Projev Jeleny Vičanové k příležitosti 1 a půl roku od masakru v Oděse

12190087_517905905038435_2400599792575484774_nDobré odpoledne, vážení přátelé, dnes uplynul rok a půl od tragických a alarmujících událostí v Domě odborů v Oděse. Přibližně padesátka nevinných lidí tam tehdy zaplatila za svůj nesouhlas s majdanovským ozbrojeným převratem vlastním životem. Byli upáleni, udušeni, postříleni či ubiti svými zfanatizovanými spoluobčany za tiché asistence bezpečnostních složek a stovek přihlížejících.

Scházíme se zde na Staroměstském náměstí již potřetí, abychom uctili památku obětí zrůdných vražd ve jménu válečného zločince Stěpana Bandery, ve jménu Evropské unie a USA a jejich dosud nenaplněných slibů, neboť "ukrajinský ráj"se stále nekoná, a ve jménu "mírumilovných" ukrajinských politiků Porošenka, Jaceňuka, Turčynova nebo Timošenkové, která zcela bezostyšně 3 dny po tomto masakru vyzývala v budově oděské administrativy k bití veteránů II. světové války. Scházíme se zde, abychom vyjádřili naši hlubokou soustrast všem pozůstalým. Jsme tady, protože stále ještě doufáme ve zdravý lidský rozum, chceme věřit v to, že dobro vítězí nad zlem a že si jednou budeme moci nahlas přečíst nejen jména obětí, ale i jména jejich vrahů a dalších zodpovědných osob, že zločinci budou potrestáni. Bohužel, zatím jsme se dozvěděli jen to, že hlavním viníkem je vítr. Přiznám se, že jsem netušila, že cynický humor českého pohádkového kaprála se těší na Ukrajině takové oblibě.

Vyšetřování tohoto zločinu uvázlo, se vší pravděpodobností úmyslně, na mrtvém bodě. Někteří očití svědkové a přeživší, kteří by mohli proti takovému stavu něco namítat, jsou nuceni se před ukrajinskou "spravedlností" schovávat i v zahraničí. Osoby, které, jsou zainteresovány v tom, aby pravda zůstala pěkně zametená pod koberečkem, se pro každý případ pojistily a dosadily do vedení města ty správně orientované lidi. Gubernátorem Oděsy byl jmenován, nikoliv zvolen, bývalý gruzínský prezident Michail Saakašvili. Donedávna ještě zločinec hledaný Interpolem, který je v Gruzii stále stíhán za zneužití pravomoci veřejného činitele, kdy v roce 2007 vydal pokyn k použití brutálního násilí k potlačení protestů opozice. Dalším obviněním je podvodné převzetí televize Imedi TV a např. zneužívání státního majetku pro soukromé účely. Poslední kapkou Saakašviliho excesů je ztráta Jižní Osetie poté, co na její území vyslal armádu, aby se vypořádala se separatistickými tendencemi. Otázka je, zda podobnost následků Saakašviliho jednání s výsledky konání Petra Porošenka je čistě náhodná, či zda v tom sehrály svou roli nadstandardní vztahy s vrcholnými představiteli USA. I když Saakašvili, který se ve stresových situacích místo Porošenkovou čokoládou láduje kravatami, už jaksi dávno spadnul z lopatky, čokobaron Porošenko se stále jakžtakž drží. Zatím....

Někteří politici či komentátoři mají obavy, že přítomnost této tragikomické figurky v Oděse situaci příliš nestabilizuje, ale naopak vyhrotí. Tyto ne příliš optimistické prognózy pak vyslovují zejména v souvislosti s Podněstřím.

Morálně čistí jako andílci nejsou ani Saakašviliho nejbližší spolupracovníci. Mohu zde jmenovat např. Marii Gajdar, dceru ruského liberálního politika Jelcinovy éry Jegora Gajdara, dnes nechvalně proslulého ministra financí, jednoho z hlavních viníků tragické ekonomické situace v Rusku v devadesátých letech minulého století. Ve funkci náměstka předsedy oblastní správy Kirovské oblasti na Odboru zdravotnictví a sociální politiky předvedla, že jablko nepadlo daleko od stromu. Na internetu se také můžete dočíst, že před údajnou zodpovědností za sražení holčičky autem v Kirově utekla do USA, jakože studovat na Harvard. Těžko můžeme doufat, že Maria, která se kvůli své nové funkci vzdala ruského občanství, bude trvat na objektivním vyšetření oděské tragédie a nějak se zaslouží o potrestání vrahů tzv. proruských aktivistů.

Krásné a slavné město Oděsa, perla u moře, které bylo vždy inspirací, jako by se po Majdanu najednou ocitlo zcela mimo naši galaxii, kdesi na planetě Cirkus. Nedávné odhalení sochy zloducha z Hvězdných válek Darth Vadera, ve kterého byla přetransformována původní socha Lenina, je, myslím, jasným signálem, že se v Oděse dějí minimálně nestandardní věci. Podotýkám, že Darth Vader byl odhalení osobně přítomen a dokonce se v minulých volbách ucházel o post premiéra. Ani tento další, v tomto případě "nadpozemský" oděský importovaný exot nebude mít každopádně žádný kladný vliv na vyšetřování a nastolení spravedlnosti.

Stejně jako ho v nejbližší době nebude mít ani ukrajinská vláda, kde jsou tedy stále jedni a ti samí lidé, zaměstnáni hlavně rvačkami o moc a peníze, nikoliv konáním předně pro blaho národa. Už dávno jsem přestala spoléhat na znovuzrození soudnosti Bruselu, který se momentálně topí ve svých vlastních problémech s migrační krizí, kterou naprosto nezvládá, stejně jako pořádně nezvládá ani tu ukrajinskou. I přes neustálá jednání o míru se na Donbasu stále střílí a umírají lidé. Naše humanistické neziskové organizace mlčí. Neprotestují. Jejich pracovníci nevykřikují v České televizi kritiku směrem k ukrajinské vládě. Nikdo nemaluje na zeď ukrajinské ambasády, žádný polonahý humanistický demokrat neběhá po Praze popsaný nápisem Je suis Oděsa. Přirozeně. Neboť za pravoslavného a ještě ke všemu mrtvého Evropská unie štědré dotace neposkytuje.

Naštěstí tedy v této zemi existují i lidé, jejichž humanismus se nepoměřuje podle velikosti finančního příspěvku a kteří jsou vůči mediálním masážím odolní a nad některými až dekadentními výroky o Oděse, které se zrodily v hlavách našich veřejných činitelů, jen nevěřícně kroutí hlavou. Někteří z těchto lidí dnes přišli zapálit svíčku, jiní si nás najdou na internetu, kde také budou uveřejněna videa. Všem vám zde, i vám, co jste doma u monitorů, děkuji za pozornost.

2.11.2015, Praha
6 Komentářů k Projev Jeleny Vičanové k příležitosti 1 a půl roku od masakru v Oděse

 1. pavel napsal:

  Jo tam to bylo strasny.Co jsem se otom dopidil bylo,ze vtom mel pravdepodobne prsty Kolomojsky.

  • Marie napsal:

   Zid Kolomojsky a zidobanderovci. Doposud je nepochytali, ikdyz se vi, o ktere lidi slo. A nase siozidovska vlada vcetne Zemana zustala zticha, prece nepujde proti svym soukmenovcum. A Stropnicky tam jeste klidne Prasacenkovi posila vojensky material, pry nepotrebny, hovado jedno sproste.

 2. Michal napsal:

  nikde nenajdete tolik ochotných lidí postavit se proti vlatnímu národu, jako u židovské komunity. Vždyž všichni jmenovaní v tomto článku (kromě Saakašviliho) jsou židé. Ŕekněme si po pravdě, že židé sami sebe nepočítají mezi příslušníky národa, u kterého žijí, oni si pěstují svoji vlastní iluzi o své vyjimečnosti a nadřazenosti a cití se spíše býti příslušni k židovské komunitě, at´ již žije kdekoliv, a proto jsou připraveni se vzájemně spojovat do podobných klanů, jako na Ukrajině, stát zničit a potom si jet do USA pro svoji krvavou výslužku.Česká privatizace - řízena židovskozu komunitou u nás, v Rusku - to samé Jelcinova židovská komunita položila ruskou ekonomiku na lopatky, a na Ukrajině to samé, všude měli USA připravené všehoschopné Chazary. A na příští volbu prezidente u nás už jsou v zásobě americké ambasády připraveni Dlouhý a Stropnický.

  • Marie napsal:

   Na Donecku to vi uplne kazdy, kdo zatim je. Mohou narvat masek kolik chteji na ksichty. Proto taky byl vydan prikaz, aby se zidi na uradu zaregistrovali,a ostatni je mohli hlidat nebo kontrolovat, co delaji, zda neskodi.
   Mnoho jich radeji vypadlo.
   Zeman osobne jel na letiste vitat takovychto 30 rodin.
   A ziji u nas za penize ukradene nasim lidem.

   Je nutno pripomenout, jak tady napsala Jaris, ze v historii byli vyobcovani mnohokrate. Takze nasi predci byli chytrejsi nez jsme my!
   Nejen ze to dokazuje neexistenci evoluce, ale znacny skok zpatky v lidskem chapani zivota.

   Oni je vyobcovali a my si je dame do vlady, aby nas mohli zlikvidovat a nejen nas, I nase potomky!
   To je tedy uroven, kam az jsme spadli.

   Ucta k zivotu je u nas uplne zdemolovana, nejvic je to videt ve vztazich v rodinach. Chlap uz neni chlapem, ktery uzivi rodinu a misto toho, aby obratil svou pozonost ci zlost spravnym smerem ( ke zlodejum) tak radeji obvinuje zenu, ze neumi hospodarit. A samozrejme na opacne strane ( u zen) to ma za dusledek, ze stoji jen o ty muzske, kteri maji penize, tedy hledaji takove, kteri tu rodinu zajistit mohou a jsou za to odsuzovany, ze jdou jenom po penezich.

   Pritom staci si uvedomit, kdo ve skutecnosti je zodpovedny za to, ze si mladi lide v nasi zemi nemohou dovolit mit rodinu! A tam jit to resit.

   Totez plati o valkach: Lidi se vzajemne zabijeji, misto aby zabili ty, kteri je do te valky nahnali!

   Valka je byznys, vzdy, bez vyjimky jde o drancovani a zisky.
   POCHYTAT A ZNESKODNIT JE JE POTREBA!

   Tady v pripade Ukrajiny uz se davno mela dat dohromady skupina, ktera ty dementni parazity, co se sami nacpali do vladnuti pozabijet jak krysy. Vite kolik by se tim usetrelo nevinnych zivotu?

   Jak se na to vubec muze nekdo necinne divat??

   Pozar se taky hasi, kdyz je u souseda dokud je maly a neceka se, az se roztahne az k nam. Proc tady toto vubec nechavaji Slovane horet dal? A zachvati to I nas, na to se spolehnete..

 3. Jaris napsal:

  Michale, zrada patri k jednomu z mnoha duvodu, proc byli zidi vyhosteni vice nez 100x z hostitelskych zemi behem sve existence.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!