Václav Pecka, Mikoláš Černý, Jiří Chvojka, Jan Skalický / Lobbing / Debatní klub

lobby

Lobbing má postavení v komunikačním procesu poměrně jasné a čitelné. Samotný komunikační proces je rozdělený do následujících kategorií. Marketingová komunikace je obecné označení všech forem komerční i nekomerční komunikace, jejichž cílem je podpora marketingové strategie firmy. Public Relations je ovlivňování celé veřejnosti. Jedná se o techniky a nástroje, pomocí kterých instituce nebo firmy budují a udržují vztahy se svým okolím a s veřejností. Public Affairs je ovlivňování části, respektive skupin veřejnosti, tedy zákonodárců státní správy, samosprávy, výrobní a neziskové sféry a podobně. Goverment relations je ovlivňování představitelů veřejnosti, tedy členů orgánů státní správy, samosprávy a podobně a nakonec lobbing, což je ovlivňování konkrétních představitelů. Lobbista tedy není člověk, který domlouvá kšefty, zprostředkovatel úplatků, podržtaška politických reprezentantů nebo přímo korupčník sledující jediný cíl, kterým je hlubinná těžba prostředků ze státního rozpočtu.
Na téma lobbing vystoupí v Debatním klubu:
Mikoláš Černý, bývalý novinář, před dvaceti lety zakladatel jedné z prvních ryze českých PR agentur, který řeší pro své klienty i oblast lobbingu.

Jiří Chvojka, který se po kariéře novináře živil v oboru Public Relations, kde pracoval hlavně na volebních kampaních. V současné době je předsedou představenstva Komory PR a je odpovědný za vnější vztahy v Energetickém regulačním úřadu.

Václav Pecka, přes 16 let pracoval na pozici Deputy Director v britské společnosti GJW Government Relations, později ve stejné pozici v nadnárodní Weber Shandwick Worldwide Prague, byl šéfem projektů pro velké nadnárodní společnosti, ale i vládní rezorty například MZv, MŠMT a po svém odchodu do penze přednáší problematiku komunikace Public Affairs na VŠ, pro APRA a podobně.

Jan Skalický je kandidátem na starostu Prahy 5 za politické hnutí PRO PRAHU. Dlouhodobě se zabývá rozvojem měst a vodních cest. Byl ředitelem celostátní organizace Ředitelství vodních cest ČR.
10 Komentářů k Václav Pecka, Mikoláš Černý, Jiří Chvojka, Jan Skalický / Lobbing / Debatní klub

 1. bantustan napsal:

  nepřilétla mezi diskutující rotující mačeta? JEŠTE NEE? Takže U MĚ DOBRÝ,ještě MUŽEME DISKUTOVAT...

 2. Josef napsal:

  Dobrý den. Podpora fašismu je trestný čin.

  • Marie napsal:

   Dobry den. Nase cela vlada je fasisticka a kdo ji podporuje, dopousti se trestneho cinu.

   Nase zakony jsou fasistickou sikanou, takze parlament je potreba zavrit.

 3. Marie napsal:

  Vydrzela jsem to poslouchat jen 10 minut, vic to neslo...
  Dementi...

 4. martin bareš napsal:

  jsou to borečci, už na tý fotce... neposlouchal jsem nic a ušetřil čas.

  • weissbach napsal:

   Skoro totéž otéž mi z Německa píše dcera. Až se vyloupne celkový obraz bude to pro dost lidí šok... Cenzura sice jede na plné obrátky /v Německu i tady/, ale pomalu a jistě to prosakuje.

 5. Dušan napsal:

  Reakcie na niektoré tvrdenia:

  Ak politik nevie čo má robiť (alebo nemá snahu učiť sa) vo svojej úlohe nemá čo tam robiť. Nepotrebuje "lobing".

  Keci o tlaku, riadení a chaosu zo strany EU! sa pohode nájdu ľudia ktorí len trochu vedia viac a môžu kecať do reálnej politiky.

  Treba si uvedomiť že vo veciach technických (napríklad žiarovky) o konkrétnych by mali rozhodovať a hovoriť skutočný odborníci.

  Keci o lobingu a predhistorii z výkopov.... Odporúčam vypočuť si Pjakina a štruktúru v spoločnosti.

  http://leva-net.webnode.cz/products/podstata-konceptualni-moci-gp-a-struktura-elit-v-pjakin-/

  Po tom som prestal počúvať. Seba obhajovanie svojej v podstate čiastočnej parazitickej činnosti (rovnako ako právnici).

  Môj návrh je.

  -zvýšiť vzdelanie aj "poslednej upratovačke"
  -Tým sa z ľudu dostanú na verejné pozície naozaj vzdelaný ľudia. Ktorý budú kontrolovať/riadiť plnenie cieľov, ktoré si spoločnosť/ľudia (štát) dohodne. Pre prípady potreby špecifických znalostí. By oborové zväzy (nie odborové)/vysoké školy mohli vysielať ľudí do rady štátu ktorá by slúžila ako poradný orgán vo veciach "technický"(nielen).

  Takže lobing naozaj nieje potreba pretože lobing slúži v anglicku a SŠA "elitám" na pretláčanie ich cieľov a nie cieľov všetkých občanov. Lobisti sú správne inštruovaní, vychovávaní a školeni aby to čo pretláčali sa zdalo ako v prospech spoločnosti ale pritom sú od spoločnosti oddelený svojimi platmi a reálnom NEpracovaním v žiadnom obore (sú bez reálnej praxe)

  ps. nemyslím že anglosaský životný systém je dobrý pre ľudí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!