SYRSKÉ BOJIŠTĚ 1.11.2015 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

strategic-goalsRuské letectvo od počátku svých misí v Sýrii 30. září provedlo v Sýrii 1 391 vzletů a celkem zničilo 1 623 teroristických cílů. Konkrétně ruské válečné letouny zničily 249 velitelských stanovišť ISIS, 51 výcvikových táborů a 131 skladů, řekl v pátek šéf Hlavního operačního direktorátu ruského Generálního štábu Andrej Karpolov. Podle něj se militanti v Sýrii snaží doplnit síly z Iráku a z dalších sousedních států, u těch je ale morálka a úroveň výcviku velice nízká.

ISIS posledních šest dnů blokovala jedinou zásobovací trasu syrské vlády do provinčního města gubernie Aleppo. Syrská arabská armáda (SAA) s Hizballáhem však v posledních 48 hodinách na obnovení bezpečnosti na této životně důležité dálnici táhnoucí se po pláních Khanasser ve východní Hama zapracovala. SAA s Hizballáhem jsou v současnosti už necelý 1 km od osvobození dálnice Khanasser-Ithriya.

Mezi tím zahájila ISIS jihozápadně od Ithriyah další útok na strategické návrší Tal Khayber, když zaútočila na pozice domobrany NDF na jihovýchodním perimetru tohoto kopce. Útok byl odražen.

ISIS nedávno přesměrovala svou pozornost od dálnice Khanasser-Ithriya na silnici Salamiyah-Ithriya, přes niž SAA posiluje své vojáky v kriticky důležitém velkoměstě Ithriya. Pokud by ta padla, byla by SAA v tomto městě odříznuta od své hlavní zásobovací trasy.

Podle zpráv se vůdci teroristické skupiny al-Nusra operující v syrské provincii Hama rozhodli spojit síly s ISIS, jelikož proti nim Syrská armáda pokračuje ve své ofenzivě.

Mimoto pokračuje SAA spolu s domobranou NDF se svým postupem na vojenské letiště Kuweires, když ISIS sebrali několik domovních bloků ve městě Sheikh Ahmad na pláních Deir Hafer. Pak se zmocnili železničního náspu uvnitř východní čtvrti tohoto města. To Syrským ozbrojeným silám umožnilo přejít přes železnici Aleppo-Bagdád, která prochází východním Aleppem.

Zdroj: http://southfront.org/international-military-review-syria-iraq-battlespace-nov-01-2015/
4 Komentářů k SYRSKÉ BOJIŠTĚ 1.11.2015 – VIDEO A JEHO PŘEPIS

 1. Bogus Sobotka napsal:

  Asi nekde Rusaci udelali chybu.
  ISIS zrovna dobila syrske mesto Maheen v provincii Homs.
  ISIS take utoci v okoli mesta Sadad. Tato ISIS ofenziva na Maheen a Sadad se snazi zmocnit hlavni silnicniho proudu z Damasku do mesta Homs a dalsich mest na severu Syrie. Pokud Rusko a Asad nezareaguji vcas, tak je ISIS muze odriznout.
  Misto bombardovani opozicnich skupin (ktere stoji ISIS v ceste a take proti ISIS bojuji) by se meli zamerit na postup ISIS na severu Syrie.

  Mezitim, mohutna ofenziva v provincii Hasaka v okoli mesta Ash Shaddadi (pohranicni mesto na syrsko-irackych hranicich) proti ISIS podporovana americkym letectvem a pozemnimi sily syrskych kurdskych milici a syrskych SDF.

  Tato operace ma prerusit zasobovaci trasy ISIS v teto oblasti a ma umoznit irackym kurdum - pesmargum ofensivu na iracke mesto Sindžár. Pokud se operace podari a ISIS ztrati Sindžár, tak prerusi zasobovani do zatim nejvetsiho irackeho mesta v podruci ISIS Mosulu.
  Teto mohutne operaci predchazelo shozeni 50 tun munice a zbrani minuly tyden kurdskym a syrskym ofensivnim silam a take ucasti tento tyden 50 americkych specialnich sil na podporu teto ofenzivy na koordinaci naletu.
  Rusove vystoupily proti ucasti americkych specialnich jednotek.

 2. Bogus Sobotka napsal:

  "Postup IS v neděli se odehrál navzdory ruským náletům. V posledních týdnech toto uskupení také obsadilo významné části území kolem Aleppa, získalo kontrolu nad vesnicemi, z nichž vytlačilo povstalce, a částmi dálnice tvořící zásobovací linii vládních vojsk. - See more at: http://www.blisty.cz/art/79674.html#sthash.qsCL8ZIg.dpuf"

  Tak to je hodne divne, vzdyt rusaci a pro-rucke servery vcetne NWOO uz tydny pisou,ze si ISIS holy brady a dezertuji.. a ted najednou obsazuji uzemi ???
  Muze nam to pan Koral vysvetlit?

 3. KAROLkos napsal:

  Bogus sobotka alias ctrl+c a ctrl+v, vysvetli preco si len kopija...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!