Kongres pracuje na implementaci Orwelovského biometrického ID systému, aby neustále monitoroval denní životy občanů

REAL-ID1Život v post – konstituční Americe se progresívně stal méně svobodným, jak dokládají akce federální vlády a Kongresu. Jedním z posledních velkých projektů je vzkříšení dříve odhaleného, a odmítnutého, plánu na sledování každého z nás. Jak bylo uvedeno časopisem The New American, federální vláda v průběhu let nedokázala přesvědčit státy, aby samy od sebe přijaly národní identifikační systém známý jako REAL ID, koncept Bushovy éry vyvinutý nově vzniklým Oddělením pro vnitřní bezpečnost (DHS), používající technologii k ověření občanství. Problémem je, že technologie by také umožnila sledování, stejně tak jako maloobchodní průmysl používá RFID – identifikaci na bázi rádiových vln – aby sledoval pohyb zboží.

Zhruba od roku 2005 byla většina státních guvernérů proti REAL ID, které bylo zpočátku považováno za protiteroristické opatření v roce 2004 a které vyžaduje například standardizaci řidičských a občanských průkazů, kvůli obavám o soukromí a ceně poslušnosti. Zákon z roku 2005 byl zaveden tento rok.

 

Co se stalo federalismu a desátému dodatku?

Nyní, jak bylo dále zaznamenáno TNA, existuje obnovený tlak formalizovat REAL ID v národním měřítku, neboť státy mu nadále oponují, ve jménu boji proti ilegální imigraci:

Kontroverzní plán, zabudovaný v návrhu zákona o zpřísnění imigrace je v působení léta, ale neustále naráží na houževnatou opozici svobodomyslných prostých občanů, organizací a aktivistů. Zatímco plán selhal v předchozích Kongresech díky vzepětí opozice, kritikové opatření říkají, že bez urychlené akce by se nekonstituční projekt mohl brzy stát realitou.

Federální opatření Zákon o legální pracovní síle usiluje o to, zamezit ilegálním imigrantům získat zaměstnání ve Spojených státech. Jedním z problematičtějších aspektů však je, že legislativa by udělila občanský průkaz každému Američanovi jako podmínku pro práci. Navíc by bylo po každém zaměstnavateli v zemi požadováno, aby zakoupil technologii „E – Verify“, která má přístup k národní databázi provozované federální vládou, aby viděla, zda potencionální zaměstnanci mají právo být v zemi zaměstnáni.

Pod ustanovením počáteční REAL ID legislativy za předchozí správy, jak zaznamenalo Ministerstvo vnitřní bezpečnosti, je vyžadováno vládní schválení licencí před tím, než mohou Američané získat přístup do vládních budov nebo případně nastoupit do letadla.

 

Ministerstvo vnitřní bezpečnosti na své webové stránce uvádí:

Ustanovení REAL ID z roku 2005:

-          Ustanovuje minimální standardy pro výrobu a vydávání státem vydaných řidičských a občanských průkazů a autorizuje granty, aby pomáhal státům v zavádění požadavků;

Zakazuje federálním agenturám akceptovat pro oficiální použití řidičské a občanské průkazy ze států, kromě případu, že by Ministerstvo vnitřní bezpečnosti stanovilo, že stát splňuje požadavky. Oficiální použití jsou definována jako přístup do federálních zařízení, vstup do jaderných elektráren a nástup do federálně regulovaných komerčních letadel.

Státy to nechtějí, ale mohou to přesto získat

Dopady na soukromí jsou pro kritiky tou nejvíce znepokojivou věcí, včetně bývalého zástupce Texasu Rona Paula, nyní předsedy Kampaně za svobodu.

„Pokaždé, když jakýkoli občan zažádá o zaměstnání, by o tom vláda byla informována – a můžete si být jisti, že je pouze otázkou času, než budou „skeny občanských průkazů“ vyžadovány dokonce i při běžných nákupech,“ varoval Paul, dodávajíc, že „statistici v obou stranách léta bojují za to, aby svůj radikální projekt s občanskými průkazy protlačili do zákona“.

„Ve skutečnosti, tento projekt byl klíčovou součástí nechvalně proslulé takzvané ´Komplexní imigrační reformy´, jejíž návrh se obě strany pokoušely protlačit,“ pokračoval, jak uvedl The New American. A nyní, říká Paul, někteří lidé v Kongresu věří, že našli způsob, jak vnutit svůj občanský průkaz: Upusťte od ustanovení o amnestii a zaměřte se na imigrační „bezpečnost“.

„´Bezpečnost´, kterou členové z obou stran v U. S. House chtějí, necílí na žádnou hranici U. S.“, dodal Paul. „Místo toho má za účel vytvořit totální policejní stát uvnitř nich.“

Několik států přesto od programu odstoupilo, ale federální legislativa, pokud projde, by učinila jejich odstoupení sporným bodem.

Sources:

http://www.thenewamerican.com

http://www.nga.org

http://www.pewtrusts.org

https://www.govtrack.us/congress/bills/114/hr1147/text

https://epic.org/privacy/id_cards/

Pondělí 30. března 2015, autor J. D. Heyes

Zdroj: http://www.naturalnews.com/051719_Real_ID_Homeland_Security_privacy.html




18 Komentářů k Kongres pracuje na implementaci Orwelovského biometrického ID systému, aby neustále monitoroval denní životy občanů

 1. Pindostnik napsal:

  Nasrat těm kurvám do huby.

 2. Pepi napsal:

  No tady o to prave jde.Kontrolovat kazdy pohyb obcanu,totalitarni stat proti kteremu byli Hitler nebo Stalin neskodni laici.
  Ale jak primnet obcany aby tohle silenstvi prijali "dobrovolne"???
  No prece napred vyvolat totalni chaos,nasili,rabovani treba skrze rasove nepokoje v USA nebo v Evrope.A kdyz ani tohle nepomuze,tak treba konecne vyprovokovat Rusko nebo Cinu k utoku.Nebo vsechno dohromady zaroven.
  No a pak sokovani obcane v USA nebo kdekoliv jinde nejenze prijmou jakekoliv RFID karty ale nechaji se i ocipovat jako pejskove a vice mene dobrovolne nastoupi do "detection camps".Budou plakat a volat po vlade silne ruky.
  A kdyby to nahodou s tou valkou nevyslo,mozna maji i Plan B.Treba:Umele vyvolat prirodni katastrofu(technologie na to nejspis existuji) nebo jen "tochu postrasit"obyvatelstvo moznou srazkou s asteroidiem(v posledni dobe se jich na posledni chvili objevuje dost hodne).
  Jim jde prave o to aby se lide nechali "monitorovat" co mozna nejvic "dobrovolne".Je to pak daleko jednodusi uvest do praxe.Uz jsem se zminoval o moznosti ze treba "detencni zarizeni"v CR nemusi byt pouzitelna jen pro migranty,ale mozna pozdeji i pro bezdomovce,romy,nebo odpurce rezimu,"nepohodlne obcany".Prave pod HROZBOU mozne imigracni vlny se uz Cesi radi nechaji znovu zadratovat.Asi jeste pred pul rokem by to nebylo mozne.
  Proto je nesmirne dulezite zabranit jakemukoliv nasili treba proti migrantum.To nasili prave"oni"potrebuji.
  Taky je dulezitym cilem tech "humanist..."prominte humanoidu snizit svetovou populaci.Moc lidi je tezsi "monitorovat"nez malo.
  Ti kdo preziji pripadnou valku,budou mikrocipovani a zotroceni,pokud tedy nebudou patrit ke kaste vyvolenych.Tohle je tedy pravdepodobne ten jejich plan.
  Nesmime jim to dovolit.

  • weissbach napsal:

   Proti tomu byl Hitler naivní nacionalista, který si na svou revoluci vzal peníze od sionistů a Stalin neškodný gruzínský seminarista a ruský vlastenec, který si je nevzal.

   • Paul Durham napsal:

    tak jest

   • Pepi napsal:

    Nedavno se psalo o oznacovani bezencu v CR fixou.Jednalo se o cizince bez "papiru".CR za to sklidila kritiku "slunickaru"i cizich statu.
    "Obycejni"Cesi naopak s oznacovanim fixem vrele souhlasili.
    Jenomze CR neni prvni zemi kde by se policie snazila oznacovat cizince fixou.
    Pred nekolika lety to zacala delat Norska policie.Oznacovani bylo temer okamzite zastaveno negativni reakci norskych obcanu a to i ODPURCI UPRCHLIKU.
    Tady jde totiz o princip:jak daleko to nechame dojit?
    Napred oznacovani tuzkou,potom treba cipovani.Pekne pomalu,krok za krokem.Napred ocipovat psy a kocky,potom bezence,trestance,dementni obyvatele pecovatelskych zarizeni a pak rovnou vsechny obcany.Jak prakticke.
    A Cesi,pokud se neco nedeje primo jim,akceptuji nakonec jakekoliv zlo i treba kamery na WC nebo v loznicich kdyz se jim pekne vysvetli ze je to vlastne pro jejich dobro.

 3. Jan Jinsky napsal:

  Tak vám nevím. Ale ten článek je o tom, že se snaží zavést jednotné "občanky". Něco co u nás, v Rusku a dalších státech funguje desetiletí.
  V Rusku se bez průkazu ani ne.... opět tu měříte dvojím metrem, jak je dobrým zvykem tohoto webu.

  • Tykva Bukvatyr napsal:

   Ale na teba máme len jeden meter. Trollovský.

  • Pepi napsal:

   Jinsky,ja se Rusu nezastavam,ani nikoho jineho.Pouze Zidu jsem se nekolikrat zastal.Co si mam myslet o Putinovi,nemam tak uplne jasno.Mozna je to taky jen nastrcena figura NWO,to nevylucuji.
   Jista je ale jedna vec:urcite Putin neni horsi nez kterykoliv politik"Svobodneho sveta".
   A bez pochyb,Rusko je demonizovano "serioznimi zapadnimi zdelovacimi prostredky"dnem i noci.Ani jedna pozitivni zprava o Rusku.Vsechno Rusove delaji spatne.
   Nekdy se az muze zdat ze "Zapad"je ochoten rozpoutat atomovou valku s Ruskem treba i kvuli udajnemu "utiskovani"homosexualu.

 4. Paul Durham napsal:

  http://www.novinky.cz/domaci/385500-soud-usmernil-policii-pokud-chce-obcanku-musi-mit-duvod.html

  zato český dobytek podrážděně chrastí řetězem u žlabu protože mu jedna odvážná ženská tzv.nastavila zrcadlo - viz."diskuze" za odkazem

 5. gandalf napsal:

  Podle mého to, že Amerika konečně zavede občanky a jednotné řidičáky je její věc. Já ji mám od 15 a nijak mně to nepoškodilo. Nevím, spíše nechápu, co tady řešíte? Na jedné straně se nám nelíbí nekontrolovaný pohyb osob po našem státním území /divoká migrace/, na druhou stranu se "staráme" o takové ptákoviny v USA. Ať se tam třeba po....., je to věc jejich federální vlády.

  • Jan Jinsky napsal:

   Kdepak, to není věc USA, to je věc místní skupiny expertů :D

  • Paul Durham napsal:

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Jeremy_Bentham

   N: ... chceme pro všechny jen to nejlepší - mír a prosperitu pro každého. Jediná cesta jak toho dosáhnout , je zajistit sociální a politickou stabilitu.
   M: A proto všechny vsadíte do obrovského vězení ?!?
   N: Pochopte, dnes se lidé bojí světa, který je obklopuje, a ten strach lze snadno podporovat a udržovat. Lidé chtějí být v našem virtuálním vězení. A my své ovce budeme hlídat jako dobří pastýři. Budou monitorování, kontrolováni, sledováni a tak chráněni před vším neznámým.
   A kromě toho si málokdo uvědomí, že jsou ve vězení. Vždycky jim najdeme nějaké rozptýlení: malou válku, nějaký skandál s celebritami, mistrovství světa v čemkoliv, pohár ligy mistrů, drogy, reklamy, nové písničky, změnu módy.
   Strach donutí lidi vstoupit do našeho virtuálního vězení, ale když už tam budou, my se postaráme, aby se bavili.
   M: A zatím v klidu vraždíte každého odpůrce...
   N: když se kácí les, lítají třísky. Opakuji, strach nažene lidi k nám a my je budeme bavit. Klidně můžou brát antidepresiva, zadlužit se, civět na naši televizi. Společnost se nezasvěcenému může zdát dezorganizovaná, ale bude velmi stabilní.
   Každé 4 roky vybereme jiného manekýna, aby pronášel projevy z růžové zahrady Bílého domu.
   M: A kdo vlastně vládne ?
   N: My.

   Konec citace.

   Vy, gandalfe, bez papíru neexistujete ?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!