SYRSKÉ A IRÁCKÉ BOJIŠTĚ 29.10.2015 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

isis2910Syrská arabská armáda (SAA) a domobrana Národních branných sil (NDF) pokračovaly ve své omezené ofenzivě na pláních Deir Hafer východně od Aleppa s údery proti militantům ISIS ve městě Sheikh Ahmad u vojenského letiště Kuweires. ISIS v reakci na to provedla svůj vlastní útok na pláních Deir Hafer východně od Aleppa. Ten se zaměřil na nedávno dobyté velkoměsto Jabboul. ISIS ale údajně nebyla schopna nad Jabbout po intenzivní přestřelce s SAA převzít kontrolu. Militanti byli nuceni ustoupit na východ, aby se přeskupili pro budoucí činnost.

Arabské zdroje zde vysvětlují nevelký pokrok SAA absencí Ruského letectva. Bylo by však chybou ignorovat silný odpor ISIS v tomto sektoru.

SAA provedla úzce cílenou vojenskou operaci proti skrytým teroristům z tzv. „Islamistického svazu Ajnad al-Sham“ ve městě Ltamneh severně od města Hama. Při této operaci bylo zabito nejméně 5 teroristů včetně vůdce této teroristické organizace jménem Akram Ali al-Mahmoud.

Kromě toho bylo při armádní operaci ve vesnici al-Abeit na hranici mezi Idlebem a Hama zničeno obrněné vozidlo a základna al-Nusra.

Další armádní jednotka zaútočila na shromaždiště teroristů ze skupiny „Jaish al-Islam“ na farmách mezi vesnicemi al-Latamneh a Maarkaba. Zabito bylo mnoho teroristů.

Jednotka SAA zničila vozidlo patřící al-Nusra na silnici mezi budovou Meteorologického úřadu a al-Sad ve čtvrti Daraa al-Balad ve velkoměstě Daraa. Nepotvrzené zprávy tvrdí, že SAA v Daraa al-Balad rovněž zničila četné pozice teroristů a zásobovací trasy.

Ruské letectvo v uplynulých 24 hodinách během středy provedly 70 misí s útoky na 120 teroristických cílů v Idlebu, Homsu, Aleppu, na venkově u Damašku a na severním venkově Latakie. V důsledku těchto misí bylo zničeno 11 velitelských stanovišť, 13 raketometných a dělostřeleckých postavení, 2 výrobny na výbušná zařízení, 70 opevněných postavení, 21 výcvikových základen a center, 3 muniční sklady a seskupení vozidel používaných k převozům zbraní a teroristů.

Vojákům Irácké armády se během jejích antiteroristických operací podařilo zabít přes 20 militantů ISIS v oblasti Albu-Hayat v provincii Anbar. Tento útok byl veden ke zničení ústředí militantů a jejich vozidel.

Mezi tím u vesnice al-Massoudi ve východní provincii Diyala vybuchla bomba. Výbuch si vyžádal životy dvou dobrovolných bojovníků z iráckých jednotek Lidové mobilizace a dalšího zranil.

Zdroj: http://southfront.org/international-military-review-syria-iraq-battlespace-oct-29-2015/
3 Komentářů k SYRSKÉ A IRÁCKÉ BOJIŠTĚ 29.10.2015 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

  • Adolf Balík napsal:

   Většina Západních zdrojů přebírá své zprávy od těchto „Pozorovatelů lidských práv v Sýrii sídlících v Británii“, ale Jižní fronta, od které je tento článek, má svoje zdroje.

   • weissbach napsal:

    Taky netvrdím, že to má něco společného s článkem. Je to jen ukázka děsivé úrovně manipulovaných informací nejen ze Sýrie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!