TPP kriminalizují investigativní novináře ničením on-line médií, které neprovozují globální společnosti

tppdangerJsou Natural News a jejich rostoucí síť zpravodajských a informačních webů a všechny ostatní alternativní média v nebezpečí zániku? Tato myšlenka se stala více než jen vzdálenou možností. Nově odhalené údaje o obchodní dohodě tzv. Trans-Pacific Partnership (TPP), o které jednali léta Bushova a Obamova administrativa se ukázaly jako pravdivé.


Podle Freedom Foundation Electronic (EFF)*, nedávný únik z května 2014 tj. návrh dohody o TPP, odhalil přidání nového textu, který kriminalizuje zneužití obchodního tajemství prostřednictvím "počítačového systému."

"Je to významný objev," řekl EFF na svém bloku, protože víme také, že obchodní tajemství jsou plánovány pro zařazení do dohody mezi EU a USA o volném obchodu, tzv. TTIP (the Trans-Atlantic Trade and Investment Partnership - partnerství Mezi-Atlantického obchodu a investic)."

Odhalení navrhovaného textu v TPP naznačuje, že stejný text, se pravděpodobně také objeví v TTIP, "napsal EFF." Nedobré je, že tento text neobsahuje žádné stanovisko k ochraně veřejného zájmu. "

EFF říká, že náhlý zájem amerických zástupců na ochraně obchodního tajemství přichází právě uprostřed zpráv o kybernetické špionáži proti americké vládě a soukromém průmyslu počítačových systémů pocházejících z Číny. Tyto zprávy také vedly k domácím návrhům, jako je letošní zákon na Ochranu obchodního tajemství, který byl představen letos v dubnu Senátu USA. Bude-li schválen, znamenalo by to nové federální právo podat žalobu za krádež obchodních tajemství, podle EFF.

Kriminalizace přístupu k informacím?

Nicméně, v srpnu, 31 profesorů práva napsali dopis, proti těmto dvěma opatřením a to hned z několika důvodů. Je to možné zneužití opatření k antimonopolním účelům a nebo možnost zamezení přístupu k informacím.

Označení informace jako obchodní tajemství se stal běžným způsobem, jak zabránit veřejnosti a regulačním institucím, v přístupu k důležitým informacím, jako jsou složení hydraulického štěpení kapalin do kódu uvnitř hlasovacích strojů, z nichž všechny mají přesvědčivé (ale ne nekontroverzní) důvody pro přístup veřejnosti v demokracii, " napsali právníci.

EFF říká, že i když opatření projde, schopnost vlády USA k jejich prosazování proti zahraničním konkurentům bude omezena na obvyklých diplomatických přístupech, jako jsou ekonomické sankce.

"Zavedení nových pravidel na téma obchodního tajemství do obou TPP a TTIP – k čemuž má dopomoci největší obchodní dohoda Spojených států - je tedy paralelní taktika k řešení kybernetické špionáže na globální scéně," EFF dodává. Jak na to poukázal web Liberty Blitzkrieg, Obamova administrativa nedávno oznámila, že TPP byla po osmi letech vyjednávání podepsána 12 zeměmi z osmi. Základem Obamovi legislativy je, aby Bílý dům přichystal novelu k podpisu pro Kongres.

Nebezpečí pro internet a také zemědělství

Také, server Common Dreams hlásá, že připravované regulace objevené EFF ukazují, že internet je v nebezpečí.

"Uživatelé internetu na celém světě by měly být velmi ostražití k tomuto ultra-tajnému paktu," řekla webu Meghan Sali, právní specialistka OpenMedia. "To, o čem se tady mluví by znamenalo globální cenzuru internetu. Dohoda bude kriminalizovat naše online aktivity, cenzurovat web a každodenního uživatele to bude stát spousty peněz. To je hlavní důvod, proč byla vyjednávána v úplném utajení, veřejně by nemohla nikdy projít.

Kromě toho, TPP také kriminalizuje ukládání semen, na což tlačí pro-Monsanto biotechnologický patentový monopol, říká EFF.

„Jak se Amerika žene k osudnému datu, je tu ještě další zásadně transformující událost. A tím je Trans-tichomořské partnerství** (TPP),“ řekl Dave Hodges serveru The Common Sense Show. "TPP je uskupení určené k předání kontroly světových vlád soukromým zájmům korporací, a to všechno se děje v tajnosti. Dokonce ani Kongres nesmí šetřit ustanovení TPP."

* EFF - nezisková organizace, která se zaměřuje na ochranu občanských svobod v dnešním informačním věku

** TPP - Trans-Pacific Partnership

Zdroje:

EFF.org
LibertyBlitzkrieg.com

CyberWars.news
Cyberlaw.Stanford.edu

Zdroj: http://www.naturalnews.com/051703_TPP_freedom_of_speech_censorship.html#ixzz3pww9U6M7
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!