Kongres pracuje na implementaci Orwelovského biometrického ID systému, aby neustále monitoroval denní životy občanů

REAL-ID1Život v post – konstituční Americe se progresívně stal méně svobodným, jak dokládají akce federální vlády a Kongresu. Jedním z posledních velkých projektů je vzkříšení dříve odhaleného, a odmítnutého, plánu na sledování každého z nás. Jak bylo uvedeno časopisem The New American, federální vláda v průběhu let nedokázala přesvědčit státy, aby samy od sebe přijaly národní identifikační systém známý jako REAL ID, koncept Bushovy éry vyvinutý nově vzniklým Oddělením pro vnitřní bezpečnost (DHS), používající technologii k ověření občanství. Problémem je, že technologie by také umožnila sledování, stejně tak jako maloobchodní průmysl používá RFID – identifikaci na bázi rádiových vln – aby sledoval pohyb zboží.

Zhruba od roku 2005 byla většina státních guvernérů proti REAL ID, které bylo zpočátku považováno za protiteroristické opatření v roce 2004 a které vyžaduje například standardizaci řidičských a občanských průkazů, kvůli obavám o soukromí a ceně poslušnosti. Zákon z roku 2005 byl zaveden tento rok.

 

Co se stalo federalismu a desátému dodatku?

Nyní, jak bylo dále zaznamenáno TNA, existuje obnovený tlak formalizovat REAL ID v národním měřítku, neboť státy mu nadále oponují, ve jménu boji proti ilegální imigraci:

Kontroverzní plán, zabudovaný v návrhu zákona o zpřísnění imigrace je v působení léta, ale neustále naráží na houževnatou opozici svobodomyslných prostých občanů, organizací a aktivistů. Zatímco plán selhal v předchozích Kongresech díky vzepětí opozice, kritikové opatření říkají, že bez urychlené akce by se nekonstituční projekt mohl brzy stát realitou.

Federální opatření Zákon o legální pracovní síle usiluje o to, zamezit ilegálním imigrantům získat zaměstnání ve Spojených státech. Jedním z problematičtějších aspektů však je, že legislativa by udělila občanský průkaz každému Američanovi jako podmínku pro práci. Navíc by bylo po každém zaměstnavateli v zemi požadováno, aby zakoupil technologii „E – Verify“, která má přístup k národní databázi provozované federální vládou, aby viděla, zda potencionální zaměstnanci mají právo být v zemi zaměstnáni.

Pod ustanovením počáteční REAL ID legislativy za předchozí správy, jak zaznamenalo Ministerstvo vnitřní bezpečnosti, je vyžadováno vládní schválení licencí před tím, než mohou Američané získat přístup do vládních budov nebo případně nastoupit do letadla.

 

Ministerstvo vnitřní bezpečnosti na své webové stránce uvádí:

Ustanovení REAL ID z roku 2005:

-          Ustanovuje minimální standardy pro výrobu a vydávání státem vydaných řidičských a občanských průkazů a autorizuje granty, aby pomáhal státům v zavádění požadavků;

Zakazuje federálním agenturám akceptovat pro oficiální použití řidičské a občanské průkazy ze států, kromě případu, že by Ministerstvo vnitřní bezpečnosti stanovilo, že stát splňuje požadavky. Oficiální použití jsou definována jako přístup do federálních zařízení, vstup do jaderných elektráren a nástup do federálně regulovaných komerčních letadel.

Státy to nechtějí, ale mohou to přesto získat

Dopady na soukromí jsou pro kritiky tou nejvíce znepokojivou věcí, včetně bývalého zástupce Texasu Rona Paula, nyní předsedy Kampaně za svobodu.

„Pokaždé, když jakýkoli občan zažádá o zaměstnání, by o tom vláda byla informována – a můžete si být jisti, že je pouze otázkou času, než budou „skeny občanských průkazů“ vyžadovány dokonce i při běžných nákupech,“ varoval Paul, dodávajíc, že „statistici v obou stranách léta bojují za to, aby svůj radikální projekt s občanskými průkazy protlačili do zákona“.

„Ve skutečnosti, tento projekt byl klíčovou součástí nechvalně proslulé takzvané ´Komplexní imigrační reformy´, jejíž návrh se obě strany pokoušely protlačit,“ pokračoval, jak uvedl The New American. A nyní, říká Paul, někteří lidé v Kongresu věří, že našli způsob, jak vnutit svůj občanský průkaz: Upusťte od ustanovení o amnestii a zaměřte se na imigrační „bezpečnost“.

„´Bezpečnost´, kterou členové z obou stran v U. S. House chtějí, necílí na žádnou hranici U. S.“, dodal Paul. „Místo toho má za účel vytvořit totální policejní stát uvnitř nich.“

Několik států přesto od programu odstoupilo, ale federální legislativa, pokud projde, by učinila jejich odstoupení sporným bodem.

Sources:

http://www.thenewamerican.com

http://www.nga.org

http://www.pewtrusts.org

https://www.govtrack.us/congress/bills/114/hr1147/text

https://epic.org/privacy/id_cards/

Pondělí 30. března 2015, autor J. D. Heyes

Zdroj: http://www.naturalnews.com/051719_Real_ID_Homeland_Security_privacy.html
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!