že se tam či onde dohodlo, že Assad do určité doby odstoupí. Tak tomu ale není.“

Tak to tu máte. Takhle to je, není vůbec ani jasné, o čem se tam diskutovalo (když mimochodem je v první řadě něco dost znepokojivého na tom, že by se měly nějaké jiné národy sejít, aby rozhodly o osudu nějakého suverénního státu).

Moskva navíc pokračuje s výčitkami Washingtonu, že nesdílí zpravodajství a že určité skupiny označuje za „umírněné“. V tom, co nejspíš představuje vtip převlečený za vážný návrh, řekl Lavrov, že by s radostí vedl nálety na podporu Svobodné syrské armády (když údajně bojuje s extremisty), kdyby US byly tak laskavy a tu „vlasteneckou opozici“ identifikovaly.

Mezi tím Rusko zjevně do Sýrie vyslalo speciální síly. Zde to je od WSJ:

Rusko do Sýrie v uplynulých týdnech vyslalo několik tuctů vojsk speciálních operací, říkají činitelé z Ruska i ze Západu, když se tyto elitní jednotky přemisťují z Ukrajiny, neboť se pozornost Kremlu přesunuje na podporu presidenta Bashara al-Assada v Sýrii.

„Speciální síly zbyly staženy z Ukrajiny a vyslány do Sýrie,“ řekl činitel ruského ministerstva obrany s dodatkem, že sloužily na územích východní Ukrajiny držených pro-ruskými rebely. Tento činitel je popsal jako „odpovídají Delta Force“, tedy elitní protiteroristické jednotce US Army.

Také vyšší Západní činitel řekl, že kontingent elitních ruských vojsk z východní Ukrajiny je na syrské půdě. US obranný činitel řekl, že jednou z jeho rolí je poskytnout koordinaci mezi syrskými vojsky a ruskými letadly provádějícími podporu pozemní ofenzivě režimu.

„Rusové se syrskými jednotkami spolupracují velice úzce,“ řekl tento činitel obrany.

Činitel ruského ministerstva řekl, že k prostředkům vyslaným v posledních týdnech do Sýrie patří jednotka Zaslon cvičená k ochraně diplomatických prostředků a personálu. Téměř dva tucty ruských důstojníků vojenského zpravodajství je také na místě ke spolupráci s vojenským zpravodajstvím pana Assada, řekl tento činitel.

„V Sýrii určitě jsou ‚malí zelení mužíci‘,“ řekl tento činitel US obrany.

Po této poznámce vás necháme s následujícími grafy od Sputniku, které zobrazují ruské nálety a souhrny škod, které válečné letouny Moskvy uštědřily cílům ISIS.

ResultsOfAirstrikes_0

RussiaSyriaStrikeMap

Submitted by Tyler Durden on 10/24/2015 09:18 -0400

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2015-10-24/russia-releases-dramatic-assessment-isis-strikes-us-sees-little-green-men-syria
29 Komentářů k Rusko vydalo dramatické hodnocení náletů na ISIS, zatímco US v Sýrii vidí „malé zelené mužíky“

 1. Adolf Balík napsal:

  Nedávno hlásili "zelené mužíky" na Krymu a pak také byli volby. Od těch dob jsou Krymáci spokojeni. Tak doufám, že se Sýrií to bude podobně.

 2. Robo napsal:

  Niektorí (napríklad ten panáčik Durden tu) nechápu a zjavne nikdy nepochopia Rusko/Rusov. Aj keď im o tom Putin bez obalu a bez dvojzmyslov povedal už x-krát.
  Kto nemá s-vedomie, tak ten ho proste nemá..

 3. Jarda napsal:

  Při přístupu na stránky nwoo.org se zobrazuje neustále
  Web Server's Default Page

  This page is generated by Parallels Plesk, the leading hosting automation software. You see this page because there is no Web site at this address.
  You can do the following:
  Create domains and set up Web hosting using Parallels Plesk.
  Už to jednou bylo, ale snad 1 den. Teď už nejméně 2 dny, zajímavé je, že přes tablet se dostanu normálně. Jinde se mi to nestává...

  • Adolf Balík napsal:

   Pokud má člověk tu smůlu, že se hlásí zrovna, když má jejich server potíže, a spadne tedy do defaultní stránky, tak tam následně padá, když server už funguje normálně. Jednou z možností, jak se toho zbavit, je vymazat si cookies. Ale těch možností je více. Já obvykle napíšu adresu:
   http://www.nwoo.org/page1
   Pak už se tam dostanu, když server funguje, a jakmile se tam dostanu jednou, zase je všechno normální.

  • Ďuro Trulo napsal:

   Při přístupu na stránky nwoo.org se zobrazuje neustále Web Server’s Default Page This page is generated by Parallels Plesk, the leading hosting automation software. You see this page because there is no Web site at this address.
   You can do the following:Create domains and set up Web hosting using Parallels Plesk.
   Už to jednou bylo, ale snad 1 den. Teď už nejméně 2 dny, zajímavé je, že přes tablet se dostanu normálně. Jinde se mi to nestává…

   Ogaři já starý dědek z Beskyd jsem to řešil následovně.
   k původní URL "http://www.nwoo.org" jsem přidal podadresu "/2015/" a tím jsem zblbnul alians hajzlovských pravdoláskařů, který nepočítá se zadáním podstránkové adresy a zbytek se dá nalistovat v otevřené stránce!!!
   takže si opravte URL na "http://www.nwoo.org/2015/" či jinou platnou podstránku!!!!

  • Jano z dediny napsal:

   Mne sa to zobrazuje pravidelne tak raz za týždeň-dva. Istý IT technik mi zakaždým vymaže flesh pamäť v safari, kde sa načítavajú úvodné stránky tohoto serveru. Ja sa tomu nerozumiem ani vám to lepšie vysvetliť. Skúste niekoho požiadať, čo tomu rozumie. Je to pár kliknutí a všetko funguje ako má. Vraj je to chybou serveru nwoo. To ale ja už vysvetliť neviem, čo je vo veci. Ale toto liečenie funguje 100%.

   • vilon napsal:

    Routre na trase si pamätajú v tabuľkách starú adresu, ktorú neobnovia, pokiaľ nie je overenie susedného routera novým ARP. Podadresou dôjde k prepísaniu a následne novej smerovacej metrike, a ide to.Balík a Trulo majú pravdu.

  • Marie napsal:

   Mne to dela taky a porad, dela to Google Chrom, tak jsem si z externiho drivu pretahla jiny prohlizec, a ten to nedela. Jestli mate Internet Explorer, tak ten to taky nedela, tzn. otevre tato stranka. Ja jsem se nemohla dostavat na cele dny v minulem tydnu, kdy to zacalo. Nekdo to proste zablokoval zasranou reklamou.

   Tady to vidite, kde se pise pravda, tak to museji rozjebat, tak jim vadi.

   Tohle uz nikdo neda dohromady tento svet, valka je bohuzel nevyhnutelna a nezbyva nez skutecne se pridat na stranu pravdy a prava proti tem zasranym zrudam sionistickym, parazitickym. Vzpominam si, co o nich rekl Hitler: Jestli privodi dalsi svetovou valku, budou eliminovani. Ja tomu verim, protoze cely svet je na ty kurvy spinave uz nasrany, co toho uz zlikvidovali, to je neskutecne, kam to az doslo..

 4. Definitiva napsal:

  Ukrajinská tragédia je stále živá a máme v dobrej pamäti klamstvá a podvody 24 hod denne a 365 dní v roku zo strany elity USA a ich sluhov vo svete. Každá informácia bola klamstvo, pravdu nemohli povedať, lebo by ich aj ich vlastní sluhovia ihneď opustili.

  Z tohto uhla je potrebné hodnotiť aj súčasné informácie od elity USA, a EÚ, Kanady a Austrálie, ako klamstvá v priamom prenose. Kým nepodajú rukolapný dôkaz, napr. satelitné snímky /pamätáme let MH 17, dodnes ich neukázali, ani ruské vojská na Ukrajine/, alebo potvrdenie informácie Ruskom a Sýriou, tak to berme ako kačicu, priletela, odletela a Zem sa točí ďalej, či sa to USA elite páči, alebo nie.

  USA elita dnes už absolútne neovláda vývoj vo svete. môže len drístať a čumieť, ako sa svet mení.

  • Justass napsal:

   Jo,jo Robo - Slované jsou krásní - to je úplně něco jiného jako ty koňské anglosaské ksichty.

   • Robo napsal:

    Justass, zo srdca si prajem, aby sme všetci pocítili tie tri slová v názve tej prekrásnej Slavianskej piesne!

   • Robo napsal:

    No áno, už v názve tej piesne je všetko,Justas..
    Prajem si, aby sme to všetci pocítili..!

   • Robo napsal:

    poslal som to dvakrát, pardon...prvý raz som to nevidel a teraz mi u prvého píše, že čaká na schválenie..? divné..

    • Marie napsal:

     Kdyz je zapnuta kontrola objevi se, ze to ceka na schvaleni, tak se to vetsinou neobjevi uz. Mozna to proklouzlo jeste pred tim. Stejne nevim, proc by nemohly tady byt dany odkazy, vetsinou jsou uzitecne.

     Stejne nas za chvili na tom internetu zablokuji totalne, je zbytecne uz cokoliv mazat...skoda adminova casu na to...

    • Justass napsal:

     Robo neomlouvej se - Slované jsou děti Bohů - a to je fakt. Důležité je to množné číslo. Ano- svých Bohů!!.

     • Robo napsal:

      Presne tak! Ty si myslím písal, že v Boha neveríš. My sme ale neteisti (nie teisti alebo ateisti) a ak by si mal čas a chuť...doporučujem Ti si o tomto niečo naštudovať.
      Tí, čo o tom nič nevedia, potom totiž bľabocú čosi o tom, že spájať sa nieje treba (nemyslím Teba)..

  • Marie napsal:

   Krasa, zdravi a tvorivost. Tvorit je smyslem zivota a spolecna radost z tvoreni je stestim, nic jineho na svete nema vetsi cenu. V tvorivosti je zahrnuta i laska, bez toho nefunguje. Je to hnaci motor zivota. Pro zajimavost sem dam ruskou stranku, aby se mohl kazdy podivat, jak i z obycejnych veci tam dokazi vytvorit nadheru. Nemam formicky na zdobeni testa? Nevadi, ukackuji malou decku a otisknu ji na testo. Nemam skrin na saty?Nevadi, pripevnim na stenu natreny zebr, nemam figurinu na zkouseni pri siti?Nevadi, hodim na sebe triko a druhy mne olepi lepici paskou, pak to rozstrihnu a mam figurinu, navic presne podle svych rozmeru. Je tam toho halda te tvorivosti, doufam, ze ten ling admin nesmaze. ( Na druhe strane jsou na svete lenosi, kteri ze zavisti nici vse krasne, a sami jsou odporne skaredi, ikdyz se tak nenarodili.... Co s nimi, parazity? Izolovat, aby se mohli sami na sobe vyradit az do uplneho vyhlazeni...

   http://vk.com/des_it

   • Marie napsal:

    link, mne to opravuje porad pocitac na anglicky pravopis, a jak si to neprectu po sobe, abych to opravila, tak tam mam kraviny...takze prominte

 5. Drak napsal:

  Pořád stejné metody. Nejmenovaný zdroj z ruského ministerstva obrana, US činitel, a jánevímkdo, údajně řekl, prohlásil, no a potom zazní to, co američtí lháři chtějí, aby zaznělo.

  • Marie napsal:

   Vis co? Uz je to jedno, co kdo rika, protoze vidis realitu, a tou je valka... uz se to neda zastavit, nicim. V Evrope uz je pres 400 tisic IS zrud, ktere se po zabydleni daji do sve "prace", za kterou jsou kralovsky placeni falesnymi dolary. To je, prosim, propiracka falesnych penez, jakou tento svet jeste nevidel.

   • Justass napsal:

    Marie, - no nevím. 400 tisíc IS zrůd ? Jen jestli ty těm sionistům s takovými výkřiky nejdeš takříkajíc na ruku.

 6. nl napsal:

  Zionisti mají opruzenou obřízku z té ruské mapy, kde je Izrael a Palestina v hranicích před 1967 :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!